Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
851a49b05574c1473cd9276e6f2d1829 851a49b05574c1473cd9276e6f2d1829

Суспільство

Як в Україні страусів вирощують

Опубліковано

На Київщині працює найбільша в країні страусина ферма: перших тридцять птахів завезли 2000 року з Бельгії. Наразі загальне поголів’я ферми – близько 300 голів, але щороку їхня кількість варіюється.

Ферма сім’ї Акіма Акіменка дісталася 15 років тому. З дитинства Акім брав активну участь у розвитку сімейного бізнесу. І навіть коли прийшов час вступати до університету, й усі рідні та друзі вмовляли його їхати вчитися за кордон, він був категорично проти цієї ідеї – навпаки, прагнув залишитися і розвивати свою справу в рідній країні, пише uatv.ua.

Покататись на страусах і нагодувати фламінго

В Україні Ясногородська страусина ферма Акіменків є найбільшою за кількістю птиці.

“Думаю, що досвіду у нас більше всіх. Ми перші, хто почав розводити страусів взагалі в Україні, зараз на нашій фермі присутні всі види страусів. А саме – 3 види”, – зазначає власник господарства.

Читайте також: У Вінниці подружжя заснувало крокодилячу ферму

Найбільше поголів’я – це африканський страус. Також на підприємстві розводять австралійського ему й американського нанду. Між собою вони колосально відрізняються: африканський є найбільшим птахом, нанду – трохи менший, а найменший за розміром і найбільш агресивний – ему.

На величезній території туристи можуть не тільки самі поласувати екзотичними наїдками, а й нагодувати тварин, зокрема фламінго, козликів, кроликів і віслюків. А для безстрашних на фермі пропонують екстремальну розвагу – катання на страусах.

Читайте також: На Рівненщині ІТ-фірма вирощує равликів на експорт

У ресторані, поруч ферми, готують головну страву меню – страуса, від яєшні до стейка. І все це запити вином, яке можна приготувати власноруч, чи точніше, власноніж. І навіть закоркувати декілька пляшечок на згадку.

Чим корисне м’ясо страуса?

М’ясо страуса є цілющим і дуже дієтичним, має всього лише 98 кілокалорій. Воно легше засвоюється організмом навіть у порівнянні з індичкою, кроликом і телятиною, зауважує дієтолог Олена Шевченко.

“Страус – це птах, у якого корисне і м’ясо, і яйця. У м’ясі містяться незамінні мікро- та макроелементи, яких з іншою їжею ми не отримуємо, а також величезна кількість амінокислот. М’ясо дуже ніжне, абсолютно нежирне і повністю дієтичне. Ним можна харчуватися усім – від маленької дитини до людини похилого віку”, – додає дієтолог.

Читайте також: Колишній журналіст став рибоводом і зайнявся виробництвом чорної ікри

В Україні на сьогодні вирощуванням страусів займаються близько 60 господарств. Попри те, що перші ферми, які працюють у цьому напрямку, з’явилися на початку 2000-х, цей бізнес іще вважається новим і екзотичним. В Європі розведення страусів стало популярним в 70-х роках минулого століття.

“З урахуванням того, що страусина ферма – це безвідходне виробництво, крім цього, там можна проводити екскурсії. Тому такий бізнес можна вважати досить прибутковим. Приріст кількості особин страуса становить 8-10% на рік, а рентабельність такого підприємства може сягати до 20-40%, залежно від кількості страусів на фермі”, – відзначає аналітик Андрій Мокряк.

Фермер Акім Акіменко зазначає, що в розведення птиці вкладає всю душу. Годує тварин тільки екокормами, адже хімія пришвидшує їхній ріст, що може згубно вплинути на якість м’яса.


Суспільство

«Тату, я вагітна!»: звільнений з полону захисник дізнався, що стане дідусем (ВІДЕО)

Опубліковано

«Тату, я вагітна!» — кричить у слухавку донька захиснику. Військовий повернувся з полону та одразу дізнався, що стане дідусем. Чоловік зміг почути голос близьких під час чергового етапу обміну важкопоранених та тяжко хворих українських бранців.

Відео з поверненням захисників поширив міністр оборони Рустем Умєров.

Обмін військовополоненими провели у межах домовленостей у Стамбулі. У дописі Рустем Умєров повідомив, що всі визволені українці потребують медичної допомоги та реабілітації, яку їм невідкладно нададуть у профільних медзакладах.

«Памʼятаємо про кожного і заберемо кожного», — додав міністр оборони.

Нагадуємо, що «Ветерани космічних військ» зібрали на стримі понад 1,4 млн грн для «Вовків Да Вінчі».

Також ми писали, що у Львові реконструювали обличчя військовому, який втратив ніс через поранення.

Фото обкладинки: фейсбук-сторінка Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими

Читати далі

Суспільство

У Львові реконструювали обличчя військовому, який втратив ніс через поранення

Опубліковано

У реабілітаційному центрі UNBROKEN у Львові триває відновлення обличчя 37-річного Сергія Міховича. Унаслідок обстрілу на Харківщині восени 2024 року чоловік отримав важке поранення — уламки снаряда повністю знищили йому ніс. Над реконструкцією його обличчя майже рік працюють щелепно-лицеві хірурги.

Про це повідомили у центрі.

Сергій мобілізувався у 2023 році. Служив зенітником у бригаді НГУ «Хартія», виконував бойові завдання на Харківщині. У жовтні 2024 року біля Серебрянського лісу підрозділ потрапив під обстріл. Уламки з пораненням у голову та обличчя пошкодили значну частину м’яких тканин. Після стабілізації в харківській лікарні його направили до Львова.

Читайте також: Провідні хірурги з США відновили 19-річному військовому обличчя після поранення (ВІДЕО)

Лікування складне і триває у кілька етапів. Спочатку хірурги видалили інфіковані тканини. Потім встановили спеціальний експандер, який три місяці розтягував шкіру. Основну реконструкцію проводили за допомогою власних тканин пацієнта: кістки з лобної ділянки та хряща з ребра.

Операції проводить команда під керівництвом щелепно-лицевого хірурга Олега Ковтуняка. За його словами, попереду — завершальні втручання для досягнення максимально природного результату.

Нагадаємо, що видатний французький ортопед відвідав Львів та провів 15 операцій військовим (ФОТО).

Фото: фейсбук-сторінка UNBROKEN

Читати далі

Суспільство

У Львові рятувальники ДСНС витягли кошеня, що впало у вузьку трубу

Опубліковано

Увечері 18 червня на вулиці Плуговій у Львові рятувальники допомогли витягти кошеня, яке впало у вузьку металеву трубу на глибині близько двох метрів. Його нявкання почули перехожі та викликали службу порятунку.

Про це повідомили в ДСНС Львівщини.

Спроби витягнути тварину самотужки виявилися марними, тому на місце прибули надзвичайники. За допомогою рятувальної мотузки їм вдалося дістати кошеня, яке тремтіло, але було неушкоджене. Тваринку передали людям, які не пройшли повз і зреагували на заклик про допомогу.

Нагадаємо, що у ЗСУ показали пухнастиків, які допомагають військовим на фронті (ФОТО).

Раніше ми писали, що у Львові відкрили перший міський хаб «Стрільниця» в історичній будівлі (ФОТО).

Фото обкладинки: фейсбук-сторінка ДСНС Львівщини

Читати далі

Шопочитати

Військо3 години тому

Повернув зв’язок і держпослуги. Історія львів’янина, який відновлював Херсонщину під обстрілами

Креативник, який оживляв старі депо у Львові, а згодом мобілізувався та поїхав служити прикордонником. Михайло...

Військо1 тиждень тому

Викладала історію навіть з позицій. Це Бароко, яка служить у «Хартії»

Олена — операторка FPV-дронів, яка захищає Україну в «Хартії». Паралельно вона взяла участь у волонтерському...

Суспільство1 тиждень тому

Вижила після ракетного удару та отримала 45% опіків тіла: історія вінничанки, що почала ліпити моті

Стильні окуляри, голлівудська посмішка та незмінний червоний фартушок — такою нині бачать Вікторію Головіну тисячі...

Можливості2 тижні тому

Стартапи з місією: як молодь розробляє рішення для змін у своїх громадах

Понад 200 підлітків на вихідних об’єднуються в команди, беруть челенджі від місцевого бізнесу та влади...