

Суспільство
Кохання під час пандемії. Як небанально провести День святого Валентина?
Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
За останні два роки у нашому житті поменшало багатьох речей: подорожей, вечірок, зустрічей, концертів. А ще обіймів, рукостискань, поцілунків, посмішок без масок — усіх цих соціальних проявів симпатії, які були частиною рутини, а зараз виглядають ледь не дико.
Але є і хороші новини — споживацьке суспільство переосмислює себе. Глобальні зміни клімату, забруднення водойм, ґрунтів та повітря раптом перейшли з розряду страшилок в розряд реальності, у якій ми живемо і яка впливає на буденні справи. Те саме сталося й з експлуатацією тварин і промисловим фермерством, адже виявилось, що зоонозні хвороби — цілком собі реальна загроза.
Ми стали дбайливішими до природи, стосунків і власного здоров’я. У світлі цих змін святкування Дня Закоханих як ніколи актуальне, адже це ще одна, зовсім не зайва, можливість розповісти про свої почуття, провести час з тими, кого любимо, і влаштувати свято серед сірих буднів. Так, Святий Валентин, яка б не була у нього багатовікова історія, прибув до нас зовсім недавно, як частина глобальної західної культури. Очевидно, свято має немаленьку комерційну складову — усі ці плюшеві сердечка і червоні троянди полонять ринки, щоб згодом опинитися на смітнику. Тому ми спробували пошукати альтернативних, етичних шляхів проявів любові, адже її забагато не буває.
Що дарувати коханій людині?
Валентинки? Чому б і ні! Листок картону, зігнутий вдвоє і підписаний з любов’ю, може подарувати купу приємних емоцій. Особливо, якщо листівка не куплена, а зроблена власноруч. Зараз особливо популярна техніка повторного використання матеріалів, коли ви користуєтесь тим, що вже є вдома, — різноманітними стрічками, подарунковим папером, тканиною та іншими декоративними матеріалами. Таку валентинку можна розмалювати й підписати на свій смак і зашифрувати символи, які зрозумієте тільки ви вдвох. Ідеями для хенд-мейд листівок можна надихнутись на сайті Pinterest.

Квіти? Варіант, але зрізані тішитимуть ваше око не довго. Живі вазони — це вже більш сталий підхід, адже при правильному догляді такий подарунок проживе багато років, створюючи затишок і кисень в оселі. Для тих, хто піклується і про здоров’я, — звернуть увагу на тренд, який набуває популярності, — набори для вирощування мікрозелені вдома. Це корисно, смачно і весело. Подібні існують і для грибів (печериць). Не так часто у міських джунглях можна спостерігати, як рослини чи гриби з’являються на світ, тому така домашня магія привертає все більше уваги й з естетичної сторони.
Якщо говорити про коштовніші подарунки, звертайте увагу не лише на вау-ефект від нього, а й на етичність. У жодному разі не даруйте тварин — їх поява має бути виваженим рішенням, а не хвилинною слабкістю. Такі “подарунки” часто опиняються у притулках чи на вулиці, або просто створюють незручності власникам. Також будьте уважні, купуючи речі, “прикрашені” хутром. Переконайтесь, що воно штучне, а не зроблене зі шкіри тварини. На більшості виробів має бути вказаний склад, але якщо його немає, найнадійніший спосіб — подивитись, як кріпляться ворсинки до основи. Якщо основа плетена і нагадує тканину, скоріше за все, це штучне хутро. Якщо ви не можете її розгледіти, помічаєте пух або основа нагадує шкіру — відкладіть якомога далі цей неетичний товар. Щоб не ризикувати — звертайтесь до брендів, які повністю відмовились від натурального хутра. Їхній список можна переглянути на сайті Вільний від хутра ритейл.
Дотримуйтесь сталого підходу і пакуючи подарунок. Натуральні матеріали, особливо з переробленої сировини, мають значно кращий вигляд, ніж пластик. Повітряні кульки — теж просто шматок одноразового пластику, який відправиться на смітник уже на другий день. І забудьте про китайські ліхтарики. Така “романтика” може спричинити пожежу або загибель диких тварин, які заплутуються в обгорілих дротах. По суті, запускання таких ліхтариків — це просто видовищне викидання сміття.

Що їсти?
Коли доходить до їжі, основне питання: “Готувати чи не готувати?” І обидва варіанти правильні! Почати День Святого Валентина можна зі спільного сніданку. Сендвічі з хумусом та карамелізованою грушею, гречані млинці чи бананове морозиво, тортилья чи рослинний омлет — вибір за вами. А рецепти цієї святкової краси можна підгледіти в онлайн-книзі, виданій UA Plant-Based для ваших особливих ранків. Там можна знайти й підбірку рослинних страв, які готуються менше ніж 20 хвилин, — для тих, хто не любить довго стояти біля плити. Не забудьте про улюблений напій — ранкову каву або чай з рослинним молоком, смузі або коктейль.

Якщо вибір — не готувати, то варіантів усе одно два: замовляти їжу і вибиратись в який-небудь заклад. Зараз можна замовити додому страви майже з будь-якого ресторану, і у багатьох вже або є рослинні альтернативи, або вони готові приготувати їх на замовлення. Також за останній час значно зросла кількість місць, які позиціюють себе, як заклади здорового харчування. І часто меню у них тільки або переважно рослинне. Ознайомитись з етичними ресторанами часткового можна на сторінці UA Plant-Based.
Чим зайнятися на День святого Валентина?
Будь-яка спільна справа зміцнить стосунки краще, ніж найдорожчі подарунки. Те саме спільне готування, наприклад. Або майстер-клас з гончарства, малювання чи фотографії. До того ж, для таких розваг не обов’язково власне йти на сам майстер-клас. Чому б просто не помалювати разом? Або не пофотографуватись? Або записатись разом на десятиденний Plant-Based Challenge, на якому ви дізнаєтесь все про рослинне харчування. Разом вчитисЯ новому, ділитисЯ враженнями й обговорювати набутий досвід — хіба це не покращить будь-які стосунки?

Якщо ж ви вже в темі рослинного харчування, то чудовою ідеєю буде обрати кращі продукти року що минув та разом чекати на розіграш подарунку від UA Plant-Based.
Авторка статті: Олена Баран, представниця кампанії UA Plant-Based

Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Упродовж 17 травня українськими військами вражено 15 повітряних цілей окупантів: 11 безпілотників та 4 крилаті ракети.
Про це повідомили у Командуванні Повітряних Сил ЗСУ.
Зазначається, що протиповітряна оборона Сухопутних військ ЗСУ збила 10 ворожих безпілотників оперативно-тактичного рівня. Ще один безпілотник та чотири крилаті ракети знищили зенітні ракетні підрозділи Повітряних Сил Збройних Сил України.
Також 17 травня ударна авіація Повітряних Сил завдала ударів по ротно-тактичних групах окупантів, скупченню техніки, живій силі та складах боєприпасів ворога.
Дивіться відео: Обережно, заміновано! Дитячий мульт про небезпечні предмети від ШоТам
Нагадаємо, зенітні ракетні війська ЗСУ знищили ворожий штурмовик Су-25.
Як ми повідомляли раніше, ЗСУ із кулемета збили ворожий безпілотник, який «дирчав як мопед».
Фото: facebook.com/kpszsu.
Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Українські захисники розгромили мінометну секцію (штатний тактичний підрозділ армії — ред.) російських загарбників.
Відео оприлюднили на фейсбук-сторінці 25-ї окремої повітрянодесантної Січеславської бригади.
«Палає мінометна секція росармії! Десант працює, все буде Україна!», — йдеться у повідомленні українських воїнів.
Про бригаду
25-та окрема Січеславська повітрянодесантна бригада — військове з’єднання у складі Десантно-штурмових військ Збройних сил України чисельністю в бригаду. Базується на Дніпропетровщині.
Бригада є унікальним з’єднанням десантних військ України — лише вона здатна десантуватися парашутним способом майже у повному складі, разом з технікою. Для цього у неї на озброєнні перебуває призначена для десантування з парашутом бронетехніка — БМД-1, БМД-2, БТР-Д, 2С9 «Нона».
Читайте також: Софт для богів війни та «вбивця» російських позицій «Валькірія». Як «Армія SOS» наближає нашу перемогу
Нагадаємо, десантники Січеславської бригади «підсмажили» БМП-1 окупантів.
Як ми повідломляли раніше, українські десантники показали знищення ворожого танка із Джавеліна.
Фото: facebook.com/dshv25opdbr.
Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
У Києві зі дзвіниці Михайлівського Золотоверхого монастиря виконали мелодію «Ой, у лузі червона калина».
Відео у мережі оприлюднив Типовий Київ.
Як повідомили у Православній Церкві Україні, саме ця мелодія зазвучала на Михайлівській дзвіниці 24 лютого, о 4-й ранку, коли путін оголосив про початок війни. Легендарний гімн Українських січових стрільців тоді став першою, але дуже символічною відповіддю на дії росії.
Саме на дзвіниці Свято-Михайлівського Золотоверхого монастиря ще у 1998 році був встановлений перший в Україні стаціонарний карильйон з електронно-механічним керуванням. І так було запрограмовано, що о 4:00 та 16:00 щодня лунає мелодія «Ой у лузі червона калина…».
Читайте також: Софт для богів війни та «вбивця» російських позицій «Валькірія». Як «Армія SOS» наближає нашу перемогу
Ця народна пісня авторського походження була написана понад 100 років тому для театру, вона стала символом нашої визвольної боротьби, гімном Українських січових стрільців та підрозділів УПА. І з новими сенсами вона відродилася нині, під час російської війни у ХХІ столітті. «Ой у лузі червона калина» знову стала хітом серед українців та символом майбутньої перемоги.
Ця пісня знову підтримує дух українців, наше прагнення до волі, перемоги.
Нагадаємо, легендарний Pink Floyd уперше за 28 років випустив пісню на підтримку України.
Як ми повідомляли раніше, у Вінниці на вежі Артинова зазвучала мелодія «Ой у лузі червона калина».
Фото: wikipedia.org.