Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Карантин і мистецтво. П’ять світових музеїв, які можна прямо зараз відвідати онлайн

Опубліковано

Скільки разів ви обіцяли собі скласти хоча б приблизне уявлення про історію світового мистецтва й відкладали це на потім?

Навіть якщо ніскільки, подорож найвідомішими музеями світу – однозначно краща альтернатива, ніж прогулятись до парку і натрапити на адміністративний штраф тисяч на 17 гривень. 

Під час карантину світові музеї відкрили онлайн-доступ до низки своїх експозицій, тож користуємось моментом і обираємо, що подивимось в першу чергу: “Мону Лізу” в Луврі чи найпершу друковану книгу в світі. 

Музей Ван Гога – Амстердам, Нідерланди 

Можна зекономити –  5 євро 

Це перший з відеогайдів музеєм – онлайн-мандрівка Галереєю автопортретів

У цьому музеї зберігається найбільша колекція робіт Вінсента Ван Гога – понад 200 полотен. Також можна вивчити і роботи його сучасників – Поля Гогена, Клода Моне та інших.

Аби як слід роздивитись експозиції, можна відправити у віртуальний тур музеєм разом з Google, а можна й заглянути на офіційний сайт музею, де до кожного шедевру художника знайдете також коментарі, пояснювальні відео, а також історії про життя і творчість Ван Гога. І все це – в яскравому та цікавому дизайні. Подивитися більше екскурсій можна за посиланням

Музей Соломона Гуггенхейма – Нью-Йорк, США 

Можна зекономити — $ 25

Таймлайн створення виставки робіт швейцарського скульптора, живописця та графіка Альберто Джакометті

Музей мистецтва, створений меценатом і колекціонером Соломоном Гуггенхеймом – одне з найстаріших і найбільш відвідуваних зібрань сучасного мистецтва у світі.

Спіральну будівлю музею спроєктував знаменитий архітектор Френк Ллойд Райт. Вона входить до списку двадцяти найбільш відомих споруд минулого століття. На поверхах музею ви знайдете різні твори мистецтва, шедеври епохи імпресіоністів, що творили наприкінці ХХ століття, а також геніїв сучасності.

Подивитися екскурсію можна за посиланням

Лувр – Париж, Франція 

Можна зекономити – 17,00 €

У цьому відео зібрані найбільш популярні місця та експозиції Лувру, найбільшого мистецького музею у світі

Минулого року Лувр відвідали понад десять мільйонів осіб. Ця просто шалена відвідуваність міцно утримує його в статусі найбільш відвідуваного художнього музею світу.

Колекції Лувру охоплюють просто величезні географічні та часові простори: від західної Європи до Ірану через Грецію, Єгипет і Близький Схід; з античності й до 1848 року.

Кращі твори мистецтва тут змагаються за увагу з експонатами, майже артефактами стародавніх цивілізацій.

На офіційний сайт Лувру є віртуальні екскурсії: ознайомлення з експонатами Стародавнього Єгипту та дослідження історію будівлі з 12-го століття до сьогодні. 

Метрополітен-музей – Нью-Йорк, США 

Можна зекономити – $25

Цьогоріч нью-йоркському музею мистецтва виповнюється 150 років

Метрополітен-музей був заснований ще у другій половині дев’ятнадцятого століття.

Сьогодні він – третій за відвідуваністю у світі. Його постійна колекція містить понад два мільйони робіт: від творів мистецтва класичної давнини до картин та скульптур майже всіх європейських майстрів, І, звісно ж, великі колекції, присвячені американському і сучасному мистецтву.

Подивитися екскурсії можна за посиланням

Британский музей, Лондон

Вхід – безкоштовний

Нащо супротивникам та ветеранам Троянської війни Ахіллесу і Аяксу грати в кості? Відповідь у відео від Британського музею

Британський музей – другий у світі за кількістю експонатів після Лувру.

94 галереї загальною протяжністю 4 кілометри – ось що чекає кожного, хто захоче відвідати цю культурну пам’ятку Лондона.

Тут знайдете зібрання безцінних творів мистецтва та культурних надбань різних народів світу за 4-5 тисячоліть. 

Серед них – перше за повнотою в Європі зібрання давньоєгипетських старожитностей.

А в Бібліотеці Британського музею знайдете найпершу друковану книгу у світі «Алмазна сутра» про поведінку та образ життя бодхісатв – просвітлених істот в буддизмі. Тут же зберігаються перші видання давньогрецьких класиків, Велика хартія вольностей, яку ще називають першою конституцією Англії. А ще – автографи Ісаака Ньютона, Галілео Галілея, Рене Декарта та інших.

Деталі, як досліджувати Британський музей прямо з дому, знайдете за посиланням.

Суспільство

Як у Білозірській громаді повернули за парти понад 600 учнів (ВІДЕО)

Опубліковано

У Білозірській громаді на Черкащині стару шкільну котельню перетворили на безпечне укриття, і тепер понад 600 дітей знову можуть повернутися за парти. Як задля спільної мети у звичайному українському селі об’єдналися батьки, вчителі та сільська рада, дивіться в новому випуску ШоТам!

Однокласники Микола і Дарина бачилися в зумі два роки. А тепер можуть проводити лабораторні дослідження та спілкуватися з учителями офлайн. Адже у Білозірській громаді на Черкащині стару котельню переробили на сучасне укриття.

Дев’ятикласники Микола та Дарина навчалися в одній школі та були хорошими друзями. Але спочатку їх розділив ковід, а потім – повномасштабне вторгнення. 2 роки заняття у дітей проходили онлайн.

“Навчатися дистанційно – це важко, тому що ми ввесь час проводили вдома та не бачили своїх друзів”, – ділиться дев’ятикласник Микола.

Читайте також: Глиняні стіни та сучасна техніка. У Мринській громаді волонтери та місцеві відновили сторічну школу-мазанку

Крім того, дітям було складно самостійно засвоювати нову інформацію. А проводити лабораторні з біології та хімії – просто неможливо.

“І батьки і педагоги розуміли, що два роки дистанційки – це не показник якісної освіти”, – каже директорка школи.

Ходити у місцеву школу діти не могли, бо там не було бомбосховища.

“Ідея мати своє укриття у нас виникла рік тому. Спочатку це була ідея батьків та колективу”, – ділиться директорка.

Місце під укриття знайшли швидко – переобладнали стару котельню. Спочатку батьки прибирали старе вугілля та штукатурили стіни. А коли зрозуміли, що треба залучати професіоналів – звернулися до сільської ради. Там знайшли підрядників і зробили проєкт. А з місцевого бюджету виділили майже 1 000 000 гривень. Тепер Микола і Дарина та понад 600 дітей повернулися у стіни школи.

А на довгий час тривоги для дітей та вчителів є вода та їжа. У громаді вже відкрили 5 укриттів для закладів освіти та культури. Це завдяки злагодженій роботі батьків, вчителів та ОМС.

Нагадаємо, українська військово-медична академія розпочала навчання для слухачів «Офіцерського курсу».

Фото: ШоТам!

Читати далі

Суспільство

У Хмельницькому прикордонники організовують благодійний забіг: як зареєструватися

Опубліковано

27 квітня у Хмельницьку прикордонники організовують благодійний забіг “Сталевий кордон”. Мета забігу зібрати кошти на придбання портативного радіоелектронного засобу протидії безпілотним апаратам (РЕБ) для підрозділу прикордонників.

Про це повідомляє Хмельницька ОВА.

Забіг розпочнеться о 12:00 на перехресті Старокостянтинівського шосе та вулиці Прибузької, для дорослих дистанція три кілометри, а для дітей 500 метрів.

Читайте також: Анонсували проєкт, який буде вчити ветеранів писати та ставити п’єси в театрі

Також учасники благодійного забігу отримають медалі у вигляді гільзи з гравіюванням або дрона з гільзою.

“А кожен учасник дитячої категорії отримає стартовий пакет, що містить дитячу медаль та багато приємних сюрпризів!”, – повідомили в ОВА.

Для того, щоби стати учасником забігу необхідно зареєструватися за посиланням.

Нагадаємо, раніше ми пояснювали, як ветерану безоплатно здобути нову професію або спеціальність.

Фото: Хмельницька ОВА

Читати далі

Суспільство

У застосунку Signal запущено інформативний чат-бот для військовослужбовців та членів їхніх родин

Опубліковано

Створено інформаційний чат-бот у застосунку Signal для військовослужбовців та членів їхніх сімей за номером +380631087206. Наразі цей застосунок працює у тестовому режимі.

Про це повідомляють Сили територіальної оборони ЗСУ.

Чат-бот містить інформацію, яка була зібрана шляхом аналізу діючої нормативно-правової бази командування Сил територіальної оборони Збройних Сил України, а також аналізу сотень звернень військовослужбовців та їхніх родин.

Читайте також: Як ветерану безоплатно здобути нову професію або спеціальність?

Крім того, користувачі чат-бота можуть залишити свої повідомлення, які будуть оброблені відповідно до чинного законодавства України, повідомили в командуванні.

Довідково: з 26.02.2022 року в командуванні Сил територіальної оборони ЗСУ успішно функціонує гаряча лінія, яка інформує, консультує та опрацьовує звернення від військовослужбовців та членів їхніх родин. Лінія працює щоденно з 08:00 до 20:00 за номером 0 800 507 028.

Нагадаємо, Україна взяла участь у кібернавчанні НАТО.

Фото: АрміяІнфо

Читати далі