Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Історія Данила, який під час війни почав шити білизну для жінок

Опубліковано

Данило Кашпур шиє жіночу білизну. Він уже має улюблені стринги та говорить з покупцями їхньою мовою — про менструацію та зручні трусики, про великі груди й незручні кісточки. 

Коли він зрозумів усі секрети жіночого тіла та чому вважає, що чоловік може краще пошити комфортну білизну для жінки, читайте у відвертій розмові з ШоТам

Моя перша «бавовна»

Ще в студентські роки я працював продавцем у магазині одягу для спортивного танцю. На третій рік роботи захотів мати свій бренд і започаткував «Enjoy dance». А ще за кілька років вирішив, що хочу шити жіночу білизну, і ми з дружиною створили бренд «Enjoy.comfort». 

Від початку ідея шити жіночу білизну була моя, а не дружини. Чому саме білизна, а не спідниці чи штани? Бо вона треба всім і завжди. Жінка може вийти у світ без спідниці, але не без трусів. Я мріяв про формат сексуальної білизни, але почалася війна. Ми змінили спрямування — вирішили, що зараз людям потрібен комфорт, та обрали бавовняний сегмент. 

Тоді моя дружина Марина розробляла лінійку, а я шив. Згодом почав приміряти все на жінках, бачив недоліки — де що не так сидить — і зрозумів, чому білизна може бути комфортною або ні. 

Улюблені труси — без «канатика в попі»

Когось дивує, що чоловік шиє жіночі труси, але я «шарю». Моє ставлення до жінок було завжди з розумінням. Дружину я почав розуміти, коли вона була вагітна — почав розбиратися в усьому: чому такий ліфчик, а не такий, де має застібатися, чому краще бралет, а не на кісточках. Остання ситуація — на Арт-заводі був пікнік, і ми були представлені на маркеті. Підійшли дві дівчини, і між ними відбувся діалог: 

— Візьму собі труси на «ці дні».

— Що за «ці дні»? 

А я стою поруч і кажу: «Місячні». Дівчині стало ніяково. Але я ж розумію, які труси треба на місячні — широкі ластовиці, щоб прокладка не виглядала та не протікала. 

До речі, моя улюблена модель — це стринги, бо ними задоволені всі. Я завжди, коли їх продаю, то кажу дівчатам, що не буде «канатика в попі», і вони одразу розуміють, про що я. 

Білизна війни – комфорт у бомбосховищі

Рости як бренд складно. Марина моя займається контентом, і тяжко під час війни подавати людям дівчачість і ніжність, бо ця лінійка довоєнна, коли дівчина має поряд чоловіка, немає тривог, бомб і всього цього. Потім усе змінилося. Був один коментар до товару — дівчина купила ліфчик і написала: «О, в ньому буде класно в бомбосховищі — нічого давити не буде». 

Нам треба подавати й продавати жіночність, а не сексуальність, тому ми про жінок і для жінок. Треба, щоб їм було комфортно. Від того й назва наша — «Насолоджуйся комфортом». 

До речі, про мій комфорт — я люблю шити наодинці. Як правило, це після восьмої вечора. Я працюю на своїй хвилі з максимально гучною музикою, щоб стіни тряслися — тоді класно зосереджуюся на роботі. 

Соціальна орієнтація 

Звісно, що ми допомагаємо країні: ми віддаємо нашу білизну волонтерам, надаємо для розіграшів, проводимо розіграші на своїй сторінці в Instagram. На ярмарках ми продаємо білизну за донат: трусики — від 50 грн, ліфчики — від 150 грн. 

На початку війни наше виробництво не працювало, і я ходив до знайомої в ательє шити білизну для хлопців у госпіталях. Там волонтерили сім дівчат і я один хлопець.

Але я не можу сказати, що достатньо роблю для держави, на жаль. Чомусь завжди почуваю себе винним, що я не на фронті. З іншого боку, це дискусія — а хто тоді цим буде займатися? Ну хтось скаже, що є купа жінок, які можуть шити жіночі труси. Так, хтось може, але жінка не зробить це так, як зробить чоловік.

Коментарі

Суспільство

В Одесі активісти демонтували зображення Леніна: «Не має жодної культурної цінності»

Опубліковано

У ніч на 7 вересня в Одесі на площі було демонтовано зображення Леніна та радянську зірку.

Світлини з місця події опублікував громадський діяч Дем’ян Ганул на своїй сторінці у Facebook.

фото: Дем’ян Ганул

Він наголосив, що ці символи не охороняються законом і не мають культурної цінності.

Читати також: Активісти реставрують мозаїку на дитячій художній студії імені Осташинського: фото та як подопомгти

На фото Ганул стоїть поруч з активістом Владиславом Балінським. У своєму дописі Ганул зазначив: «В Одесі впав Ленін, проходив повз, в шоці з цієї новини. А я просив владу зняти його толерантно, ну влада не завжди чує громадськість».

Нагадаємо, що в Києво-Печерській лаврі встановлять пам’ятник Івану Мазепі з «Курчем»: фото.

Фото: Дем’ян Ганул.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

На Netflix вийде документальний фільм «Яремчук: Незрівнянний світ краси»

Опубліковано

11 вересня на Netflix вийде документальний фільм студії Knife! Films «Яремчук: Незрівнянний світ краси».

Про це повідомляється Netflix.ua.

Усі, хто має підписку на стримінговий сервіс, зможуть переглянути стрічку, яка розповідає про невідомі факти з біографії Назарія Яремчука — «першої української попзірки» та народного артиста УРСР. У фільмі зібрані спогади рідних, друзів і колег про легендарного виконавця.

Читати також: Понад ₴10 мільйонів у прокаті: фільм про Яремчука став найкасовішим в Україні

«Завдяки безмежному таланту, ентузіазму й праці Назарій Яремчук зробив українську пісню модною й відомою по всьому світу», — зазначають автори проєкту.

Фільм «Яремчук: Незрівнянний світ краси» встановив рекорд як найкасовіша документальна стрічка в Україні, зібравши 9,9 мільйона гривень за три вікенди прокату. Це більше, ніж результат фільму «20 днів у Маріуполі» Мстислава Чернова, який зібрав дев’ять мільйонів гривень.

Нагадаємо, що Такфлікс випускає добірку короткого метру «Літувати».

Фото: «Яремчук: Незрівнянний світ краси».

Коментарі

Читати далі

Суспільство

Українські безпілотники ГУР тепер можуть знищувати цілі на відстані до 1800 км

Опубліковано

Головне управління розвідки України (ГУР) отримало нову зброю — ударні безпілотники, здатні вражати цілі на відстані до 1800 кілометрів.

Про це повідомив начальник ГУР Кирило Буданов, зазначивши, що над розвитком цих дронів працюють найкращі фахівці, зокрема спеціалісти самого ГУР.

«Ці ударні безпілотники використовуються для ураження аеродромів та російських об’єктів, які «працюють на війну», — підкреслив Буданов. — «Військові аеродроми, які є джерелом постійної загрози для мирних українських міст, здригаються від повітряних атак».

Читати також: Уряд спрощує доступ до ринку вибухівки для українських виробників зброї

До повномасштабного вторгнення Росії 24 лютого 2022 року в Україні не було виробництва ударних далекобійних безпілотників. Однак із початком війни ринок дронів в Україні зріс у рази.

Однією з причин цього зростання стало обмеження з боку західних партнерів, які не дозволяють Україні використовувати свою зброю для ударів углиб території РФ. Це стимулювало розвиток вітчизняного виробництва далекобійних дронів, які стали важливою частиною української оборони та атакуючого потенціалу.

Нагадаємо, що в Україні відкрили офіс протимінної діяльності ДСНС: які у нього функції.

Фото: ДП «КБ Південне».

Коментарі

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство1 тиждень тому

Не чекали на зміни, а пропонували їх самі. Жителі цих громад взяли розвиток до своїх рук

Ці українці вміють перетворювати сміття на сакури та донати для ЗСУ. Вони не чекають рішень...

Суспільство2 тижні тому

Ровесники незалежності: що про українську свободу говорять ті, хто виборює її просто зараз

Що таке «незалежність», водночас просто і складно пояснити. У цьому слові криються мільйони думок, людських...

Суспільство1 місяць тому

«Ми виходимо за своїх». Ці люди організовують мирні акції на підтримку військовополонених у своїх містах

Станом на травень 2024 року в Україні зареєстровано 38 тисяч зниклих безвісти — і військових,...

Суспільство1 місяць тому

Люди не вірять, що вони справді там працюють: це жінки у «чоловічих» професіях

Оксана за фахом перукарка, Анеліна — фельдшерка, а Марія має історичну освіту та до декрету...

РЕКЛАМА: