

Суспільство
Хейтерів вистачає, але клієнтів – ще більше. Як я запустила перший в Україні готель рольових ігор Cherry Twins
Як заробити на сексі, не продаючи його? Знайомтеся, перший та єдиний в Україні готель для рольових ігор Cherry Twins. Його власниці Олені Соловйовій довелося пройти через купу хейту та критики, аби довести, що бізнес на сексі може бути легальним і прибутковим.
Сьогодні Cherry Twins допомагає киянам втілити власні фантазії, зблизитись із партнером чи партнеркою, а інколи – навіть зберегти шлюб. Про унікальну справу, яка вже п’ять років заново відкриває секс для українців, Олена Соловйова розповіла команді ШоТам.

Олена Соловйова
Засновниця єдиного в Україні готелю для рольових ігор Cherry Twins (Київ)
Манікюрний салон? Я хочу власний готель рольових ігор
Я 17 років працювала у сфері маркетингу: як директор, маркетолог і власниця агентства. Співпрацювала з провідними українськими компаніями. Але якоїсь миті відчула, що час йти за мрією. Я давно хотіла відкрити перший в Україні готель рольових ігор. Подібні заклади вже давно функціонують за кордоном. Скажімо, лише в Японії їх 12 тисяч, в Європі – ще більше. А у нас – не було жодного.
До того ж я не бачила себе власницею манікюрного салону, галереї, магазину одягу чи іншої «мейнстрімної» справи. Мені завжди хотілося запустити дійсно унікальний бізнес. І тут все співпало: і мій інтерес до теми сексу, і професійний підхід з точки зору маркетингу. Адже я прагнула створити бізнес, яким до мене ще ніхто не займався.
Одна з небагатьох, хто легально заробляє на сексі
Готель рольових ігор Cherry Twins у Києві відкрився в березні 2018 року. Минуло вже п’ять років, утім жодного конкурента у нас досі не з’явилося. Чому? По-перше, напевно, простіше бути моїм партнером, аніж конкурентом. По-друге, це дуже складний бізнес, і треба мати сміливість, аби ним займатися. Я стала однією з небагатьох в Україні, хто легально заробляє на сексі, не продаючи його.
Тема сексу складна, тому що досі табуйована. Не хочу казати, що для України вона «дика», але з точки зору сексуальної освіти це все ще «нижче нуля». Уявіть, лише 10-15% людей користуються послугами секс-шопів у нашій країні. І якщо українці бояться магазинів для дорослих, то про які готелі може йтися? Навіть похід до сексолога викликає доволі промовисту реакцію: «У сенсі? У мене все добре!».

Але за такою логікою ми їмо суші, оскільки наш шлунок не перетравлює борщ. Тобто відкривати для себе гастрономію світу, змінювати стиль одягу – це не соромно. А ось вчитися сексу – табу. Ми досі запевняємо себе, що «природа сама підкаже». Та хрін там. Ніхто нікому нічого не підкаже – цього потрібно вчитися. Це як танці чи малювання. Ти можеш бути аматором, а можеш підійти з погляду знань.
Суспільство називало мене «бордель-маман»
Тема сексу залишається табуйованою тому, що «в СРСР його не було», а дітей приносив лелека. Щоправда, хто спав з птахом – досі не з’ясували. Ви не уявляєте, скільки людей казали мені, що я «бордель-маман», «повія» і що «переспала з усією Верховною Радою». Писали у соцмережах, а сміливіші – говорили в обличчя. Потік хейту був божевільний. Люди не розуміли, що це за готель, навіщо він.
Коли ти починаєш щось нове та унікальне, тебе спочатку проклинають і ненавидять, потім засуджують, згодом приймають, а вже пізніше – починають захоплюватися. І це все – одні й ті самі люди. Власне, я вже пройшла всі ці етапи.

Зараз стало ще «цікавіше», бо у надважкий період для країни хтось вирішив, ще це найкращий час, аби ділити ринок. На Cherry Twins вчинили збройний рейд. На вечірку ввірвалося «маски-шоу»: перелякали гостей, потрощили номера, завдали купи збитків, забрали техніку та асортимент магазину. Просто хтось вирішив, що наш готель – це незаконно. Тобто поки ми руйнуємо зовнішні «скріпи», внутрішні залишаються на своїх місцях.
Cherry Twins закривався лише на місяць – на початку вторгнення
Попри все готель продовжує працювати. Сьогодні у Cherry Twins тисячі шанувальників – людей, які бували у готелі десятки разів. Ми і далі створюємо для українських родин атмосферу, в якій можливо перезавантажити стосунки, спробувати щось нове, втілити бажання та отримати яскраві емоції.
Упродовж повномасштабної війни ми зупиняли роботи лише в березні 2022 року. А вже з квітня – працювали, сплачували податки, зарплати персоналу та допомогли сотням військовослужбовців організувати найромантичніші побачення з коханими.
Звісно, нам важко, як і всім українським бізнесам. Але ми віримо в перемогу, а наші гості цінують Cherry Twins. Тому – лише вперед! Усе це тимчасові труднощі. Головне – аби ми перемогли, а наші бійці якнайшвидше повернулися додому – до родин, до кохання.
Від королівського будуара до мавританського гарему
Зараз у Cherry Twins можна забронювати номери «Будуар королеви», «Домінація», «Кімната допиту», «Бурлеск», «Кімната тортур», «Мавританський гарем» та «Готика». Мінімальний термін – три години (3000 грн), далі можливе погодинне продовження. Бронювання відбувається через сайт.

Cherry Twins – це ще й закритий клуб сапіосексуалів. Наші вечірки – це атмосфера, шоу, ігри, спілкування з людьми, вільними від стереотипів. Це не має нічого спільного з розпустою чи «румунським порно». Еротичні вечірки – це дуже красиво, естетично і не вульгарно. Дрескод – смокінг або фрак для чоловіка та вечірня сукня для жінки.
Тут люди вчаться не соромитися власних фантазій, знаючи, що не буде засудження чи нерозуміння. Радянська система навішувала ярлики. І тепер так: помріяти бути королевою – це добре, а портовою повією – погано. Це ваші фантазії. Вони не мають ані позитиву, ані негативу. Не варто їх оцінювати.

Якось одна жінка сказала мені: «Як це я – мати трьох дітей, докторка філософських наук – скажу, що все життя мріяла спробувати БДСМ?» Але яка різниця, хто ти та скільки в тебе дітей? Це речі, якими ти хочеш займатися вночі, добровільно, з коханою людиною та за взаємною згодою. Це ти, твій світ, твоє життя, твій секс і твоє тіло.
Допомагаємо парам уникнути розлучення
Cherry Twins може допомогти у стосунках, коли вони зайшли у глухий кут. Середньостатистична сім’я – мама, тато, двоє дітей, теща чи свекруха, собака, папужка та рибки. І все це періодично вривається у вашу спальню. Гучно не покричиш, голим не походиш, у рольові ігри не пограєш. Уявляю: ти в латексі, а з сусідньої кімнати кричить дитина: «Мамо, дай водички». Що сказати: «Зараз, тата відв’яжу і підійду»?
У Cherry Twins можна переодягтися, голосно кричати, робити все, що заманеться. Це твій світ на три години. Якщо люди продовжують любити одне одного, але мають питання з діалогом і тактильністю, наш готель їм допоможе. У нас багато постійних клієнтів, які ледь не щотижня втікають сюди від домашньої рутини.

Справді, є партнери, які мають 50-й та 117-й візит. Нам відомо про щонайменше 300 заяв про розлучення, які пари відкликали після візиту до Cherry Twins за п’ять років його існування.
«Та хіба ж це легально?»
Насправді наш бізнес абсолютно легальний, адже ми не надаємо секс-партнерів чи секс-послуги, а лише пропонуємо кімнати з декораціями. Наші гості – виключно повнолітні люди. Власне, це лише готель зі специфічним декором номерів.
А оскільки ми маємо менш як десять кімнат, нам офіційно дозволено не реєструвати відвідувачів за паспортними даними. А тому їх перебування повністю конфіденційне.

Якщо хтось хвилюється за чистоту – не варто. Наш протокол прибирання може «переплюнути» найкрутіші п’ятизіркові готелі. У Cherry Twins ніби в операційних – не просто чисто, а стерильно. Після кожного гостя всі поверхні дезінфікуються п’ятьма засобами, а після цього кімнату ще й кварцують.
Cherry Twins – це й про сексуальну освіту
Cherry Twins – це не лише готель, а й майданчик сексуальної освіти, якій, на жаль, і до війни в Україні майже не приділяли уваги. Ми навчаємо пари різних інтимних практик. Також у нас багато психологічних майстер-класів, де партнерів навчають спілкуватись одне з одним про свої бажання та фантазії.
Річ у тім, що багато людей, які в шлюбі роками, так і не наважуються зізнаватися у власних бажаннях. Нас ніколи не вчили, що секс – це фундамент стосунків. Але це природно й важливо, а отже, нічого соромитися.
Кілька разів я була на майстер-класах, які проводили у старших класах колеги-сексологи. Це просто жах. І це покоління, яке має доступ до інтернету й, відповідно, величезну кількість інформації. У моєму дитинстві з доступу до сексуальної інформації була лише газета «СНІД-інфо», яку купували за якісь копійки й передавали з рук у руки. І низький рівень сексуальної освіти можна було якось пояснити.

Але коли діти у 21 столітті продовжують вірити в те, що від мастурбації сліпнуть, соромляться сказати слово «презерватив» та не розуміють, як ним користуватися, – це не нормально.
Чекайте Cherry Twins у вашому місті
Мені хочеться мати мережу готелів по всій країні. Вважаю, що в кожному місті має бути бодай один Cherry Twins, а в Києві – щонайменше 5. Починатиму з Харкова, Дніпра, Львова та Вінниці. Звісно, це потребує значних інвестицій, адже усе потрібно робити або якісно та дорого, або ніяк. Дуже хочу, щоб у мене з’явилися партнери.
А ось конкуренції я не боюся, адже вона означатиме, що є попит. Це тримає в тонусі, змушує не розслаблятися, вигадувати щось нове. Хочу подивитися на цих сміливих людей, які кинуть виклик не тільки ринку, а й мені. Бо я просто йду ринком, а їм доведеться мене переступити.
Я не претендую на «передавача досвіду», але можу дати хорошу пораду. Якщо ви стоїте на роздоріжжі – продовжувати працювати на роботодавця чи стрибнути у свою справу – поставте собі питання: «Чи готовий(а) я померти до бою?». Сядьте і прорахуйте сценарій виходу в нуль чи мінус. Уявіть, що у вас взагалі нічого і нікого не залишиться. Якщо зрозумієте, вам це під силу, – стрибайте! А якщо думаєте, що не вийде, – є велика ймовірність, що так і буде. Проти однієї історії успіху стоять сотні історій невдач.
Фото взяті з соцмереж готелю та його засновниці
Суспільство

11-річний Єнс із Данії зібрав понад 34 тисячі данських крон для дітей з України, які втратили свої домівки. Хлопчик виготовляє власні вироби з бісеру та продає їх.
Про це повідомила міністерка економіки України Юлія Свириденко.
Єнс виготовляє синьо-жовтих великодніх курчат із бісеру. Торік хлопчик зібрав 28 тисяч крон. За 2025 рік він уже встиг зібрати шість тисяч крон, а благодійна організація KOLO Nordic подвоїла цю суму до 12 тисяч крон.
Очільниця міністерства написала про бажання Єнса допомогти українським дітям:
«Хлопчик побачив у новинах, як багато дітей в Україні втратили свої домівки, і сказав мамі: “Що ми можемо зробити?”. Мама відповіла: “Творити добро!”. У свої 11 він показує світові, що щедрість духу не має віку».
Читайте також: Анджеліна Джолі підтримала 14-річну дівчину, яка постраждала від атаки росіян (ФОТО)
Також завдяки міністру підприємництва Данії Мортену Бьодскову, який організував зустріч із Єнсом та його батьками, Юлія Свириденко мала змогу подякувати хлопчику за його роботу.




Нагадаємо, що Барбра Стрейзанд закликала підтримувати українських медиків (ВІДЕО).
Фото: фейсбук-сторінка Юлії Свириденко
Суспільство

Американська акторка Анджеліна Джолі поспілкувалася з 14-річною Поліною, яка дістала тяжкі поранення внаслідок російського удару по Харківщині. Акторка також передала Поліні записку зі словами підтримки.
Про це повідомили в UNITED24.
Поліна отримала тяжкі поранення в лютому 2025 року в Ізюмі. Зараз дівчина проходить лікування в дитячій лікарні «Охматдит». Найбільша мрія дівчини — знову ходити. Їй допомагають у цьому українські лікарі.
Також дівчина розповіла психологам, що вона дуже хотіла б зустрітися з Анджеліною. До втілення цієї мрії Поліни долучилися в UNITED24. Американська акторка поспілкувалася з Поліною онлайн. Разом із цим дівчина отримала від Анджеліни Джолі записку зі словами підтримки та побажаннями залишатися сильною.
Читайте також: «Ви надихнули весь світ!»: Барбра Стрейзанд закликала підтримувати українських медиків (ВІДЕО)



Нагадаємо, що принц Вільям зустрівся з українськими дітьми у школі в Естонії.
Фото обкладинки: Harald Krichel
Суспільство

«Нова пошта» 26 березня нагородила українських волонтерів, благодійні фонди та громадські організації відзнакою «Варті». Її отримали 12 переможців голосування серед українців. Також компанія визначила 21 організацію, що найбільше доклалися до підтримки українців через гуманітарні відправлення.
Про це повідомили в «Новій пошті».
Хто здобув відзнаку «Варті»
До голосування за переможців долучилися понад 55 тисяч українців. Загалом відзнаку отримали 12 людей та організацій, які працюють у різних сферах.
77-річний Григорій Янченко переміг у номінації «Найстарший волонтер», також відомий як Дядя Гриша. Під час окупації Херсона він вирушав у людні місця з прапором України на кріслі колісному та з увімкненим гімном. Зараз він живе у Запоріжжі, але рідко буває вдома — подорожує містами України, збираючи кошти для військових. Відзнаку Дяді Гриші вручили у Кропивницькому під час чергового збору.
Наймолодшими волонтерками стали 6-річна Олександра та 4-річна Кіра з Харкова. Саша вже отримувала нагороду «Варті» рік тому. Тоді організатори підготували для неї сюрприз — вона побачила батька-військового, якого ненадовго відпустили зі служби. Через місяць чоловік загинув на фронті. Попри втрату, дівчинка разом із подругою продовжує допомагати ЗСУ, вона збирає кошти на маскувальні сітки, турнікети та автівки. Вона отримала відзнаку у річницю загибелі батька.

За технологічність у волонтерстві відзнаку отримав Сергій Стерненко — автор безперервного збору «Русоріз». Стерненко також регулярно демонструє, як FPV-дрони працюють на передовій.
За креативний підхід нагородили блогера з Миколаєва Юрія Степанця, який нині мешкає в Одесі. Він є найвідомішим в Україні коміком на кріслі колісному та ініціатором «неходових зборів» для військових. Волонтер часто наголошує: не всі можуть воювати в ЗСУ, але кожен, попри втому й втрати, здатен бути для ЗСУ на своєму місці.
Читайте також: Волонтеру Фумінорі Цучіко зареєстрували місце проживання в Харкові

За евакуацію нагородили Катерину Андреєву, яка разом із військовими рятує поранених захисників із прикордоння Сумщини та Курщини. Вона також вивозить мирних жителів і покинутих тварин з-під обстрілів. Свою відзнаку Катерина присвятила батькові, який віддав життя за Україну. За медичну допомогу військовим українці висловили вдячність парамедикам з «Госпітальєрів», які врятували тисячі життів, а за підтримку жінок — руху VETERANKA.
Разом із цим відзнаку отримали:
- всеукраїнська благодійна організація Ukrainian Food Foundation за підтримку ВПО;
- Олександр Мізерій за культурний розвиток. Він є лідером гурту «Смерека» з Вінниччини та волонтером, який вже відіграв понад 350 благодійних концертів і зібрав понад 4 мільйони гривень для ЗСУ;
- Андрій Бурахович за допомогу армії своїми руками. Андрій — механік, який майже цілодобово ремонтує автівки для фронту і вже відремонтував понад дві тисячі машин;
- благодійний фонд «Діти героїв» за психологічну допомогу понад 12 тисячам дітей, які через війну втратили одного або обох батьків;
- Анастасія Слюсар — лідерка фонду, який допомагає дітям, зокрема на прифронтових територіях.
«Попри втому, труднощі й втрати, волонтери продовжують рухатися далі — підтримують тих, хто цього потребує, і знаходять нові способи допомагати. Це про людяність, небайдужість і неймовірну силу. Вони працюють не заради відзнак, а просто тому, що не можуть інакше. Ми дякуємо кожному й кожній та завжди будемо поруч», — розповіла співзасновниця «Нової пошти» Інна Поперешнюк.
Переможці за обсягами гуманітарних вантажів
Організатори відзначили 21 організацію та фонд, що найактивніше користувалися послугами «Гуманітарної Нової пошти». Переможців обирали за найбільшими показниками кількості та ваги відправлень, категорії допомоги та її системність. «Нова пошта» відзначила:
- благодійні фонди «На Хвилі» та «Рій» («Допомога армії»);
- благодійні фонди «Медицина Херсонщини» та «Лелека-Україна» («Медична допомога»);
- благодійні організації «Українські сестри та кідфрендлі» та «Співдружність України» («Допомога дітям»);
- громадську організацію «Покликані жити» та благодійний фонд «Летс Хелп» («Допомога людям старшого віку»);
- благодійні організації «З теплом у серці» та «Європейські традиції доброчинності» («Допомога людям з інвалідністю»);
- «Бахмутське товариство захисту тварин “ЛАДА”» та благодійний фонд «Разом добра сила» («Допомога тваринам»);
- громадські організації «Добробат» та «Б50» («Відновлення житла та добробуту»).
- благодійна організація «Громадянин» та громадська організація «Джуніорс» («Спорт та реабілітація»);
- благодійний фонд «Щаслива лапа» («Лідер серед вантажних перевезень);
- міжнародний благодійний фонд «Небайдужі» та громадська організація «Свідомі кияни» («Найбільша кількість відправлень гуманітарного вантажу»).
Разом із цим у номінації «Навігатор допомоги» перемогли Юлія Кудрик й Оксана Миколюк за активне консультування й онлайн-супровід щодо перевезення гуманітарних вантажів.
Як вручали нагороди
Відзнаку вручали місцеві активісти, блогери, лідери думок, представники «Нової пошти», а також люди, які раніше отримували допомогу від волонтерів-переможців.

Про відзнаку «Варті»
«Варті» — це щорічна відзнака для волонтерів від «Нової пошти», яку заснували у 2022 році. Її започаткували для того, щоби підкреслити внесок українських волонтерів і благодійників.
Нагадаємо, «Нова пошта» розробила сервіс для ефективнішої доставки посилок.
Раніше ми писали, що UAnimals оголосили лавреатів Всеукраїнської зоозахисної премії.
Фото: «Нова пошта»