Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
https://www.youtube.com/embed/l1syK4PgQ8ESSSSSS

Суспільство

Історія єдиного українського кутюр’є, який є у Книзі рекордів Гіннеса (ВІДЕО)

Опубліковано

Михайло Воронін – українець, який змінив світ моди, одягав Сільвестра Сталлоне і став єдиним у світі кутюр’є, занесеним у Книгу рекордів Гіннеса.

Як він потрапив до Книги рекордів Гіннеса, розповідає ШоТам.

Михайло Воронін — легенда світової моди, який представляв Україну в 60 країнах світу. А ще він єдиний на планеті модельєр, який поставив світовий рекорд.

Михайло Воронін народився в Києві 1938 року. Підлітком мріяв стати військовим. Але один випадок кардинально змінив його долю.

«Я вишив маленьку подушечку, мати побачила, здивувалася та підказала мені: давай, мабуть, вступатимеш до школи швейників. І ось так я вступив до школи швейників, і з цього все й почалося», — Михайло Воронін, дизайнер, модельєр.

Далі було навчання в Київському технологічному інституті легкої промисловості. Водночас Михайло невтомно шив чоловічі костюми, відточуючи власну майстерність.

І вже у 30 років Воронін перевернув світ моди: вигадав, як пошити костюм без примірок. Для цього на клієнта одягали ось такий жилет, по якому формували майбутній одяг.

«Не треба було ходити на примірку раз, два, три… Мені треба було раз із вас зняти мірку, і ви могли знаходитися в Америці, ви могли знаходитися в будь-якій іншій країні, і телефоном я міг робити вам ці вироби і надсилати», — Михайло Воронін, дизайнер, модельєр.

Аби робити людей модними, він із головою занурювався в роботу та забував ходити у відпустку. Його модні покази проходили в більш ніж 60 країнах світу.

Костюми у Вороніна замовляли Сільвестр Сталлоне, Роман Віктюк, Володимир Гришко.

«Для мене на той час особистості вже ролі не грали. Мені просто було цікаво працювати, дивувати та вражати людей», — Михайло Воронін, дизайнер, модельєр.

Михайлові найбільше подобалося шити для людей з нестандартними фігурами. Він вірив: красивими можуть бути всі.

Воронін удосконалював свої костюми все життя. І в 2002 році презентував особливе вбрання. Це був синьо-жовтий смокінг 500-го розміру! До якого зробили велетенську вішалку та краватку.

Завдяки цьому смокінгу Михайло Воронін став єдиним кутюр’є в світі, якого занесли до Книги рекордів Гіннеса. Головною ж мрією всього життя митця було створити одяг, який лікує.

Читайте такожУкраїнські бренди підкорюють Нью-Йорк. Що представляли дизайнери на цьогорічному Тижні моди

Але, на жаль, не встиг. Кутюр’є помер 2012-го в Києві у віці 73 роки. Він зробив безцінний внесок у світ моди, за що мав безліч престижних нагород:

  • «Золотий наперсток Парижа»,
  • премія «Престиж»,
  • «Золота арка Європи»… І це далеко не все!

А його чоловічі костюми й досі є зразком вишуканості та якості.

Нагадаємо, український дизайнер капелюхів Руслан Багінський здобув французьку модну премію ANDAM Fashion Award 2023 у категорії «аксесуари». 

Раніше ми повідомляли, що мама Ілона Маска одягнула сукню українського дизайнера.

Також читайте, як дизайнерка з Вінниці відкрила Тиждень моди в Іспанії.

Суспільство

У Львові створили мапу з місцями, де квітнуть сакури, магнолії та інші рослини

Опубліковано

У Львові розробили інтерактивну мапу, на якій можна знайти актуальні місця цвітіння квітів та дерев. «Квіткову карту Львова» створили в управлінні туризму спільно з управлінням екології міста.

Про це повідомили у Lviv Travel.

Мапа містить понад 50 локацій по всьому місту, які постійно оновлюють. Користувачі зможуть знайти місця цвітіння тюльпанів, сакур, магнолій, слив, груш Шантаклер тощо.

«Львів на весні особливо чудовий. Ми хочемо, щоб спостереження за цвітінням квітів та дерев стало додатковою можливістю для львів’ян та гостей міста, наповнитися позитивними енергією та емоціями. Карта допоможе скласти індивідуальний маршрут квітковим Львовом, відвідати маловідомі локації та ще краще познайомитися з містом», — розповіла начальниця управління туризму Львова Христина Лебедь. 

Мапу можна переглянути за посиланням.

Читайте також: Два паралімпійці зі Львова задонатили на військо 400 тисяч грн призових

Фото: «Квіткова карта Львова»

Нагадаємо, що у Чорнобильській зоні відчуження розквітнув червонокнижний білоцвіт (ФОТО).

Фото обкладинки: сайт Lviv Travel

Читати далі

Суспільство

«Укрзалізниця» модернізувала електричку для маршруту Київ – Чернігів (ФОТО)

Опубліковано

«Укрзалізниця» завершила капітальну модернізацію електропоїзда ЕД9М, який у 2021 році відставили від експлуатації через пожежу. Потяг курсуватиме між Києвом та Черніговом.

Про це повідомили в «Укрзалізниці».

Як оновили електричку

Ремонт розпочали в січні 2025 року, і він тривав трохи більше ніж два місяці. Роботи проводили на власних виробничих потужностях компанії. Оновлений електропоїзд обладнали:

  • пандусами;
  • інклюзивними вбиральнями;
  • місцями для людей з інвалідністю;
  • кріпленнями для велосипедів;
  • камерами відеоспостереженням;
  • навігацією шрифтом Брайля;
  • зарядними портами Type-C і USB.

Читайте також: «Укрзалізниця» додала в Києві нову зупинку для двох потягів

У кабіні машиніста встановили новий ергономічний пульт керування, кондиціонер і мікрохвильову піч. Окрему увагу приділили безпеці: відеокамери виводять зображення на екран у кабіні, зокрема й із зони струмоприймача, що дозволятиме оперативно реагувати на нестандартні ситуації.

Де курсуватиме потяг

Електропоїзд складається з восьми вагонів і вміщує 792 пасажири. Незабаром він курсуватиме за маршрутом Київ – Чернігів – Київ. Натомість руховий склад цього напрямку передадуть на приміський маршрут Київ – Ніжин, де також продовжують оновлення транспорту.

Завдяки цьому між Києвом та Ніжином їздитимуть п’ять модернізованих потягів. Загалом на маршруті курсує дев’ять електричок.

Нагадаємо, що два паралімпійці зі Львова задонатили на військо 400 тисяч гривень призових.

Фото: фейсбук-сторінка УЗ

Читати далі

Суспільство

«Це неймовірно цінно!»: з окупації та росії повернули ще 11 українських дітей (ФОТО)

Опубліковано

З тимчасово окупованих територій та росії повернули 11 українських дітей віком від 2 до 17 років разом із їхніми рідними. Серед них є вагітна жінка, яка народила вже в Україні, та хлопчик, чий тато нещодавно вийшов з полону.

Про це повідомили в Офіс омбудсмана України.

Кого вдалося повернути

Цього разу вдалось повернути дев’ятеро дітей з тимчасово окупованих територій України та ще двох — із території РФ. Усім їм довелося жити під тиском окупаційної влади, яка переслідувала родини через їхню проукраїнську позицію, позбавляла базових прав і створювала небезпечні умови для життя.

Серед повернутих була вагітна жінка з маленькою дитиною. Через відсутність російських документів вона не могла отримати медичну допомогу, а після евакуації жінка змогла народити здорову доньку в безпечному середовищі.

Читайте також: 10-річний Роман, який пережив ракетну атаку, переміг на міжнародному музичному конкурсі

Також додому повернувся 11-річний хлопчик, який довгий час разом із мамою ховався від окупантів на ТОТ. Його тато був у полоні. Коли чоловіка звільнили, родина звернулась по допомогу до Офісу омбудсмана — і тепер усі троє знову разом.

«Щиро дякую нашим міжнародним партнерам та партнерським організаціям за допомогу і сприяння! Це неймовірно цінно — діти зможуть рости у вільній Україні», — зазначив Дмитро Лубінець.

Раніше ми писали, що з окупації повернули п’ять українських дітей (ФОТО).

Фото: фейсбук-сторінка Офісу омбудсмана України

Читати далі

Шопочитати

Суспільство2 дні тому

Не дає зануритися в темряву: це енергетик з Донеччини, що працює попри обстріли

Валентин з містечка Курахове працює енергетиком уже понад 20 років. Курахівська ТЕС була у місті...

Суспільство3 дні тому

«Ви ж його лікуєте?»: учителька Ксенія та її син Юрчик спростовують міфи про аутизм

2 квітня — Міжнародний день поширення інформації про аутизм. Це учителька, методологиня «СпівДії заради Дітей»...

Технології7 днів тому

Проміняла вишивку на Counter-Strike: як 59-річна киянка стала кіберспортсменкою

Пенсіонерка Тетяна Силенко шукала якесь заняття, яке б допомогло їй оговтатись у складний період життя,...

Технології1 тиждень тому

Ці роботи можуть розмінувати Україну за 10 років. Як українські розробники створили «ЗМІЙ»

Розробників з Rovertech об’єднала війна, а тікток допоміг зустрітися. Усі довкола казали, що їхній задум...