

Суспільство
Харків купує 57 тролейбусів “Богдан”
Луцький автоскладальний завод корпорації “Богдан” переміг у тендері на постачання Харкову 57-ми 12-метрових тролейбусів. Пропозиція компанії визнана найбільш вигідною серед інших, повідомляє прес-служба корпорації “Богдан”.
Тролейбуси профінансують за кошти Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) майже на 11,5 мільйона євро.
Крім самої техніки пропозиція також включає комплект запчастин та інструментів, витратні матеріали, обладнання для обслуговування тролейбусів й супутні послуги.
Чим особливі автобуси?
Великогабаритні тролейбуси “Богдан” укомплектовані двигунами харківського заводу “Електроважмаш”. Тож по суті місто проінвестувало і у власне місцеве виробництво, оновивши муніципальний автопарк.
Харківчани отримають тролейбуси моделі Т70117, пасажиромісткість яких становить 105 осіб. 34 місця у їхніх салонах передбачені для сидіння. У компанії наголошують, що ці низькопідлогові тролейбуси є зручними для всіх категорій населення, в тому числі й маломобільних груп – людей з інвалідністю, пасажирів із дітьми, літніх осіб.
Читайте також: Луцький завод виготовить для Києва 55 довгих тролейбусів
Тендер на закупівлю Харковом тролейбусів ЄБРР оголосив в жовтні 2018 року. Раніше у вересні ЄБРР і “Тролейбусне депо №2” (Харків) підписали кредитну угоду на закупівлю нових тролейбусів і закупівлю діагностичного обладнання.
У “Богдані” зауважили, що Харків став одним з українських міст, який взявся за оновлення громадського транспорту технікою вітчизняного виробництва. Корпорація активно підтримує такі ініціативи міських рад у їхньому прагненні забезпечити комфорт та безпеку перевезень пасажирів.
Читайте також: Українські міста отримали 259 нових автобусів та 171 тролейбус
Нагадаємо, “Богдан” співпрацює з органами місцевого самоврядування у рамках проекту “Міський громадський транспорт в Україні”, який фінансується за рахунок коштів Європейського банку реконструкції та розвитку і Європейського інвестиційного банку. В його рамках сучасні автобуси та тролейбуси виробництва луцького ДП «Автоскладальний завод №1» минулоріч поїхали до Івано-Франківська, Сум, Херсона та Кременчука. А на початку 2019 року 55 надвеликих тролейбусів “Богдан Т90117” замовив Київ.
Що варто знати про “Богдан”?
Корпорація “Богдан Моторс” об’єднує виробничі активи одного з провідних українських автовиробників – корпорації “Богдан” (автобусно-тролейбусний завод в Луцьку і завод легкових авто в Черкасах).
Читайте також: Український виробник поставить французам кузови до електричних автобусів
Завод заснований в 1955 році, як Луцький ремонтний завод. З 1966 року – створено Луцький автомобільний завод , який виготовляв автомобілі ЛуАЗ. 1995 рік – завод перетворено з державного підприємства у Відкрите акціонерне товариство “Луцький автомобільний завод”. З 2005 року на підприємстві розпочалась реалізація автобусної програми.
Сьогодні ДП “Автоскладальний завод № 1” — українська автомобілебудівна компанія в складі Корпорації “Богдан”, промисловий виробник автобусів, тролейбусів та електробусів “Богдан”.
Суспільство

«Тату, я вагітна!» — кричить у слухавку донька захиснику. Військовий повернувся з полону та одразу дізнався, що стане дідусем. Чоловік зміг почути голос близьких під час чергового етапу обміну важкопоранених та тяжко хворих українських бранців.
Відео з поверненням захисників поширив міністр оборони Рустем Умєров.
Обмін військовополоненими провели у межах домовленостей у Стамбулі. У дописі Рустем Умєров повідомив, що всі визволені українці потребують медичної допомоги та реабілітації, яку їм невідкладно нададуть у профільних медзакладах.
«Памʼятаємо про кожного і заберемо кожного», — додав міністр оборони.
Нагадуємо, що «Ветерани космічних військ» зібрали на стримі понад 1,4 млн грн для «Вовків Да Вінчі».
Також ми писали, що у Львові реконструювали обличчя військовому, який втратив ніс через поранення.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими
Суспільство

У реабілітаційному центрі UNBROKEN у Львові триває відновлення обличчя 37-річного Сергія Міховича. Унаслідок обстрілу на Харківщині восени 2024 року чоловік отримав важке поранення — уламки снаряда повністю знищили йому ніс. Над реконструкцією його обличчя майже рік працюють щелепно-лицеві хірурги.
Про це повідомили у центрі.
Сергій мобілізувався у 2023 році. Служив зенітником у бригаді НГУ «Хартія», виконував бойові завдання на Харківщині. У жовтні 2024 року біля Серебрянського лісу підрозділ потрапив під обстріл. Уламки з пораненням у голову та обличчя пошкодили значну частину м’яких тканин. Після стабілізації в харківській лікарні його направили до Львова.
Читайте також: Провідні хірурги з США відновили 19-річному військовому обличчя після поранення (ВІДЕО)
Лікування складне і триває у кілька етапів. Спочатку хірурги видалили інфіковані тканини. Потім встановили спеціальний експандер, який три місяці розтягував шкіру. Основну реконструкцію проводили за допомогою власних тканин пацієнта: кістки з лобної ділянки та хряща з ребра.
Операції проводить команда під керівництвом щелепно-лицевого хірурга Олега Ковтуняка. За його словами, попереду — завершальні втручання для досягнення максимально природного результату.


Нагадаємо, що видатний французький ортопед відвідав Львів та провів 15 операцій військовим (ФОТО).
Фото: фейсбук-сторінка UNBROKEN
Суспільство

Увечері 18 червня на вулиці Плуговій у Львові рятувальники допомогли витягти кошеня, яке впало у вузьку металеву трубу на глибині близько двох метрів. Його нявкання почули перехожі та викликали службу порятунку.
Про це повідомили в ДСНС Львівщини.
Спроби витягнути тварину самотужки виявилися марними, тому на місце прибули надзвичайники. За допомогою рятувальної мотузки їм вдалося дістати кошеня, яке тремтіло, але було неушкоджене. Тваринку передали людям, які не пройшли повз і зреагували на заклик про допомогу.
Нагадаємо, що у ЗСУ показали пухнастиків, які допомагають військовим на фронті (ФОТО).
Раніше ми писали, що у Львові відкрили перший міський хаб «Стрільниця» в історичній будівлі (ФОТО).
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка ДСНС Львівщини