Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Футболка як донат: це 5 колекцій брендів, які закривають збори для військових

Опубліковано

З початком повномасштабного вторгнення багато українських бізнесів швидко переорієнтували свої зусилля на підтримку армії. Чимало брендів одягу запустили спеціальні колекції, з яких частина або увесь прибуток йде на підтримку військових підрозділів.

У ШоТам зібрали 5 брендів, які до сьогодні випускають патріотичні футболки, світшоти та інший мерч, щоб підтримати військових.

БЕЗЛАД

«БЕЗЛАД» — бренд одягу зі Львова. Це історія про справжню любов до України, яка трансформується у творчі проєкти, що надихають і підтримують. У 2020 році вони розпочали свій перший патріотичний проєкт «Досліджуй», який миттєво став хітом. Перша партія футболок з принтом «Досліджуй» і координатами Говерли розлетілася як гарячі пиріжки, і це стало початком чогось більшого.

До 2023 року команда вивела свій патріотизм на новий рівень, створивши колекцію, присвячену чотирьом історично-географічним регіонам, які формували українську націю: Галичина, Наддніпрянщина, Слобожанщина й Таврія. На футболках — мапи з місцями, які обов’язково треба дослідити, бо вони мають важливе значення для України. Так, частини деяких регіонів зараз під окупацією, але команда «БЕЗЛАД» вірить, що це тимчасово. 

На футболці зображені обласні центри — Сімферополь, Херсон, Миколаїв, Запоріжжя, а також визначні місця — Генуезька фортеця, Роман-Кош, Херсонес Таврійський, Ластівчине гніздо, Аджигольський маяк, Олешківські піски. Фото: сайт https://bezlad.com.ua/

Бренд активно донатить різним підрозділам Сил оборони, а зараз сфокусував свою увагу на підтримці бригади Азов. І це не просто так — засновник бренду Артур Гриник туди мобілізується. Він організував фестиваль і зібрав командний фонд на 2 млн гривень, щоб допомогти нашим захисникам. 

«Я вже кілька місяців готуюся та вирішую різні питання по своїх бізнес-проєктах, щоб вони далі рухались і розвивалися. 24 серпня — в таку символічну дату — я йду на війну. Найкраща ваша підтримка для мене — підписатися на мій проєкт, адже поки він живе й ним керує найкраща команда, живу я. Не знаю, що мені буде, але я буду», — написав на своїй сторінці в інстаграмі засновник «БЕЗЛАД». 

Ціна: від 1200 гривень 

Де купити: сайт

Мерч Фонду імені Максима «Далі» Кривцова

Футболки, які випускає фонд — символ боротьби, пам’яті та великої любові до своєї землі. Максим Кривцов — відважний воїн і талановитий поет, який не тільки воював за Україну, але й мріяв залишити щось більше для майбутніх поколінь. Улітку минулого року він звернувся до своєї подруги Раїси Чернухи з ідеєю створити три футболки, щоб зібрати кошти на допомогу армії. 

На футболці соняхи, які допомагали Максимові та його побратимам ховатися й виживати восени та взимку, а також переписка Максима Кривцова з подругою, яка розробляла макет. Фото: інстаграм Фонду імені Максима Кривцова

Разом вони створили макети, продумали дизайн, але надрукувати не встигли… 7 січня 2024 року Далі загинув. Та його мрію підхопили близькі та друзі. Вони почали виготовляти пам’ятні футболки, щоб кожен міг підтримати справу воїна та продовжити його шлях. 

«Ми хочемо, щоб про нього пам’ятали покоління, щоб він був прикладом. Ми хочемо, щоб пам’ять про нього продовжувалася не тільки в поезії, але і в одязі», — написав друг Максима. 

У колекції три дизайни, кожен з яких несе особливий сенс:

  • «Жовтий скотч» — мітка для своїх, для тих, хто знає, що таке сила й стійкість;
  • «Імена» — про важливих людей, чий подвиг варто знати кожному;
  • «Звільнені соняхи» — соняхи, які допомагали Максимові та його побратимам ховатися й виживати восени та взимку. Коли сил дертися через посадки вже не залишалося, вони пірнали в соняхи, які були їм по плечі, і зливалися з ними. Щоб побачити, треба придивлятися.

Подруга загиблого воїна Максима Кривцова підписує футболку його ім’ям. Фото: інстаграм Фонду імені Максима Кривцова

У першій партії було 248 футболок. Увесь прибуток спочатку спрямовували родині загиблого, а далі кошти почали перераховувати у фонд, названий на честь Максима. Тепер той спрямовує гроші на промоцію творчості воїна та на допомогу війську. Кожен може зробити свій внесок, замовивши футболку, яка не просто стильна, але й значуща.

Ціна: 1200 гривень 

Де купити: Instagram

DiaDia

DiaDia — бренд з українським серцем і закарпатською душею. Щирі, людяні та плекають любов до свого краю — так себе описують у бренді. Свою подорож у світі моди вони розпочали у 2016 році й сьогодні відшивають одяг на власному виробництві на рідному Закарпатті. 

DiaDia вважає своєю місією більше розповідати про цей мальовничий край, його історію, природу та культуру. Але для них важливо не лише показувати красиве, а й допомагати, чим вони щоденно займаються.

Цього літа DiaDia об’єднали зусилля з Da Vinci Wolves Support — мерчем  окремого батальйону «Вовки Да Вінчі», — щоб створити унікальну колекцію футболок Da Vinci Wolves молочного кольору. Ця співпраця поєднала стильний дизайн і глибокий патріотизм.

DiaDia об’єднали зусилля з Da Vinci Wolves Support — мерчем окремого батальйону «Вовки Да Вінчі», — щоб створити унікальну колекцію футболок Da Vinci Wolves. Фото: інстаграм Da Vinci Wolves Support

Раніше в продажу були футболки лише оливкового кольору, на яких був зображений логотип батальйону. Однак «вовки» відзначали, що цей одяг витовляється не лише для військових, а й для цивільних.

«Усі, хто сповідують спільні з нами цінності, докладаються до перемоги та знищення ворога, можуть носити наш мерч», — вказано в дописі.

Пізніше до асортименту додали патчі з написом «Вовки Да Вінчі», які стали ще одним популярним елементом серед тих, хто хоче підкреслити свою підтримку. 

Кожна купівля цього мерчу — це внесок у майбутнє, адже частину грошей спрямовують до патронатної служби батальйону, підтримуючи тих, хто стоїть на передовій.

Ціна: 990 гривень 

Де купити: Instagram

Creative Depo

Creative Depo заснували у 2019 році друзі дитинства Юрій і Денис. Вони придбали власне обладнання для друку на одязі й почали створювати мерч на замовлення різних компаній. З початку повномасштабного вторгнення бренд змінив формат роботи та почав створювати українську колекцію одягу, яка стала символом національної ідентичності. 50% прибутку бренд переказував на допомогу ЗСУ.

Одним з вирішальних моментів для Creative Depo став вихід президента Володимира Зеленського у футболці I’m Ukrainian після деокупації Київщини. Цей дизайн став культовим і надав бренду потужний імпульс для розвитку.

Засновники бренду Юрій Жайворонок і Денис Левченко. Фото: сайт Creative Depo

Власники бренду кажуть, що допомога нашим воїнам — невід’ємна складова їхньої діяльності. Наприклад, спільно з фондом Azov One вони випустили лімітовану благодійну колекцію футболок From Azov With Love, з якої зібрали 300 тисяч гривень для бригади «Азов». Крім того, вони проспонсорували камуфляж техніки для Азову від CRAF.

У 2024 році Creative Depo об’єдналися з брендом міських рюкзаків і сумок KEEP та ініціативою «Тиловики», яка підтримує бригаду «Азов» та разом створили колекцію футболок і сумок, весь прибуток з яких перераховують на збори для Азову. За час існування проєкту вже придбали дрони та БТРи, а зараз триває третій великий збір на РЕБи.

Читайте також: У школу чи в подорож: 5 рюкзаків від українських брендів

Ще однією важливою подією стала нова колаборація бренду з Azov One та дизайнером Данею Шуліпою з нагоди 10-річчя Азову. Вони створили серію футболок з груповим портретом, вписаним у спеціальне лого, та переліком усіх бойових операцій бригади. Ця колекція символізує шлях братерства та звитяги, а весь прибуток від її продажу також спрямовують на потреби бійців бригади.

Колаборація Creative Depo з Azov One та @danya.shulipa з нагоди 10-річчя Азову. Фото: сайт Creative Depo 

Ціна: від 1500 грн

Де купити: сайт 

Авіація Галичини

«Авіація Галичини» — український бренд, що надихається новою українською армією. Від самого початку свого існування у 2014 році він фокусується на створенні одягу, що передає силу свободи. Особливе місце в асортименті займає серія, присвячена українській авіації.

«Авіація Галичини» акцентує увагу на силі духу, яка допомагає людям «розправити крила» навіть у найскладніші моменти. Їхня колекція присвячена саме таким людям — тим, хто знайшов у собі сили йти далі. Навесні цього року вони запустили колаборацію разом із Superhumans Center, що займається протезуванням і реабілітацією постраждалих від війни. 400 гривень з продажу кожної футболки та 800 гривень зі світшота бренд передає цьому центру. Механічні крила, зображені на одязі, символізують силу духу, яку ці люди віднайшли в собі, і якою тепер надихають інших.

«Із Superhumans у нас збігаються внутрішні ритми. Коли ти приїжджаєш у цей реабілітаційний центр і бачиш посмішки людей, то розумієш, що ти не потрапив у лікарню — ти потрапив у місце, де людям просто добре перебувати. Ми навряд чи зможемо зібрати багато грошей, щоб купити купу протезів, тому що вони неймовірно дорогі. Але ми можемо популяризувати розмови про інвалідність і військових з протезами. Щоб це було модно — носити такі самі речі, як випускники Superhumans Center», — сказав засновник бренду Юрій Назарук в інтервʼю виданню NV.

«Авіація Галичини» запустила колаборацію з Superhumans Center, що займається протезуванням і реабілітацією постраждалих від війни. Фото: сайт «Авіація Галичини» 

Ціна: від 850 гривень 

Де купити: сайт 

Ці бренди не просто створюють одяг — вони роблять важливу справу, підтримуючи наших військових, допомагають з реабілітацією та надихають нас усіх бути сильними. Кожен їхній виріб — це можливість висловити свою позицію, долучитися до спільноти однодумців і зробити свій внесок у перемогу. А які ви ще знаєте бренди? Діліться з нами в коментарях.

Коментарі

Суспільство

Пошкоджений корпус «Охматдиту» підготували до зими: лікарня прийматиме на 15% більше пацієнтів (ФОТО)

Опубліковано

У Національній дитячій спеціалізованій лікарні «Охматдит» завершили першочергові протиаварійні роботи, які захистять сучасний лікувально-діагностичний корпус від зовнішніх впливів. Завдяки цьому медики зможуть безперебійно працювати навіть у холодну пору року.

Про це повідомили на фейсбук-сторінці закладу.

Хто і що зробив

Роботи виконала будівельна компанія ТОВ «ЮНІТ ДЕВЕЛОПМЕНТ» за фінансової підтримки благодійного фонду «Таблеточки».

У рамках протиаварійних заходів:

  • Встановлено сендвіч-панелі у пошкоджені віконні та дверні прорізи, які дозволяють обробляти поверхні антисептиками, забезпечуючи належні умови для лікування.
  • Ізольовано частину приміщень тимчасовими конструкціями для захисту від зовнішніх впливів.
  • Демонтовано небезпечну пошкоджену плитку з фасаду.
  • Утеплено стіни мінеральною ватою, інженерні мережі, а також частково замінено пошкоджені елементи, які контактували із зовнішнім середовищем.
Фото: «Охматдит»

Читати також: У Вінницькій області активісти планують відновити старовинний палац Кошарських (ФОТО)

Що це дає пацієнтам

За словами представників лікарні, завдяки цим роботам заклад зможе:

  • Приймати на 15% більше пацієнтів, ніж до аварії.
  • Забезпечити якісні умови лікування для дітей.
  • Стабільно працювати під час опалювального сезону.

Фото обкладинки: «Охматдит».

Коментарі

Читати далі

Суспільство

У Львові побудують шість перехоплювальних паркінгів: для чого вони потрібні

Опубліковано

18 листопада затвердили проєкт будівництва шести перехоплювальних паркінгів на в’їздах до Львова. Це рішення стане важливим кроком у розвантаженні центральних районів міста та розвитку інфраструктури громадського транспорту.

Про це повідомив Керівник департаменту міської мобільності та вуличної інфраструктури ЛМР Олег Забарило.

Де облаштують паркінги

Для реалізації проєкту обрали шість ділянок:

  • Вул. Б. Хмельницького:
    9 500 м², 380 паркомісць. Тут планують розширити маршрути громадського транспорту та створити виділені смуги для його руху.
  • Перехрестя вул. Городоцька — вул. Збиральна:
    8 500 м², 340 місць. Забезпечать зручний доступ до громадського транспорту.
  • Вул. Стрийська (біля іподрому):
    Найбільший паркінг площею 31 600 м², що вміщатиме 1264 автомобілі. Виділені смуги для громадського транспорту дозволять скоротити затримки до центру на 49%.
  • Вул. Зелена:
    5 400 м², 216 місць. Облаштують зручний доступ до тролейбусів.
  • Вул. Личаківська:
    5 000 м², 200 місць. Це допоможе зменшити транспортний потік з Винників та прилеглих громад.
  • Перехрестя вул. Т. Шевченка — вул. І. Величковського:
    21 000 м², 840 місць. Зручно розташований для потоків із західного напрямку.
Фото: візуалізація від tvoemisto

Переваги для міста

Проєкт спрямований на зниження кількості автомобілів у центрі Львова, скорочення затримок у русі громадського транспорту та поліпшення доступності міських маршрутів.

Нові паркінги стануть основою системи «перехоплюй і їдь», що відповідає сучасним тенденціям розвитку сталої мобільності. Вони забезпечать зручність для мешканців та гостей Львова, зберігаючи при цьому історичний і екологічний баланс міста.

Читати також: У Львові відкрили пам’ятну дошку на честь 135-ліття першого очільника УНР (ФОТО)

Що таке перехоплювальні паркінги

Перехоплювальний паркінг — це спеціально облаштована авто- або велостоянка, зазвичай розташована на в’їздах до міста. Головна ідея такого паркінгу — дати можливість жителям приміських зон залишити свій транспорт і пересісти на громадський транспорт для поїздки до центру міста.

Як це працює?

Власник автомобіля залишає свій транспортний засіб на стоянці на весь день, а до центру чи інших частин міста їде громадським транспортом, маршрут якого інтегрований з паркінгом. На зворотному шляху авто забирається з паркінгу.

Нагадаємо, що на Львівщині запустили першу пересувну аптеку (ФОТО).

Фото обкладинки: Freepik.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

На Харківщині будують підземне укриття для лікарні на 430 людей (ФОТО)

Опубліковано

На базі центральної районної лікарні в Близнюківській громаді Лозівського району триває будівництво великого підземного укриття для пацієнтів і медперсоналу.

Про це повідомив начальник Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов.

Укриття для понад 430 людей

Підземне укриття зможе вмістити більше ніж 430 осіб. У його межах облаштують кабінети, операційний блок і палати інтенсивної терапії. За словами Олега Синєгубова, лікарня є ключовим медичним об’єктом громади, тому забезпечення її функціонування навіть під час обстрілів — пріоритетне завдання.

Фото: опубліковане на фейсбук-сторінці Олега Синєгубова

Сучасне обладнання та автономія

Близнюківська ЦРЛ уже отримала новітнє обладнання завдяки підтримці Міністерства охорони здоров’я. У лікарні працює сучасна лабораторія для проведення різних медичних досліджень, встановлено комп’ютерний томограф і дві кисневі станції. Також заклад оснащений автономними системами живлення, водопостачання та новою котельнею.

Фото: опубліковане на фейсбук-сторінці Олега Синєгубова

Читати також: Дитяча лікарня на Київщині співпрацюватиме з флорентійським медичним закладом «Мейєр»

Безпека під час війни

Будівництво укриття демонструє важливість безпеки пацієнтів і медиків у прифронтових громадах. Воно стане не лише захистом під час обстрілів, а й простором, де зможуть надавати медичну допомогу навіть у критичних умовах.

Близнюківська лікарня — це приклад поєднання безпеки, інновацій та турботи про здоров’я кожного мешканця громади.

Нагадаємо, що благодійний фонд «Старенькі» збирає кошти на теплі набори для літніх людей Чернігівщини.

Фото: опубліковане на фейсбук-сторінці Олега Синєгубова.

Коментарі

Читати далі

Шопочитати

Культура2 тижні тому

Степ, аромат полину, запахи моря і гір — це проєкт «Yuşan-Зілля» про єдність культур українців і кримських татар 

У залі поволі згасає світло, простір наповнюють перші акорди. Український голос починає пісню, а в...

Суспільство3 тижні тому

Адаптивний одяг, інклюзивний посуд і дошки для нарізання: ці ініціативи полегшують життя людям з пораненнями

Нарізати овочі, поснідати улюбленими стравами, одягти штани — всі ці повсякденні справи стають справжніми викликами...

Суспільство4 тижні тому

«Чи я можу вам допомогти?»: це хлопці з соцмереж, які купують у бабусь квіти та роблять інші добрі справи

Ви точно бачили ці відео в соцмережах, коли хтось купує продукти для літньої жінки, скуповує...

Економіка і бізнес4 тижні тому

Українські пазли за мотивами Гаррі Поттера й не тільки: як бізнес із Харкова отримав ліцензію від Warner Bros.

Коли бізнес українських пазлів Woods Story тільки починався, Вікторія та Михайло все робили самі, адже...