Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Мрія стати блогером: Айфон 12 та інші інструменти для початківців у сфері блогінгу

Опубліковано

Хто хоча б раз у житті не мріяв стати блогером, той просто не бував у соціальних мережах. Красиві фотознімки на Айфон, цікаві пости, мільйони коментарів та армія підписників — таке життя здається справжнім раєм без жодних проблем і підводних каменів. Але насправді блогінг — професія, яка потребує неабияких зусиль. Блогер — це і фотограф, і маркетолог, і таргетолог, і SEO-спеціаліст в одному флаконі. 

Творити контент неможливо без якісних інструментів. Насамперед потрібен телефон з хорошою камерою. Оптимальний варіант — Айфон 12. Цей смартфон ще довго буде актуальним. Завдяки трьом камерам і Lidar фотографує він справді відмінно. До того ж у публіки блогери завжди асоціюються з «яблучною» технікою. Тож, новенький Айфон — це ще й чудовий спосіб підкреслити власний статус і натякнути на серйозність блогерських намірів.

На Айфоні зручно відповідати у Direct, обробляти знімки з фотосесій, писати пости. В App Store є купа аплікацій, здатних принести користь контент-мейкерам початківцям і досвідченим блогерам.

Смартфон Apple — не єдиний інструмент, який може знадобитися блогеру для виконання «професійних обов’язків». Про інші корисні гаджети та пристосування розповідаємо нижче.

Фотоапарат

Візуал у сучасному блозі — понад усе. Публіку важно «підкупити» лише цікавими текстами або корисними порадами. Потрібна «родзинка». Гарні фотознімки чудово підходять на її роль. Перша заповідь сучасного блогера — жодних селфі у стрічці. Краще публікувати професійні портрети, флетлеї, пейзажі. Що завгодно, тільки не «автопортрети». 

Аудиторію потрібно дивувати, тому звичайні фото зі смартфона доцільно «розбавляти» знімками з фотоапарата. Це чудовий спосіб підвищити актив на сторінці, адже читачі обов’язково будуть запитувати, за допомогою якої саме техніки створено красиві фотографії. 

Штатив

Приймаючи рішення стати блогером, варто відразу змиритися з «життям в об’єктиві». Якщо мова йде про лайфстайл блог, доведеться знімати ледь не кожен власний крок.

Робити це самостійно досить складно, а наймати оператора для щоденного знімання — безглуздо. Вихід є: варто купити ергономічний штатив з регульованою висотою.

За допомогою штатива можна знімати:

  • відео про прибирання та розважальні танцювальні ролики,
  • розмовні історії чи рецепти,
  • б’юті-уроки.

Додаткове світло


При недостатньому освітленні фотографії й сторіз для соціальних мереж виходять неякісними, «зернистими» і недостатньо яскравими. Звичайно, можна знімати лише вдень або завжди фотографуватися тільки надворі або біля вікна. Але для блогера це проблематично. Розв’язувати проблему здатні такі пристрої, як:

  • велика кільцева лампа,
  • компактна світлодіодна підсвітка для смартфона,
  • зовнішній фотоспалах.

Фотофон

Місце для створення красивих фото є далеко не у всіх помешканнях. Серед меблів, одягу, квітів у горщиках та інших предметів побуту зробити гідну уваги «фотку» дуже важко. Щоб назавжди розпрощатися з проблемою зайвих об’єктів у кадрі, варто придбати фотофон. Краще обрати модель, яка з легкістю перетворюється на стіл для фільмування «предметок».

Звичайно, список гаджетів, потрібних для блогера, на цьому не закінчується. Це лише «програма-мінімум» для новачка. Далі — більше, але це вже зовсім інша історія.

Суспільство

“Doc Kyiv Fest”: в Україні стартував фестиваль документального кіно

Опубліковано

В четвер 28 березня в залі “Планета кіно” в Києві відбулася церемонія відкриття триденного фестивалю документального кіно Doc Kyiv Fest. Участь у конкурсі взяли шість українських документальних стрічок.

Про це повідомляє фестиваль на своїй сторінці в Facebook.

Фестивальний конкурс

В перший день анонсували цьогорічних конкурсантів – ними стали шість документальних стрічок українських режисерів та режисерок:

  • “Коли закінчиться зима 2022?”, режисерка Ганна Трофімова;
  • “Лінії”, режисерка Ганна Трофімова;
  • “Мій тато — дослідник блискавок”, режисерка Ірина Шостка;
  • “Фортеця Маріуполь. Саймон”, режисерка Юлія Гонтарук;
  • “Домівка на спині”, режисер Володимир Бакум;
  • “Одеса уві сні”, режисер Кирило Наумко.

Вирішувати, який із фільмів стане переможцем, буде міжнародне журі, до якого ввійшли українська продюсерка Ольга Бесхмельниціна, ізраїльський режисер Ітай Енгель та німецький продюсер Ерік Холланд. Окрім міжнародного журі оцінювати фільми буде журі Спілки кінокритиків України.

Читати також: Дві подруги в розкішних вишиванках. Як виглядали українки у Бахмуті в 1913 році

Про фестиваль

Doc Kyiv Fest – щорічний міжнародний кінофестиваль середньометражного глядацького документального кіно, започаткований Громадською організацією “Кінофест” за підтримки Одеського міжнародного кінофестивалю та Starlight Media.

Місією кінофестивалю є розвиток та популяризація середньометражної глядацької документалістики в Україні та її інтеграція в світову.

Програма фестивалю:

Нагадаємо, що ЮНЕСКО підтримує Україну: нова програма культурного розвитку.

Також ми повідомляли, що в Мілані відкрили читальну залу в памʼять про Вікторію Амеліну.

Фото: Doc Kyiv Fest

Читати далі

Суспільство

У Мілані відкрили читальну залу в памʼять про Вікторію Амеліну

Опубліковано

26 березня в бібліотеці Gallaratese в Мілані відбулося відкриття читальної зали імені Вікторії Амеліної – української письменниці, яка загинула 1 липня 2023 року під час російського обстрілу Краматорську.

Про це повідомляє PEN Ukraine.

Про Вікторію Амеліну

Вікторія Амеліна – українська письменниця, авторка романів “Синдром листопаду, або Homo Compatiens”, “Дім для Дома” та книжок для дітей. Була волонтеркою, громадською діячкою. Від початку російсько-української війни здійснювала волонтерські поїздки на деокуповані території Україні.

фото: PEN Ukraine

Читати також: Вікторії Амеліній присудили норвезьку премію за свободу слова

Про бібліотеку на читальну залу

Gallaratese – це людний бібліотечний простор, де знаходять для себе місце всі ті, хто прагне отримати додаткові знання. На книжкових полицях зберігається якісна підбірка українських текстів та текстів про Україну.

фото: PEN Ukraine

Ініціатива з присвоєння зали імені Вікторії Амеліної належить головному редактору італійського видання Linkiesta Крістіану Рокка, чия газета з відповідальністю та щирістю ставилася до місії Вікторії, яку вона несла у своїх текстах та на ділі. Мерія міста Мілан відповіла на заклик головного редактора Linkiesta й одразу знайшла відповідну бібліотечну залу варту імені Вікторії Амеліної.

Нагадаємо, що театр на Подолі відзначено премією Олега Вергеліса за виставу “Процес”.

Також ми повідомляли, що фільм-лауреат Крістіни Тинькквич “Як там Катя?” зʼявився на Takflix.

Фото: PEN Ukraine

Читати далі

Суспільство

В межах чеської ініціативи Україна отримає мільйон боєприпасів

Опубліковано

Учасники чеської ініціативи, спрямованої на закупівлю артилерійських снарядів для України за межами Європи, уклали угоду, в рамках якої Київ отримає мільйон боєприпасів, що перевищує первісні плани.

Про це повідомляє Європейська правда, посилаючись на Corriere della Sera.

За даними Corriere della Sera, Україна може отримати перші партії боєприпасів не у червні, як раніше публічно заявляли в чеському уряді, а вже у квітні.

Читати також: Сили ППО вночі знищили 84 повітряні сили: 58 БПЛА та 26 ракет

Хронологія новин про ініціативу

Першочергово передбачалося, що буде закуплено 800 тисяч снарядів: 500 тисяч для найбільш калібру 155 мм і ще 300 тисяч для 122 мм, але чеські урядовці знайшли ще 200 тисяч снарядів.

З перший днів анонсу до ініціативи доєдналося дагато країн. Усього долучились 15 країн, зокрема Німеччина, Франція, Голландія, Норвегія, Швеція, Португалія, Люксембург, Фінляндія, Бельгія, Польща та Канада. Не всі з них публічно оголосили, яку саме суму внесли для закупівлі снарядів.

Нагадаємо, що у Польщі видали поетичну збірку військової поетеси.

Також ми повідомляли, як Андрій Палій познайомив Європу з українською молочною продукцією. 

Фото: Еспресо

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство2 дні тому

“Глядачі полюбили нас за українську виставу”: як харківський лялькар лікує депресію у військових

Там, де болю не видно зовні, всередині він може бути гострішим. Українські воїни, які щодня...

Суспільство7 днів тому

«На такій печериці можна хоч піцу робити!». Переселенець з Донеччини за грант відродив бізнес із вирощування грибів-гігантів

Юрій Душенко з Донеччини розпочав справу наприкінці 2015 року. Двічі втрачав бізнес, вимушено змінив три...

Суспільство1 тиждень тому

Зробив теплиці на бабусиному городі. Як підприємець з Вінниччини отримав грант на полуничний бізнес

Дмитро Гринь з Ладижина з радістю та гордістю оглядає свої володіння — довгі рівненькі рядки...

Суспільство1 тиждень тому

Думав, що гранти виграють лише «свої». Як кондитер з Київщини почав створювати українські макарони

Його соцмережі — це поєднання естетичного задоволення та вибуху смакових рецепторів. А різнокольорові макарони, які...

РЕКЛАМА: