Суспільство
Українські сміттєзвалища дегазують за 600 тис. євро
Компанія “ЛНК” інвестує у закупівлю сучасного імпортного спеціального обладнання для біогазових електростанцій на полігонах твердих побутових відходів у декількох областях України 600 тис. євро (20 млн гривень). За кредитною підтримкою лідер з реалізації екологічних проектів з дегазації сміттєзвалищ звернувся до Укргазбанку, повідомили у відомстві.
Купівля спеціального сучасного обладнання дозволить ЛНК встановити нові та покращити роботу вже діючих біогазових електростанцій на звалищному газі.
Читайте також: Єдиний в Україні сміттєспалювальний завод відновив роботу
Сьогодні ТОВ “ЛНК” скорочує викиди звалищного газу в атмосферне повітря та виробляє “зелену” електроенергію з метану. Наразі компанія зібрала на полігонах твердих побутових відходів України 56,7 млн м3 звалищного біогазу, на 295 тисяч тонн зменшила викиди СО2; виробила 82 млн кВт*год електроенергії; замістила 126 млн м3 природного газу.
Екологічні проекти ТОВ “ЛНК” реалізуються за рахунок власних приватних інвестицій, які надають компанії акціонери з США.
Суспільство
У Вірнопіллі не було жодного вцілілого будинку
«Ніхто з нас і подумати не міг, що росіяни підійдуть так близько. Тоді був сильний мороз, зникли світло та газ, тому люди сходилися й разом готували їжу, а коли обстрілювали — ховалися у власні підвали чи в школі. Коли з’явилася артилерія, вирішили виїжджати з села», — пригадує Ольга Сускова, яка працює старостою Вірнопільського старостинського округу з січня 2024 року.
Залишилося лише 135 людей
«Нам повністю відновили електропостачання, а також підвели газ до тих будинків, де зараз живуть люди. Уже 20 будинків у селі нам відбудували за програмою “єВідновлення”. Багато людей хочуть повернутися додому».
Замість зруйнованої амбулаторії — мобільна аптека
«Не всі люди можуть поїхати до міста, не всі мають автомобіль, а літнім бабусям складно їздити навіть автобусом. Тому ці аптеки стали знахідкою для нас, бо тут великий асортимент ліків: від тиску, застуди та різних хвороб. До цієї аптеки завжди приходить десяток людей».
Їдуть у найвіддаленіші села, попри небезпеку
«У нас досі є проблеми зі зв’язком та інтернетом, тому навіть складно викликати швидку допомогу, якщо комусь погано. Ми дуже раді, що тепер в село приїжджає аптека», — ділиться Лариса.
«Я вже знаю багатьох бабусь і дідусів по іменах. І коли вони кажуть: “Дякуємо, ці ліки мені допомогли” — це найкраща для мене подяка».
Коментарі
Суспільство
Про проєкт
- Житловий блок — призначений для чотирьох працівників пекарні, які наразі проживають у неприйнятних умовах.
- лекційну залу для освітніх заходів, майстер-класів та зустрічей у межах Академії супроводжуючих, де навчатимуть соціальних терапевтів;
- кінотеатр і простір для відпочинку, де можна буде дивитися фільми, обговорювати їх і просто спілкуватися за чашкою чаю.
Коментарі