Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
https://www.youtube.com/embed/tqXl8qXHpyQSSSSSS

Суспільство

Господар навів вогонь ЗСУ на власну ферму, щоб знищити окупантів (ВІДЕО)

Опубліковано

Рік тому Олександр Кривошея із Київщини навів вогонь на власну ферму, щоб знищити російських окупантів. А сьогодні господар вже відновлює господарство.

Про безстрашного фермера розповідає ШоТам.

«Поборотися з неприємностями та їх перемогти — це ж якось цікавіше!», — Олександр Кривошея, співвласник агрогосподарства «Солов’їне».

До великого вторгнення Олександр Кривошея мав 500 гектарів землі, вирощував зернові, тримав худобу. У перші ж дні нападу росії на його поле впав збитий ворожий гелікоптер, а в село заїхали росіяни.

«Освободітєлі» оселилися на Олександровій фермі, їли його худобу та гатили звідти по Київщині.

«Майже вся артилерія, судячи по тих гільзах, що ми знаходили на полях, то вони якраз били оце по Гостомелю, Ірпеню. Причому жорстоко били», — Олександр Кривошея, співвласник агрогосподарства «Солов’їне».

Читайте також: «У мене не вірили навіть батьки». Студент з Одеси створює свічки із викинутих пляшок та просуває бізнес у тік-тоці. Як це працює

Разом із родиною він встиг виїхати до Хмельницького, але сидіти, склавши руки, не міг. Тримав зв’язок із батьком, який залишився в селі, та передавав інформацію нашим захисникам.

А одного дня надав ЗСУ найдорожчі координати — власних складів, придбаних напередодні вторгнення.

Хоча б чимось потрібно було допомагати. Все, що робили, і все, що заробили — все зрівнялося з нулем. Тато каже: «Горять твої склади». Я спитав: «Сильно чи несильно?». Він каже: «Конкретно», — Олександр Кривошея, співвласник агрогосподарства «Солов’їне».

Ворожу базу було знищено, але й Олександр втратив усе: приміщення, техніку та зерно.

«Днів два я точно не їв — такий клубок як став у грудях. Саме майна, не враховуючи будівель, то десь до 15 мільйонів ми втратили», — Олександр Кривошея, співвласник агрогосподарства «Солов’їне».

Повернувшись додому, фермер узявся засипати окопи та очищати поля від ракет.

«Тут усього було: і снаряди, і ракети. Директор музею Вітчизняної війни «Батьківщина-мати» приїхав і каже: «Дайте хоч що-небудь, мені потрібно в музей». То він там собі повідбирав», — Олександр Кривошея, співвласник агрогосподарства «Солов’їне».

Силу рухатися далі надала підтримка українців, які донатили кошти на ремонт складу. Благодійний фонд Keep Going оголосив збір, і за 3 дні отримали понад 600 000 гривень.

«Самі в шоці були, навіть трохи більше було: не встигли вчасно його стопорнути, то трошки навіть більше, ще на асфальт вистачило. І це було рушієм, стартом для відновлення», — Олександр Кривошея, співвласник агрогосподарства «Солов’їне».

Фермер відновив дах та ворота, позичив техніку у знайомих і засіяв поле зерновими. Зібрав урожай, але залишився в мінусі, бо рік вторгнення був надскладним для агросектору.

Дивіться відеоВоїн-рекордсмен із протезом боронить Україну на Харківщині

Утім він не здається, а багато працює, щоб поставити на ноги бізнес і розрахуватися з боргами. Якщо хочете підтримати Олександра, можете задонатити на його картку: 4731 2191 2651 9820 (Олександр Кривошея).

Чоловік ні про що не жалкує і мріє, щоб його «Солов’їне» підприємство знову защебетало.

Нагадаємо, лікар-герой із Дніпра провів 300 операцій в оточеній Азовсталі.

Також ми повідомляли, що вихователька з Чернігова врятувала 30 дітей-сиріт.

Суспільство

«Укрпошта» продовжує серію марок, започатковану у 2009 році (ФОТО)

Опубліковано

«Укрпошта» випускає новий набір марок із зображеннями шести українських маяків. Серію «Маяки України» започаткували у 2009 році та продовжували у 2010 та 2020 роках.

Про це повідомили в компанії.

На марках зобразили маяки Чорного та Азовського морів:

  • Ай-Тодорський та Чаудинський у Криму;
  • Шаганський маяк, що на Одещині;
  • Білосарайський та Бердянський Верхній маяки;
  • Руський Задній — маяк Бузько-Дніпровсько-лиманського каналу в Миколаївській області.

Читайте також: Латвійський альпініст дістався до Південного полюса на підтримку України (ФОТО)

«Українські дороговкази — це більше, ніж просто проблиск світла. Вони символізують прибуття з далеких країв додому. Вони втілюють у собі силу, що допомагає не піддатися стихії та не заблукати в бурхливих хвилях, а повернутися в рідну спокійну гавань»‚ — написали в «Укрпошті».

Автором фото на марках став Олександр Заклецький, дизайн блока, листівок та конверта розробила Оксана Шуклінова. Тираж поштового набору — 50 тисяч примірників.

Нагадаємо, що «Укрпошта» випустить пам’ятні марки про Маріуполь із напиленням з «Азовсталі» (ФОТО).

Фото: фейсбук-сторінка «Укрпошти»

Читати далі

Суспільство

Що робити, якщо з додатку «Укрзалізниці» після кібератаки зникли квитки

Опубліковано

Нещодавно на «Укрзалізницю» здійснили масштабну кібератаку, внаслідок якої упродовж кількох днів не можна було купити квитки онлайн. Більше того — в частини пасажирів, які вже мали електронні проїзні документи, вони зникли.

Якщо ви зайшли в застосунок, а там немає ваших квитків, не панікуйте — ШоТам розповідає, що робити в цій ситуації.

Що сталося

23 березня 2025 року на офіційних сторінках «Укрзалізниці» почали зʼявлятися перші новини про збій в IT-системі. Вже невдовзі компанія повідомила, що стала жертвою наймасштабнішої за весь час кібератаки ворога, через що постраждали онлайн-сервіси купівлі квитків, та залізничникам вдалося відновити їхню роботу протягом 24-26 березня. 

Проїзні документи в цей період можна було придбати в касах вокзалів і в поїзних бригад перед відправленням поїзда. Окрім цього, в «Укрзалізниці» запровадили спеціальні пропозиції для власників паперових квитків, як-от безкоштовне відвідування залу очікування та чай у потягах.

Джерело: «Укрзалізниця»

Та постраждала не тільки купівля — також у багатьох користувачів у додатку зникли квитки, придбані до 22 березня. Щоб впоратися з цією проблемою, «Укрзалізниця» склала алгоритм дій.

Читайте також: У шпиталі в Харкові, що постраждав від «Шахеда», поновили операції

Де шукати квитки: поради «Укрзалізниці»

Якщо ви не знайшли свого електронного квитка, насамперед перевірте, чи до вашого акаунту в застосунку привʼязана email-адреса. Якщо так — найімовірніше, документ у PDF-форматі прийшов на цю пошту. Та може виявитися, що там його немає, — у такому випадку не забудьте переглянути папку «Спам».

Джерело: «Укрзалізниця»

Якщо цей варіант вам не доступний, «Укрзалізниця» пропонує приїхати на вокзал без квитка принаймні за 20 хвилин до відправлення потяга. Таким чином провідник зможе підтвердити оплату проїзного документа у вашому банківському застосунку або за квитанцією.

Окремий алгоритм дій стосується військових, які купували свій квиток через застосунок «Армія+». Таким пасажирам радять написати коментар на фейсбук-сторінці компанії, щоб спеціалісти допомогли якомога швидше підібрати місце.

Як повернути гроші

Якщо у вас змінилися плани щодо поїздки, отримати назад кошти за вже придбаний квиток можна, заповнивши заявку на повернення за посиланням. В «Укрзалізниці» попереджають, що зробити це можна не пізніше, ніж за годину до відправлення потяга.

Та раптом ви скористалися функцією автоматичної купівлі квитка, повернути зарезервовані гроші також можливо. Для цього потрібно заповнити й надіслати ось цю форму.

В обох випадках після підтвердження даних ваші кошти повернуться на картку протягом наступних 30 банківських (робочих) днів.

Фото: Укрзалізниця

Читати далі

Суспільство

У Києві на Майдані Незалежності демонтують рекламні конструкції

Опубліковано

З 31 березня по 4 квітня працівники КП «Київреклама» у двох районах столиці приберуть рекламні конструкції, встановлені з порушеннями правил. Демонтуватимуть рекламу і на Майдані Незалежності.

Про це повідомили в КП «Київреклама».

Що демонтуватимуть

Бригада комунального підприємства прибере 178 об’єкт у Голосіївському та Шевченківському районах, серед них:

  • спеціальні рекламні конструкції на фасадах будинків;
  • вивіски;
  • банери, панно на фасаді будинку;
  • відеоекрани на фасадах будинків;
  • електронні табло з «рядком, що біжить»;
  • конструкції на елементах огородження (банери, панно тощо);
  • конструкції у підземних переходах та тунелях.

Нагадаємо, що у Києві запрацювала перша екомашина для збирання використаних батарейок (ФОТО).

Також ми писали, що на Подолі в Києві відкривають креативний простір MLYN design hub (ФОТО).

Фото обкладинки: сайт Kyiv Guide

Читати далі