Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Екоактивісти з усієї України зібралися на освітньому таборі в Карпатах  

Опубліковано

Освітній табір Екодії «Знизу вверх» обʼєднав у Карпатах понад 50 екоактивістів та екоактивісток із різних регіонів країни. Він став унікальною платформою для обміну досвідом, отримання нових знань та формування мережі взаємопідтримки в екоспільноті.  

Що було у програмі

Програма табору була насиченою: лекції про концепт зеленого відновлення, приклади успішних проєктів у громадах, практикуми з написання звернень до влади та створення спільнот. Представниці різних громадських організацій, таких як «Екоклуб», «Плато» та Українська природоохоронна група, поділилися своїм досвідом та надали цінні поради учасникам.  

«Це перший освітній активістський табір, який громадська організація Екодія організувала з початку повномасштабного вторгнення. Ми прагнули дати учасникам та учасницям актуальні знання щодо концепту зеленого відновлення та навчити ефективно впливати на процеси відбудови на місцевому рівні», – розповіла менеджерка волонтерської спільноти Екодії та координаторка табору Дарія Жданова.  

Хто брав участь

Загалом Екодія отримала 259 заявок на участь у таборі, з яких обрали 35 учасників та учасниць. Серед них – місцеві активістки та голови ініціативних груп, працівниці нацпарків, енергоменеджери громад, представниці громадських організацій, голова ОСББ, студенти і студентки та волонтерки Екодії.   

«Я долучився до табору, щоб отримати цінний досвід, познайомитися з людьми, які поділяють мої погляди та професійні інтереси. Працюю енергоменеджером, тож моя робота напряму пов’язана з довкіллям та адаптацією до зміни клімату. Тут я вперше спробував писати звернення до влади та дізнався багато нового про стратегічне планування у сфері енергетики та клімату», – поділився учасник табору Артур Штогрин. 

Читайте також: «Чорнобильські бабусі», «Компас» і «Заповідник Асканія». 11 фільмів про екологію та Україну – радять ШоТам і Такфлікс

Залучили представників з Бучі, Мелітополя та Охтирки

Організаторкам вдалося залучити представників громад, які найбільше постраждали від російської агресії. Так про концепцію зеленого відновлення дізналися учасниці з Охтирки, Херсону, Запоріжжя, Дніпра, Маріуполя, Бучі, Вознесенська та інших міст.  

«Я давно слідкую за Екодією і мені було цікаво розширити екоспільноту, адже вона в Україні вузька. Як кажуть, Земля кругла, Україна ще кругліша, а екоспільнота – це прям круг у кубі. Обов’язково зустрічаєш когось, кого бачила у мережі, або у проєктах, десь перетиналася. Мені дуже сподобалося, що долучитися могли як люди з досвідом, так і люди, які тільки-тільки починають свій активістський шлях. Абсолютно усі різні учасники, але разом з‘являється такий ефект взаємопідтримки і взаємної впевненості, що ми усі на правильному шляху. Я закликаю долучатися, не дивлячись на досвід чи вік, а тільки на відчуття, що ви хочете долучитися до екоспільноти і разом творити великі зміни», – поділилася враженнями Наталія Гаєцька, голова ГО «Маріуполь нуль відходів». 

Мікрогранти для громад

Після завершення табору учасники та учасниці зможуть взяти участь у конкурсі на отримання мінігрантів для втілення природоохоронних та кліматично-адаптаційних проєктів у своїх громадах. Це можуть бути проєкти зі створення прибережних смуг, відновлення лісосмуг та впровадження інших природоорієнтованих рішень. 

Про освітній табір Екодії

Захід проведено в межах проєкту «Econet 2»,за підтримки Bread for the World через Austausch e.V., а також у межах проєкту «Закриття циклу: справедливий енергетичний перехід, розроблений містами та регіонами» за фінансової підтримки Європейського Союзу, та за фінансової підтримки Федерального міністерства економіки та кліматичних дій Німеччини в рамках проєкту Міжнародної Кліматичної Ініціативи (ІКІ) «Посилення громадянського суспільства в реалізації національної кліматичної політики». 

Нагадаємо, Укрпошта анонсувала нові марки, присвячені захисту екології.

Фото: Освітній табір Екодії «Знизу вверх»

Коментарі

Суспільство

Одяг із сенсом: 7 брендів, які популяризують українських діячів

Опубліковано

Хустка з піснями Івасюка чи футболка з цитатою Шевченка? ШоТам зібрав 7 брендів одягу й аксесуарів, які допомагають більше дізнатися про відомих українців.

byMe 

Бренд одягу byMe створило в Києві подружжя Аліни та Дмитра Сердюків понад вісім років тому. 

«byMe не лише виробник жіночого одягу, але й рушій культури, осередок нового погляду на вже знайоме чи давно забуте», — йдеться на сайті бренду.

Задля створення одягу бренд співпрацює з музеями й експертами та вивчає фахову літературу. Перша колекція, яку повʼязали з українським мистецтвом, називалася «Хто ми є?» — її бренд присвятив Шевченку та створив у співпраці з Національним музеєм Тараса Шевченка.

А  от одна з колекцій хусток бренду називається «Березіль», адже присвячена театру Леся Курбаса. Її запустили в співпраці з проєктом «Open Kurbas: цифрова колекція», який надав доступ до матеріалів.

Нову осінню колекцію бренду, присвячену Лесі Українці, створили за підтримки Музею видатних діячів української культури. Бренд зробив акцент на комірцях, адже поетеса любила доповнювати ними свої щоденні образи.

Де купити: сайт

Вартість: одяг з колекції «Леся Українка» — від 1190 гривень

Мерч від «Локальної історії»

Медіа «Локальна історія» створило власний мерч — футболки та худі на історичну тему. Зокрема, на футболках можна побачити зображення Степана Бандеру в горах, відтворене зі справжньої світлини, адже той дійсно любив походи в гори й активний відпочинок. 

Також є кілька варіантів, присвячених Русі, — наприклад, футболка «Іду на Ви» є присвятою героїчним походам руського князя Святослава, що попереджав своїх ворогів про початок воєнних дії цим легендарним висловом.

Де купити: сайт 

Вартість: від 550 гривень

Nesamovyto

Nesamovyto — український бренд одягу та аксесуарів, який поєднує повсякденні речі з мистецтвом. Одну з найбільших колекцій «Несамовиті обличчя» бренд створив у співпраці з ілюстраторкою Марією Оз — це чотири шовкові хустки: «Леонтович», «Курбас», «Плитка-Горицвіт» та «Крушельницька», а також їхні утеплені варіанти, які візуально розповідають про цих постатей.

Наприклад, на хустку, присвячену Леонтовичу, нанесли такі сенси: нотний стан, який символізує його діяльність; різдвяну зірку, адже Леонтович написав відомого «Щедрика»; голуба — символа миру та свободи, якому присвячена композиція «Ой у саду голуби гудуть». 

Також у бренду є окремі хустки, пов’язані з мистецтвом, як-от весняна «Я піду в далекі гори», присвячена творчості Володимира Івасюка.

Де купити: сайт

Вартість: хустки — від 2 800 гривень

Marmur

«Твій культурний одяг!» — так описує себе бренд одягу з цитатами українських класиків, який робить «літературу видимою». 

Зокрема, бренд пропонує футболки з висловами Ліни Костенко, Тараса Шевченка, Івана Багряного, Лесі Українки та Григорія Сковороди, а також худі зі словами Івана Франка.

«Я був поза політикою до 17 років, а потім якось почав диивитись на цей світ з-під окулярів українця під проводом Бандери. Зняв рожеві окуляри малоросійства і почав пірнати в українську культуру. У 2019 році започаткував культурний проєкт Marmur, крамницю Marmurstore і перейшов остаточно на спілкування українською», — розповідає засновник бренду Роман Алімаскін у своїх соцмережах.

Де купити: Інстаграм

Вартість: від 550 гривень

«Авіація Галичини»

«Ми — це український бренд одягу, натхненний новою українською армією. Армією, яку ми мали колись і знову маємо зараз через потребу захищати свої кордони», — пишуть на сайті бренду.

Більшість одягу бренду присвячена бригадам цивільної та військової авіації. Також серед колекцій є серія футболок, худі та поло «Ігор Сікорський», що вшановує українського винахідника.

Інша колекція «Індіанець» присвячена українському пілоту Івану Даценку, який став вождем індіанського племені ірокезів, хоча всі вважали його загиблим у роки Другої світової війни.

Де купити: сайт

Вартість: одяг для дітей — від 500 гривень, для дорослих — від 850 гривень

Literaturniy store

Це літературно-просвітницька онлайн-крамничка одягу й аксесуарів, де можна не лише купити вбрання із зображеннями українських класиків, але й більше дізнатися про них. 

«Щоб не плакать, я сміялась» Лесі Українки, «Цілую з першого рядка, бо до останнього не втерплю дуже скучив» Василя Симоненка чи «Кохайтеся, чорнобриві, та не з москалями» Тараса Шевченка — ці та інші футболки з цитатами видатних українських постатей в історії можна придбати в Literaturniy store.

Де купити: інстаграм

Вартість: від 770 гривень

Luckyhumanoid

Український бренд повсякденного одягу випустив футболку «Розстріляне відродження» про дев’ятьох українських митців, яких знищила радянська влада у 30-х роках XX століття. 

«”Розстріляне відродження” — це громада, в яку об’єднано понад 260 тисяч митців, закатованих більшовицьким тоталітарним режимом. Тоді було знищено 80% української творчої інтелігенції. Ми згадали лише маленьку частину, та наш обов’язок — пам’ятати кожного!» — зазначає бренд в описі до футболки.

Де купити: сайт

Вартість: 1100 гривень

Усі фото в статті — із сайтів та соцмереж брендів.

Читайте також: Футболка як донат: це 5 колекцій брендів, які закривають збори для військових

Коментарі

Читати далі

Суспільство

Місія МВФ погодила виділення Україні траншу в $1,1 мільярда

Опубліковано

Місія МВФ узгодила виділення Україні траншу у 1,1 млрд дол. Серед подальших умов – боротьба із ухилянням від сплати податків, відновлення діяльності незалежної наглядової ради «Укренерго» та аудит НАБУ

Про це повідомляє пресслужба МВФ.

Представники Міжнародного валютного фонду (МВФ), які працювали в Києві з 4 вересня, погодили позитивний перегляд чотирирічної програми для України та виділення нового траншу в розмірі 1,1 мільярда доларів.

Керівник місії МВФ в Україні Гевін Грей повідомив, що Україна виконала всі умови для цього перегляду.

Щодо підвищення податків, МВФ не встановлював конкретних вимог, але рекомендував Україні вживати заходів для боротьби з ухиленням від сплати податків і тіньовою економікою.

Читайте також: Вцілілі квартири на Сирці підключать до комунікацій: компенсація на ремонт

Також МВФ закликав реформувати митницю, зокрема надати Міністерству фінансів більший контроль і забезпечити прозорий вибір керівників митниці.

Серед найближчих завдань – створення Вищого адміністративного суду, реформування Рахункової палати, проведення аудиту НАБУ та відновлення наглядової ради «Укренерго» до кінця грудня.

Нагадаємо, Україна отримала €70 мільйонів від Банку розвитку Ради Європи.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

«Укрзалізниця» з початку року відремонтувала понад 700 кілометрів колій

Опубліковано

За 8 місяців 2024 року залізничники вже встигли відремонтувати 737,6 км колій, що становить 62% від запланованого обсягу на рік.

Про це повідомляє пресслужба «УЗ».

На дільницях з інтенсивним рухом поїздів капітальним ремонтом оновили майже 239 км колій та близько 499 км – іншими ремонтами. Вид та обсяги робіт на тих чи інших дільницях залізничники обирають залежно від ступеня зношеності колії, необхідності виконати повну або часткову заміну її елементів.

Читайте також: Укрзалізниця оформила 55 тисяч квитків для військових за літо: як працює сервіс онлайн-бронювання

«Як і зазвичай, цьогоріч ремонт колійної інфраструктури відбувається за планом, тож не позначається на інтенсивності руху пасажирських і вантажних поїздів», — зауважують в «Укрзалізниці».

До кінця цього року «Укрзалізниця» планує відремонтувати 1200 км колій.

Нагадаємо, в «Укрзалізниці» змінять рух деяких потягів.

Фото: «УЗ»

Коментарі

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство2 тижні тому

Не чекали на зміни, а пропонували їх самі. Жителі цих громад взяли розвиток до своїх рук

Ці українці вміють перетворювати сміття на сакури та донати для ЗСУ. Вони не чекають рішень...

Суспільство3 тижні тому

Ровесники незалежності: що про українську свободу говорять ті, хто виборює її просто зараз

Що таке «незалежність», водночас просто і складно пояснити. У цьому слові криються мільйони думок, людських...

Суспільство1 місяць тому

«Ми виходимо за своїх». Ці люди організовують мирні акції на підтримку військовополонених у своїх містах

Станом на травень 2024 року в Україні зареєстровано 38 тисяч зниклих безвісти — і військових,...

Суспільство1 місяць тому

Люди не вірять, що вони справді там працюють: це жінки у «чоловічих» професіях

Оксана за фахом перукарка, Анеліна — фельдшерка, а Марія має історичну освіту та до декрету...

РЕКЛАМА: