Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Кохання під час пандемії. Як небанально провести День святого Валентина?

РЕКЛАМНИЙ МАТЕРІАЛ

Опубліковано

За останні два роки у нашому житті поменшало багатьох речей: подорожей, вечірок, зустрічей,  концертів. А ще обіймів, рукостискань, поцілунків, посмішок без масок — усіх цих соціальних проявів симпатії, які були частиною рутини, а зараз виглядають ледь не дико. 

Але є і хороші новини — споживацьке суспільство переосмислює себе. Глобальні зміни клімату, забруднення водойм, ґрунтів та повітря раптом перейшли з розряду страшилок в розряд реальності, у якій ми живемо і яка впливає на буденні справи. Те саме сталося й з експлуатацією тварин і промисловим фермерством, адже виявилось, що зоонозні хвороби — цілком собі реальна загроза. 

Ми стали дбайливішими до природи, стосунків і власного здоров’я. У світлі цих змін святкування Дня Закоханих як ніколи актуальне, адже це ще одна, зовсім не зайва, можливість розповісти про свої почуття, провести час з тими, кого любимо, і влаштувати свято серед сірих буднів. Так, Святий Валентин, яка б не була у нього багатовікова історія, прибув до нас зовсім недавно, як частина глобальної західної культури. Очевидно, свято має немаленьку комерційну складову — усі ці плюшеві сердечка і червоні троянди полонять ринки, щоб згодом опинитися на смітнику. Тому ми спробували пошукати альтернативних, етичних шляхів проявів любові, адже її забагато не буває. 

Що дарувати коханій людині?

Валентинки? Чому б і ні! Листок картону, зігнутий вдвоє і підписаний з любов’ю, може подарувати купу приємних емоцій. Особливо, якщо листівка не куплена, а зроблена власноруч. Зараз особливо популярна техніка повторного використання матеріалів, коли ви користуєтесь тим, що вже є вдома, — різноманітними стрічками, подарунковим папером, тканиною та іншими декоративними матеріалами. Таку валентинку можна розмалювати й підписати на свій смак і зашифрувати символи, які зрозумієте тільки ви вдвох. Ідеями для хенд-мейд листівок можна надихнутись на сайті Pinterest

Саморобні "валентинки" до Дня святого Валентина

Квіти? Варіант, але зрізані тішитимуть ваше око не довго. Живі вазони — це вже більш сталий підхід, адже при правильному догляді такий подарунок проживе багато років, створюючи затишок і кисень в оселі. Для тих, хто піклується і про здоров’я, — звернуть увагу на тренд, який набуває популярності, — набори для вирощування мікрозелені вдома. Це корисно, смачно і весело. Подібні існують і для грибів (печериць). Не так часто у міських джунглях можна спостерігати, як рослини чи гриби з’являються на світ, тому така домашня магія привертає все більше уваги й з естетичної сторони.  

Якщо говорити про коштовніші подарунки, звертайте увагу не лише на вау-ефект від нього, а й на етичність. У жодному разі не даруйте тварин — їх поява має бути виваженим рішенням, а не хвилинною слабкістю. Такі “подарунки” часто опиняються у притулках чи на вулиці, або просто створюють незручності власникам. Також будьте уважні, купуючи речі, “прикрашені” хутром. Переконайтесь, що воно штучне, а не зроблене зі шкіри тварини. На більшості виробів має бути вказаний склад, але якщо його немає, найнадійніший спосіб — подивитись, як кріпляться ворсинки до основи. Якщо основа плетена і нагадує тканину, скоріше за все, це штучне хутро. Якщо ви не можете її розгледіти, помічаєте пух або основа нагадує шкіру — відкладіть якомога далі цей неетичний товар. Щоб не ризикувати — звертайтесь до брендів, які повністю відмовились від натурального хутра. Їхній список можна переглянути на сайті Вільний від хутра ритейл

Дотримуйтесь сталого підходу і пакуючи подарунок. Натуральні матеріали, особливо з переробленої сировини, мають значно кращий вигляд, ніж пластик. Повітряні кульки — теж просто шматок одноразового пластику, який відправиться на смітник уже на другий день. І забудьте про китайські ліхтарики. Така “романтика” може спричинити пожежу або загибель диких тварин, які заплутуються в обгорілих дротах. По суті, запускання таких ліхтариків — це просто видовищне викидання сміття.  

Печиво у формі сердець до Дня святого Валентина

Що їсти?

Коли доходить до їжі, основне питання: “Готувати чи не готувати?” І обидва варіанти правильні! Почати День Святого Валентина можна зі спільного сніданку. Сендвічі з хумусом та карамелізованою грушею, гречані млинці чи бананове морозиво, тортилья чи рослинний омлет — вибір за вами. А рецепти цієї святкової краси можна підгледіти в онлайн-книзі, виданій UA Plant-Based для ваших особливих ранків. Там можна знайти й підбірку рослинних страв, які готуються менше ніж 20 хвилин, — для тих, хто не любить довго стояти біля плити. Не забудьте про улюблений напій — ранкову каву або чай  з рослинним молоком, смузі або коктейль.

Сніданок на День святого Валентина

Якщо вибір — не готувати, то варіантів усе одно два: замовляти їжу і вибиратись в який-небудь заклад. Зараз можна замовити додому страви майже з будь-якого ресторану, і у багатьох вже або є рослинні альтернативи, або вони готові приготувати їх на замовлення. Також за останній час значно зросла кількість місць, які позиціюють себе, як заклади здорового харчування. І часто меню у них тільки або переважно рослинне. Ознайомитись з етичними ресторанами часткового можна на сторінці UA Plant-Based.

Чим зайнятися на День святого Валентина?

Будь-яка спільна справа зміцнить стосунки краще, ніж найдорожчі подарунки. Те саме спільне готування, наприклад. Або майстер-клас з гончарства, малювання чи фотографії. До того ж, для таких розваг не обов’язково власне йти на сам майстер-клас. Чому б просто не помалювати разом? Або не пофотографуватись? Або записатись разом на десятиденний Plant-Based Challenge, на якому ви дізнаєтесь все про рослинне харчування. Разом вчитисЯ новому, ділитисЯ враженнями й обговорювати набутий досвід — хіба це не покращить будь-які стосунки? 

Листівка на День святого Валентина

Якщо ж ви вже в темі рослинного харчування, то чудовою ідеєю буде обрати кращі продукти року що минув та разом чекати на розіграш подарунку від UA Plant-Based

Авторка статті: Олена Баран, представниця кампанії UA Plant-Based

Суспільство

Укрзалізниця виготовила ще два медичних евакуаційних вагони для ЗСУ

Опубліковано

Укрзалізниця додала до свого парку ще два медичні евакуаційні вагони для потреб Медичних сил ЗСУ. Загалом їх кількість становить 66, і до кінця року планується збільшити цю кількість на ще 4 вагони.

Про це повідомляє Укрзалізниця.

Про ініціативу

Евакуація та перевезення поранених воїнів у спеціально обладнаних медичних вагонах показали свою ефективність. Насамперед, це швидкість та можливість надання повноцінної медичної допомоги (у т.ч. екстреної хірургічної та реанімаційної) під час ходу поїзда.

Читати також: Українські розробники створили бойовий колісний дрон CRAB (ВІДЕО)

Про потяги

Усі вагони оснащені апаратами штучної вентиляції легень, переливання крові, кардіомоніторами, аспіраторами та іншою медичною технікою. Завдяки живленню від генератора вони є повністю автономними.

“Дякуємо вагонобудівникам, локомотивним та евакуаційним бригадам Укрзалізниці, що спільно з медиками Командування Медичних сил Збройних Сил України самовіддано працюють задля порятунку поранених воїнів”, – повідомляє УЗ в своєму зверненні.

Нагашаємо, що українські хакери здійснили кібератаку на сервіси партії “єдина росія”.

Також ми повідомляли, що за рік існування кластеру Brave1 на ньому зареєстрували 1600 оборонних розробок.

Фото: УЗ

Читати далі

Суспільство

Українські дитячі книги потрапили до списку найкращих видань у Японії 

Опубліковано

У Японії було опубліковано список дитячих ілюстрованих книжок, відомий як “Ehon 50”, де були включені дві українські книги: “Куди і звідки” від Романи Романишина та Андрія Лесіва та “Жовтий метелик” Олександра Шатохіна.

Список з’явився на сайті японської Національної шкільної бібліотечної асоціації.

Про книгу “Жовтий метелик”

На веб-сайті видавництва “Видавництво Старого Лева” у примітці до книги “Жовтий метелик” Олександра Шатохіна зазначено, що це “тиха книжка”, яка розповідає про життя після війни, про страх і обмежені можливості у такій ситуації.

Уперше книжка вийшла у “Видавництві Старого Лева” у 2022 році. В Японії її надрукувало видавництво Kodansha LTD.

У 2023 році книжка увійшла до переліку 100 найкращих книжок-картинок зі всього світу.

Читати також: Цим їдальням було 50 років. Як у громаді на Волині реформували застарілу систему харчування в школах і садочках

Про книгу “Куди і звідки”

У 2020 році видання від творчої майстерні “Аґрафка” вийшло вперше у друк від видавництва “Старого Лева”. В Японії воно було опубліковане завдяки видавництву Bronze Publishing у перекладі Юкіко Хіромацу. Це видання розповідає про рух та подорожі не лише людей, а й тварин, рослин, вітру, води та планет. Загалом книгу переклали на 15 мов.

Також ми повідомляли, що Нацбанк випустив монету до роковин Чорнобильської трагедії.

Фото: книга “Куди і звідки”

Читати далі

Суспільство

У Києві вперше пройде фестиваль феміністичного кіно: що про нього відомо

Опубліковано

У травні в Києві відбудеться перший феміністичний кінофестиваль “Гаккебуш”, на якому будуть демонструватися фільми, створені жінками. Крім показів фільмів, у програмі передбачені зустрічі з авторськими стрічками та лекціями.

Про це повідомляється на сайті фестивалю.

Про фестиваль

Організатори зазначають, що мета фестивалю феміністичного кіно “Гаккебуш” – надихнути українських режисерок та операторок, що тільки розпочинають свій шлях у кіноіндустрії. Вони прагнуть допомогти їм бути відважними у своїй творчості та знаходити аудиторію, яка їх почує.

Головною метою є створення платформи для нетворкінгу та формування спільноти для постійного творчого процесу.

Події відбуватимуться 11 та 12 травня у Будинку кіно.

Читати також: На честь Дмитра Капранова перейменували вулицю в Конотопі

Програма фестивалю

У програмі фестивалю буде представлено 10 короткометражних фільмів. Крім цього, існує можливість подати заявку на показ ігрового або документального короткометражного фільму, проте це можна зробити лише до 30 квітня.

Фільми можуть брати участь у фестивалі, навіть якщо вже мали національну прем’єру, але вони не повинні бути вільно доступними в інтернеті або розміщені на стримінгових платформах.

Умови участі:

  • жінка є режисеркою та/або операторкою та/або головною героїнею фільму;
  • тривалість не перевищує 30 хвилин;
  • знято після 1 січня 2022 року.

Фестиваль організовує кіноорганізація “Гаккебуш” за підтримки Національної спілки кінематографістів України й Projector Foundation.

Нагадаємо, що Нацбанк випустив монету до роковин Чорнобильської трагедії.

Також ми повідомляли, що в Польщі в прокат вийде український фільм “Я, Побєда і Берлін”.

Фото: сайт фестивалю

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство2 тижні тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство3 тижні тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство3 тижні тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

Суспільство3 тижні тому

Виготовляє «гівняні» прикраси з пташиного посліду. Це історія арт-активістки, яка живе з голубом  

Свого першого голуба Валеру вона побачила в закинутій квартирі майже бездиханним пташеням і врятувала. А...

РЕКЛАМА: