Суспільство
Капелан з Одеси витримав тортури у полоні «за службу в СБУ» і не зламався (ВІДЕО)
Його катували, нацьковували собак, знущалися… але не зламали! Капелан ПЦУ з Одеси Василь Вирозуб потрапив у полон, коли намагався повернути тіла загиблих захисників острова Зміїний. Про мужнього священника розповідає ШоТам.
Незламного капелана з Одеси катували, цькували собаками та допитували в полоні. Однак він витримав 70 днів неволі, повернувся і знов підтримує захисників України.
Василь Вирозуб — настоятель одного з храмів ПЦУ в Одесі. Ще з 2014 року він допомагав захисникам. І не тільки молитвою: збирав пожертви в храмі на підтримку воїнів АТО. Повномасштабна ж війна почалася для нього з повернення тіл оборонців острова Зміїний.
Тринадцять наших прикордонників загинули. Потрібно було поїхати й евакуювати тіла цих тринадцяти героїв, і ще була інформація, що на острові дві цивільні людини. Цих людей треба евакуювати і привезти до Одеси, — Василь Вирозуб, капелан ПЦУ.
Однак цю місію священнику виконати не вдалося: окупанти перехопили судно. Коли росіяни дізналися, що полонені — священники, випитували про зв’язки з СБУ.
Окупанти не вірили, що церква може бути не пов’язана зі службою безпеки. Далі 11 днів допитів у Севастополі, а потім табір у Білгородській області. Василя били й називали розкольником, морили голодом і спрагою.
«І питки, і били… А питання лишались ті самі: з якою службою працюєш, на яку розвідку працюєш? Працювати, здобувати вони не навчились. А катувати вони навчились», — Василь Вирозуб, капелан ПЦУ.
Читайте також: «Ми не селяни, не землероби. Ми – нація воїнів», – парамедикиня «Госпітальєрів» Катерина Галушка
Однак віра й любов до України були сильніші. А наснаги додавали новини про знищення крейсера «Москва» й інші успіхи ЗСУ.
Одного дня Василя знову кудись повезли. Він думав, що на «парад ганьби» до Маріуполя. Однак, побачивши український прапор попереду, він заплакав: вільний!
Отець Вирозуб одразу повернувся на службу до храму. І тепер робить усе, що може, аби наблизити перемогу.
Усі прикладаємо крапельку своєї праці до перемоги. І молімося за Україну, за її волю, за честь, за славу!, — Василь Вирозуб, капелан ПЦУ
Нагадаємо, староста села на Чернігівщині мужньо пережив тортури окупантів і не видав позиції ЗСУ.
Також ШоТам розповідав, як казахстанець врятував сотні людей з Бучі та записав свідчення злодіянь окупантів.
Суспільство
Нові рейси до Карпат
- поїзд № 33/34 Кривий Ріг — Ясіня: це нове додатково сполучення між Кривим Рогом, Львовом та популярними туристичними напрямками в Карпатах;
- поїзд № 61/62 Дніпро — Рахів (через день): нове сполучення для людей, які подорожують із Придніпров’я до Львова та Карпат;
- поїзд № 83/84 Київ — Солотвино (через день): на цьому напрямку збільшать кількість квитків на 50%;
- поїзд № 125/126-129/130 Полтава, Кременчук — Ужгород (через день): рейс поєднає Полтавщину зі Славськом та Закарпаттям.
- поїзд № 85/86 Запоріжжя — Львів — Рахів: маршрут продовжили до станції Рахів.
- поїзд № 145/146 Харків — Чернівці (через день): це сполучення дозволить жителям Слобожанщини дістатися Буковини.
Потяги до Харкова
Покращення маршрутів
Скорочення рейсів
- Поїзд №13/14 Київ — Солотвино на 1 годину 9 хвилин;
- Поїзд №55/56 Київ — Рахів на 57 хвилин з Києва до Рахова;
- Поїзд №45/46 Ужгород — Харків на 51 хвилин із Ужгородадо Харкова;
- Поїзд №39/40 Запоріжжя — Солотвино на 45 хвилин із Запоріжжя до Солотвина та на 42 хвилин із Солотвина до Запоріжжя;
- Поїзд № 3/4 Запоріжжя — Ужгород на 41 хвилин із Ужгорода до Запоріжжя.
Коментарі
Суспільство
- Запорізької;
- Дніпропетровської;
- Донецької;
- Сумської;
- Херсонської.
Підтримка ВПО на Київщині
Коментарі
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Коментарі