Суспільство
Херсон визнав котів частиною екосистеми на прохання жителів міста
У Херсоні тридцять депутатів підтримали проект рішення міськради про визнання котів частиною екосистеми міста, підготовлений на підставі петиції херсонців.
Про це повідомляє Depo.Херсон.
Зазначається, що петиція, розміщена на відповідному онлайн-ресурсі, набрала необхідні 250 підписів, щоб бути розглянутою на сесії Херсонської міськради. Ії розглянули на позачерговій сесії, яка відбулася 10 березня.
Читайте також: Іграшки з 90-х та власні сни: шість українських музеїв, до яких хочеться повертатися
Деякі депутати у своїх репліках глузували щодо петиції. Казали, що скоро доведеться розглядати такі рішення щодо мишей, пацюків та горобців. Але директор комунального підприємства Гарантія Ігор Семенчев пояснив, що рішення міськради щодо котів може бути підставою для виділення з бюджету коштів на щеплення для цих тварин та їх стерилізацію.
Рішення підтримали тридцять депутатів з 35-ти, які були присутній на сесії.
Прикметно, що в документі, зокрема, рекомендується обслуговувальним комунальним установам, ОСББ не створювати навмисних перешкод для виконання котами їх природних функцій зі знищення гризунів, запобігати ненавмисній та навмисній ізоляції котів у підвальних приміщеннях, що позбавляє їх опіки волонтерів.
Відзначимо, що з петицією про визнання котів частиною екосистеми міста у лютому звернулися до міської влади херсонські зоозахисники. Автори петиції закликали міську владу Херсона врахувати досвід багатьох міст України, які визнали котів частиною екосистеми міста.
Нагадаємо, у Києві з’явився величезний сніговий кіт із QR-кодом.
Як ми повідомляли раніше, в Україні заборонили випробування косметики на тваринах.
Усі фото: herson.depo.ua.
Суспільство
Біотехнологиня та вчителька пішли зі своїх робіт, щоби розвивати прифронтове Запоріжжя. А тепер попри обстріли навчають молодь урбаністики, а жінок — робототехніки. Повну історію героїнь ми розказали на ютуб-каналі ШоТам.
Історія героїнь випуску
Світлана Мамай готувала дітей до успішного складання ЗНО у приватній школі. Та її цілі змінилися, коли на Запоріжжя полетіли ракети, а на околицях точилися бої. Тоді одразу зупинили навчання, а Світлана бачила себе лише у волонтерстві.
«Усе було досить сумбурно — невідомо, що далі. Розгублені діти, розгублена певною мірою я, втрата соціальних напрацювань, які в мене були. Тобто те, що в мене було важливим у викладанні — взаємодія з людьми, це енергетика, яку ти можеш отримувати, — воно повністю зникло», — поділилася культурна менеджерка ГО «Молодь Онлайн» Світлана Мамай.
Читайте також: Підприємець із Вінниці відкрив енергонезалежну реберню на воді (ВІДЕО)
У волонтерському штабі вона зустріла Анастасію Торянік, яка полишила роботу в біотехнологічній кампанії, аби надавати гуманітарну допомогу. Світлана та Анастасія спрацювалися і скоро опікувалися волонтерськими групами.
Та невдовзі ГО, яка координувала штаб, припинила роботу. Колежанки опинилися перед вибором: повертатися до звичних справ чи повністю йти в активізм. Тож вони долучилися до ГО «Молодь Онлайн», якій саме бракувало лідерок.
Тепер Анастасія організовує навчання для молоді Запоріжжя, а Світлана займається урбаністикою.
Про те, як активістки розвивають громадське життя у власному місті, дивіться повне відео на ютуб-каналі ШоТам. Це відео створили завдяки підтримці Уряду Канади в межах проєкту «Голос жінок і лідерство Україна», що впроваджує Український Жіночий Фонд.
Раніше ми писали, як режисерка відкрила власну кіностудію: 17 років до мрії (ВІДЕО).
Фото: ютуб-канал ШоТам
Коментарі
Суспільство
- англійською;
- польською;
- німецькою;
- французькою;
- іспанською.
Коментарі
Суспільство
Біографія фотографа
8 фото, що доводять злочини «совєтів»
- Розкуркулена сім’я біля свого будинку в с. Удачне Донецької області. 30-ті рр. ХХ століття
Коментарі