Суспільство
Фізик-ютубер та хімік з Tik-Tok. Шість українських вчителів, які підкорюють соцмережі
Уявіть, що ваша викладачка математики завела акаунт у Tik-Tok та збирає тисячі лайків та коментарів. Не віриться? А українські вчителі ризикнули і почали просувати свої предмети у соціальних мережах. Тепер школярі можуть пройти повний курс фізики за допомогою Youtube, або ж вивчити біологію в реп-форматі. Розповідаємо про шістьох вчителів, які стали блогерами та завойовують нову аудиторію.
1. Фізик, який назбирав понад 44 мільйони переглядів
«Я закоханий у свою роботу, і діти це бачать. Хіба це можливо приховати?», – розповідає вчитель Рішельєвського ліцею Одеси Павло Віктор. Чоловік створив свій Youtube-канал 10 років тому, аби допомогти учням, які захворіли, наздогнати програму та підготуватися до контрольних робіт.
Тоді фізик і не здогадувався, що його відео переглядатимуть сотні тисяч людей з різних куточків планети. Наразі на його каналі 825 тисяч підписників та понад 700 уроків, які за весь час назбирали майже 45 мільйонів переглядів.
Новий пік популярності канал Павла Віктора отримав після початку пандемії коронавірусу та переходу шкіл на дистанційний формат навчання. Тоді кабінет фізики у Рішельєвському ліцеї обладнали камерами для прямих ефірів, а кількість підписників та переглядів знову почала зростати.
Читайте також: Створила сайт у 60 років! Як бабуся в Івано-Франківську робить з пенсіонерів фрілансерів
2. Математичка-блогерка із сотнями тисяч лайків
Дробово-раціональні рівняння у Tik-Tok? Для Наталії Венгрин з Волинської області в цьому немає нічого дивного. Вона викладає математику у старших класах Нововолинської школи. Про запис власних уроків вчителька мріяла вже давно, а в червні нарешті опублікувала перший урок.
А ще Наталія активно комунікує з аудиторією, враховує побажання своїх глядачів та записує уроки на прохання підписників. У коментарях до її відео – слова вдячності та купа прохань на кшталт «Запишіть, будь ласка, більше уроків для 5 класу» чи «Покажіть, як правильно вирішити ось таку задачу».
«Я ділюся власним досвідом, аби допомогти: учням – легше та швидше засвоїти математику, батькам – мати можливість допомогти дітям. Головне завдання моєї роботи – передати знання, які у мене накопичилися, людям, які дійсно цього потребують і хочуть досягти успіху в житті», – пояснює Наталія.
Наразі за вчителькою математики в Tik-Tok слідкують майже 75 тисяч людей. Її відео назбирали понад 375 тисяч уподобань, і ця цифра постійно зростає. І це ще не все! Викладачка поступово завойовує й Youtube. За її каналом наразі слідкують 5 тисяч підписників.
3. Вчителька біології, яка не соромиться зачитати реп
Торік реп від сільської вчительки біології Олени Халепи облетів чи не всі соцмережі. Під музику американського гурту The Offspring викладачка «зачитала» лекцію про особливості грибів та зібрала тисячі переглядів. Однак на цьому Олена не зупинилася та продовжує записувати нові випуски для школярів.
«Це біологічний, навчальний, літературний та творчий канал. Весь контент авторський. Я сільська вчителька біології, і моя мрія – мотивувати учнів вивчати біологію весело, легко та доступно», – розповідає біологиня на своєму Youtube-каналі.
Загальна кількість переглядів на каналі «Руда біологія» наближається до 500 тисяч, а Олена Халепа й сьогодні у веселому та подекуди жартівливому форматі розповідає дітям про еволюцію, фотосинтез та першоцвіти.
Читайте також: Про кіз, трактори і городи: вісім українських сільських блогерів
4. «Тигролови» за 5 хвилин. Амбасадорка української в Youtube
«Полегшую твоє життя та закохую в українську», – так пише про себе вчителька-репетиторка Ольга Кулікова. На своєму Youtube-каналі вона переказує літературні твори зі шкільної програми та ділиться порадами, як швидко підготуватися до ЗНО.
Завдяки контенту Ольги основний сюжет «Чорної ради» Пантелеймона Куліша можна опанували всього за 7 хвилин, а для того, аби освіжити в пам’яті «Тигроловів» Івана Багряного, вистачить не більш як 5 хвилин.
Спочатку викладачка зосереджувалася виключно на переказі шкільної програми, однак протягом останнього року Ольга почала допомагати школярам із підготовкою до ЗНО. Відео на її каналі переглянули майже 500 тисяч разів, а сама репетиторка називає себе амбасадоркою української мови.
5. Лайфхаки для освітян та колаборація вчителів-блогерів
Оксана Хомич – вчителька початкових класів у Новопечерській школі Києва. На своєму Youtube-каналі Ukrainian Teacher вона ділиться порадами із колегами, розповідає про критичне мислення та спілкується з іншими викладачами.
Блогерка переконує, що її хобі може зацікавити не лише освітян, а й дітей та їхніх батьків. Відео Оксани вже перетнули позначку в 400 тисяч переглядів, а сама вчителька почала влаштовувати інтерв’ю з іншими викладачами. Одна з гостей – біологиня Олена Халепа.
Читайте також: Мрія стати блогером: Айфон 12 та інші інструменти для початківців у сфері блогінгу
6. Хімік, який завоювує Tik-Tok за допомогою експериментів
Доцент Національного фармацевтичного університету Володимир Грудько увірвався в Tik-Tok із дослідами над напоями з полиць супермаркетів. Він проводить експерименти з барвниками та порівнює результати із інформацією, яку на етикетках вказують виробники. І все заради однієї мети – популяризувати хімію та рідний університет.
Створити сторінку в новій соцмережі досліднику порадила аспірантка. Спочатку аудиторію намагалися зацікавити роликами з хімічними реакціями, але справжня популярність прийшла після перших експериментів із газованими напоями.
За сторінкою Володимира Грудька стежать майже 100 тисяч людей, а публікації вже назбирали понад пів мільйона лайків. Утім не всі відео потрапляють до рекомендацій. Так «тік-ток» про барвники для крашанок зібрав приблизно 7 тисяч переглядів, а більш свіже відео про холодний чай подивилися 475 тисяч разів.
Суспільство
В Україні стартував безплатний онлайн-курс «Не стій — вмикай: світло, тепло, інтернет». У навчальних відео знялися музиканти гурту ТНМК Олег «Фагот» Михайлюта та Олександр «Фоззі» Сидоренко, а також пресофіцер ДСНС Олександр Хорунжий.
Про це повідомили у пресслужбі ДСНС.
Про створення курсу
Курс розробили працівники ДСНС за підтримки Фонду Східна Європа та Програми EGAP, що фінансується Швейцарією.
«Упоратися із такими проблемами у холодну пору року стає складніше, тому важливо мати альтернативні джерела живлення. Однак неправильне використання приладів, перевантаження систем та і просто незнання ключових правил безпеки призводять до пожеж, надзвичайних ситуацій, а іноді — й до нових жертв», — написали в ДСНС.
Читайте також: У Києві та регіонах побудують «розумні» електромережі: що це значить
Мета навчальних відео
Після проходження навчання українці зможуть краще пережити осінньо-зимовий період. У ньому люди зможуть вивчити правила безпеки при використанні альтернативних джерел живлення та зменшити кількість побутових надзвичайних ситуацій. Під час курсу українці також дізнаються про те, як мати безперебійний доступ до інтернету, коли немає світла.
Читайте також: Японія та ПРООН передадуть Одесі та Харкову критично важливе енергообладнання: подробиці
У восьми випусках ведучі розповіли:
- як заживити квартиру та приватний будинок;
- як підготуватися до відключень у багатоквартирному будинку;
- як заживити роутер та якого провайдера обрати, щоб мати доступ до інтернету;
- як використовувати різні прилади у різних умовах;
- на що звертати увагу під час вибору пристрою;
- які є заходи безпеки під час користування різними приладами.
«Я — гуманітарій, а потрібно готуватися до зими. Мамі в Харкові думаю, як провести інтернет. Тож цей курс дійсно став мені у пригоді. Впевнений, слухачі теж отримають чимало корисної та нової інформації», — поділився Олександр Михайлюта.
Зареєструватися на курс «Не стій – вмикай: світло, тепло, інтернет» можна за посиланням.
Як відзначили у ДСНС навчання безплатне. А після навчання українці зможуть отримати сертифікат на 0,2 кредиту ЄКТС, це шість академічних годин.
Нагадаємо, що у Києві відбувся перший Форум Теплоенергетичного кластера.
Фото обкладинки: ютуб-канал Фонд Східна Європа
Коментарі
Суспільство
Нові рейси до Карпат
- поїзд № 33/34 Кривий Ріг — Ясіня: це нове додатково сполучення між Кривим Рогом, Львовом та популярними туристичними напрямками в Карпатах;
- поїзд № 61/62 Дніпро — Рахів (через день): нове сполучення для людей, які подорожують із Придніпров’я до Львова та Карпат;
- поїзд № 83/84 Київ — Солотвино (через день): на цьому напрямку збільшать кількість квитків на 50%;
- поїзд № 125/126-129/130 Полтава, Кременчук — Ужгород (через день): рейс поєднає Полтавщину зі Славськом та Закарпаттям;
- поїзд № 85/86 Запоріжжя — Львів — Рахів: маршрут продовжили до станції Рахів;
- поїзд № 145/146 Харків — Чернівці (через день): це сполучення дозволить жителям Слобожанщини дістатися Буковини.
Потяги до Харкова
Покращення маршрутів
Скорочення рейсів
- Поїзд №13/14 Київ — Солотвино на 1 годину 9 хвилин;
- Поїзд №55/56 Київ — Рахів на 57 хвилин з Києва до Рахова;
- Поїзд №45/46 Ужгород — Харків на 51 хвилин із Ужгородадо Харкова;
- Поїзд №39/40 Запоріжжя — Солотвино на 45 хвилин із Запоріжжя до Солотвина та на 42 хвилин із Солотвина до Запоріжжя;
- Поїзд № 3/4 Запоріжжя — Ужгород на 41 хвилин із Ужгорода до Запоріжжя.
Коментарі
Суспільство
Хто може взяти участь у дослідженні CHANGE
- Чоловіки 18+, які проживають в Україні;
- відчувають стрес: безсоння, головні болі, надмірне хвилювання за себе чи інших, відчуття самотності і проблеми в родині, тощо;
- вживають алкоголь, щоб зняти напругу 1-3 рази на тиждень.
Як і для чого проводиться дослідження
Контакти для реєстрації на участь у дослідженні
- Онлайн-форма для реєстрації: https://forms.office.com/e/ZqWfZ8ymad
Реєстрація також за телефоном: +38 050 222 03 10; - більше інформації про проєкт є на сайті та на сторінках Facebook та Instagram;
- з будь-яких питань можна писати на пошту changeukraine@ukma.edu.ua.
Коментарі