Суспільство
Фермери облаштували на Рівненщині туристичну локацію: деталі
На Рівненщині родина фермерів облаштувала нову локацію для туристів. Про це повідомляє пресслужба облдержадміністрації.
Об’єкт розташований на туристичному зеленому маршруті «Медове коло». Тож, подорожуючі матимуть територію, де вже влітку зможуть перепочити та залишитися на нічліг.
Читайте також: У нацпарку на Прикарпатті створили новий екомаршрут
Як з’явилась ідея?
Локацію облаштовують на території фермерського господарства «Надія» (с.Шпанів, Рівненський район, вулиця Центральна, 40). Її господарі Ярослав та Лариса Паламарчуки давно займаються агротуристичним бізнесом. Тож тепер ще й вирішили розширити послуги для подорожуючих.
«Ідея виникла спонтанно. Біля нашої садиби постійно проїжджають велосипедисти. Часто вони шукають, де відпочити. От і вирішили облаштувати територію для подорожуючих. Так, перепочити туристи зможуть у перголі під виноградними гронами. Також можна буде пограти у теніс в альтанках. Але родзинкою стане апібудиночок. Він містить ніші, куди ставитимуть вулики з медом. Турист, відпочиваючи, зможе отримати сеанс апітерапії. Буде тут і звичайний літній будинок, криниця та фонтани», – розповідає Ярослав Паламарчук.
150 тисяч гривень на проєкт
Ініціативу вдалося реалізувати завдяки участі в обласному конкурсі проєктів територіальних громад, що вже вдесяте проводиться в області. На облаштування туристичної локації з обласного бюджету виділені кошти в сумі 150 тисяч гривень на умовах співфінансування з місцевого бюджету.
Окрім того, господарі агросадиби вирощують у штучній екологічній водоймі осетрів, мають ожинове поле та інші принади, що можуть зацікавити туристів.
Зелений маршрут «Медове коло» простягнувся територією Рівненського, Березнівського, Гощанського, Корецького та Костопільського районів. Він складає майже 300 км. Це приваблива для туристів територія, тому на ній створюють місця для відвідування, атракції з розвинутою туристичною інфраструктурою.
Суспільство
Біотехнологиня та вчителька пішли зі своїх робіт, щоби розвивати прифронтове Запоріжжя. А тепер попри обстріли навчають молодь урбаністики, а жінок — робототехніки. Повну історію героїнь ми розказали на ютуб-каналі ШоТам.
Історія героїнь випуску
Світлана Мамай готувала дітей до успішного складання ЗНО у приватній школі. Та її цілі змінилися, коли на Запоріжжя полетіли ракети, а на околицях точилися бої. Тоді одразу зупинили навчання, а Світлана бачила себе лише у волонтерстві.
«Усе було досить сумбурно — невідомо, що далі. Розгублені діти, розгублена певною мірою я, втрата соціальних напрацювань, які в мене були. Тобто те, що в мене було важливим у викладанні — взаємодія з людьми, це енергетика, яку ти можеш отримувати, — воно повністю зникло», — поділилася культурна менеджерка ГО «Молодь Онлайн» Світлана Мамай.
Читайте також: Підприємець із Вінниці відкрив енергонезалежну реберню на воді (ВІДЕО)
У волонтерському штабі вона зустріла Анастасію Торянік, яка полишила роботу в біотехнологічній кампанії, аби надавати гуманітарну допомогу. Світлана та Анастасія спрацювалися і скоро опікувалися волонтерськими групами.
Та невдовзі ГО, яка координувала штаб, припинила роботу. Колежанки опинилися перед вибором: повертатися до звичних справ чи повністю йти в активізм. Тож вони долучилися до ГО «Молодь Онлайн», якій саме бракувало лідерок.
Тепер Анастасія організовує навчання для молоді Запоріжжя, а Світлана займається урбаністикою.
Про те, як активістки розвивають громадське життя у власному місті, дивіться повне відео на ютуб-каналі ШоТам. Це відео створили завдяки підтримці Уряду Канади в межах проєкту «Голос жінок і лідерство Україна», що впроваджує Український Жіночий Фонд.
Раніше ми писали, як режисерка відкрила власну кіностудію: 17 років до мрії (ВІДЕО).
Фото: ютуб-канал ШоТам
Коментарі
Суспільство
- англійською;
- польською;
- німецькою;
- французькою;
- іспанською.
Коментарі
Суспільство
Біографія фотографа
8 фото, що доводять злочини «совєтів»
- Розкуркулена сім’я біля свого будинку в с. Удачне Донецької області. 30-ті рр. ХХ століття
Коментарі