Технології
Кіборг зі Львова створює 3D-модель оборони Донецького аеропорту
3D-модель Донецького аеропорту часів його героїчної оборони створює військовий 80-ї десантно-штурмової бригади зі Львова Віталій Любенко.
Пише 3D-історію
“Кіборг” відтворює хронологію подій у ДАПі 2014-2015 років. Сам десантник 2015-го був командиром підрозділу, йдеться у сюжеті 5 каналу.
“От тут ми з бійцями проводили розвідку в цьому проході, де ми відбивали атаки сепаратистів. Можна зайти в кожне приміщення, показати от тут був наш штаб, цей поверх ми тримали повністю. Потім, як почали працювати танки, вони цілеспрямовано працювали по цьому крилу, вони в принципі знали розміщення наших позицій”, – каже чоловік.
Читайте також: В Україні друкуватимуть деталі ракет на 3D-принтері
3D-модель оборони Донецького аеропорту кіборг Віталій Любенко відтворює з пам’яті за допомогою комп’ютерної програми. Віталій хоче, щоб якомога більше людей дізналися, як обороняли ДАП.
Кіборг каже: “Це буде, як історія, як пам’ять про бійців, які загинули. Багато є художньої літератури, а я хочу зробити проект відтворення хронології подій від того часу коли зайшов мій підрозділ і до того часу, поки не завалився сам термінал”.
Допомагають побратими
Підрозділ Віталія Любенка зайшов у Донецький аеропорт у січні 2015-го. Військовослужбовці утримували термінал, не маючи жодної схеми приміщення. Проросійські терористи регулярно обстрілювали захисників ДАПу.
“Аеропорт на сьогоднішній день – як символ. Символ протистояння російській агресії. Мужність показували бійці. І суттєву. Не зважаючи ні на що і ні на ті складності, які нас там чекали. В морози не було де навіть воду розігріти – все замерзле було. Найважче було пережити втрату бійців, а так все дрібниці”, – розповідає “кіборг”.
Допомагають Віталію його побратими. Десантник Любомир Гринюх боронив інші позиції аеропорту. Тоді ж потрапив у полон бойовиків. Описав детальний план розташування підвалу ДАПу.
Попри поранення Віталій залишається у Збройних силах. Десантник каже, піде зі служби лише тоді, коли закінчиться війна.
Технології
Військовий шутер THREEDAYS, створений на основі реальних подій російсько-української війни, нарешті отримав офіційну сторінку у Steam. Команда CYBERNATION.TEAM, яка працює над грою з осені 2022 року, оголосила про початок розсилання ключів для тестування.
Про це розробники повідомили в телеграмі.
«З завтрашнього дня почнемо надсилати ключі всім, хто підтримав нас донатом. Потрібно трохи часу, щоб завершити цей процес та підготувати все для комфортної гри на закритому тестуванні. Слідкуйте за новинами і додавайте THREEDAYS у список бажаного», — зазначили розробники на своєму Telegram-каналі.
Що відомо про гру
THREEDAYS — це реалістичний тактичний шутер, який не лише пропонує динамічний геймплей, а й занурює у глибокі емоційні історії мужності, самопожертви та сили українських воїнів. Розробники витратили багато часу на сканування образів відомих українських захисників, щоб перенести їх до гри.
Читати також: S.T.A.L.K.E.R. 2 отримала нагороду «Дух ПК» від PC Gamer
Серед героїв гри — Кирило Буданов, Денис «Редіс» Прокопенко, Юлія «Тайра» Паєвська, Денис «Квебек», Олександр «Терен» Будько, Михайло «Кот» Вершинін, Ігор «Янкі» Янков та інші.
У THREEDAYS передбачені сюжетна кампанія, кооперативний режим, українська та англійська локалізації.
Нагадаємо, що українська студія створила гру з футуристичними перегонами (ФОТО).
Фото: сторінка гри у Steam.
Коментарі
Технології
Державне агентство відновлення та розвитку інфраструктури готує проєкт будівництва теплоелектроцентралей, що працюватимуть на RDF-паливі.
Про це повідомив очільник Агентства Сергій Сухомлин.
Перші громади
Агентство вже відбирає громади для реалізації ініціативи. Дві з них найбільш підготовлені: вони працюють над створенням сміттєпереробних заводів. У таких громадах відходи, які неможливо переробити, підуть на виробництво тепла для місцевих потреб через нові ТЕЦ.
Читати також: На даху амбулаторії на Київщині встановили сонячну електростанцію
Фінська підтримка
Сергій Сухомлин зустрівся з послом Фінляндії в Україні та експертами з питань торгівлі й відбудови. Фінські партнери висловили підтримку цьому екологічному та інноваційному проєкту.
Фото: Freepik.
Коментарі
Технології
Штрафи за порушення ПДР тепер можна побачити у «Дії» не лише з текстовими деталями, а й із фотовідеодоказами.
Про це повідомила команда державного сервісу.
«Раніше у “Дії” відображалися тільки деталі порушення: час, місце та тип. Тепер додали фото й відео моменту, щоб водії могли побачити, де і як усе сталося. Дивіться й запам’ятовуйте, як не треба робити на дорозі», — зазначають у «Дії».
Нововведення дозволяє водіям точніше розуміти, де відбулося порушення, а також показувати ці матеріали друзям, щоб вони уникали подібних ситуацій.
Читати також: Піші кур’єри «Нової пошти» доставлятимуть посилки на електробайках
Як оплатити штраф
Сплатити штрафи можна безпосередньо у «Дії» — через реквізити картки або за допомогою ApplePay чи GooglePay.
Проєкт реалізовано спільними зусиллями Мінцифри, МВС, Державної установи Центр інфраструктури та технологій МВС і ДП «Інфотех».
Нагадаємо, що Microsoft у 2025 році надаватиме безплатний доступ до хмарних сервісів для держустанов.
Фото: Дія.
Коментарі