Суспільство
Херсон отримає нові тролейбуси до кінця року
Херсон отримає нові тролейбуси до кінця цього року. Новий електротранспорт закуплять за кошти кредиту Європейського банку реконструкції і розвитку. Про це повідомляє “Пасажирський транспорт”.
За словами керівника КП «Херсонелектротранс» Єгора Устинова, вже до кінця поточного року Херсон може отримати нові тролейбуси, які закуплять за кошти кредиту Європейського банку реконструкції і розвитку. Про це він заявив під час засідання профільної транспортної депутатської комісії Херсонської міської ради.
«За умовами кредитного договору ми маємо заплатити ЄБРР за послуги з оцінки 30 тисяч євpo. У КП залишились кошти, що виділялися на погашення боргів минулих років. До них ще треба передбачити невелику суму в бюджеті», – розповів Єгор Устинов.
Читайте також: Чернігів придбає 12 тролейбусів із Європи
За словами Устинова, КП «Херсонелектротранс», як підписант кредитного договору з ЄБРР, вже подав необхідний для проведення тендеру пакет документів.
Якщо ЄБРР прийме позитивне рішення, для закупівлі нових тролейбусів Херсон отримує кредит в сумі 10 мільйонів євро на 13 років. Процентна ставка – 5,75% річних плюс ставка EURIBOR – близько 0,05%. На перші три роки місто звільнене від виплат тіла кредиту. Протягом двох перших років з бюджету Херсона 1 мільйон євро піде як внесок на співфінансування розвитку тролейбусної інфраструктури. Умовами проєкту також передбачено отримання Херсоном гранту в розмірі 1,5 мільйона євро для модернізації і розширення контактних мереж тролейбуса. Грантові кошти повертати не потрібно.
Суспільство
Коментарі
Суспільство
Як допомагають родині
Коментарі
Суспільство
- перша частина проєкту — це проведення тренінгів з медіаграмотності для людей старшого віку. У навчанні беруть участь 10 осіб віком 60+. Після тренінгів вони стануть викладачами та надалі будуть проводити заняття з медіаграмотності для своїх однолітків! Знання майбутні тренери отримають завдяки партнерам ШоТам — експертам з незалежної аналітичної платформи «Вокс Україна». Учасники засвоять інформацію з курсів «Базові правила медіаграмотності», «Інструменти фактчекінгу» та «Правила перевірки медіа та інформації»;
- друга частина проєкту — це інформаційні відео, де спікерами, зокрема, стануть учасники тренінгів. У кожному з випусків вони будуть давати поради, як убезпечитися від шахраїв і фейків. Ось деякі теми наших відео: «Як не потрапити в пастку з фейковими соцвиплатами?», «Як по телефону відрізнити реального працівника банку від шахрая?», «Як розпізнати фейк?».
«Інформаційні відео з тренерами будемо поширювати в соціальних мережах ШоТаму та на майданчиках партнерської екосистеми – регіональні діджитальні медіа та телеканали. Завдяки цьому наші тренери отримають певний рівень впізнаваності та довіри від однолітків.
Ми плануємо укладати партнерства з Університетом третього віку, регіональними осередками та громадськими організаціями, які займаються освітою для людей старшого віку, щоб наші тренери мали змогу викладати основи медіаграмотності одноліткам по всій країні.
Цей проєкт експериментальний, але ми сподіваємося, що завдяки ньому якомога більше наших бабусь і дідусів зможуть убезпечити себе від шахрайських схем та фейків», — зазначає співзасновник і головний редактор ШоТаму Сергій Колесніков.
«Ми створили цей проєкт для старшого покоління, адже це одна з найвразливіших категорій українців. Ми хочемо, щоб наші бабусі й дідусі без допомоги близьких могли розпізнати шахраїв в інтернеті, месенджерах, соцмережах, і в час, коли російські фейки розповсюджуються зі швидкістю світла, навчилися перевіряти інформацію та відрізняти правдиві новини від брехні», — говорить продюсерка проєкту Юлія Ужва.
Коментарі