Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

ГО «Докудейз» запускає проєкт LAB: DOCU/СИНТЕЗ х Архів Війни

Опубліковано

ГО «Докудейз» спільно з командою Архіву Війни організовує міждисциплінарну мистецьку лабораторію — LAB: DOCU/СИНТЕЗ х Архів Війни. В її межах планують створити кілька мистецьких проєктів та документальних фільмів, що будуть присвячені темі пам’яті та збереження культурної спадщини. Команда запрошує на презентацію проєкту в Києві та оголошує опенкол для митців і мисткинь.

Презентація Лабораторії відбудеться 31.07 о 19:00 у Довженко-Центрі. У програмі: презентація проєкту від кураторки Лабораторії Олександри Набієвої, Q&A на тему регламенту та відкритого конкурсу для митців і мисткинь, показ фільму з серії «Свідки», створеного командою Архіву Війни. Вхід вільний.

До участі в проєкті запрошують українських митців та мисткинь різного профілю. Впродовж кількох місяців вони працюватимуть над творами разом із кураторкою та ментор(к)ами. Програма передбачає також воркшоп для учасників/-иць, бюджет на реалізацію ідеї та авторську винагороду. Детальні умови участі та форма для подачі заявки вже доступні за посиланням.

Початком цієї ініціативи стало створення Архіву Війни: у відповідь на повномасштабне вторгнення ГО «Докудейз» у партнерстві з британською організацією Infoscope заснувала цифрову платформу, щоб систематизувати та безпечно зберігати відео-, аудіо-, фото- та текстові свідчення російської агресії проти України.

На основі цих матеріалів команда створює мистецькі проєкти, які слугують потужним інструментом культурної дипломатії. Цьогоріч робота відбуватиметься в межах мистецької міждисциплінарної лабораторії. Її результатом стануть 5 мистецьких творів та 3 документальні фільми. Тема — робота з пам’яттю та збереження культурної спадщини.

Читайте також: Організації, які допомагають людям подолати наслідки війни можуть отримати фінансову допомогу

«У межах Лабораторії ми масштабуємо мистецьку роботу з документальними матеріалами Архіву Війни, яка відбулася в нас під час 20 та 21 Docudays UA. Інсталяції “За Вікном” медіахудожника Євгена Арлова (2023) та “Антологія української кухні” Володимира Кузнецова (2024) були створені за цим же принципом. Цього разу наш фокус на культурній спадщині та пам’яті — темах, актуальність яких війна загострила ще більше. Існують різні думки щодо того, чи можемо ми відтермінувати рефлексію наших архівів на потім, лишивши її прийдешнім поколінням. Безумовно, для певних напрямків дистанція критично необхідна. Однак, переконана, піти лише цим шляхом — означає не тільки перекласти власну роботу та відповідальність, але й втратити неймовірну кількість відтінків, смислів, світів. Тканина пам’яті примхлива й вимагає, звісно, прискіпливості й уваги, але й так само уяви, пошуків і візіонерства», — коментує проблематику й мету проєкту Олександра Набієва.

Показ виставки та прем’єри фільмів відбудуться на 22 Docudays UA в Києві у червні 2025. По завершенню Лабораторії мистецькі твори продовжать свою подорож країнами Європи.

«Ми чекаємо митців та мисткинь, режисерів/-ок, готових досліджувати, рефлексувати й експериментувати із засобами мистецької виразності. Окрім необхідного базису, Лабораторія надає для цього унікальні інструменти, як-от: доступ до закритої медіабази Архіву Війни, підтримку міжнародного складу експертів/-ок впродовж усього процесу, тематичний навчальний модуль, а також платформи для презентації мистецьких проєктів як в Україні, так і за її межами», — Олександра Набієва.

Цей матеріал був представлений ГО «Докудейз» в рамках Програми сприяння громадській активності «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні. Зміст матеріалу є винятковою відповідальністю Pact та його партнерів i не обов’язково відображає погляди Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) або уряду США.

ГО «Докудейз» — неприбуткова громадська організація. Її мета — сприяти дотриманню та захисту прав людини й основоположних свобод, утверджувати розуміння людської гідності як найвищої цінності, підвищувати рівень громадянської активності в Україні та сприяти розвитку документального кіно.

Архів Війни (Ukraine War Archive) — некомерційна партнерська платформа для зберігання цифрових даних, яка створює єдиний реєстр матеріалів, пов’язаних із повномасштабним російським вторгненням в Україну. Створена у співпраці ГО «Докудейз» та британської організації Infoscope.

Нагадаємо, в Україні запустили проєкт для обміну колаборантів на полонених українців.

Фото: «Докудейз»

Коментарі

Суспільство

В Україні запустили перший сервіс для перевірки та сплати штрафів за паркування

Опубліковано

Штрафи за паркування тепер можна перевіряти та сплачувати онлайн за кілька секунд — у застосунку «Штрафи UA» з’явилася нова функція, яка дозволяє оперативно контролювати всі порушення, переглядати фото-підтвердження і одразу сплачувати штраф зі знижкою 50% у перші 10 днів.

Про це повідомляють представники застосунку.

Як працює сервіс

Раніше повідомлення про штрафи залишали «під склоочисником» автомобіля. Часто це призводило до проблем, адже штраф могли загубити, змити дощем або навіть вкрасти ворона, як це сталося в одному з курйозних випадків, про які розповідають у службі підтримки.

Тепер водії у 19 містах України можуть миттєво отримувати інформацію про штрафи через мобільний застосунок. Можливість перевірки та оплати покликана знизити ризики втрати повідомлення й уникнути проблем із банківськими рахунками чи вилученням авто.

«Штрафи UA» також гарантують погашення штрафу — така послуга наразі унікальна для України.

Читати також: Українська розробка отримала дві престижні нагороди на CES у Лас-Вегасі

Міста, де працює функція

Новий сервіс доступний у таких містах:
Одеса, Дніпро, Львів, Вінниця, Житомир, Тернопіль, Івано-Франківськ, Біла Церква, Кам’янець-Подільський, Хмельницький, Трускавець, Стрий, Дрогобич, Самбір, Хуст, Білгород-Дністровський, Золотоноша, Володимир-Волинський, Вознесенськ.

Міста обрали через їхню активну позицію у вирішенні проблем із порушеннями паркування. За офіційними даними, такі порушення — одні з найпоширеніших серед порушень ПДР.

Вплив на культуру водіння

Швидкий доступ до інформації про штрафи та можливість зручної сплати сприяють підвищенню свідомості водіїв і покращують культуру паркування. Водночас муніципальні інспектори отримують ефективний інструмент для впливу на порушників і забезпечення безпеки міського транспорту, пішоходів і водіїв.

Про сервіс

«Штрафи UA» — національний сервіс, який працює з 2016 року. За цей час застосунок допоміг понад 2,5 мільйонам водіїв уникнути прострочень, сплатити штрафи, купити автоцивілку, зелену картку та зберігати документи в електронному форматі. Завдяки сервісу до бюджету України надійшло понад 340 мільйонів гривень.

Фото: Freepik.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

«Укрзалізниця» запускає оновлену програму лояльності: що додали

Опубліковано

Пасажири залізниці відтепер можуть не лише подорожувати, а й отримувати нагороди завдяки оновленій програмі лояльності «Залізні друзі» в офіційному застосунку «Укрзалізниці».

Про це повідомляє «Укрзалізниця».

Досягнення та бонуси

Оновлення включає спеціальні досягнення, за які нараховуються додаткові «обіймашки» — внутрішня валюта програми.

Наприклад, після купівлі п’яти квитків для улюбленців пасажири отримають досягнення «Володар джунглів» і 500 бонусних обіймашок.

За зібрані досягнення можна виграти подарунки від партнерів програми «Залізні друзі».

Читати також: «Укрзалізниця» пришвидшить денний потяг між Дніпром і Харковом

Подарунки

Перші п’ять пасажирів, які здобудуть певне досягнення, отримають подарунки від партнерів:

  • чайний сомельє — подарунки від Gemini;
  • кавовий гурман — сюрприз від Idealist;
  • володар джунглів — бонус від MasterZoo;
  • контрабандист — подарунок від Have A Rest;
  • улюбленець долі — бонус від Uklon;
  • екстраверт — призи для подорожей від Kilogames;
  • скелелаз — сертифікати від SPACE Group;
  • агент 007 — подарунок від MasloTom;
  • рання пташка — пропозицію від OneLove;
  • посол Гуцульщини — подарункові бокси від Gorgany.

Як долучитися

Нові функції та можливості вже доступні в застосунку «Укрзалізниці». Завантажуйте або оновлюйте застосунок, тестуйте нововведення та ставайте частиною «Залізних друзів».

Нагадаємо, що «Укрзалізниця» запустить ретропотяг на найстаршій та найдовшій вузькоколійці в Європі.

Фото: «Укрзалізниця».

Коментарі

Читати далі

Суспільство

На Черкащині відкрили нове реабілітаційне відділення (ФОТО)

Опубліковано

На Черкащині продовжують будувати сучасну систему реабілітації. У Звенигородському районі відкрили нове відділення, яке забезпечує пацієнтів усім необхідним — від кваліфікованих спеціалістів до сучасного обладнання.

Про це повідомляє начальник Черкаської ОВА Ігор Табурець.

Інфраструктура реабілітації зростає

Нині в області функціонують реабілітаційні відділення у чотирьох кластерних лікарнях. Ще один об’єкт перебуває на етапі облаштування.

За дорученням Президента України, до кінця року реабілітаційні відділення мають з’явитися у кожній громаді, де є лікувальний заклад.

Нагадаємо, що у Києві відкрили сучасний реабілітаційний центр для важкопоранених військових (ФОТО).

Фото: Ігор Табурець.

Коментарі

Читати далі

Шопочитати

Суспільство5 днів тому

Вчать людей не опускати руки: як працює перша інклюзивна «Сенсотека» у Львові

Андрій Станько зі Львова втратив зір у дитинстві. Попри це, він самостійно освоїв озвучений телефон,...

Суспільство1 тиждень тому

Хащі в кожну хату: волонтерка зібрала 350 тисяч гривень для ЗСУ квітами

«Ледебурія та шлюмбергера за донат від 120 гривень» — схожими повідомленнями ця жінка починає ледь...

Суспільство2 тижні тому

«Після 24 лютого жодного разу не зустрічав Новий рік удома». Про що мріють військові у 2025 році

Для військових 31 грудня — це ще один день боротьби. Хтось зустрічає Новий рік в...

Економіка і бізнес3 тижні тому

«Летять» лише до добрих людей. Крафтярка на кріслі колісному виготовляє голубок, як у фільмі «Сам удома»

Марія сидить посеред кімнати на кріслі колісному та старанно фарбує в білий колір прикрасу у...