Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Кохання під час пандемії. Як небанально провести День святого Валентина?

РЕКЛАМНИЙ МАТЕРІАЛ

Опубліковано

За останні два роки у нашому житті поменшало багатьох речей: подорожей, вечірок, зустрічей,  концертів. А ще обіймів, рукостискань, поцілунків, посмішок без масок — усіх цих соціальних проявів симпатії, які були частиною рутини, а зараз виглядають ледь не дико. 

Але є і хороші новини — споживацьке суспільство переосмислює себе. Глобальні зміни клімату, забруднення водойм, ґрунтів та повітря раптом перейшли з розряду страшилок в розряд реальності, у якій ми живемо і яка впливає на буденні справи. Те саме сталося й з експлуатацією тварин і промисловим фермерством, адже виявилось, що зоонозні хвороби — цілком собі реальна загроза. 

Ми стали дбайливішими до природи, стосунків і власного здоров’я. У світлі цих змін святкування Дня Закоханих як ніколи актуальне, адже це ще одна, зовсім не зайва, можливість розповісти про свої почуття, провести час з тими, кого любимо, і влаштувати свято серед сірих буднів. Так, Святий Валентин, яка б не була у нього багатовікова історія, прибув до нас зовсім недавно, як частина глобальної західної культури. Очевидно, свято має немаленьку комерційну складову — усі ці плюшеві сердечка і червоні троянди полонять ринки, щоб згодом опинитися на смітнику. Тому ми спробували пошукати альтернативних, етичних шляхів проявів любові, адже її забагато не буває. 

Що дарувати коханій людині?

Валентинки? Чому б і ні! Листок картону, зігнутий вдвоє і підписаний з любов’ю, може подарувати купу приємних емоцій. Особливо, якщо листівка не куплена, а зроблена власноруч. Зараз особливо популярна техніка повторного використання матеріалів, коли ви користуєтесь тим, що вже є вдома, — різноманітними стрічками, подарунковим папером, тканиною та іншими декоративними матеріалами. Таку валентинку можна розмалювати й підписати на свій смак і зашифрувати символи, які зрозумієте тільки ви вдвох. Ідеями для хенд-мейд листівок можна надихнутись на сайті Pinterest

Саморобні "валентинки" до Дня святого Валентина

Квіти? Варіант, але зрізані тішитимуть ваше око не довго. Живі вазони — це вже більш сталий підхід, адже при правильному догляді такий подарунок проживе багато років, створюючи затишок і кисень в оселі. Для тих, хто піклується і про здоров’я, — звернуть увагу на тренд, який набуває популярності, — набори для вирощування мікрозелені вдома. Це корисно, смачно і весело. Подібні існують і для грибів (печериць). Не так часто у міських джунглях можна спостерігати, як рослини чи гриби з’являються на світ, тому така домашня магія привертає все більше уваги й з естетичної сторони.  

Якщо говорити про коштовніші подарунки, звертайте увагу не лише на вау-ефект від нього, а й на етичність. У жодному разі не даруйте тварин — їх поява має бути виваженим рішенням, а не хвилинною слабкістю. Такі “подарунки” часто опиняються у притулках чи на вулиці, або просто створюють незручності власникам. Також будьте уважні, купуючи речі, “прикрашені” хутром. Переконайтесь, що воно штучне, а не зроблене зі шкіри тварини. На більшості виробів має бути вказаний склад, але якщо його немає, найнадійніший спосіб — подивитись, як кріпляться ворсинки до основи. Якщо основа плетена і нагадує тканину, скоріше за все, це штучне хутро. Якщо ви не можете її розгледіти, помічаєте пух або основа нагадує шкіру — відкладіть якомога далі цей неетичний товар. Щоб не ризикувати — звертайтесь до брендів, які повністю відмовились від натурального хутра. Їхній список можна переглянути на сайті Вільний від хутра ритейл

Дотримуйтесь сталого підходу і пакуючи подарунок. Натуральні матеріали, особливо з переробленої сировини, мають значно кращий вигляд, ніж пластик. Повітряні кульки — теж просто шматок одноразового пластику, який відправиться на смітник уже на другий день. І забудьте про китайські ліхтарики. Така “романтика” може спричинити пожежу або загибель диких тварин, які заплутуються в обгорілих дротах. По суті, запускання таких ліхтариків — це просто видовищне викидання сміття.  

Печиво у формі сердець до Дня святого Валентина

Що їсти?

Коли доходить до їжі, основне питання: “Готувати чи не готувати?” І обидва варіанти правильні! Почати День Святого Валентина можна зі спільного сніданку. Сендвічі з хумусом та карамелізованою грушею, гречані млинці чи бананове морозиво, тортилья чи рослинний омлет — вибір за вами. А рецепти цієї святкової краси можна підгледіти в онлайн-книзі, виданій UA Plant-Based для ваших особливих ранків. Там можна знайти й підбірку рослинних страв, які готуються менше ніж 20 хвилин, — для тих, хто не любить довго стояти біля плити. Не забудьте про улюблений напій — ранкову каву або чай  з рослинним молоком, смузі або коктейль.

Сніданок на День святого Валентина

Якщо вибір — не готувати, то варіантів усе одно два: замовляти їжу і вибиратись в який-небудь заклад. Зараз можна замовити додому страви майже з будь-якого ресторану, і у багатьох вже або є рослинні альтернативи, або вони готові приготувати їх на замовлення. Також за останній час значно зросла кількість місць, які позиціюють себе, як заклади здорового харчування. І часто меню у них тільки або переважно рослинне. Ознайомитись з етичними ресторанами часткового можна на сторінці UA Plant-Based.

Чим зайнятися на День святого Валентина?

Будь-яка спільна справа зміцнить стосунки краще, ніж найдорожчі подарунки. Те саме спільне готування, наприклад. Або майстер-клас з гончарства, малювання чи фотографії. До того ж, для таких розваг не обов’язково власне йти на сам майстер-клас. Чому б просто не помалювати разом? Або не пофотографуватись? Або записатись разом на десятиденний Plant-Based Challenge, на якому ви дізнаєтесь все про рослинне харчування. Разом вчитисЯ новому, ділитисЯ враженнями й обговорювати набутий досвід — хіба це не покращить будь-які стосунки? 

Листівка на День святого Валентина

Якщо ж ви вже в темі рослинного харчування, то чудовою ідеєю буде обрати кращі продукти року що минув та разом чекати на розіграш подарунку від UA Plant-Based

Авторка статті: Олена Баран, представниця кампанії UA Plant-Based

Суспільство

Фестиваль, що допомагає знайти себе: у Києві пройшов «ПОРУЧ Фест» для підлітків

Опубліковано

У червні в столиці пройшов «ПОРУЧ Фест 2025» — фестиваль для підлітків віком 11–17 років. На події зібралося 437 підлітків, які змогли дослідити свої інтереси, розвинути навички та відчути підтримку спільноти.

Про це редакції повідомив благодійний фонд «Волонтерська спілка ПОРУЧ».

За словами організаторів, мета фестивалю — надихнути підлітків вірити в себе через ігрову профорієнтацію, творчі майстерки, мотиваційні лекції та живе спілкування з менторами й лідерами думок. Гасло події: «ПОРУЧ — це коли тобі довіряють, тебе бачать, і ти важливий».

Кожен учасник отримав персональну карту вподобань після проходження тестування. Підлітки знайомилися з чотирма ключовими професійними напрямами та мали можливість спробувати себе в понад 25 майстер-класах. Простір розділили на різнокольорові зони за інтересами.

Читайте також: Українські школярі вибороли 17 нагород у фіналі конкурсу GENIUS Olympiad в США

На фестивалі учасники могли відвідати:

  • дебати, сторітеллінг і симуляційні ігри;
  • заняття з фізики, 3D моделювання, створення світлових листівок;
  • малювання кавою, петриківський розпис, Speaking Club;
  • йога, тактична медицина та лекції для батьків.

Завершили «ПОРУЧ Фест 2025» відкритим концертом, який зібрав понад тисячу глядачів. Серед зіркових гостей — VOLT BAND, Tamashi, Bryangin, Sionchuk, Anna Wings та інші.

Організатори підкреслюють: «ПОРУЧ Фест — це не просто розваги. Це — точка опори для молоді, що допомагає краще зрозуміти себе, знайти друзів і зробити крок до мрії».

Нагадуємо, що в Києві шукають чотирилапого, який врятував дитину під час обвалу багатоповерхівки.

Фото надала «Волонтерська спілка ПОРУЧ»

Читати далі

Суспільство

У Києві шукають чотирилапого, який врятував дитину під час обвалу багатоповерхівки

Опубліковано

У Києві шукають собаку, який врятував дитину під час влучання у багатоповерхівку. Чотирилапого Річарда бабуся хлопчика назвала янголом-охоронцем.

Про це повідомила Катерина Лісова в фейсбук-групі «Країна допомоги тваринам».

«Мого онука врятувала ця собачка. Він стояв з нею на першому поверсі в під’їзді, що вже зник під руїнами. Потім поряд щось вибухнуло і собачка втекла. Хлопець став кликати її, побіг шукати… Це й врятувало йому життя», — поділилася Катерина Лісова у дописі.

Онука жінки оглушило, як написала його бабуся, дитина довго не могла прийти до тями, коли побачила, що його під’їзду немає. Собака зник після удару, а хлопчик лишився в домашньому одязі та кросівках.

Катерина просить відгукнутися тих, хто знайде чотирилапого. Востаннє Річарда бачили в Солом’янському районі.

Нагадуємо, що в Солом’янському районі кияни до приїзду ДСНС самотужки рятували людей із під’їзду (ВІДЕО).

Також ми писали, як підтримати хвостиків у притулках.

Фото: фейсбук-сторінка групи «Країна допомоги тваринам»

Читати далі

Суспільство

Канада виділить Україні $2 мільярди на зброю та запровадить нові санкції проти рф

Опубліковано

Прем’єр Канади Марк Карні оголосив про новий пакет військової допомоги Україні на $2 мільярди. Посадовець назвав масована атаку росії на Київ «варварством» та анонсував нові санкції проти країни-ворога.

Про це Карні повідомив під час зустрічі з Володимиром Зеленським на саміті G7 в Альберті.

У пакет допомоги ввійдуть дрони, боєприпаси та бронетехніка. Крім того, за словами Марка Карні, Канада надасть ще $2,3 мільярда у вигляді кредиту на відбудову української інфраструктури.

Канада також запровадить нові санкції проти фізичних і юридичних осіб, що сприяють ухиленню від санкцій, та 200 суден зі «тіньового флоту» Росії.

«Ми підкреслюємо важливість максимального тиску на Росію, яка відмовилася сісти за стіл переговорів», — заявив Карні.

Нагадуємо, що в Україні почали розробку власної великої мовної моделі ШІ.

Також ми писали, що в Солом’янському районі кияни до приїзду ДСНС самотужки рятували людей із під’їзду (ВІДЕО).

Фото обкладинки: фейсбук сторінка Марка Карні / на саміті G7

Читати далі

Шопочитати

Військо6 днів тому

Викладала історію навіть з позицій. Це Бароко, яка служить у «Хартії»

Олена — операторка FPV-дронів, яка захищає Україну в «Хартії». Паралельно вона взяла участь у волонтерському...

Суспільство1 тиждень тому

Вижила після ракетного удару та отримала 45% опіків тіла: історія вінничанки, що почала ліпити моті

Стильні окуляри, голлівудська посмішка та незмінний червоний фартушок — такою нині бачать Вікторію Головіну тисячі...

Можливості2 тижні тому

Стартапи з місією: як молодь розробляє рішення для змін у своїх громадах

Понад 200 підлітків на вихідних об’єднуються в команди, беруть челенджі від місцевого бізнесу та влади...

Економіка і бізнес2 тижні тому

Одяг твоєї вулиці: військовий зі Львова створив футболки з принтом рідного району

Коли Ігор іде вулицею у футболці з принтом про рідний Сихів, перехожі звертають увагу й...