Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Футболка як донат: це 5 колекцій брендів, які закривають збори для військових

Опубліковано

З початком повномасштабного вторгнення багато українських бізнесів швидко переорієнтували свої зусилля на підтримку армії. Чимало брендів одягу запустили спеціальні колекції, з яких частина або увесь прибуток йде на підтримку військових підрозділів.

У ШоТам зібрали 5 брендів, які до сьогодні випускають патріотичні футболки, світшоти та інший мерч, щоб підтримати військових.

БЕЗЛАД

«БЕЗЛАД» — бренд одягу зі Львова. Це історія про справжню любов до України, яка трансформується у творчі проєкти, що надихають і підтримують. У 2020 році вони розпочали свій перший патріотичний проєкт «Досліджуй», який миттєво став хітом. Перша партія футболок з принтом «Досліджуй» і координатами Говерли розлетілася як гарячі пиріжки, і це стало початком чогось більшого.

До 2023 року команда вивела свій патріотизм на новий рівень, створивши колекцію, присвячену чотирьом історично-географічним регіонам, які формували українську націю: Галичина, Наддніпрянщина, Слобожанщина й Таврія. На футболках — мапи з місцями, які обов’язково треба дослідити, бо вони мають важливе значення для України. Так, частини деяких регіонів зараз під окупацією, але команда «БЕЗЛАД» вірить, що це тимчасово. 

На футболці зображені обласні центри — Сімферополь, Херсон, Миколаїв, Запоріжжя, а також визначні місця — Генуезька фортеця, Роман-Кош, Херсонес Таврійський, Ластівчине гніздо, Аджигольський маяк, Олешківські піски. Фото: сайт https://bezlad.com.ua/

Бренд активно донатить різним підрозділам Сил оборони, а зараз сфокусував свою увагу на підтримці бригади Азов. І це не просто так — засновник бренду Артур Гриник туди мобілізується. Він організував фестиваль і зібрав командний фонд на 2 млн гривень, щоб допомогти нашим захисникам. 

«Я вже кілька місяців готуюся та вирішую різні питання по своїх бізнес-проєктах, щоб вони далі рухались і розвивалися. 24 серпня — в таку символічну дату — я йду на війну. Найкраща ваша підтримка для мене — підписатися на мій проєкт, адже поки він живе й ним керує найкраща команда, живу я. Не знаю, що мені буде, але я буду», — написав на своїй сторінці в інстаграмі засновник «БЕЗЛАД». 

Ціна: від 1200 гривень 

Де купити: сайт

Мерч Фонду імені Максима «Далі» Кривцова

Футболки, які випускає фонд — символ боротьби, пам’яті та великої любові до своєї землі. Максим Кривцов — відважний воїн і талановитий поет, який не тільки воював за Україну, але й мріяв залишити щось більше для майбутніх поколінь. Улітку минулого року він звернувся до своєї подруги Раїси Чернухи з ідеєю створити три футболки, щоб зібрати кошти на допомогу армії. 

На футболці соняхи, які допомагали Максимові та його побратимам ховатися й виживати восени та взимку, а також переписка Максима Кривцова з подругою, яка розробляла макет. Фото: інстаграм Фонду імені Максима Кривцова

Разом вони створили макети, продумали дизайн, але надрукувати не встигли… 7 січня 2024 року Далі загинув. Та його мрію підхопили близькі та друзі. Вони почали виготовляти пам’ятні футболки, щоб кожен міг підтримати справу воїна та продовжити його шлях. 

«Ми хочемо, щоб про нього пам’ятали покоління, щоб він був прикладом. Ми хочемо, щоб пам’ять про нього продовжувалася не тільки в поезії, але і в одязі», — написав друг Максима. 

У колекції три дизайни, кожен з яких несе особливий сенс:

  • «Жовтий скотч» — мітка для своїх, для тих, хто знає, що таке сила й стійкість;
  • «Імена» — про важливих людей, чий подвиг варто знати кожному;
  • «Звільнені соняхи» — соняхи, які допомагали Максимові та його побратимам ховатися й виживати восени та взимку. Коли сил дертися через посадки вже не залишалося, вони пірнали в соняхи, які були їм по плечі, і зливалися з ними. Щоб побачити, треба придивлятися.

Подруга загиблого воїна Максима Кривцова підписує футболку його ім’ям. Фото: інстаграм Фонду імені Максима Кривцова

У першій партії було 248 футболок. Увесь прибуток спочатку спрямовували родині загиблого, а далі кошти почали перераховувати у фонд, названий на честь Максима. Тепер той спрямовує гроші на промоцію творчості воїна та на допомогу війську. Кожен може зробити свій внесок, замовивши футболку, яка не просто стильна, але й значуща.

Ціна: 1200 гривень 

Де купити: Instagram

DiaDia

DiaDia — бренд з українським серцем і закарпатською душею. Щирі, людяні та плекають любов до свого краю — так себе описують у бренді. Свою подорож у світі моди вони розпочали у 2016 році й сьогодні відшивають одяг на власному виробництві на рідному Закарпатті. 

DiaDia вважає своєю місією більше розповідати про цей мальовничий край, його історію, природу та культуру. Але для них важливо не лише показувати красиве, а й допомагати, чим вони щоденно займаються.

Цього літа DiaDia об’єднали зусилля з Da Vinci Wolves Support — мерчем  окремого батальйону «Вовки Да Вінчі», — щоб створити унікальну колекцію футболок Da Vinci Wolves молочного кольору. Ця співпраця поєднала стильний дизайн і глибокий патріотизм.

DiaDia об’єднали зусилля з Da Vinci Wolves Support — мерчем окремого батальйону «Вовки Да Вінчі», — щоб створити унікальну колекцію футболок Da Vinci Wolves. Фото: інстаграм Da Vinci Wolves Support

Раніше в продажу були футболки лише оливкового кольору, на яких був зображений логотип батальйону. Однак «вовки» відзначали, що цей одяг витовляється не лише для військових, а й для цивільних.

«Усі, хто сповідують спільні з нами цінності, докладаються до перемоги та знищення ворога, можуть носити наш мерч», — вказано в дописі.

Пізніше до асортименту додали патчі з написом «Вовки Да Вінчі», які стали ще одним популярним елементом серед тих, хто хоче підкреслити свою підтримку. 

Кожна купівля цього мерчу — це внесок у майбутнє, адже частину грошей спрямовують до патронатної служби батальйону, підтримуючи тих, хто стоїть на передовій.

Ціна: 990 гривень 

Де купити: Instagram

Creative Depo

Creative Depo заснували у 2019 році друзі дитинства Юрій і Денис. Вони придбали власне обладнання для друку на одязі й почали створювати мерч на замовлення різних компаній. З початку повномасштабного вторгнення бренд змінив формат роботи та почав створювати українську колекцію одягу, яка стала символом національної ідентичності. 50% прибутку бренд переказував на допомогу ЗСУ.

Одним з вирішальних моментів для Creative Depo став вихід президента Володимира Зеленського у футболці I’m Ukrainian після деокупації Київщини. Цей дизайн став культовим і надав бренду потужний імпульс для розвитку.

Засновники бренду Юрій Жайворонок і Денис Левченко. Фото: сайт Creative Depo

Власники бренду кажуть, що допомога нашим воїнам — невід’ємна складова їхньої діяльності. Наприклад, спільно з фондом Azov One вони випустили лімітовану благодійну колекцію футболок From Azov With Love, з якої зібрали 300 тисяч гривень для бригади «Азов». Крім того, вони проспонсорували камуфляж техніки для Азову від CRAF.

У 2024 році Creative Depo об’єдналися з брендом міських рюкзаків і сумок KEEP та ініціативою «Тиловики», яка підтримує бригаду «Азов» та разом створили колекцію футболок і сумок, весь прибуток з яких перераховують на збори для Азову. За час існування проєкту вже придбали дрони та БТРи, а зараз триває третій великий збір на РЕБи.

Читайте також: У школу чи в подорож: 5 рюкзаків від українських брендів

Ще однією важливою подією стала нова колаборація бренду з Azov One та дизайнером Данею Шуліпою з нагоди 10-річчя Азову. Вони створили серію футболок з груповим портретом, вписаним у спеціальне лого, та переліком усіх бойових операцій бригади. Ця колекція символізує шлях братерства та звитяги, а весь прибуток від її продажу також спрямовують на потреби бійців бригади.

Колаборація Creative Depo з Azov One та @danya.shulipa з нагоди 10-річчя Азову. Фото: сайт Creative Depo 

Ціна: від 1500 грн

Де купити: сайт 

Авіація Галичини

«Авіація Галичини» — український бренд, що надихається новою українською армією. Від самого початку свого існування у 2014 році він фокусується на створенні одягу, що передає силу свободи. Особливе місце в асортименті займає серія, присвячена українській авіації.

«Авіація Галичини» акцентує увагу на силі духу, яка допомагає людям «розправити крила» навіть у найскладніші моменти. Їхня колекція присвячена саме таким людям — тим, хто знайшов у собі сили йти далі. Навесні цього року вони запустили колаборацію разом із Superhumans Center, що займається протезуванням і реабілітацією постраждалих від війни. 400 гривень з продажу кожної футболки та 800 гривень зі світшота бренд передає цьому центру. Механічні крила, зображені на одязі, символізують силу духу, яку ці люди віднайшли в собі, і якою тепер надихають інших.

«Із Superhumans у нас збігаються внутрішні ритми. Коли ти приїжджаєш у цей реабілітаційний центр і бачиш посмішки людей, то розумієш, що ти не потрапив у лікарню — ти потрапив у місце, де людям просто добре перебувати. Ми навряд чи зможемо зібрати багато грошей, щоб купити купу протезів, тому що вони неймовірно дорогі. Але ми можемо популяризувати розмови про інвалідність і військових з протезами. Щоб це було модно — носити такі самі речі, як випускники Superhumans Center», — сказав засновник бренду Юрій Назарук в інтервʼю виданню NV.

«Авіація Галичини» запустила колаборацію з Superhumans Center, що займається протезуванням і реабілітацією постраждалих від війни. Фото: сайт «Авіація Галичини» 

Ціна: від 850 гривень 

Де купити: сайт 

Ці бренди не просто створюють одяг — вони роблять важливу справу, підтримуючи наших військових, допомагають з реабілітацією та надихають нас усіх бути сильними. Кожен їхній виріб — це можливість висловити свою позицію, долучитися до спільноти однодумців і зробити свій внесок у перемогу. А які ви ще знаєте бренди? Діліться з нами в коментарях.

Суспільство

11-річний хлопчик із Данії зібрав 34 тисячі данських крон для дітей з України (ФОТО)

Опубліковано

11-річний Єнс із Данії зібрав понад 34 тисячі данських крон для дітей з України, які втратили свої домівки. Хлопчик виготовляє власні вироби з бісеру та продає їх.

Про це повідомила міністерка економіки України Юлія Свириденко.

Єнс виготовляє синьо-жовтих великодніх курчат із бісеру. Торік хлопчик зібрав 28 тисяч крон. За 2025 рік він уже встиг зібрати шість тисяч крон, а благодійна організація KOLO Nordic подвоїла цю суму до 12 тисяч крон.

Очільниця міністерства написала про бажання Єнса допомогти українським дітям:

«Хлопчик побачив у новинах, як багато дітей в Україні втратили свої домівки, і сказав мамі: “Що ми можемо зробити?”. Мама відповіла: “Творити добро!”. У свої 11 він показує світові, що щедрість духу не має віку».

Читайте також: Анджеліна Джолі підтримала 14-річну дівчину, яка постраждала від атаки росіян (ФОТО)

Також завдяки міністру підприємництва Данії Мортену Бьодскову, який організував зустріч із Єнсом та його батьками, Юлія Свириденко мала змогу подякувати хлопчику за його роботу.

Нагадаємо, що Барбра Стрейзанд закликала підтримувати українських медиків (ВІДЕО).

Фото: фейсбук-сторінка Юлії Свириденко

Читати далі

Суспільство

Анджеліна Джолі підтримала 14-річну дівчину, яка постраждала від атаки росіян (ФОТО)

Опубліковано

Американська акторка Анджеліна Джолі поспілкувалася з 14-річною Поліною, яка дістала тяжкі поранення внаслідок російського удару по Харківщині. Акторка також передала Поліні записку зі словами підтримки.

Про це повідомили в UNITED24.

Поліна отримала тяжкі поранення в лютому 2025 року в Ізюмі. Зараз дівчина проходить лікування в дитячій лікарні «Охматдит». Найбільша мрія дівчини — знову ходити. Їй допомагають у цьому українські лікарі.

Також дівчина розповіла психологам, що вона дуже хотіла б зустрітися з Анджеліною. До втілення цієї мрії Поліни долучилися в UNITED24. Американська акторка поспілкувалася з Поліною онлайн. Разом із цим дівчина отримала від Анджеліни Джолі записку зі словами підтримки та побажаннями залишатися сильною.

Читайте також: «Ви надихнули весь світ!»: Барбра Стрейзанд закликала підтримувати українських медиків (ВІДЕО)

Фото: фейсбук-сторінка UNITED24

Нагадаємо, що принц Вільям зустрівся з українськими дітьми у школі в Естонії.

Фото обкладинки: Harald Krichel

Читати далі

Суспільство

«Нова пошта» нагородила українських волонтерів відзнакою «Варті»

Опубліковано

«Нова пошта» 26 березня нагородила українських волонтерів, благодійні фонди та громадські організації відзнакою «Варті». Її отримали 12 переможців голосування серед українців. Також компанія визначила 21 організацію, що найбільше доклалися до підтримки українців через гуманітарні відправлення.

Про це повідомили в «Новій пошті».

Хто здобув відзнаку «Варті»

До голосування за переможців долучилися понад 55 тисяч українців. Загалом відзнаку отримали 12 людей та організацій, які працюють у різних сферах.

77-річний Григорій Янченко переміг у номінації «Найстарший волонтер», також відомий як Дядя Гриша. Під час окупації Херсона він вирушав у людні місця з прапором України на кріслі колісному та з увімкненим гімном. Зараз він живе у Запоріжжі, але рідко буває вдома — подорожує містами України, збираючи кошти для військових. Відзнаку Дяді Гриші вручили у Кропивницькому під час чергового збору.

Наймолодшими волонтерками стали 6-річна Олександра та 4-річна Кіра з Харкова. Саша вже отримувала нагороду «Варті» рік тому. Тоді організатори підготували для неї сюрприз — вона побачила батька-військового, якого ненадовго відпустили зі служби. Через місяць чоловік загинув на фронті. Попри втрату, дівчинка разом із подругою продовжує допомагати ЗСУ, вона збирає кошти на маскувальні сітки, турнікети та автівки. Вона отримала відзнаку у річницю загибелі батька.

Олександра та Кіра

За технологічність у волонтерстві відзнаку отримав Сергій Стерненко — автор безперервного збору «Русоріз». Стерненко також регулярно демонструє, як FPV-дрони працюють на передовій.

За креативний підхід нагородили блогера з Миколаєва Юрія Степанця, який нині мешкає в Одесі. Він є найвідомішим в Україні коміком на кріслі колісному та ініціатором «неходових зборів» для військових. Волонтер часто наголошує: не всі можуть воювати в ЗСУ, але кожен, попри втому й втрати, здатен бути для ЗСУ на своєму місці.

Читайте також: Волонтеру Фумінорі Цучіко зареєстрували місце проживання в Харкові

Юрій Степанець

За евакуацію нагородили Катерину Андреєву, яка разом із військовими рятує поранених захисників із прикордоння Сумщини та Курщини. Вона також вивозить мирних жителів і покинутих тварин з-під обстрілів. Свою відзнаку Катерина присвятила батькові, який віддав життя за Україну. За медичну допомогу військовим українці висловили вдячність парамедикам з «Госпітальєрів», які врятували тисячі життів, а за підтримку жінок — руху VETERANKA.

Разом із цим відзнаку отримали:

  • всеукраїнська благодійна організація Ukrainian Food Foundation за підтримку ВПО;
  • Олександр Мізерій за культурний розвиток. Він є лідером гурту «Смерека» з Вінниччини та волонтером, який вже відіграв понад 350 благодійних концертів і зібрав понад 4 мільйони гривень для ЗСУ;
  • Андрій Бурахович за допомогу армії своїми руками. Андрій — механік, який майже цілодобово ремонтує автівки для фронту і вже відремонтував понад дві тисячі машин;
  • благодійний фонд «Діти героїв» за психологічну допомогу понад 12 тисячам дітей, які через війну втратили одного або обох батьків;
  • Анастасія Слюсар — лідерка фонду, який допомагає дітям, зокрема на прифронтових територіях.

«Попри втому, труднощі й втрати, волонтери продовжують рухатися далі — підтримують тих, хто цього потребує, і знаходять нові способи допомагати. Це про людяність, небайдужість і неймовірну силу. Вони працюють не заради відзнак, а просто тому, що не можуть інакше. Ми дякуємо кожному й кожній та завжди будемо поруч», — розповіла співзасновниця «Нової пошти» Інна Поперешнюк.

Переможці за обсягами гуманітарних вантажів

Організатори відзначили 21 організацію та фонд, що найактивніше користувалися послугами «Гуманітарної Нової пошти». Переможців обирали за найбільшими показниками кількості та ваги відправлень, категорії допомоги та її системність. «Нова пошта» відзначила:

  • благодійні фонди «На Хвилі» та «Рій» («Допомога армії»);
  • благодійні фонди «Медицина Херсонщини» та «Лелека-Україна» («Медична допомога»);
  • благодійні організації «Українські сестри та кідфрендлі» та «Співдружність України» («Допомога дітям»);
  • громадську організацію «Покликані жити» та благодійний фонд «Летс Хелп» («Допомога людям старшого віку»);
  • благодійні організації «З теплом у серці» та «Європейські традиції доброчинності» («Допомога людям з інвалідністю»);
  • «Бахмутське товариство захисту тварин “ЛАДА”» та благодійний фонд «Разом добра сила» («Допомога тваринам»);
  • громадські організації «Добробат» та «Б50» («Відновлення житла та добробуту»).
  • благодійна організація «Громадянин» та громадська організація «Джуніорс» («Спорт та реабілітація»);
  • благодійний фонд «Щаслива лапа» («Лідер серед вантажних перевезень);
  • міжнародний благодійний фонд «Небайдужі» та громадська організація «Свідомі кияни» («Найбільша кількість відправлень гуманітарного вантажу»).

Разом із цим у номінації «Навігатор допомоги» перемогли Юлія Кудрик й Оксана Миколюк за активне консультування й онлайн-супровід щодо перевезення гуманітарних вантажів.

Як вручали нагороди

Відзнаку вручали місцеві активісти, блогери, лідери думок, представники «Нової пошти», а також люди, які раніше отримували допомогу від волонтерів-переможців.

Андрій Бурахович та Аміл і Раміл Насірови

Про відзнаку «Варті»

«Варті» — це щорічна відзнака для волонтерів від «Нової пошти», яку заснували у 2022 році. Її започаткували для того, щоби підкреслити внесок українських волонтерів і благодійників.

Нагадаємо, «Нова пошта» розробила сервіс для ефективнішої доставки посилок.

Раніше ми писали, що UAnimals оголосили лавреатів Всеукраїнської зоозахисної премії.

Фото: «Нова пошта»

Читати далі