Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Форум Future of Work змінив уявлення молоді про майбутнє роботи

Партнерський матеріал

Опубліковано

Всеукраїнський онлайн-форум про майбутнє роботи «Future of Work: бачення нового покоління» зібрав 11 грудня молодь та експертів з ключових галузей майбутнього. Понад 100 учасників форуму обмінялись своїм баченням майбутнього роботи та освіти, щоб допомогти молодим українцям свідомо вибирати професію. Запис відеотрансляції форуму доступний у Facebook.

«Молодь – особливі учасники ринку праці, бо, з одного боку, вона амбітна, мобільна, швидко адаптується до змін, цінує власну свободу, сама готова творити зміни, але з іншого – часто не може оцінити відповідність своїх знань і навичок сучасному ринку праці. Також через брак досвіду роботи молоді непросто на рівних умовах витримувати конкуренцію. Саме тому дуже важливо, щоб держава в партнерстві з освітнім сектором і роботодавцями створювала можливості отримати знання та навички для вибору професії і розвитку кар’єри. Тоді молодь матиме змогу в умовах жорсткої конкуренції продемонструвати свій потенціал роботодавцю та отримати бажану роботу, яка буде приносити не лише гідний заробіток, а й відчуття щастя від неї», – заявила Марина Попатенко, заступниця міністра молоді та спорту України.

Читайте також: Міжнародний день людей з інвалідністю: як активісти Доступно.UA роблять міста та заклади доступними

«До 2025 року 50% усіх працівників потребуватимуть перекваліфікації, а більше 85 мільйонів робочих місць можуть бути замінені роботами. Діджиталізація змінює те, як буде виглядати робота і професії. Це означає, що молоді варто вибирати професії, орієнтуючись на майбутні зміни, а не на вчорашні тренди. Тому Форум є першим заходом великої 5-річної програми «Мріємо та Діємо» (UNITY), в рамках якої ми змінимо уявлення молоді про свою майбутню професію», – засвідчила Марина Саприкіна, керівниця Центру «Розвиток КСВ».

«Нам не потрібно озиратися на 200 років назад, щоб побачити, як змінився ринок праці. Впровадження технологій та глобалізація змінили ринки праці по всьому світу, включно з Україною. Саме тому важливо усвідомлювати нові можливості», – зазначив Марк Еллінгстад, директор офісу USAID з питань демократії та врядування.

Майбутнє роботи очима молоді

За результатами опитувань під час форуму українська молодь асоціює роботу майбутнього з комунікацією, творчістю, вірністю державі, самореалізацією та можливостями. Серед ключових галузей майбутнього учасники форуму назвали IT, аграрну сферу, екологію, енергетику та освіту. Найважливішими навичками 2030 молодь вважає креативність, комунікабельність, гнучкість, толерантність, відповідальність і критичне мислення.

Цікаво, що результати опитування молоді про навички перегукуються з науковими даними Державного інституту сімейної та молодіжної політики України, які озвучила на форумі заступниця директора інституту з наукової роботи Наталія Тілікіна.

Найголовнішими навичками ХХІ століття було названо гнучкість, креативне мислення, самонавчання і саморозвиток, медіаграмотність, емоційний інтелект, комунікативність, тайм-менеджмент і вміння працювати в команді.

Можливості кар’єрного розвитку для молоді 

На форумі презентували можливості для молоді від експертної платформи з планування кар’єри та працевлаштування молоді Career Hub і програми «Мріємо та Діємо»:

  • «Карти професій» про 8 професійних сфер, навички і кар’єру для школярів, студентів, вчителів і батьків доступні онлайн
  • Skills Lab – програма з розвитку навичок молоді для успішного працевлаштування і онлайн-курс «Skills Lab: Успішна кар’єра»
  • Каталог кар’єрних можливостей для молоді work.careerhub.in.ua
  • Безкоштовні кар’єрні консультації
  • Форуми, тренінги та вебінари.

У 2021 році відкриється фізичний простір кар’єрних можливостей для молоді Career Hub на базі Всеукраїнського молодіжного центру.

Пакт заради молоді-2025 

Під час форуму відбулась церемонія підписання Пакту заради молоді в Україні, який об’єднує зусилля компаній, держави та освіти для професійної реалізації молоді. Пакт заради молоді-2025 підписали юридична компанія Arzinger, Credit Agricole Bank, логістична компанія «Рабен Україна», компанія  Procter & Gamble і компанія EY в Україні.

Читайте також: Як у 23 роки стати керуючою готелем Reikartz? Досвід Карини Ходіс

Зобов’язання Пакту до 2025 року:

1. Спільно з іншими підписантами Пакту заради молоді сприяти створенню 20000 місць для стажування та роботи молоді в Україні.

2. Сприяти створенню 1000 партнерств між бізнесом та освітнім сектором щодо якісної освіти та розвитку молоді в Україні.

3. Надати 1500 молодим людям менторську підтримку з питань професійної реалізації, залучивши більше 1000 представників/ць компаній у якості менторів/ок.

Нагадаємо, Пакт заради молоді-2020 підписали 148 українських роботодавців.

Сareer Talks: галузі майбутнього

На форумі «Future of Work: бачення нового покоління» з молоддю поспілкувались топ-менеджери та експерти з ключових галузей майбутнього: фармацевтики і охорони здоров’я, аграрної сфери, інформаційних технологій, енергетики, легкої промисловості та інфраструктури. Баченням майбутнього своїх галузей поділились виконавчий голова ради директорів Darnitsa Group Дмитро Шимків, директор департаменту інновацій МХП Микола Такзей, віце-президент зі стратегії і технологій в IT-компанії GlobalLogic Андрій Яворський, начальниця відділу аналітики та міжнародних досліджень НЕК Укренерго Наталія Слободян, співзасновниця та голова оргкомітету Ukrainian Fashion Week Ірина Данилевська і голова комітету Smart City громадської ради при Міністерстві цифрової трансформації, голова Smart City.UA Юрій Назаров.

У програмі інтерактивного форуму «Future of Work: бачення нового покоління» були також дискусія за участю молоді, квіз, розіграш призів серед учасників і нетворкінг на ZOOM-afterparty.

Організаторами форуму є Career Hub і Центр «Розвиток корпоративної соціальної відповідальності» у партнерстві з Міністерством молоді та спорту України, Всеукраїнським молодіжним центром та міжнародною організацією IREX в межах програми «Мріємо та діємо» (UNITY). Програма «Мріємо та діємо» (UNITY) фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та впроваджується IREX разом з Центром «Розвиток КСВ». Медіапартнерами онлайн-форуму є медіа для оптимістів ШоТам та Освіта.ua.

Довідка: Career Hub – експертна платформа Центру “Розвиток КСВ” з кар’єрного консультування та працевлаштування, що має на меті сприяти кар’єрному розвитку молоді – від школи до успішної реалізації у професії. 

Суспільство

У Львові відреставрують палац 16 століття за 30 млн гривень

Опубліковано

Національний інститут польської культурної спадщини за кордоном «Полоніка» повністю профінансує реставраційні роботи фасаду палацу Корнякта XVI століття на площі Ринок, 6.

Про це повідомляють у Львівському історичному музеї.

фото: Львівський історичний музей.

Проєкт включає реставрацію фасаду, скульптурного оздоблення, консервацію кованої балюстради та віконної столярки. Наразі вже встановлені риштування на рівні балкону.

У рамках підготовки до реставрації провели перемовини з Інститутом, обстежили фасад, підготували проєктно-кошторисну документацію та погодили її з відповідними органами.

Читати також: Захисник отримав біонічний протез у Львові: фото

Вартість робіт оцінюють у майже 30 мільйонів гривень (2,8 мільйона злотих). Це найдорожчий проєкт в історії «Полоніки», завершення планується до жовтня 2025 року.

У приміщенні палацу розташовані Львівський історичний музей та італійський внутрішній дворик, схожий на типові дворики Флоренції та Риму.

Це другий проєкт на площі Ринок, який музей реалізує з іноземними партнерами. Раніше за фінансової підтримки США було реставровано Чорну кам’яницю.

Нагадаємо, що у Львові скасували рішення про початок навчального року з 19 серпня.

Фото: Львівський історичний музей.

Читати далі

Суспільство

У столиці модернізують Оболонський острів: фото

Опубліковано

Комунальники продовжують облаштовувати Оболонський острів, де наразі встановлюють лавочки та прокладають дерев’яні трапи.

Про це повідомляє пресслужба КМДА.

Фото: КМДА.

Лави розміщують на захисних спорудах уздовж усього пляжу, які слугують перешкодами для видування піску з пляжів або насипання піску на пішохідні доріжки.

Фото: КМДА.

Також комунальники облаштовують дерев’яні трапи навколо захисних споруд. Надалі планують створити підходи до води для маломобільних груп населення.

Читати також: У Києві облаштували новий безбар’єрний наземний пішохідний перехід: фото

У КМДА підкреслили, що облаштування острова відбувається коштом меценатів і без використання коштів з міського бюджету.

Фото: КМДА.

Оболонський острів і новий пішохідний міст уже здобули популярність серед киян і гостей міста. За даними камер відеоспостереження, з моменту відкриття наприкінці травня рекреаційну зону відвідали понад 400 тисяч осіб.

Нагадаємо, що в Україні археологи виявили стародавній посуд віком понад 3000 років: як він виглядає.

Фото: КМДА.

Читати далі

Суспільство

КАІ чи НАУ? Авіаційний університет випустив кавер на пісню репера bbno$ «It boy»: відео

Опубліковано

В межах вступної кампанії НАУ випустив кліп «КАІ чи НАУ». Завдяки стильному і сучасному підходу університет хоче привернути увагу абітурієнтів і бути ближчими до них.

Зараз в Україні триває вступна кампанія. Абітурієнти обирають заклади вищої освіти, де вони хочуть навчатися, а університети намагаються залучити до себе найбільш талановитих вступників.

фото: НАУ

Національний авіаційний університет відійшов від стандартного офіційного спілкування зі вступниками і їхніми батьками. Замість цього комунікаційна команда вирішила говорити з абітурієнтами їхньою мовою. Університет випустив кліп — кавер на пісню It boy канадського співака bbno$ для промоції вступної кампанії, де закликали вступати в НАУ. 

фото: НАУ

«Зараз університети, особливо технічні, мають боротися за студентів. Звісно, абітурієнт обере той ЗВО, який забезпечить якісну освіту. Тому ми в НАУ приділяємо цьому дуже велику увагу: оновлюємо науково-викладацький склад, відкриваємо лабораторії, скоро запустимо кіберполігон і робимо багато крутих практик спільно з провідними інженерними компаніями — все, щоб наші студенти мали багато саме практичного досвіду. Але важливо не тільки те, що ми робимо, але і як комунікуємо. НАУ заговорив мовою молоді. Бо наша вступна кампанія та і вся комунікація має бути не як в класичного державного університету, а як в закладі, а якому протягом наступних 4-5 років студенту буде комфортно», — прокоментувала в.о. ректора НАУ Ксенія Семенова.

Читати також: Вступна кампанія 2024: майже 400 тисяч заяв подано майбутніми бакалаврами

фото: НАУ

Крім цього, в межах вступної кампанії триває розіграш «Моя перша стипендія». Асоціація випускників розігрує 20 стипендій у розмірі 3 тис. грн кожна серед усіх абітурієнтів, які обрали НАУ першим або другим пріорітетом, зареєструвалися в чат-боті та подали оригінали документів. Детальна інформація про розіграш міститься на сайті

Хто працював над кліпом

  • Знімальна група: команда відеопродакшену 2REC;
  • Ідея: Євген Лисак та Олег Прозоров;
  • Текст пісні: Олег Прозоров;
  • Виконавець: Олег Прозоров;
  • Оператор: Олександр Левченко;
  • Помічник оператора: Артем Дулько;
  • Режисер: Олег Прозоров;
  • Актор: Євген Лисак;
  • Монтаж: Євген Лисак та Олег Прозоров;
  • Звукорежисер: Максим Кушнір.

Нагадаємо, що вступникам необхідно відслідковувати статус заяв: як це зробити.

Фото: НАУ.

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство5 днів тому

«Генеалогія доступна кожному». Як дослідити історію свого роду?

Понад 13 років тому в сільській хатині своєї прабабусі Світлана переглядала старі світлини в родинному...

Технології2 тижні тому

«Більше не залежимо від центральної системи електропостачання». Як одесити зробили свої багатоповерхівки автономними

День мешканців багатоквартирного будинку на вулиці Капітана Кузнєцова в Одесі починається зі сходу сонця, яке...

Суспільство2 тижні тому

Як юнак з ДЦП вступив до університету і здійснює свої мрії

Максимові 19 років. Він щойно закінчив перший курс університету — вивчає політологію, бо любить аналізувати...

Суспільство3 тижні тому

Як почати бізнес у місці, яке сховане від світу? Досвід засновниці «Твого райка»

Альона Лагно родом з Канева, за освітою програмістка, живе та працює за фахом у Києві....

РЕКЛАМА: