Суспільство
Історія єдиного українського кутюр’є, який є у Книзі рекордів Гіннеса (ВІДЕО)
Михайло Воронін – українець, який змінив світ моди, одягав Сільвестра Сталлоне і став єдиним у світі кутюр’є, занесеним у Книгу рекордів Гіннеса.
Як він потрапив до Книги рекордів Гіннеса, розповідає ШоТам.
Михайло Воронін — легенда світової моди, який представляв Україну в 60 країнах світу. А ще він єдиний на планеті модельєр, який поставив світовий рекорд.
Михайло Воронін народився в Києві 1938 року. Підлітком мріяв стати військовим. Але один випадок кардинально змінив його долю.
«Я вишив маленьку подушечку, мати побачила, здивувалася та підказала мені: давай, мабуть, вступатимеш до школи швейників. І ось так я вступив до школи швейників, і з цього все й почалося», — Михайло Воронін, дизайнер, модельєр.
Далі було навчання в Київському технологічному інституті легкої промисловості. Водночас Михайло невтомно шив чоловічі костюми, відточуючи власну майстерність.
І вже у 30 років Воронін перевернув світ моди: вигадав, як пошити костюм без примірок. Для цього на клієнта одягали ось такий жилет, по якому формували майбутній одяг.
«Не треба було ходити на примірку раз, два, три… Мені треба було раз із вас зняти мірку, і ви могли знаходитися в Америці, ви могли знаходитися в будь-якій іншій країні, і телефоном я міг робити вам ці вироби і надсилати», — Михайло Воронін, дизайнер, модельєр.
Аби робити людей модними, він із головою занурювався в роботу та забував ходити у відпустку. Його модні покази проходили в більш ніж 60 країнах світу.
Костюми у Вороніна замовляли Сільвестр Сталлоне, Роман Віктюк, Володимир Гришко.
«Для мене на той час особистості вже ролі не грали. Мені просто було цікаво працювати, дивувати та вражати людей», — Михайло Воронін, дизайнер, модельєр.
Михайлові найбільше подобалося шити для людей з нестандартними фігурами. Він вірив: красивими можуть бути всі.
Воронін удосконалював свої костюми все життя. І в 2002 році презентував особливе вбрання. Це був синьо-жовтий смокінг 500-го розміру! До якого зробили велетенську вішалку та краватку.
Завдяки цьому смокінгу Михайло Воронін став єдиним кутюр’є в світі, якого занесли до Книги рекордів Гіннеса. Головною ж мрією всього життя митця було створити одяг, який лікує.
Читайте також: Українські бренди підкорюють Нью-Йорк. Що представляли дизайнери на цьогорічному Тижні моди
Але, на жаль, не встиг. Кутюр’є помер 2012-го в Києві у віці 73 роки. Він зробив безцінний внесок у світ моди, за що мав безліч престижних нагород:
- «Золотий наперсток Парижа»,
- премія «Престиж»,
- «Золота арка Європи»… І це далеко не все!
А його чоловічі костюми й досі є зразком вишуканості та якості.
Нагадаємо, український дизайнер капелюхів Руслан Багінський здобув французьку модну премію ANDAM Fashion Award 2023 у категорії «аксесуари».
Раніше ми повідомляли, що мама Ілона Маска одягнула сукню українського дизайнера.
Також читайте, як дизайнерка з Вінниці відкрила Тиждень моди в Іспанії.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі