Економіка і бізнес
Француз заснував успішну ферму в закарпатському селі
Француз Орест Дель Соль та його дружина Йолана заснували сімейну ферму у селі Нижнє Селище Хустського району Закарпатської області, пише Agronews. На еко-фермі “Зелений Гай” тримають корів, свиней і кіз. Тут виготовляють натуральну м’ясну продукцію і сири.
Рецепт французького успіху
Ферму, розташовану у місцині Зелений Гай заснували ще в 2006 році. Тоді тут було пусте поле. Місцеві мешканці, напевне, й гадки не мали, що на цьому пустирі можна робити. Господарі стверджують, що багато чому навчились у місцевого населення.
Читайте також: З льоном і коноплями: ферма на Чернігівщини виготовляє 15 сортів масла
Засновник ферми, Орест Дель Соль, вже багато років є членом європейської асоціації кооперативів “Лонго Май”. Ця назва походить від давнього провансальського вислову “нехай живе довго”. Сама організація представляє мережу сільськогосподарських комун по всій Європі – кооперативи є у Франції, Швейцарії, Австрії та Німеччині.
“На фермі “Зелений Гай” є близько 40 свиней мішаної породи – велика біла схрещена зі свинками породи ландрас. Ми розводимо їх самостійно. Самців використовуємо виключно своїх. При вигодовуванні поросят не застосовуємо жодних антибіотиків, жодних біодобавок”, – кажуть на фермі.
Читайте також: Волинська родина фермерів виготовляє унікальну молочну продукцію
“Коли надворі тепла погода, свинки постійно перебувають на вулиці. Взимку вони переважно знаходяться в стайні, особливо, коли випадає великий сніг. Якщо ж снігу небагато, то тварин випускаємо на свіже повітря.
Рецепт годівлі простий: пшениця, ячмінь та горох. Для останнього використовуємо траву та “жентицю” (сироватку) з Селиської сироварні, що збудована поруч. Свинкам така годівля до вподоби”, – розповідають господарі.
“Наші свині народжуються, ростуть і житимуть до 16 місячного віку разом із нами. Ми любимо наших тварин, тому для нас важливо, щоб забій тварин проходив безболісно, без крику, на місці проживання”, – кажуть фермери.
Продають натуральне і водять екскурсії
На еко-фермі виготовляється натуральна м’ясна продукція. А це ковбаса “Французька”, Селиська салямі, ковбаса домашня гриль, ломбардія, бекон, шинка та інші вироби. А ще “Зелений гай” пропонує сири з козячого молока, яблучний сік та грибну аджику.
А от виготовлення сиру на фермі “Зелений гай” забезпечують 20 кіз, в основному альпійської породи, та 2 цапи. Це абсолютно невибаглива порода, легко пристосовується до різних кліматичних умов і кормів. Взимку вони обростають густим пухом, який до весни линяє, що й дозволяє їм прекрасно витримувати суворі зими.
Читайте також: Як в Україні страусів вирощують
І всі ці продукти натуральні, якісні та поживні – на еко-фермі тварини не утримуються в традиційний спосіб, а живуть серед природи. Вони вільно пасуться на екологічно чистих пасовищах, п’ють якісну воду, дихають чистим повітрям.
“Природа для нас — це простір нашого повсякденного перебування, це наш дім. Ми любимо її, прислухаємось до неї. Ми з нею прагнемо жити гармонійно. До природи ми ставимось як до себе, з повагою”, – каже фермер.
Для всіх бажаючих покуштувати чудові продукти, які виробляються на еко-фермі “Зелений гай”, проводять екскурсії, в ході яких можна також оглянути ферму і помилуватися чудовими краєвидами навколишньої природи.
Економіка і бізнес
крафтярка, співзасновниця бренду екопродуктів «Озаріння»
Локдаун підштовхнув до здійснення мрії
Одразу думали, як будемо заробляти в селі
У перший рік не знайшли жодного жолудя
Першу «ЖоКаву» пити було неможливо
Десь місяців за три спроб з різними методами смаження та приготування ми вийшли на смак, який нам обом сподобався. Потім пригостили друзів — їм теж зайшло. Хтось сказав, що залюбки купував би таку.
Смажені жолуді пахнуть кондитеркою
Постійні клієнти роз’їхались, і ми знайшли нових через OLX
Максим уже років 10 як зареєстрований на OLX — ми там час від часу щось для себе купували, щось продавали зі своїх речей. Тож ми вирішили придбати бізнес-акаунт на OLX і просувати «ЖоКаву» там.
Ракети летять, а ми саджаємо дуби
Було таке, що над нами ракети летять, а ми саджаємо дерева — бо вже люди зібралися заради цього, бо їм і нам це важливо.
Будемо будувати цех для виробництва кави з жолудів
Мріємо, що наша кава з жолудів з’являтиметься на кухнях усе більшої кількості українських родин. Бо це цілющий напій — він увібрав силу цього особливого для українців дерева, могутність нашої землі.
Коментарі