

Економіка і бізнес
Інвестиції на 3,8 млрд грн: в Україні планують передати в концесію 7 вокзалів
Сім залізничних вокзалів в Україні планують віддати у приватні руки інвесторам. Міністерство інфраструктури вже підготувало відповідні документи, інформує Громадське.
Що це за вокзали?
У концесію планують передати вокзали Харкова, Миколаєва, Чопа, Дніпра, Хмельницького і Вінниці, а також Київ-Пасажирський. Торік міністерство хотіло передати у концесію вокзали Харкова, Дніпра, Вінниці, Запоріжжя, Івано-Франківська, Хмельницького та Миколаєва.
Зазначається, що наразі «здійснюються фінальні технічні кроки» перед запуском процесу концесії. Міністерство планує залучити 3,8 млрд грн інвестицій, забезпечити 60,18 млн грн платежів від компанії-концесіонера і 17,4 млн грн податків до держбюджету.
Водночас точних термінів, коли вокзали передадуть в концесію, — немає.
Читайте також: Повна модернізація і власний флот: стало відомо, які зміни чекають на порт у Херсоні
Крім того, Європейський банк реконструкції і розвитку разом із Європейським інвестиційним банком планує виділити 420 мільйонів доларів для електрифікації залізничного напрямку «Долинська — Миколаїв — Колосівка». Цей проєкт планують закінчити до 2023 року.
А що таке концесія?
Концесія – це форма державно-приватного партнерства, що передбачає передачу об’єктів державної власності (таких як дороги, аеропорти, підприємства тощо) у тимчасове користування приватним підприємствам.
Для держави концесія цікава тим, що залучаються кошти приватної компанії, але держава зберігає контроль над самим об’єктом концесії. Також завдяки компанії-концесіонеру об’єкт може підвищити свою конкурентну спроможність і посилити якість послуг.
Сам концесіонер отримує державні гарантії повернення значної частини тих коштів, які він вклав та розподіл ризиків.
У 2020 році в Україні вже почали передавати у концесію великі об’єкти — першим став Херсонський морський порт. Його отримала компанія «Рисоіл-Херсон», яка інвестує у розвиток порту близько 300 млн грн. Ще понад 18 млн грн буде вкладено в місцеву інфраструктуру, переконують в уряді. Пізніше порт «Ольвія» у Миколаєві теж передали у концесію.
Фото: railwayz.info
Економіка і бізнес

До національної програми підтримки військових у застосунку «Армія+» доєднався інтернет-магазин ROZETKA. Військовослужбовці зможуть отримувати знижки на амуніцію та інші товари.
Про це повідомили в Міністерстві оборони України.
Переваги для військових
У застосунку «Армія+» користувачі зможуть згенерувати один промокод на місяць, який надаватиме знижку до 30% на вибрані товари. Повний перелік категорій, на який діятиме цей промокод, можна побачити на акційній сторінці ROZETKA. Обмежень по сумі та кількості категорій товарів у замовленні немає.
Читайте також: В Україні випустили благодійні жетони «Зв’язок 100%» для підтримки війська
Що відомо про програму
Програму підтримки військових запустили в грудні 2024 року. У межах цього проєкту Міноборони об’єднує великі бізнеси, аби надавати українським військовим спеціальні пропозиції або знижки. Наразі партнерами програми стали такі компанії: «Укрзалізниця», «Укрнафта», «Нова пошта», мережа АЗК WOG, OKKO та інтернет-магазин ROZETKA.
Нагадаємо, що ГУР розпочало власне виробництво дронів на оптоволокні (ВІДЕО).
Фото обкладинки: Getty Images
Економіка і бізнес

У ресторанах Києва та Київської області McDonald’s упродовж 25 та 26 березня запускає ранкове меню.
Про це повідомили у компанії.
Раніше ми писали, що з 13 березня ранкове меню додали у закладах Львова, Луцька, Тернополя, Івано-Франківська, Яремче та Ковеля.
Упродовж березня сніданки повертатимуть в усіх ресторанах, окрім тих, що розташовані у східних областях, в Полтаві, Дніпрі, Кременчуці, Кривому Розі, Кропивницькому та Олександрії. У компанії пояснюють, що це пов’язано з повітряними тривогами та операційними складнощами.
Нагадаємо, що UAnimals запустили найкоротшу рекламу із зірками задля допомоги тваринам (ВІДЕО).
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка McDonald’s
Економіка і бізнес

Компанія «Нова Енерджі», яка входить до групи Nova, отримала ліцензію на постачання електрики та вийшла на відкритий ринок електроенергії.
Про це повідомили в «Новій пошті».
Дозвіл на постачання електрики оформлювали близько двох місяців. Рішення про це ухвалила Нацкомісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП).
Тепер енергетична компанія зможе самостійно забезпечувати потреби «Нової пошти» та інших клієнтів.
Читайте також: OKKO стала партнером програми «Плюси»: які переваги для військових
«Це ще один крок на шляху до енергетичної незалежності. Нова Пошта запускає власну альтернативну генерацію електроенергії та зможе покривати не тільки свої потреби, а й провадити продаж е/е на вільний ринок», — зазначив CEO «Нова Енерджі» Андрій Литвиненко.
Нагадаємо, що «Нова пошта» розробила сервіс для ефективнішої доставки посилок.
Раніше ми писали, що «Нова пошта» запустила другу сонячну електростанцію у терміналі в Києві.
Фото: Pixabay