Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
Коронавірус вдома, що робити Коронавірус вдома, що робити

Суспільство

Хворий на коронавірус у вас вдома. Що робити та як захистити себе?

Опубліковано

З приходом коронавірусу люди в паніці, адже не знають що робити та куди бігти. І якщо у важких випадках хворого госпіталізують, а родичам потрібно побути на ізоляції, то що робити, якщо в лікарню не беруть, бо випадок не найважчий? А якщо в одній квартирі з хворим живе ще купа людей? Ось вам детальна інструкція від доктора біології Кембриджського університету Уляни Баштанової.

1. Негайно виділіть хворому окрему кімнату.

Якщо ваша квартира складається лише з однієї кімнати та кухні — переїжджайте на кухню, а йому залишіть кімнату.

Приберіть з цієї кімнати всі речі, які можуть вам знадобиться — особисті речі, одяг, комп’ютер і т.д. Протріть винесені речі серветкою, змоченою у мийний засіб, а потім витріть насухо. Це дуже важливо. Там, де є вода, довше живе інфекція.

Тому, правило перше — витирайте все насухо. Правило друге — якщо боїтесь, що хворий чіпав одяг, то його можна випрасувати. Вірус гине при температурі 56С. 

Після того, як ви ізолювали хворого в окрему кімнату, за можливості, продезінфікуйте весь будинок. Ні в якому разі не пилососити — тільки вологе прибирання засобами для дезінфекції. Килими краще приберіть з усіх кімнат прямо зараз, щоб потім не мучитись. Якщо у вас на підлозі килимове покриття — тільки прибирання миючим пилососом гарячою парою. Якщо у вас є кварцові чи ультрафіолетові лампи — вони дуже допомагають. Ультрафіолетове світло С (довжина хвилі випромінювання від 100 до 280 нм) прекрасно вбиває коронавірус.

2. У кімнаті хворого повинно бути багато пиття — термоси з гарячою водою або чайник, великі пляшки з холодною водою.

При хворобі потрібно багато пити, а вам не потрібно бігати туди-сюди з кожною чашкою.

3. Заведіть в кімнаті подвійний мішок для збору сміття (серветки, залишки їжі та інше).

Наприклад, у Великобританії збір сміття хворих COVID19 відбувається окремо від іншого. У будь-якому випадку, пакет має бути щільно упакований і зав’язаний. Сміття — джерело інфекції і для вас, і для інших людей.

4. Заведіть в кімнаті подвійний мішок для збору брудної білизни.

Вірус, як вже говорилося, гине при 56С, тому періть речі хворого при 60 градусах і вище. Якщо ваші речі витримують таку температуру — можете прати все разом.

5. У кімнаті повинні знаходитись всі ліки.

Скоріше за все, інфекція застрягне в трахеї або бронхах, тому зберіть все, що ви зазвичай використовуєте при бронхіті в окрему коробку і помістіть в кімнату хворого. І всі ліки, якими лікуєте застуду, і всі жарознижувальні — все-все зберіть і віднесіть в цю кімнату. Не бігайте по всьому будинку з кожною таблеткою чи ложкою мікстури.

6. Заведіть хворому окремий набір посуду і тримайте його в кімнаті.

І не одну чашку-ложку-тарілку, а декілька. І несіть мити, лише коли він забруднить багато посуду. Не бігайте за кожною кружкою.

Весь посуд можна загрузити у посудомийку, якщо вода там вище 56С. Якщо ви миєте посуд в раковині, то залийте посуд хворого окропом на 5 хвилин, потім помийте з миючим засобом. Раковину потім продезінфікуйте.

7. Користуйтесь детергентом (миючим засобом) чи хлоркою.

Вони чудово вбивають вірус. Звичайно, чудовим варіантом є і 70% спирт, він знищує вірус за 30 секунд.

8. Якщо вам закортіло помити підлогу у кімнаті хворого (краще б ви утримались від цього), то протирайте поверхні детергентами і одноразовими ганчірками.

Потім викиньте їх в той подвійний мішок для сміття, який стоїть в кімнаті хворого.

9. А от провітрювати кімнату хворого необхідно.

Причому не просто привідкрити вікно, а варто влаштувати справжнісінький протяг. Хай хворий полежить 3 хвилини під ковдрою. Самі не стійте на цьому протязі – він видуває інфекцію, вам не треба її на себе чіпляти.

10. Як входити в кімнату хворого?

О, приготуйтеся, це цілий процес, на який потрібно 3 хвилини.

На цвяшок з внутрішньої сторони повісьте халат з довгими рукавами. Бажано не пухнастий. Поряд покладіть рукавички. І якщо вам так не пощастило в житті, що у вас прекрасний зір, то візьміть сонцезахисні окуляри. Всі інші очкарики можуть і повинні користуватися своїми приладами денного бачення – лінзи зніміть до кращих часів.

І маску, звичайно. Тому що навряд чи ваш хворий погодиться весь час, 24 години на добу, бути в масці. Якщо погодиться — честь йому і хвала, але люди похилого віку і діти незговірливі. Їм душно, лоскотно, боляче, незручно кашляти і спати в масці, і їх можна зрозуміти. Тому надягайте маску самі.

Увійшли в кімнату, наділи рукавички, халат, окуляри, маску. На волосся б косиночку теж не завадило. 

11. Як виходити з кімнати хворого?

У зворотному порядку. Зніміть сонцезахисні окуляри, косинку, халат, рукавички, маску, залиште їх у кімнаті на вішачку та виходьте. Було б добре викинути маску і рукавички в подвійний пакет для сміття. Краще б зробити перехідний шлюз з кімнати хворого в загальний простір і тримати халат та інше там. Після того як вийшли — відразу йдіть у ванну, помийте з милом обличчя, окуляри та руки. І цукерку з’їжте, ви — молодець, ви вже майже мікробіолог, вірусолог, фізіолог і імунолог разом узяті! Так тримати!

12. Загальне правило для всіх розважальних предметів — що в кімнату хворого попало, то пропало.

Книжки з його кімнати не виносити взагалі. І м’які іграшки теж. Нічого, зробленого з тканини, картону і паперу не виносити. Не бігайте по дому, показуючи всім його дитячий малюнок. Одужає дитина, вірус помре через 2-3 доби — тоді і будете хвалитися. Айпад і інші комп’ютерні іграшки краще б теж були його індивідуальні. Але якщо вже треба винести, то протирайте 70% спиртом.

13. От з ванною і туалетом є проблема.

Добре, якщо у хворого є своя ванна та туалет, тому що цей жахливий вірус в кишківнику живе так само прекрасно, як і в легенях.

Але якщо так сталося, що ви з хворим ділите ванну і туалет, то доведеться вам після нього щоразу мити туалет з хлоркою, а ванну і раковину — теж з хлоркою або з детергентом. І ручки, і вимикачі протирати зі спиртом. І заведіть йому окремі рушники, і прасуйте їх при температурі 60С або вище.

14. Ну і останнє. І вам, і хворому, треба добре спати.

Ні що так не губить імунітет так, як поганий сон. Тому застосовуйте всі заспокійливі, які ви зазвичай вживаєте, якщо нервуєте і не можете заснути.

Суспільство

Уряд ухвалив законопроєкт, який скасовує розподіл жінок та чоловіків на предметі “Захист України”

Опубліковано

Верховна Рада ухвалила законопроєкт, яким скасовується розподіл у навчанні для хлопців і дівчат на предметі “Захист України”. Ідеться про законопроєкт №11092 “Про удосконалення системи початкової загальновійськової підготовки”.

Про це повідомив Ярослав Железняк.

Про законопроєкт

Законопроєкт передбачає введення початкової загальновійськової підготовки в обов’язкову програму навчання старших класів.

Ініціатор законопроєкту, Роман Грищук, опублікував на своїй сторінці у Instagram пост, у якому наголосив, що тепер “Захист України” мають вивчати всі учні, так само як математику чи українську мову.

Читати також: Уряд виділив кошти на продовження програми єВідновлення

“Цим законом ми робимо важливу зміну в предметі. Прибираємо розділення у викладанні предмета на хлопчиків і дівчаток. І замість застарілого поняття “допризивна підготовка юнаків” вводимо “початкова загальновійськова підготовка”, – написав депутат.

Нова програма предмету буде розроблятись за погодженням із Міністерством оборони. Як повідомив Грищук, уряд виділив 1,74 мільярда гривень для оновлення навчальних центрів “Захисту України”, закупівлі обладнання, інтерактивних тирів і підвищення кваліфікації вчителів.

Нагадаємо, що Lego випустили пʼять українських архітектурних памʼяток для відбудови.

Також ми повіідомляли, що артистка оркестру ДСНС проводить уроки з пожежної безпеки для школярів.

Фото: Freepik

Читати далі

Суспільство

ЗСУ відбило атаку та знищило ворожу групу на Вовчанському напрямку

Опубліковано

За допомогою вогневої підтримки воїнам 82-ї ОДШБр вдалося придушити напад ворожої групи, яка намагалася продертися у Вовчанську.

Цю інформацію та відповідне відео оприлюднили у Командуванні Десантно-штурмових військ ЗС України.

Зафіксовані з GoPro відеозаписи, зроблені одним із наших військових, показують, як українські десантники ефективно ліквідували ворожий загін на підступах до міста.

Відео можна переглянути тут.

Читати також: В Україні ухвалили закон про субсидії для книгарень та книжкові сертифікати

Про 82-ОДШБр

У початку 2023 року на базі 3-ї батальйонно-тактичної групи 80 ОДШБр у Чернівцях була сформована 82-га окрема десантно-штурмова бригада.

Влітку 2023 року бригада отримала значну кількість західної техніки, зокрема Challenger 2, Stryker та Marder. Це призвело до того, що в медіа вона була визнана найпотужнішою бригадою ДШВ.

15 серпня 2023 року стало відомо, що кілька днів тому бригада розпочала свою участь у битві за Роботине.

Нагадаємо, що в 3 ОШБр показали, як блискуче знищують ворожий міномет “Тюльпан” на Харківщині (ВІДЕО).

Фото: скрін з відео

Читати далі

Суспільство

Docudays UA: кінофестиваль оприлюднив повну програму

Опубліковано

З 31 травня по 6 червня в Києві відбудеться 21 Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA.

Про це повідомляють на сайті Docudays UA.

У програмі 62 фільми з 34 країн, зокрема 19 українських стрічок. Глядачі також матимуть змогу взяти участь у дискусіях та побачити мистецькі інсталяції. Фестиваль пройде в різних кінотеатрах Києва та в онлайн-кінотеатрі DocuSpace.

Читати також: Lego випустили пʼять українських архітектурних памʼяток для відбудови

Програма

  1. “Мирні люди” – Оксана Карпович
  2. “Фрагменти льоду” – Марія Стоянова
  3. “Висота” – Максим Руденко
  4. “Трішки чужа” – Світлана Ліщинська
  5. “Nice Ladies” – Марія Пономарьова
  6. “Все має жити” – Тетяна Дородніцина та Андрій Литвиненко
  7. “Наш дім” – Анна Ютченко
  8. “Під знаком якоря” – Тарас Співак
  9. “Сказання трьох вогнів” – Жюльєт Мантонне
  10. “22 квітня 2023 року з 13:05 до 13:11 в Ірпені нічого не відбувалось” – Ані На
  11. “Позиція” – Юрій Пупирін
  12. “Гуляю” – Дарія Журавель
  13. “Найкрасивіший куточок у світі” – Робо Мігали
  14. “Кіоск” – Даніель Стопа
  15. “Інцидент” – Білл Моррісон
  16. “Ближнє світло” – Нікколо Сальвато
  17. “Чоботи в ґрунті, руки в землі” – Кароліна Ускакович
  18. “Мусон Катманду” – Нґіми Ґелу Шерпа
  19. “Testudo Hermanni” – Дж. Ентоні Сватек
  20. “Нові фасади” – Кей Ганнаган

Детальніше про події програм читайте на сайті Docudays UA. Розклад та купівля квитків будуть доступні на ресурсі з 24 травня.

Нагадаємо, що Федоров презентував концепцію трансформації українських шкіл.

Також ми повідомляли, що в Києві відбулася премʼєра документальних фільмів про українців та війну.

Фото: Docudays UA

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство6 днів тому

Мріє, щоб про Складанку у світі знали, як про LEGO. Як підприємиця з Львівщини 6 років розвиває власний бренд

Колись дядько Юлії сказав їй, що нею обов’язково всі пишатимуться. Жінка довго шукала себе, пробувала...

Суспільство1 тиждень тому

«Я співаю руками»: як перекладачка жестової мови Уляна Шумило розвиває музичний інклюзив

Вона однією з перших почала перекладати українські пісні жестовою мовою. Найпершими її «ручними каверами» стали...

Суспільство2 тижні тому

Школа — це не тільки уроки! Це вчителі, які разом зі своїми учнями розвивають малі громади

Їхні учні отримують високі оцінки за сортування сміття, знімають документальні ролики про рідне село та...

Можливості2 тижні тому

«Хліб був як делікатес»: ця пекарня з Чернігова однією з перших запрацювала після деокупації області. Відновитися допоміг грант

Пекарня «Flavor bakery» майже «однолітка» маленької Соні. Їм обом 2,5 роки. Дівчинка ледь не щодня...

РЕКЛАМА: