Суспільство
Команда Docudays запустила Telegram-бот «Архів війни»
Команда громадської організації Docudays продовжує працювати над документальним проєктом із хроніками війни «Архів війни», збираючи відео-свідчення від різних людей. Відтепер їх можна надсилати у спеціальний Telegram-бот.
Про це ШоТам повідомили організатори проєкту.
Роботу над проєктом «Енциклопедія війни» команда Docudays почала ще в березні й отримала відтоді відео-матеріали тривалістю понад 19 годин. Також автори проєкту заручились підтримкою правозахисних організацій, котрі теж збирають фото та відео як свідчення воєнних злочинів РФ та готують відповідні позови.
Наразі проєкт змінює назву на «Архів війни». Він стане інструментом протидії війні проти України в інформаційному, мистецькому та правовому полі. Згодом до проєкту планують залучити правозахисників, дослідників, журналістів та митців.
Тож, збір свідчень триває і команда шукає матеріали, які документують:
- життя та побут під час війни;
- опір цивільного населення агресору;
- евакуацію, перебування в бомбосховищах;
- руйнування майна, насилля та інші злочини, здійснені російською армією на території України;
- будь-які інші матеріали, відзняті під час війни, які видаються вам важливими.
Завантажувати можна як ваші матеріали, так і те, що зняли інші люди із зазначенням джерела та авторства. Водночас ініціатори гарантують анонімність всім авторам, які передають матеріали до «Архіву війни».
Нагадаємо, у застосунку та на порталі «Дія» можна відтепер оформити допомогу по безробіттю.
Фото: Docudays
Суспільство
Біотехнологиня та вчителька пішли зі своїх робіт, щоби розвивати прифронтове Запоріжжя. А тепер попри обстріли навчають молодь урбаністики, а жінок — робототехніки. Повну історію героїнь ми розказали на ютуб-каналі ШоТам.
Історія героїнь випуску
Світлана Мамай готувала дітей до успішного складання ЗНО у приватній школі. Та її цілі змінилися, коли на Запоріжжя полетіли ракети, а на околицях точилися бої. Тоді одразу зупинили навчання, а Світлана бачила себе лише у волонтерстві.
«Усе було досить сумбурно — невідомо, що далі. Розгублені діти, розгублена певною мірою я, втрата соціальних напрацювань, які в мене були. Тобто те, що в мене було важливим у викладанні — взаємодія з людьми, це енергетика, яку ти можеш отримувати, — воно повністю зникло», — поділилася культурна менеджерка ГО «Молодь Онлайн» Світлана Мамай.
Читайте також: Підприємець із Вінниці відкрив енергонезалежну реберню на воді (ВІДЕО)
У волонтерському штабі вона зустріла Анастасію Торянік, яка полишила роботу в біотехнологічній кампанії, аби надавати гуманітарну допомогу. Світлана та Анастасія спрацювалися і скоро опікувалися волонтерськими групами.
Та невдовзі ГО, яка координувала штаб, припинила роботу. Колежанки опинилися перед вибором: повертатися до звичних справ чи повністю йти в активізм. Тож вони долучилися до ГО «Молодь Онлайн», якій саме бракувало лідерок.
Тепер Анастасія організовує навчання для молоді Запоріжжя, а Світлана займається урбаністикою.
Про те, як активістки розвивають громадське життя у власному місті, дивіться повне відео на ютуб-каналі ШоТам. Це відео створили завдяки підтримці Уряду Канади в межах проєкту «Голос жінок і лідерство Україна», що впроваджує Український Жіночий Фонд.
Раніше ми писали, як режисерка відкрила власну кіностудію: 17 років до мрії (ВІДЕО).
Фото: ютуб-канал ШоТам
Коментарі
Суспільство
- англійською;
- польською;
- німецькою;
- французькою;
- іспанською.
Коментарі
Суспільство
Біографія фотографа
8 фото, що доводять злочини «совєтів»
- Розкуркулена сім’я біля свого будинку в с. Удачне Донецької області. 30-ті рр. ХХ століття
Коментарі