

Можливості
Фонд «Це Крафт» оголошує грантовий конкурс для підприємців. Які умови
Фонд «Це Крафт» оголосив грантовий конкурс для українських стартапів та підприємств-виробників.
Про це повідомили на сайті фонду.
Про конкурс
Конкурс націлений на допомогу стартапам і підприємцям-виробникам на посилення та масштабування діяльності. Кошти за конкурсом надаються заявникам-виробникам на умовах безвідсоткової строкової позики (поворотний грант) на 11 місяців.
Таким чином ті, хто отримує фінансову допомогу, користуються позикою майже рік для посилення, розвитку і масштабування діяльності та повертають їх без відсотків, в такій сумі, як брали. Повернені кошти далі використовуються для фінансування інших учасників.
Проєкти-переможці обираються на відкритій конкурсній основі за такими напрямками:
- «Стартап» – для підприємств, які працюють менш як рік. Кошти на посилення діяльності.
- «Масштабування» – для підприємств, які діють більш як рік. Кошти на збільшення доданої вартості продукції, впровадження суміжних видів діяльності або поглиблення виробничого циклу.
Хто може взяти участь
У конкурсі можуть взяти участь:
- фізичні особи – підприємці;
- юридичні особи, які ведуть підприємницьку діяльність;
- соціальні підприємства.
Перевага надається представникам малих територіальних громад чисельністю населення до 100 000 осіб, проте це не є обов’язковою умовою.
Які умови
В умовах конкурсу прописані певні умови, зокрема:
- Фінансова допомога надається на поворотній безвідсотковій основі на умовах співфінансування, тобто надані кошти потрібно буде повернути на рахунок Фонду через 11 місяців або раніше від дати підписання договору рівно в такій сумі, котру надав Фонд. Співфінансування означає що заявник має в заявці показати у грошовому еквіваленті власний внесок для реалізації запланованої діяльності.
- В категорії «Стартап» заявник має бути вже діючим підприємством або фізичною особою-підприємцем, мати досвід підприємницької діяльності та потрібні компетенції й навички у напрямку, за котрим подається заявка.
- В категорії «Масштабування» заявник має бути зареєстрованим юридичною особою або фізичною особою-підприємцєм. Перевага надаватиметься мікро-підприємцям і ремісничим організаціям.
Критерії відбору
Усі заявки розглядатимуться та оцінюватимуться на основі таких критеріїв відбору:
- реалістичність бізнес-ідеї і її узгодженість з потребами регіону/області;
- реалістичність виробничого плану і плану досягнення підприємством певного рівня дохідності;
- наявність досвіду в сфері;
- наявність команди та/або плану залучення спеціалістів і робітників;
- креативність, унікальність бізнес-ідеї;
- відповідність до цінностей «Це Крафт»: натуральність, екологічність, відтворення та модернізація культурної української спадщини.
Фінансування
Розміри фінансової допомоги конкурсу: категорія «Стартап» – 20 000 грн, категорія «Масштабування» – 30 000 грн.
Як взяти участь
Для того, аби взяти участь у конкурсі, необхідно заповнити гугл-форму. Ознайомитись із питаннями заявки можна за цим посиланням.
Дедлайн
Заявки приймаються до 12 травня 2023 року. Якщо заявка не повною мірою розкриває суть проекту або містить не прийнятні статті бюджету, тоді з вами можуть зв’язатися для доопрацювання.
«Це Крафт»
«Це Крафт» – це соціальне підприємство, місія якого – розвиток людського потенціалу в малих громадах у сфері креативних індустрій (крафтового виробництва, ремісництва, мистецтва), культурний та економічний розвиток, відродження і модернізація культурної спадщини України.
Фонд надає консультації і фінансову підтримку стартапам та підприємцям. Бюджет програм фонду зростає кожен рік, через поворотні внески від переможців минулих років і кошто соціального внеску – 50% прибутку магазину «Це Крафт» акумулюється у БО «Благодійний Фонд «Це Крафт».
Нагадаємо, в Україні оголосили конкурс грантів на підтримку представників громадського сектору, які працюють з переселенцями та громадами, що їх приймають.
Фото: itscraft.com.ua
Можливості

Міністерство цифрової трансформації оголосило про набір на інкубаційну програму для стартапів від проєкту PERSH1. Учасники зможуть покращити свої стартап-ідеї під керівництвом менторів, пройти навчання, а також отримати мільйон гривень гранту.
Про це повідомили в Мінцифри.
Що відомо про програму
У межах проєкту PERSH1 об’єднуватимуть талановитих українських інноваторів, які роблять перші кроки до запуску власного стартапу.
Протягом двох місяців учасники проходитимуть онлайн-навчання, слухатимуть лекції від провідних українських і міжнародних підприємців, матимуть індивідуальні консультації з менторами та стажуватимуться у стартап-командах.
Читайте також: Підлітки з України розробили ШІ-сервіс для боротьби з токсичністю в соцмережах
Фінальним етапом програми стане Demo Day, під час якого найсильніша команда отримає грант на мільйон гривень для запуску власного бізнесу.
Участь у програмі безплатна. Дізнатися більше та зареєструватися можна за посиланням.
Програму PERSH1 реалізує YEP Accelerator за підтримки Ukraine-Moldova American Enterprise Fund.
Нагадаємо, що український робот урятував поранених бійців, які місяць перебували в оточенні (ВІДЕО).
Фото обкладинки: Freepik
Можливості

Український соціальний венчурний фонд (USVF) та SILab Ukraine оголосили про початок другої хвилі онлайн-інкубатора StartUp4Good. У межах цієї програми стартапи та підприємства, які реалізують соціальні та екологічні проєкти в Україні, пройдуть навчання та отримають комплексну підтримку.
Про це повідомили організатори програми.
Хто може подати заявку
Для участі стартапи повинні мати чітку ідею соціального підприємства, команду від двох осіб, вагомий соціальний вплив, перші продажі або тестування, бачення збуту, реалістичність втілення та 100% присутність на онлайн-заняттях.
Насамперед на програму набиратимуть учасників з таких категорій:
- внутрішньо переміщені особи, які починають бізнес з нуля;
- ветерани та члени їхніх сімей;
- люди з інвалідністю та члени їхніх родин;
- багатодітні батьки;
- маломобільні люди та інші вразливі категорії населення.
Українські підприємства зможуть пройти навчання, отримати менторство, долучитися до спільноти однодумців та використати частково поворотну фінансову допомогу на розвиток проєкту.
Читайте також: Розробники з України запустили платформу для бронювання будинків на природі
Для участі у програмі проєкти повинні вирішувати конкретні соціальні чи екологічні проблеми:
- працевлаштування ветеранів та внутрішньо переміщених осіб;
- соціальні послуги для вразливих категорій населення;
- екологічні ініціативи, включаючи перероблення військових відходів;
- інші важливі соціальні та екологічні проєкти.
Формат і теми навчання
Програма триватиме з 14 травня по 30 липня 2025 року. Вона складатиметься з відеокурсу з практичними завданнями, 11 онлайн-сесій (по 3 години), щотижневих індивідуальних консультацій з менторами, домашніх завдань з підготовки бізнес-планів та презентації розробленого бізнес-плану.
Теми навчання:
- вступ до соціального підприємництва та оцінка соціального впливу;
- lean-підхід та бізнес-моделювання, створення MVP;
- визначення цільових груп та соціальних проблем;
- аналіз ринку;
- маркетинг та комунікації;
- формування воронки продажів і каналів збуту тощо.
Як взяти участь
Для участі у програмі варто заповнити заявку до 30 квітня 2025 року 23:00. Підприємці мають зробити кілька кроків.
- Заповнити коротку форму за посиланням.
- Отримати лист із матеріалами: відкриті лекції, посилання на повну заявку та доступ до телеграм-групи підтримки.
- Переглянути матеріали для якісної підготовки заявки.
- Заповнити детальну аплікаційну форму.
Після цього експертна рада програми відбере 25 команд-учасниць, які отримають офіційне підтвердження з детальним планом навчання.
Також 17 квітня о 16:00 організатори проведуть інформаційний вебінар щодо участі у програмі.
Нагадаємо, що громадські організації можуть долучитися до програми навчання в Європі: як взяти участь.
Фото обкладинки: Freepik
Можливості

Одна із найбільших австрійських фундацій ERSTE Foundation оголосила про початок реєстрації на програму для громадських організацій Civil Society Leadership Programme for Ukraine. Навчання відбуватиметься в Австрії та онлайн.
Про це повідомили організатори проєкту.
Програма навчання
Програму розробив проєкт NGO Academy, який є спільною ініціативою ERSTE Foundation та Віденського університету економіки і бізнесу (WU).
У межах навчання лідери організацій та ініціатив вдосконалюватимуть свої управлінські та лідерські навички, організаційну стійкість, а також розширюватимуть професійні зв’язки.
«Учасники ознайомляться з принципами та методами стратегічного менеджменту, фандрейзингу, комунікації зі стейкхолдерами, дізнаються про успішні кейси й перевірені інструменти, а також матимуть можливість застосувати здобуті знання у розбудові своєї організації»‚ — розповіли представники проєкту.
Спікерами та коучами для учасників стануть експерти в галузях менеджменту, лідерства, надання соціальних послуг, державної політики, фінансування та консалтингу.
Читайте також: Українські жінки можуть безплатно опанувати професію монтувальниці СЕС: умови програми
Етапи програми
З 28 по 8 жовтня 2025 року учасники проведуть 10 днів в Австрії, де проходитиме очна частина навчання. З листопада по грудень відбуватимуться індивідуальні сесії з наставниками в онлайн-форматі. Насамкінець 30 січня 2026 року відбудеться підсумкова онлайн-сесія.
Приймання заявок триває до 24 квітня 2025 року на сайті NGO Academy Ukraine за посиланням. Кількість учасників обмежена. Усі витрати, пов’язані з програмою, покриватиме стипендія.
Подати заявку можуть лідери ГО, що зареєстровані на активно діють в України. Організації повинні мати суспільно важливе значення. Лідери мають володіти англійською мовою на рівні B2 або вище. Додаткову інформацію можна отримати за посиланням.
Довідка
NGO Academy заснували у 2013 році ERSTE Foundation та Віденським університетом економіки і бізнесу задля зміцнення сектора громадянського суспільства в Центральній та Східній Європі. Проєкт надає можливості для навчання учасників суспільно важливих ініціатив та організацій.
Першу програму Civil Society Leadership Programme for Ukraine реалізували у 2024 році.
Нагадаємо, що Google запускає програму з ШІ для українських освітян: як доєднатися.
Фото обкладинки: Igor Ripak