Суспільство
Канадські та американські пластичні хірурги відновили обличчя 30 українцям
В Україні вдруге відбулась місія канадських та американських реконструктивних хірургів Face the Future Ukraine, у межах якої світові фахівці спільно з українськими колегами провели понад 30 пластичних операцій людям, які отримали травми війни.
Про це ШоТам повідомив благодійний фонд Пацієнти України.
Серед пацієнтів — військові з різних куточків України. Усі вони мають тяжкі мінно-вибухові поранення обличчя та шиї: пошкодження орбіти ока, тяжкі поранення носа та відсутність фрагментів щелеп.
Один з найтяжчих пацієнтів — 27-річний Андрій Смоленський, який після початку війни пішов добровольцем на фронт, став командиром окремого підрозділу аеророзвідки. У кінці травня 2023 під час одного з завдань військовий отримав тяжке поранення. Андрій втратив обидві руки, очі та частково – слух.
Чоловік пережив вже майже два десятки операцій, українським лікарям дивом вдалося врятувати його життя. Зараз на обличчі хлопця утворився великий рубець, який болісно стягував його шкіру. Позбавити болю та покращити естетику лиця взялися хірурги місії. Вони провели складну 6-годинну операцію, під час якої висікли деформовану тканину, встановили титановий імплант під око замість кістки, пересадили жирову тканину та шкіру з шиї, підготували око для встановлення косметичних імплантатів.
Дивіться відео від ШоТам: 13 операцій і критичний стан: медики центру «Незламні» врятували капітана ЗСУ
Доктор Пітер Адамсон, засновник та президент Face the Future Foundation, професор медичного університету Торонто, розповідає, що це дуже важкий випадок, бо у пацієнта комбіновані багато травм одночасно, а більшість кісток і мʼязів обличчя відсутні після поранення.
«Це 53 місія, яку провела команда Face the Future в різних куточках світу. Саме в Україні ми бачимо найтяжчі комбіновані випадки за весь наш досвід роботи, тому плануємо продовжувати повертатися раз на пів року в Україну, аби допомагати вашим захисникам та навчати українських колег, щоб ці операції стали доступні й в Україні»,— розповідає доктор Пітер Адамсон.
Читайте також: Як обернути усі свої вміння на допомогу країні? Дружина ветерана з Волині лікує людей з фронту через коней, етнічний одяг та психологію
Для того, щоб провести унікальні операції, до України завітала команда з 15 світових фахівців: реконструктивні хірурги, окулопласти, пластичні хірурги, оториноларингологи, хірурги-онкологи, анестезіологи та медичні сестри. Разом з ними працювали та навчалися українські спеціалісти з Івано-Франківська, Києва та Запоріжжя.
«Це вже третя іноземна медична місія, яку приймає наша лікарня. Ми ретельно готувалися до цієї місії разом з іноземними хірургами — впродовж 5 місяців мали багатогодинні онлайн консультації, де відбирали пацієнтів та розробляли плани операцій. Для багатьох пацієнтів біоінженери готували індивідуальні пластини, які друкували на 3-D принтері, щоб відновити цілісність кісток, фрагменти яких були знищені під час поранення»,— розповідає керівниця проєкту з українського боку, голова Української асоціації ендоскопічної хірургії голови та шиї Наталія Комашко.
Читайте також: Ми лікуємо захисників «Азовсталі». Як працює перший в Україні добровольчий хірургічний шпиталь? Інтерв’ю із засновником проєкту
Під час місій команда фахівців повернула фізичне здоровʼя та естетичну красу понад 90 українцям. Усі реконструктивні операції були безоплатними для пацієнтів. У рамках міжнародної місії в Івано-Франківську вже вдруге також пройшли міжнародні симпозіуми для хірургів та медичних сестер. Під час нього провідні спеціалісти з Канади, США та України поділилися своїм досвідом проведення складних реконструктивних втручання та особливостями введення пацієнтів з військовими травмами. У симпозіумах взяли участь понад 200 хірургів та майже 300 медичних сестер.
Гуманітарна програма створена у співпраці організацій Face The Future Foundation, Razom for Ukraine, Still Strongу партнерстві з БФ «Пацієнти України», проєктом«Реабілітація травм війни», Українською асоціацією ендоскопічної хірургії голови та шиї, Обласною клінічною лікарнею Івано-Франківської обласної ради за підтримки Посольства Швейцарії в Україні, Івано-Франківської ОВА, компаній Метінвест, Materialise, Yellow Blue Force Foundation, Transmed, Direct Relief, STORZ Karl-Storz Україна, Medtronic, БФ Чисті Серця.
Нагадаємо, в Україні вперше провели трансплантацію комплексу серце-легені.
Також ми розповідали, що львівські лікарі вперше в Україні виконали унікальну спліт-операцію — розділили донорську печінку, щоб врятувати життя одразу двох пацієнтів.
Фото: БФ «Пацієнти України».
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі