Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Футболка як донат: це 5 колекцій брендів, які закривають збори для військових

Опубліковано

З початком повномасштабного вторгнення багато українських бізнесів швидко переорієнтували свої зусилля на підтримку армії. Чимало брендів одягу запустили спеціальні колекції, з яких частина або увесь прибуток йде на підтримку військових підрозділів.

У ШоТам зібрали 5 брендів, які до сьогодні випускають патріотичні футболки, світшоти та інший мерч, щоб підтримати військових.

БЕЗЛАД

«БЕЗЛАД» — бренд одягу зі Львова. Це історія про справжню любов до України, яка трансформується у творчі проєкти, що надихають і підтримують. У 2020 році вони розпочали свій перший патріотичний проєкт «Досліджуй», який миттєво став хітом. Перша партія футболок з принтом «Досліджуй» і координатами Говерли розлетілася як гарячі пиріжки, і це стало початком чогось більшого.

До 2023 року команда вивела свій патріотизм на новий рівень, створивши колекцію, присвячену чотирьом історично-географічним регіонам, які формували українську націю: Галичина, Наддніпрянщина, Слобожанщина й Таврія. На футболках — мапи з місцями, які обов’язково треба дослідити, бо вони мають важливе значення для України. Так, частини деяких регіонів зараз під окупацією, але команда «БЕЗЛАД» вірить, що це тимчасово. 

На футболці зображені обласні центри — Сімферополь, Херсон, Миколаїв, Запоріжжя, а також визначні місця — Генуезька фортеця, Роман-Кош, Херсонес Таврійський, Ластівчине гніздо, Аджигольський маяк, Олешківські піски. Фото: сайт https://bezlad.com.ua/

Бренд активно донатить різним підрозділам Сил оборони, а зараз сфокусував свою увагу на підтримці бригади Азов. І це не просто так — засновник бренду Артур Гриник туди мобілізується. Він організував фестиваль і зібрав командний фонд на 2 млн гривень, щоб допомогти нашим захисникам. 

«Я вже кілька місяців готуюся та вирішую різні питання по своїх бізнес-проєктах, щоб вони далі рухались і розвивалися. 24 серпня — в таку символічну дату — я йду на війну. Найкраща ваша підтримка для мене — підписатися на мій проєкт, адже поки він живе й ним керує найкраща команда, живу я. Не знаю, що мені буде, але я буду», — написав на своїй сторінці в інстаграмі засновник «БЕЗЛАД». 

Ціна: від 1200 гривень 

Де купити: сайт

Мерч Фонду імені Максима «Далі» Кривцова

Футболки, які випускає фонд — символ боротьби, пам’яті та великої любові до своєї землі. Максим Кривцов — відважний воїн і талановитий поет, який не тільки воював за Україну, але й мріяв залишити щось більше для майбутніх поколінь. Улітку минулого року він звернувся до своєї подруги Раїси Чернухи з ідеєю створити три футболки, щоб зібрати кошти на допомогу армії. 

На футболці соняхи, які допомагали Максимові та його побратимам ховатися й виживати восени та взимку, а також переписка Максима Кривцова з подругою, яка розробляла макет. Фото: інстаграм Фонду імені Максима Кривцова

Разом вони створили макети, продумали дизайн, але надрукувати не встигли… 7 січня 2024 року Далі загинув. Та його мрію підхопили близькі та друзі. Вони почали виготовляти пам’ятні футболки, щоб кожен міг підтримати справу воїна та продовжити його шлях. 

«Ми хочемо, щоб про нього пам’ятали покоління, щоб він був прикладом. Ми хочемо, щоб пам’ять про нього продовжувалася не тільки в поезії, але і в одязі», — написав друг Максима. 

У колекції три дизайни, кожен з яких несе особливий сенс:

  • «Жовтий скотч» — мітка для своїх, для тих, хто знає, що таке сила й стійкість;
  • «Імена» — про важливих людей, чий подвиг варто знати кожному;
  • «Звільнені соняхи» — соняхи, які допомагали Максимові та його побратимам ховатися й виживати восени та взимку. Коли сил дертися через посадки вже не залишалося, вони пірнали в соняхи, які були їм по плечі, і зливалися з ними. Щоб побачити, треба придивлятися.

Подруга загиблого воїна Максима Кривцова підписує футболку його ім’ям. Фото: інстаграм Фонду імені Максима Кривцова

У першій партії було 248 футболок. Увесь прибуток спочатку спрямовували родині загиблого, а далі кошти почали перераховувати у фонд, названий на честь Максима. Тепер той спрямовує гроші на промоцію творчості воїна та на допомогу війську. Кожен може зробити свій внесок, замовивши футболку, яка не просто стильна, але й значуща.

Ціна: 1200 гривень 

Де купити: Instagram

DiaDia

DiaDia — бренд з українським серцем і закарпатською душею. Щирі, людяні та плекають любов до свого краю — так себе описують у бренді. Свою подорож у світі моди вони розпочали у 2016 році й сьогодні відшивають одяг на власному виробництві на рідному Закарпатті. 

DiaDia вважає своєю місією більше розповідати про цей мальовничий край, його історію, природу та культуру. Але для них важливо не лише показувати красиве, а й допомагати, чим вони щоденно займаються.

Цього літа DiaDia об’єднали зусилля з Da Vinci Wolves Support — мерчем  окремого батальйону «Вовки Да Вінчі», — щоб створити унікальну колекцію футболок Da Vinci Wolves молочного кольору. Ця співпраця поєднала стильний дизайн і глибокий патріотизм.

DiaDia об’єднали зусилля з Da Vinci Wolves Support — мерчем окремого батальйону «Вовки Да Вінчі», — щоб створити унікальну колекцію футболок Da Vinci Wolves. Фото: інстаграм Da Vinci Wolves Support

Раніше в продажу були футболки лише оливкового кольору, на яких був зображений логотип батальйону. Однак «вовки» відзначали, що цей одяг витовляється не лише для військових, а й для цивільних.

«Усі, хто сповідують спільні з нами цінності, докладаються до перемоги та знищення ворога, можуть носити наш мерч», — вказано в дописі.

Пізніше до асортименту додали патчі з написом «Вовки Да Вінчі», які стали ще одним популярним елементом серед тих, хто хоче підкреслити свою підтримку. 

Кожна купівля цього мерчу — це внесок у майбутнє, адже частину грошей спрямовують до патронатної служби батальйону, підтримуючи тих, хто стоїть на передовій.

Ціна: 990 гривень 

Де купити: Instagram

Creative Depo

Creative Depo заснували у 2019 році друзі дитинства Юрій і Денис. Вони придбали власне обладнання для друку на одязі й почали створювати мерч на замовлення різних компаній. З початку повномасштабного вторгнення бренд змінив формат роботи та почав створювати українську колекцію одягу, яка стала символом національної ідентичності. 50% прибутку бренд переказував на допомогу ЗСУ.

Одним з вирішальних моментів для Creative Depo став вихід президента Володимира Зеленського у футболці I’m Ukrainian після деокупації Київщини. Цей дизайн став культовим і надав бренду потужний імпульс для розвитку.

Засновники бренду Юрій Жайворонок і Денис Левченко. Фото: сайт Creative Depo

Власники бренду кажуть, що допомога нашим воїнам — невід’ємна складова їхньої діяльності. Наприклад, спільно з фондом Azov One вони випустили лімітовану благодійну колекцію футболок From Azov With Love, з якої зібрали 300 тисяч гривень для бригади «Азов». Крім того, вони проспонсорували камуфляж техніки для Азову від CRAF.

У 2024 році Creative Depo об’єдналися з брендом міських рюкзаків і сумок KEEP та ініціативою «Тиловики», яка підтримує бригаду «Азов» та разом створили колекцію футболок і сумок, весь прибуток з яких перераховують на збори для Азову. За час існування проєкту вже придбали дрони та БТРи, а зараз триває третій великий збір на РЕБи.

Читайте також: У школу чи в подорож: 5 рюкзаків від українських брендів

Ще однією важливою подією стала нова колаборація бренду з Azov One та дизайнером Данею Шуліпою з нагоди 10-річчя Азову. Вони створили серію футболок з груповим портретом, вписаним у спеціальне лого, та переліком усіх бойових операцій бригади. Ця колекція символізує шлях братерства та звитяги, а весь прибуток від її продажу також спрямовують на потреби бійців бригади.

Колаборація Creative Depo з Azov One та @danya.shulipa з нагоди 10-річчя Азову. Фото: сайт Creative Depo 

Ціна: від 1500 грн

Де купити: сайт 

Авіація Галичини

«Авіація Галичини» — український бренд, що надихається новою українською армією. Від самого початку свого існування у 2014 році він фокусується на створенні одягу, що передає силу свободи. Особливе місце в асортименті займає серія, присвячена українській авіації.

«Авіація Галичини» акцентує увагу на силі духу, яка допомагає людям «розправити крила» навіть у найскладніші моменти. Їхня колекція присвячена саме таким людям — тим, хто знайшов у собі сили йти далі. Навесні цього року вони запустили колаборацію разом із Superhumans Center, що займається протезуванням і реабілітацією постраждалих від війни. 400 гривень з продажу кожної футболки та 800 гривень зі світшота бренд передає цьому центру. Механічні крила, зображені на одязі, символізують силу духу, яку ці люди віднайшли в собі, і якою тепер надихають інших.

«Із Superhumans у нас збігаються внутрішні ритми. Коли ти приїжджаєш у цей реабілітаційний центр і бачиш посмішки людей, то розумієш, що ти не потрапив у лікарню — ти потрапив у місце, де людям просто добре перебувати. Ми навряд чи зможемо зібрати багато грошей, щоб купити купу протезів, тому що вони неймовірно дорогі. Але ми можемо популяризувати розмови про інвалідність і військових з протезами. Щоб це було модно — носити такі самі речі, як випускники Superhumans Center», — сказав засновник бренду Юрій Назарук в інтервʼю виданню NV.

«Авіація Галичини» запустила колаборацію з Superhumans Center, що займається протезуванням і реабілітацією постраждалих від війни. Фото: сайт «Авіація Галичини» 

Ціна: від 850 гривень 

Де купити: сайт 

Ці бренди не просто створюють одяг — вони роблять важливу справу, підтримуючи наших військових, допомагають з реабілітацією та надихають нас усіх бути сильними. Кожен їхній виріб — це можливість висловити свою позицію, долучитися до спільноти однодумців і зробити свій внесок у перемогу. А які ви ще знаєте бренди? Діліться з нами в коментарях.

Коментарі

Суспільство

Садибу Барбана у Києві визнали об’єктом культурної спадщини: історія врятованої архітектурної памʼятки

Опубліковано

Садибі Барбана, що знаходиться на вулиці Обсерваторній, 6 у Києві, офіційно надали статус об’єкта культурної спадщини.

Про це повідомляє громадська організація «Цегла».

Фото: wikipedia.org

Занесення садиби до реєстру культурної спадщини означає, що її більше не можна зносити або замінювати сучасними житловими комплексами.

Активісти розповіли, що шлях до збереження будівлі був довгим і складним. Протягом трьох з половиною років небайдужі громадяни виходили на протести, перекривали рух транспорту, писали петиції, зверталися до прокуратури та навіть до президента України.

Ця безперервна боротьба завершилася перемогою – садибу було врятовано від знищення.

Фото: t.me/Tsegla_news

Читати також: На Вінниччині відкрили дві відремонтовані школи: там навчатимуться 700 учнів

Організація «Цегла» нагадала, що влітку 2023 року активісти встановили меморіальну табличку на честь письменника Джона Стейнбека, який свого часу відвідував садибу Барбана. Окрім цього, над входом до будівлі було вивішено український та американський прапори.

Важливим етапом у цій боротьбі стало оприлюднення наказу Департаменту охорони культурної спадщини КМДА, згідно з яким садибу Барбана офіційно внесено до Переліку об’єктів культурної спадщини Києва. Це рішення дозволить зберегти історичну будівлю для майбутніх поколінь.

Активіст Дмитро Перов розповів, що забудовник ще з 2021 року намагався знести садибу, аби побудувати на її місці новий житловий комплекс. Проте активісти не дали цього зробити. Для того, щоб захистити будівлю, довелося провести 23 акції протесту, організувати 6 громадських толок та залучити Раду національної безпеки і оборони.

Про садибу

Садиба Барбана, зведена у 1891 році, є зразком одноповерхового житла середнього класу кінця XIX століття з характерним цегляним декором. Хоча будівля була частково зруйнована у 2021 році, завдяки спільним зусиллям активістів її історичну цінність вдалося зберегти.

Ця перемога – черговий крок у боротьбі за збереження архітектурної спадщини Києва та нагадування про важливість активної громадської позиції.

Нагадаємо, що на Чернігівщині молодь відбудувала власний простір.

Фото: https://www.facebook.com/groups/sadyba.barbana/

Коментарі

Читати далі

Суспільство

«Нова пошта» анонсувала перший безбарʼєрний марафон: як взяти участь

Опубліковано

21-22 вересня в Києві на ВДНГ пройде «Перший безбар’єрний марафон Нової пошти», доступний для людей з інвалідністю та маломобільних груп.

Про це повідомляє «Нова пошта».

Локація марафону облаштована пандусами, адаптованими інформаційними вказівниками, місцями для дітей та тварин. Для учасників з порушенням слуху та зору передбачені альтернативні сигнали старту та жестова підтримка.

Читати також: «Нова пошта» встановила понад 600 «капсул безпеки» у відділеннях

Учасники можуть обрати дистанції від 5 км до 42 км, а також забіги для дітей. Реєстрація здійснюється через застосунок RaceNext. Мета марафону — зробити біг доступним для кожного, без бар’єрів.

«Мрія не має бар’єрів», — каже співзасновниця «Нової пошти» Інна Поперешнюк.

Зареєструватися на забіг можна тут.

Нагадаємо, що «Нова пошта» розвиватиме логістичний хаб на заході України.

Фото: «Нова пошта».

Коментарі

Читати далі

Суспільство

На фестивалі «Книжкова країна» з’явиться павільйон, присвячений творчості ветеранів та військових

Опубліковано

На фестивалі «Книжкова країна», який проходитиме у Києві з 26 по 29 вересня, з’явиться особливий павільйон «#ФРОНТМЕНИ».

Про це повідомляє «Книжкова країна».

Тут відбудуться 33 події, буде представлено понад 100 експонатів, кіно, презентації, майстер-класи та тематична вітрина воєнліту від «book.ua».

Читати також: У Києві пройде всеукраїнський фестиваль ветеранської культури

Захід включатиме «Кураторський publictalk: Combat art — культура наближення контекстів буття» та презентацію антології мілітарної поезії.

Детальніше з програмою можна ознайомитися на сайті фестивалю.

Нагадаємо, що в Україні запустять ветеранські простори з юристами та психологами: подробиці.

Фото: «Книжкова країна».

Коментарі

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство3 тижні тому

Не чекали на зміни, а пропонували їх самі. Жителі цих громад взяли розвиток до своїх рук

Ці українці вміють перетворювати сміття на сакури та донати для ЗСУ. Вони не чекають рішень...

Суспільство4 тижні тому

Ровесники незалежності: що про українську свободу говорять ті, хто виборює її просто зараз

Що таке «незалежність», водночас просто і складно пояснити. У цьому слові криються мільйони думок, людських...

Суспільство1 місяць тому

«Ми виходимо за своїх». Ці люди організовують мирні акції на підтримку військовополонених у своїх містах

Станом на травень 2024 року в Україні зареєстровано 38 тисяч зниклих безвісти — і військових,...

Суспільство2 місяці тому

Люди не вірять, що вони справді там працюють: це жінки у «чоловічих» професіях

Оксана за фахом перукарка, Анеліна — фельдшерка, а Марія має історичну освіту та до декрету...