Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

У школу чи в подорож: 5 рюкзаків від українських брендів

Опубліковано

Вибір ідеального рюкзака — справа не з легких. У ШоТам зібрали бренди українських рюкзаків, які заслуговують на вашу увагу. Кожен з них відрізняється своїм підходом до створення аксесуарів, але їх усіх об’єднують надійність, стиль і комфорт.

Keep®

Keep® — столичний бренд міських рюкзаків, який є відображенням бачення сучасного урбанізму. Однією з популярних моделей є «Коктебель» — триб’ют відомому рюкзаку Parachute з дев’яностих. Він виготовлений з текстурованого нейлону, має захищений відсік для ноутбука та потаємну кишеню на спинці, що робить його ідеальним вибором для міста та подорожей.

Ціна: від 2300 гривень

Де купити: на сайті

Фото: інстаграм Keep®

Pizzapartynation (PPN)

Pizzapartynation — хендмейд бренд з Києва. PPN народився з багаторічного досвіду їзди на велосипеді та подорожей. Мінімалістичний дизайн і якісні матеріали допомагають створювати прості у використанні міцні рюкзаки для повсякденного життя.

Одна з найпопулярніших моделей бренду — рюкзак NutCase Rolltop — пройшла значні зміни. Серед оновлень: удосконалені плечові лямки з можливістю регулювання посадки, об’ємна бічна кишеня, яка змінює розмір і фіксується шок-кордами, а також зменшена вага завдяки оптимізації ПВХ підкладу. Всередині рюкзак має сучасну кишеню для ноутбука з органайзерами для дрібниць. А ще PPN проводить благодійні розіграші на підтримку ЗСУ.

Ціна: від 2450 гривень

Де купити: в Instagram, Facebook

Фото: інстаграм Pizzapartynation

Pelican


Бренд Pelican спеціалізується на виробництві рюкзаків, сумок та аксесуарів з акцентом на якість і стиль. У своїх виробах бренд використовує тільки перевірені матеріали й надійну японську фурнітуру YKK. Pelican відомий своїм особливим підходом до дизайну, створюючи вироби, які приваблюють своєю оригінальністю.

Наприклад, модель Phase Klapan має анатомічні лямки та є водонепроникною.

Ціни: від 2690 гривень

Де купити: на сайті

Фото: інстаграм Pelican

GUD

GUD — український бренд, що відомий своїми якісними та практичними рюкзаками. З 2012 року виробляє рюкзаки та сумки, які підходять для будь-яких потреб: подорожей, прогулянок містом, роботи, навчання чи спорту.

Бренд має досвід співпраці з міжнародними й національними компаніями. Зокрема, їхні міцні рюкзаки замовляють Нова пошта, Glovo та інші.

Ціни: від 3890 гривень. 

Де купити: на сайті, в Instagram  

Фото: інстаграм GUD

Pilsok

Заснований у 2007 році в Києві, Pilsok став першим в Україні брендом, який популяризував модель класичного ролтопу — рюкзака з верхньою частиною, що скручується. Усі вироби бренду, включно з фурнітурою, виготовляють власноруч у київській майстерні. Також Pilsok часто розігрує рюкзаки за донати для ЗСУ.

Ціни: від 5000 гривень

Де купити: в Instagram  

Фото: інстаграм Pilsok

Фото обкладинки: ШоТам
Авторка: Марія Хвост

Суспільство

У Києві будують перший в Україні двоповерховий тунель метро

Опубліковано

Під час будівництва метро на Виноградар у Києві фахівці зводять перший в Україні дворівневий тунель.

Про це повідомив директор з промислового та підземного будівництва Акім Хохлов в етері телеканалу «Київ 24».

Перебіг будівництва

Будівельники зводять одразу два рівні з відставанням 50 метрів. Наразі фахівці зробили понад 200 метрів тунелю.

Нижній тунель використовуватимуть для потягів від Києва до Виноградаря, верхній — у зворотному напрямку.

Також на ділянці облаштують спеціальні матеріали для звукоізоляції, позаяк тунель проходить у густонаселеному районі. Це рішення дозволить поглинати майже весь шум від потягів, а місцеві жителі не відчуватимуть сильних підземних коливань.

Читайте також: Куди піти в Києві цього тижня: лекції, фестивалі та зустрічі, які шкода пропускати

Метро на Виноградар зсередини.

🚝😱Метро на Виноградар зсередини: як працюватиме дворівневий тунель? Роблять одразу два рівні з відставанням у 50 метрів. Нижній тунель буде для потяга від міста до Виноградаря, другий (верхній) — навпаки, пояснює Акім Хохлов, директор з промислового та підземного будівництва. 🔕Хохлов зазначає, що в тунелі встановлюють матеріали для звукоізоляції, які поглинатимуть майже весь шум від потягів. Мешканці навіть не відчуватимуть сильних підземних коливань. Наразі зроблено вже більш як 200 метрів тунелю, додає він.

Опубліковано Телеканал Київ24 Середа, 12 березня 2025 р.

Раніше ми писали, що на будівництві метро у Києві закладають котлован станції «Мостицька» (ФОТО).

Фото обкладинки: фейсбук-сторінка Autostrada

Читати далі

Суспільство

Український архітектурний проєкт уперше здобув відзнаку від Architecture Press Release (ФОТО)

Опубліковано

Проєкт Успенської площі в Дніпрі, який розробила команда архітекторів Дмитра Воліка та Ксенії Донецької, отримав престижну нагороду Urban Design & Architecture Design Awards 2025. Премію організовує один із провідних представників архітектурної преси Architecture Press Release.

Про це повідомив засновник світлотехнічної компанії Expolight Микола Каблука, який працював над втіленням проєкту.

Проєкт площі уперше отримав цю нагороду для України. Для реалізації задуму долучилися компанії АКАМ, Expolight та KOMPAN.

«Успенська площа — один з наших улюбленіших об’єктів у рідному Дніпрі, яким ми дуже пишаємось. Завжди повторюю, що такого рівня благоустрою дійсно немає ні в Нью-Йорку, ні в Лондоні. І тут втілене дійсно супер-топове світло та унікальні рішення, які не робить ніхто у світі, наприклад, світильник з каустичним ефектом на опорі», — написав Микола Каблука.

Читайте також: Пішохідний бульвар у Дніпрі ввійшов до світової збірки найкращих проєктів (ФОТО)

Він зазначив, що структура площі нагадує переплетення ниток, і для розкриття цієї ідеї використали рішення зі світлом. Коли людина заходить на площу, датчики руху активують світло, яке супроводжує її та реагує на кожен крок. Микола Каблука пояснив, що це символізує взаємодію людини з містом та її вплив на простір.

Також проєкт вийшов у фінал ArchDaily 2025 Building of the Year Awards та став одним із п’яти фіналістів.

Нагадаємо, що українська студія здобула премію від ArchDaily за найкращий дизайн крамниці в Одесі (ФОТО).

Фото: Андрій Авдієнко, Євген Савченко та Олег Мельников

Читати далі

Суспільство

«Культурні сили» провели у Києві відкриту розмову, присвячену колективній пам’яті

Опубліковано

3 березня «Культурні сили» провели захід у столиці, під час якого історики, науковці, волонтери та лідери думок обговорювали способи роботи з колективною пам’яттю.

Про це повідомили «Культурні сили».

Відкриття зустрічі

Модератором події став відомий письменник, блогер та культурний діяч Остап Українець. Він також є військовослужбовцем та учасником «Культурних сил». Захід розпочали зі вшанування пам’яті загиблих військових хвилиною мовчання.

«Хвилина мовчання мені видається важливим моментом для розмови про нашу пам’ять, тому що
переважно ми маємо справу з просторами пам’яті. Ми беремо якусь частинку звичайного простору і реорганізуємо його так, щоб він нам про щось нагадував. У такий спосіб ми просто щоденно перетворюємо всю країну, де до цього прилучаються, на єдиний спільний простір об’єднаний цією пам’яттю, а вже от її персональні наповнення — це особиста справа кожного»‚
— розповіла співзасновниця ініціативи «Вшануй» Катерина Даценко.

Вона додала, що хвилина мовчання дає можливість закарбувати в пам’яті загиблих людей, події, що відбуваються, та ціну за незалежність.

Показ кліпу «Пам’ять»

Під час події відбувся допрем’єрний показ кліпу «Пам’ять». Його створили «Культурні сили» на пісню поета та військового Костянтина Вільного, який служить у 47-й окремій механізованій бригаді.

Представники платформи розповіли, що у приспіві композиції звучить один із важливих мотивів для формування колективної пам’яті, а саме: «Пам’ять — твій меч».

Читайте також: «Укрпошта» випустить пам’ятні марки про Маріуполь із напиленням з «Азовсталі» (ФОТО)

«Пам’ять — це дійсно меч, але ще я думаю про те, що пам’ять для нас — це такий запобіжник. Запобіжник від політиків, які хочуть нами маніпулювати з різних країн, не тільки українських. Запобіжник від якихось жахливих умов для переговорів, тому що, власне, кожна історія, яку ми збираємо — це доказ ціни нашої свободи. І цю ціну свободи ми маємо пам’ятати і зберігати»‚ — сказала співзасновниця платформи пам’яті «Меморіал» Гаяне Авакян.

Виступи спікерів

Генерал-майор запасу та начальник Головного управління морально-психологічного забезпечення ЗСУ Владислав Клочков під час заходу зазначив:

«Ми повинні розуміти пам’ять як психічний процес. Це здатність сприйняти інформацію, берегти цю інформацію і потім відтворити. Але, на мою думку, більше підходить такий термін як культура пам’яті. Це, в першу чергу, формування ставлення до національної історії, шанування героїв і подій і, найголовніше, розуміння історичних процесів. Я думаю, що цим терміном якраз і ярко виражений порядок дій, як і в державі, як і в Збройних силах. Тому що від цього залежить, в першу чергу, виховання тих людей, які приходять і сьогодні стоять в строю, захищаючи нашу державу».

Український актор театру, режисер, і телеведучий Влад Троїцький розповів про меморіал пам’яті загиблих, який створили у Запоріжжі. Об’єкт зробили у вигляді металевого дерева, на яке можна повісити дзвоники з іменами загиблих.

Він зазначив, що в цьому проявляється повага до родин загиблих, адже вони можуть вшановувати своїх рідних не на цвинтарі, а в суспільному просторі.

Влад Троїцький та Остап Українець

Зустріч також відвідала й мати військовополоненого бійця «Азову» Тетяна Вишняк, вона розповіла:

«Я живу в цьому вже три роки. І для мене все, про що сьогодні говорили — важливо і давно на часі. Особливо хвилина мовчання. Я бачила як у Вінниці, коли везуть героя “на щиті”, транспорт зупиняється, люди виходять. Хтось вклоняє голову, хтось стає на коліно. Вони вшановують.

У нас, на жаль, такого немає. І це дуже сумно. Де б ми не йшли з дівчатами, ми завжди зупиняємося, схиляємо голову і хвилину стоїмо. Дуже прикро, коли проходять люди і майже ніхто не зупиняється. Це неправильно. Це питання треба піднімати на рівні країни, і мені дуже сподобалось, що хочуть це зробити».

Читайте також: Військовий повернувся з полону та власноруч зняв свій банер з Алеї зниклих безвісти (ВІДЕО)

До заходу також долучилися:

  • Наталія Кривда — голова наглядової ради УКФ, докторка філософських наук, професорка кафедри української філософії та культури КНУ;
  • Рена Марутян — докторка наук з державного управління, професор кафедри глобальної та національної безпеки КНУТШ;
  • Лілія Авер’янова — мати загиблого Героя України Андрія «Джуса» Пільщикова.

Довідка

«Культурні сили України» — це платформа, що об’єднує військових творчих професій, культурних діячів, аналітиків та волонтерів. До цієї платформи входять такі проєкти:

  • «Культурний десант»;
  • «Книга на фронт»;
  • «Фронтова студія»;
  • «Оркестр 59» тощо.

«Культурні сили» формують та розвивають воїнську культуру, забезпечують морально-психологічну підтримку військових, підтримують родини загиблих, розвивають культурну дипломатію та впроваджують стратегії впливу через культуру та мистецтво.

Нагадаємо, що Саша Чемеров та «Культурний десант» присвятили пісню дружинам загиблих військових.

Фото: «Культурні сили»

Читати далі

Шопочитати

Культура21 годину тому

Народні співи біля моря. Ці жінки відроджують українські традиції в Одесі

Стереотип про те, що всі в Одесі мають певну «культурну автономність» спростовують одеситки з гурту...

Економіка і бізнес5 днів тому

З чоловічого піджака в жіночий: як українка зробила бізнес на переробці старих речей

Поки міжнародні фешн-ритейлери щороку нарощують виробництво, вони дають нове життя одягу українських брендів. Жінки з...

Суспільство6 днів тому

Вибрали не здаватися: ветеран, що втратив обидві руки, разом з дружиною відкрив заклад у Львові

«Не знаю, яким дивом він вижив», — говорить дружина ветерана Анна Петченко. Сергій пройшов тяжкі...

Суспільство2 тижні тому

Іскра Сари: американка під час війни переїхала в Україну, аби допомагати дітям

Коли ця дівчина говорить про Україну та свою роботу, її очі горять. У неї немає...