Можливості
В Україні оголосили конкурс грантів на підтримку громадського сектору в умовах війни

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
В Україні оголосили конкурс грантів на підтримку представників громадського сектору, які працюють з переселенцями та громадами, що їх приймають.
Про це повідомили на сайту фонду Східна Європа.
Про конкурс
Конкурс грантів триває в межах проєкту «Фенікс», який реалізується Фондом Східна Європа за фінансової підтримки Європейського Союзу.
«Український громадський сектор швидко відреагував на безліч проблем, які спричинила війна, і включився у їх вирішення. Проте громадським організаціям доводиться адаптовуватися до викликів, опановувати нові компетенції та сфери діяльності», – повідомляють організатори.
Вони також наголосили, що основними завданнями програми є:
- посилити спроможність ОГС реагувати на виклики у роботі з потребами ВПО та громад, що їх приймають;
- підтримати відновлення діяльності релокованого малого та мікробізнесу;
- стимулювати соціальну реінтеграцію ВПО.
Хто може взяти участь
Грантовий конкурс розрахований на благодійні організації (непідприємницькі товариства, установи, фонди тощо), громадські об’єднання (громадські організації, громадські спілки) та інші юридичні особи, що зареєстровані в Україні та мають статус неприбуткової організації.
До розгляду не приймають заявок від фізичних осіб, суб’єктів підприємницької діяльності (враховуючи юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців), органів державної влади, місцевого самоврядування, політичних партій, а також релігійних організацій.
Також не допускаються організації, що перебувають у стані банкрутства чи припинення юридичної особи на момент подання заявки.
Які умови
Повідомляється, що організатори не обмежуються певними видами діяльності, але можуть передбачатися такі:
- створення або посилення партнерств, зацікавлених ОГС та місцевої влади задля вирішення місцевих проблем та викликів воєнного часу;
- заходи, що сприяють соціальній інтеграції та реабілітації внутрішньо переміщених осіб, в тому числі допомога із працевлаштування, менторська та психологічна підтримка;
- розроблення та впровадження дієвих моделей відновлення роботи релокованого малого та мікробізнесу, в тому числі соціального підприємництва;
- заходи, що сприяють залученню ВПО та інших вразливих груп населення до вирішення проблем громад;
- проведення досліджень, розроблення програм та політик, що сприятимуть зміцненню потенціалу місцевих та переміщених ОГС та громад, що приймають.
Критерії відбору
Усі заявки розглядатимуться та оцінюватимуться на основі таких критеріїв відбору:
- відповідність запланованої діяльності умовам конкурсу;
- реалістичність проєкту, чітка ідентифікація ризиків;
- розуміння потреб бенефіціарів та масштаб їх охоплення;
- потенціал членів організації та залучених фахівців;
- попередній досвід організації у реалізації подібних проєктів;
- обґрунтованість бюджету.
Фінансування
Мінімальний розмір гранту становить 400 000 грн, максимальний – 800 000 грн.
Тривалість кожного проєкту не повинна перевищувати 6 місяців.
Як взяти участь
Для того, щоб взяти участь необхідно заповнити та надіслати аплікаційну форму (з рекомендаціями щодо заповнення можна ознайомитись тут), логічну модель та бюджет.
Заявки надсилаються на адресу електронної пошти [email protected] із зазначенням у темі листа: «Заявка на конкурс грантів».
Дедлайн
Заявки прийматимуть до 23:59 23 березня 2023 року. Результати конкурсу будуть оголошені у червні 2023 року.
Нагадаємо, Міжнародна організація «Pact Ukraine» оголосила конкурс для коаліцій, створених місцевими жіночими правозахисними організаціями (МЖО).
Фото: eef.org.ua

Можливості

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Міністерство аграрної політики та продовольства надає гранти для створення або розвитку садівництва, ягідництва,виноградарства.
Про це повідомляє Мінаргополітики.
Про гранти
Урядова програма «єРобота», яка стартувала 1 липня минулого року, дає можливість агропідприємцям та фермерам отримати грант на створення або розвиток садівництва, ягідництва та виноградарства.
Цими коштами можна оплатити будь-які витрати пов’язані з реалізацією проєкту висадки насаджень постачальникам (продавцям) матеріалів, згідно з укладеним договором.
Умови
Для того, щоб отримати грант потрібно виконати такі умови:
- розробити проєкт плану висадки насаджень, що має містити такі розділи: пояснювальну записку, генеральний план, кошторисну документацію, паспорт робочого проєкту (детальна інформація тут);
- мати у власності чи користуванні не менше ніж на 7 років земельну ділянку площею від 1 до 25 га;
- офіційно працевлаштувати працівників згідно з умовами Порядку;
- бути готовим взяти на себе від 30 відсотків витрат.
Читайте також: Гранти до 8 мільйонів гривень: як почати власну справу за допомогою держави
Також учасник програми зобов’язується вести діяльність не менше 5 років та сплачувати податки в бюджет, зокрема, за працевлаштування робітників.
Фінансування
Грантова програма дозволяє залучити від 140 тис. до 400 тис. грн за гектар, але не більше 10 000 000 гривень відповідно до суми на один гектар.
Як подати заявку
Подати заявку на отримання гранту на створення саду можна через портал «Дія».
До заяви обов’язково додати одним файлом у форматі PDF скановану копію:
- проєкту висадки насаджень, що підписана розробником;
- проєкту зрошення із зазначенням джерела водозабору.
Заявка опрацьовується протягом 15 робочих днів.
Нагадаємо, Дія.Бізнес та Нова пошта надають українським підприємцям безоплатну допомогу в перевезенні обладнання чи продукції під час релокації бізнесу.
Крім того, міжнародна компанія Corteva Agriscience запускає освітньо-грантову програму «TalentA-2023» для зміцнення та розвитку жіночого фермерства в умовах повномасштабної війни.
Фото: unsplash.com
Можливості

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Онлайн-платформа «Креативна Практика» проводить безкоштовний онлайн-курс про всі етапи подачі на гранти «Креативної Європи».
Про це повідомляють на сайті платформи.
Про курс
«Європейські гранти для культурних та креативних проєктів» – це онлайн-курс, що зрозумілою мовою пояснює кожен етап подачі на грант «Креативної Європи» – програми ЄС, в рамках якої українські організації можуть отримати до 2 000 000 євро на культурні й креативні проєкти. Ви дізнаєтесь, як обрати конкурс для себе, знайти міжнародних партнерів, заповнити заявку і скласти звітність.
Читайте також: Український фонд стартапів запустив грантову програму для інноваційних проєктів
«На курсі ви отримуєте доступ до відеоуроків, статей та тестів, створених для вас спільно командами Креативної Практики та Українським бюро програми “Креативна Європа”», – повідомляють організатори.
Для кого
Цей курс підійде для вас, якщо ви:
- представник маркетингової агенції, рекламної компанії, дизайн-студії, дизайн-продакшену;
- організатор культурних заходів;
- видавець;
- працюєте у сфері кіновиробництва, театральній індустрії;
- представник музею, креативного хабу;
- працюєте в ІТ або геймдев-індустрії.
Лектори
- Андрій Кулаков – програмний директор ГО «Інтерньюз-Україна». Має 15 років досвіду розробки та реалізації проєктів з бюджетом понад 500 000 євро для України, Білорусі, Молдови, Грузії, Вірменії, Азербайджану та інших країн, профінансованих міжнародними донорами.
- Альона Дмуховська – програмна менеджерка Національного бюро програми ЄС «Креативна Європа» в Україні. Має 7 років досвіду розробки та реалізації проєктів у музичній та освітніх сферах в Україні, Німеччині, Нідерландах, Польщі, Угорщині, Киргизстані.
Як взяти участь
Записатись на курс можна на сайті онлайн-платформи «Креативна Практика».
Раніше ми повідомляли, що програма «Креативна Європа» оголошує грантовий конкурс для інноваторів у сфері культури та креативних індустрій.
Крім того, Інститут економічних досліджень та політичних консультацій (ІЕД) оголошує грантовий конкурс щодо надання допомоги і підтримки громадського сектору.
Фото: cases.media
Можливості

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Інститут економічних досліджень та політичних консультацій (ІЕД) оголошує грантовий конкурс щодо надання допомоги і підтримки громадського сектору.
Про це повідомляє ІЕД.
Про конкурс
24 лютого 2022 року ІЕД переорієнтував пріоритети грантового конкурсу на потреби надання допомоги і підтримки усім верствам населення України, постраждалих внаслідок війни.
Мета постійного конкурсу – надати підтримку організаціям громадянського суспільства (ОГС), які впроваджують гуманітарні і волонтерські ініціативи, інформують суспільство про поточні виклики та шляхи допомоги громадянам, розвивають волонтерську діяльність громадян та організацій та допомагають вирішити найбільш нагальні проблеми, зумовлені війною.
Для кого
До участі у конкурсі запрошуються ОГС, які мають:
- статус неприбутковості та офіційно зареєстровані в Україні не менше 3 місяців станом на дату подання грантової заявки;
- спроможність впроваджувати грантові проєкти та звітувати за ними;
- наявність будь-якого з інформаційних каналів (сторінка у фейсбуці, телеграмі, твіттері, вайбері, інстаграмі, вебсайт тощо).
Умови
Проєктні пропозиції, що подаються на конкурс, мають передбачати діяльність організації за одним або кількома з тематичних пріоритетів цього конкурсу:
- Допомога поруч – надання підтримки переселенцям в центрах гуманітарної підтримки та волонтерських центрах для ВПО.
- Тримаємо зв’язок – налагодження комунікації між людьми/організаціями, які потребують допомоги (ВПО, люди на тимчасово окупованих територіях, поранені, люди, які перебувають у небезпеці тощо) і тими, хто може її надати (забезпечення медикаментами, надання притулку, перевезення тощо).
- Незламні громади – ініціативи щодо пом’якшення різних негативних наслідків війни у територіальних громадах на місцевому рівні.
- Тримаємо інформаційний фронт – підтримка регіональних громадських ЗМІ, які надають соціально важливу, перевірену та актуальну інформацію на постійній основі, протидіють російській дезінформації.
- Діємо злагоджено – підтримка волонтерів та ініціативних груп шляхом надання інституційної підтримки ОГС.
Фінансування
Максимальний розмір гранту – 350 000 гривень. Мінімальний розмір гранту – 200 000 гривень.
Читайте також: Гранти до 8 мільйонів гривень: як почати власну справу за допомогою держави
Тривалість проєктів – 3-5 місяців. Зазначається, що переможці конкурсу під час виконання грантової угоди мають право подати нову грантову заявку.
Як подати заявку
Для того, щоб подати заявку потрібно надіслати перелік документів на адресу [email protected] одним електронним листом. Додатки до проєктної пропозиції мають бути додані у форматі .docx, .xlsx або .pdf.
Перелік документів:
- проєктна пропозиція;
- Аплікаційна форма;
- Бюджет проєкту;
- Стандартна грантова угода.
Шаблони форм можна знайти на сайті ІЕД. Кінцевого терміну на подання заявок немає.
Додаткова інформація
29 березня 2023 р. з 13:00 до 14:30 на платформі Zoom відбудеться вебінар для потенційних учасників конкурсу. Питання, які будуть розкриті:
- мета та завдання конкурсу;
- основні зміни, які відбулися в конкурсі після останнього засідання Грантової Комісії;
- найпоширеніші помилки при подачі аплікації та документів;
- розглянуться приклади проєктів за напрямком ВПО та допомоги дітям, які раніше отримували гранти.
Для реєстрації на вебінар потрібно заповнити гугл-форму.
Нагадаємо, Pact Ukraine оголошує грантовий конкурс для швидкої відповіді на виклики, що постають перед громадськими організаціями.
Також ми розповідали, що фонд Східна Європа (ФСЄ) оголошує грантовий конкурс для громадських організацій, які надають життєво важливі послуги людям, що постраждали від війни.
Фото: unsplash.com