Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Фонд Східна Європа оголосив гранти для надання допомоги постраждалим під час війни

Опубліковано

Фонд Східна Європа оголошує гранти для надання гуманітарної та психологічної допомоги постраждалим від війни.

Про це пише Гурт.

Про Фонд

Зазначається, що Фонд Східна Європа від перших днів повномасштабної війни надає допомогу людям, які вимушено залишили домівки, перебувають на територіях, де тривають бойові дії, та тим, хто постраждав від воєнних дій. 

У межах програми «Шелтер» вдалося допомогти 65 000 українців. Завдяки організаціям та приватним особам з України та інших країн Фонд підтримав 30 прихистків для переселенців у дев’яти областях України, забезпечив комфорт для щонайменше 4 946 вимушених переселенців, зокрема – для 1 336 дітей, а також передав 217 тонн гуманітарної продукції до 15 областей України: це – продукти харчування, одяг, засоби побутової хімії та особистої гігієни. 

Для реалізації наступного етапу програми «Шелтер», який фінансується міжнародними донорами (зокрема, посольством Королівства Данії в Києві), Фонд Східна Європа оголошує конкурс грантів. 

Мета гранту

Ключовий фокус програми – допомога громадам, які постраждали від воєнних дій, забезпечення гуманітарних потреб внутрішньо переміщених осіб, психологічна стабілізація та сприяння їхній ефективній суспільній адаптації та інтеграції у громади, що приймають.

Діяльність у межах програми буде спрямована на вразливі групи населення і людей, які потребують допомоги в Україні, та здійснюватиметься за такими напрямками:

  • Забезпечення продовольчої безпеки.
  • Забезпечення непродовольчими товарами (включаючи засоби особистої гігієни, побутову хімію, постільну білизну тощо).
  • Надання психологічної допомоги. 

Очікується, що проєкти, спрямовані на надання гуманітарної допомоги, триватимуть до трьох місяців; а проєкти, спрямовані на надання психологічної допомоги, – не більше чотирьох місяців. 

Проєкти заявників можуть бути спрямовані як на один, так і на декілька напрямків одночасно.

Фінансування гранту

Максимальний бюджет одного проєкту – 340 тис. грн. 

Витрати в межах проєктів можуть бути спрямовані на: 

  • Закупівлю продовольчих товарів (продукти тривалого зберігання у герметичних пакованнях. За можливості варто віддавати перевагу українським виробникам).
  • Закупівлю непродовольчих товарів (засоби особистої гігієни, постільна білизна, побутова хімія, товари для дітей тощо).
  • Закупівлю техніки для тимчасових прихистків.
  • Оплату транспорту та логістики. 
  • Оплату оренди складських приміщень.
  • Оплату послуг спеціалістів, які надають психологічну допомогу.
  • Оплату роботи спеціалістів із логістики.
  • Адміністративні витрати, включаючи оплату праці співробітників (загальна сума витрат не може перевищувати 20% від суми бюджету проєкту).

До подання грантових проєктних пропозицій запрошуються неприбуткові та благодійні організації.

При виборі проєктів до фінансування враховуватимуть такі критерії: 

  • Відповідність запропонованої діяльності пріоритетам програми.
  • Розуміння потреб бенефіціарів.
  • Можливість охопити значну кількість бенефіціарів.
  • Попередній досвід надання гуманітарної допомоги (відпрацьована логістика, спроможність команди тощо) та/або експертиза у сфері надання психологічної допомоги.
  • Спроможність впроваджувати проєкт у визначених географічних районах у поточних умовах та мати відповідні спеціальні знання та фахівців для реалізації проєкту (керівник проєкту, фінансовий спеціаліст/бухгалтер та інші фахівці відповідно до потреб проєкту).

Як взяти участь?

Для участі у програмі заявникам потрібно подати заповнені:

Заявки прийматимуть на постійній основі до 1 вересня 2022 року або до офіційного повідомлення про припинення приймання заявок. 

Заповнені заявки разом із бюджетом мають бути надіслані на пошту [email protected]. Прохання вказувати в темі листа «Заявка на конкурс грантів для надання невідкладної гуманітарної та психологічної допомоги постраждалим від війни».

Читайте також«Привітання» на снарядах, тату та десант фіалколюбів. Як українці креативлять, аби зібрати гроші на ЗСУ

З відібраними організаціями можуть бути проведені співбесіди у онлайн-форматі для оцінки їхньої організаційної спроможності. 

Отримані проєктні пропозиції розглядатиме конкурсна комісія щотижня або мірою одержання достатньої кількості заявок для розгляду. Орієнтовний термін розгляду заявок – 15 робочих днів. Про результати розгляду учасники конкурсу будуть повідомлені письмово після проведення розгляду конкурсною комісією. Остаточне рішення щодо проєкту чи заявки перегляду не підлягає. Причини відмови чи підтримки проєкту повідомлені не будуть.

Поданих на конкурс документів не рецензують. Запитання щодо технічних умов конкурсу можуть бути надіслані на адресу: [email protected].

Нагадаємо, українські аграрії отримають безповоротні гранти на будівництво садів та теплиць.

Як ми повідомляли раніше, Кабінет міністрів запускає проєкт грантової допомоги «єРобота» для підтримки новоствореного бізнесу в Україні.

Фото: pixabay.

Суспільство

У центрі Києва під час ремонту дороги виявили трамвайну колію початку 20 століття (ФОТО)

Опубліковано

Під час дорожніх робіт поблизу Львівської площі в Києві комунальники натрапили на фрагмент трамвайної рейки, яка пролягала тут понад сто років тому.

Про це повідомив активіст Дмитро Перов.

За словами Дмитра, перші згадки про трамвайний рух на сучасній вулиці Січових Стрільців, яка наприкінці 19 століття мала назву Львівська, датуються 1894 роком.

На початку 20 століття цією ділянкою проходили трамвайні маршрути №4 і №20 (до Лук’янівки) та №9, що з’єднував центр із залізничним вокзалом через вулицю Бульварно-Кудрявську.

Читайте також: Студенти з Києва передали «Довженко-Центру» дві німі стрічки, що вважали втраченими (ФОТО)

У цьому ж районі зберігся ще один елемент трамвайної інфраструктури — диспетчерський пункт, зведений у 1982 році за проєктом архітектора Яноша Віга. У 2021 році споруду планували демонтувати, однак завдяки ініціативі підприємця Алєкса Купера її вдалося зберегти.

Нагадаємо, що у Києві вперше за сто років виготовили автентичну цеглу для відбудови історичних будівель.

Фото: фейсбук-сторінка Дмитра Перова

Читати далі

Суспільство

На вокзалі у Києві встановили артоб’єкт «ВОЛЯ», який представляли у Давосі

Опубліковано

На Центральному залізничному вокзалі Києва відкрили скульптуру «Воля» українського художника Олексія Сая. Артоб’єкт виготовили із залишків вітального знака села Любимівка Херсонської області, яке перебувало під тимчасовою окупацією у 2022 році.

Про це повідомили в «Укрзалізниці».

Символізм артоб’єкта

Скульптуру створили у межах співпраці УЗ та PinchukArtCentre. Раніше її демонстрували виключно на міжнародних заходах, зокрема під час Всесвітнього економічного форуму в Давосі. Тепер робота доступна для широкої публіки у столиці — на другому поверсі вокзалу біля ескалатора.

«Ця скульптура утворює слово “Воля”, яке несе в собі значення як “свобода”, так і “волевиявлення”. Це подвійне значення захоплює українську душу. Воно відображає те, що свобода не є пасивним станом. Це стан, який може бути досягнутий і підтриманий лише завдяки вольовим зусиллям. Ці два поняття онтологічно переплетені. Свобода вимагає волі до боротьби, терпіння і захисту. Саме через наполегливе волевиявлення свобода стає живою реальністю», — написали в УЗ.

Читайте також: «Внесок у мирне майбутнє»: німецький дизайнер закликав донатити українським медикам

Артдиректор PinchukArtCentre Бйорн Гельдхоф додав, що скульптура «є монументом для всіх українців, який наголошує на нерозривному зв’язку між свободою і волею».

Також скульптура відсилає до роботи «LOVE» американського художника Роберта Індіани, створеної у 1960-х роках.

Нагадаємо, що пасажири УЗ зібрали понад 6,5 млн гривень на кейсеваки, коли купували чай у потягах.

Фото: фейсбук-сторінка УЗ

Читати далі

Суспільство

21-річному військовому встановили титановий імплант замість зруйнованого лоба

Опубліковано

21-річному військовому Роману, який отримав важке осколкове поранення голови, хірурги з України, Канади та США провели унікальну реконструктивну операцію — йому встановили титановий імплант замість зруйнованих кісток чола. Операцію виконала міжнародна місія «Face the Future Ukraine», яка вже вп’яте приїжджає в Україну допомагати пораненим.

Про це повідомили в БФ «Пацієнти України».

Роман пішов на війну у 18 років і своє 19-річчя зустрів у Бахмуті. Під час боїв на Курщині поруч із його позицією розірвались чотири авіабомби. Хлопець опинився під завалами, отримав понад 20 поранень, зокрема й уламкове в голову, що зруйнувало кістки чола. Три місяці Роман не міг рухатися, проходив кілька складних операцій, а частина його мозку лишалась незахищеною.

«Ми провели операцію та встановили на місце знищених лобних кісток індивідуальний імплант з титану, який захистив мозок хлопця від ушкоджень та вирівняв чоло. Окрім імпланту ми пересадили сполучну тканину, аби титан не пошкоджував шкіру. Втручання тривало чотири години та дозволила захистити мозок від інфекцій, які знаходяться в носі і пазусі», — розповідає хірургиня з США українського походження Наталія Біскуп, яка вже втретє оперує поранених в Україні.

Читайте також: 13-річного хлопця із Сум відзначили за порятунок людей після ракетної атаки (ФОТО)

Роман став наймолодшим пацієнтом у цій місії. Загалом цього разу прооперували 25 поранених: проводили реконструкції носа, щелеп, орбіт очей, встановлювали індивідуальні імпланти. Усього — 83 операції.

За словами координаторки Наталії Комашко, за п’ять місій лікарі допомогли 160 пацієнтам. Деякі з них проходять багатоетапне лікування. Наступну місію запланували на осінь. Записатися можна за посиланням.

Нагадаємо, що канадці передали бійцям ГУР перший в Україні гелікоптер Sikorsky S-76A (ВІДЕО).

Фото обкладинки: БФ «Пацієнти України»

Читати далі

Шопочитати

Суспільство2 дні тому

Взяли управління у свої руки. Ці українські громади перетворюють біовідходи на добриво

Біовідходи, як-от скошена трава, опале листя й залишки фруктів та овочів часто викидають на звалища...

Економіка і бізнес2 дні тому

Навколо — вибухи, а вдома — весна: подружжя з Сумщини вирощує тюльпани на другому поверсі будинку

Коли втрачаєш роботу під час війни, а навколо — вибухи, сирени й постійна тривога, то...

Культура3 дні тому

Які з цих традицій збереглися дотепер? Фольклористка про давні святкування українського Великодня

Уже в неділю українці святкуватимуть Великдень, до якого ми готуємося кілька днів. Зазвичай до четверга...

Економіка і бізнес3 дні тому

Єдині в Україні сирні кульки за технологією NASA: історія бізнесу братів з Харкова

Вони ще й хрусткі!Ага, пахнуть сиром!Це ж сирні снеки! У нас в Україні таких немає....