Суспільство
Художниця створює малюнки в лікарні Охматдит, що надихають маленьких пацієнтів
Художниця Анжела Дмитренко за допомогою аерографа створює чарівні малюнки в дитячій столичній лікарні Охматдит.
Про це повідомили на фейсбук-сторінці закладу.
Розповідається, що з 2019 року Анжела Дмитренко розписує дитячу лікарню Охматдит казковими пейзажами та магічними створіннями. Вони зачаровують дітей. Стіни закладу стали острівцем добра, любові та підтримки для маленьких пацієнтів лікарні.
Міжнародний проєкт, який реалізується в лікарні, отримав назву «Крила», адже він призначений дарувати надію та «окриляти» в найтемніші часи.
Діти Охматдиту охоче долучаються до малювання. Наприклад, наша 6-річна пацієнтка Маринка, що вчиться ходити на протезі, має чудову традицію: після кожного заняття з реабілітологом, вона йде до Анжели, аби взяти до рук аерограф та трошки помалювати.
Читайте також: Айвазовський чи Айвазян? Російський чи наш? Час дізнатися, ким насправді був легендарний мариніст із Феодосії (ТЕСТ)
Краса навколо допомагає діткам швидше адаптуватися і не боятися лікарні. Також це слугує частиною психологічної реабілітації.
Зараз дивовижні картини прикрашають стіни відділень трансплантації кісткового мозку, Центу радіології, відділення нейрохірургії та Центру служби крові, а це приблизно 250 квадратних метрів! Незабаром, чарівні малюнки з’являться і в інших відділеннях.
Читайте також Примаченко чи Приймаченко? А хто це взагалі? 12 фактів-запитань про українську генійку наївного мистецтва
Проєкт є безкоштовним для лікарні завдяки компанії Harder & Steenbeck Airbrush, яка створює аерографи та підтримує цей проєкт! Також компанія фарб ART Kompozit безкоштовно надає фарби для малювання в Охматдиті.
Нагадаємо, на Івано-Франківщині майстриня створює унікальні історичні листівки.
Також ми розповідали, як 9-річна художниця з Рівненщини продає свої картини, щоб підтримати ЗСУ.
Фото: facebook.com/ndslohmatdyt.
Суспільство
Нові рейси до Карпат
- поїзд № 33/34 Кривий Ріг — Ясіня: це нове додатково сполучення між Кривим Рогом, Львовом та популярними туристичними напрямками в Карпатах;
- поїзд № 61/62 Дніпро — Рахів (через день): нове сполучення для людей, які подорожують із Придніпров’я до Львова та Карпат;
- поїзд № 83/84 Київ — Солотвино (через день): на цьому напрямку збільшать кількість квитків на 50%;
- поїзд № 125/126-129/130 Полтава, Кременчук — Ужгород (через день): рейс поєднає Полтавщину зі Славськом та Закарпаттям.
- поїзд № 85/86 Запоріжжя — Львів — Рахів: маршрут продовжили до станції Рахів.
- поїзд № 145/146 Харків — Чернівці (через день): це сполучення дозволить жителям Слобожанщини дістатися Буковини.
Потяги до Харкова
Покращення маршрутів
Скорочення рейсів
- Поїзд №13/14 Київ — Солотвино на 1 годину 9 хвилин;
- Поїзд №55/56 Київ — Рахів на 57 хвилин з Києва до Рахова;
- Поїзд №45/46 Ужгород — Харків на 51 хвилин із Ужгородадо Харкова;
- Поїзд №39/40 Запоріжжя — Солотвино на 45 хвилин із Запоріжжя до Солотвина та на 42 хвилин із Солотвина до Запоріжжя;
- Поїзд № 3/4 Запоріжжя — Ужгород на 41 хвилин із Ужгорода до Запоріжжя.
Коментарі
Суспільство
- Запорізької;
- Дніпропетровської;
- Донецької;
- Сумської;
- Херсонської.
Підтримка ВПО на Київщині
Коментарі
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Коментарі