Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
Ekovata z hazet Ruslan Taradayko z Vinnyts Ekovata z hazet Ruslan Taradayko z Vinnyts

Технології

Ековата з газет: вінничанин виробляє незвичний утеплювач для будинків

Опубліковано

Руслан Тарадайко з Вінниці запустив виробництво ековати для утеплення будинків з газет та паперових відходів. Оскільки головним інгредієнтом утеплювача є целлюлоза, цех розташували на території великої друкарні по вулиці Чехова, передає vinnitsa.info.

“Ековата, яка не підтримує горіння та розповсюдження вогню і значно поліпшує захист будівлі під час виникнення пожежі, давно популярна у країнах Заходу, – говорить підприємець. – Найбільше целюлози, яку в Україні не виробляють, міститься у газетному папері, у нашому випадку – це відпрацьовані газети або відходи газетного виробництва”.

Захищає від грибка і гризунів

При виготовленні ековати використовується газетний папір з поліграфії, додаються високоякісні антисептики, які не мають неприємного запаху, знижують рівень горючості, захищають від впливу грибкових мікроорганізмів і попереджають розвиток бактерій.

“Борна кислота, відома як безпечний засіб у боротьбі з гризунами та комахами, також має антисептичну дію”, – розповідає підприємець.

За його словами, укладання утеплювача має певні особливості: ековату не стелять просто на стіну. Спочатку роблять каркас, а до спеціальної установки висипають суху спресовану речовину, яка розрихлюється і тоді під дією тиску видувається на змочений водою фасад.

“Це ідеальний варіант для приватних садиб: у селах раніше не утеплювали дахи, через які втрачається 25% тепла”, – говорить підприємець.

Читайте також: На Кіровоградщині з відходів буряків добуватимуть паливо

Утеплення ековатою безпечне і якісне, зазначає Руслан Тарадайко.

“Ековату можна повторно використовувати, наприклад, після проведення перепланування будинку, – зауважує він. – Вартість такого утеплення залежить від товщини шару, який задувають на поверхню і обходиться  у порівнянні з іншими утеплювачами недорого і надійніше”.

700 тисяч гривень на проект

Руслан Тарадайко почав реалізувати проект у березні 2018 року. Завдяки цьому вдалося працевлаштувати чотири людини.

“Для запуску виробництва на повну потужність потрібно близько 700 тисяч гривень, – розповідає він. – Грант у розмірі 100 тисяч гривень отримали на обласному конкурсі стартапів, який організовувала Вінницька ОДА. – Кошти витратимо на купівлю обладнання для пневматичної укладки ековати, яка дозволить створити мобільну пересувну станцію – комплекс на колесах буде повністю автономним: забезпечуватиме себе і світлом, і водою, і сировиною”.

Читайте також: Студент із Миколаєва створив “сонячну” черепицю

Сьогодні підприємство Руслана Тарадайка дозволяє виробляти 25-30 тонн екологічного утеплювача. За словами вінничанина, з часом потужність виробництва збільшать.

Наразі вінничанин утеплює ековатою власного виробництва приміщення свого підприємства.

[su_button url=”https://www.liqpay.ua/ru/checkout/i56624243821″ target=”blank” style=”flat” background=”#F2AF1C” color=”#000″ size=”5″ center=”yes” radius=”10″ icon=”icon: credit-card” icon_color=”#000″ text_shadow=”0px 0px 0px #c7c7c7″ desc=”Вас буде перенаправлено на сайт liqpay” rel=”lightbox”]Підтримати проект[/su_button]

Технології

Завдяки ШІ підлітків з українського прикордоння зробили героями картин Айвазовського й Малевича

Опубліковано

Компанія Reface, яка спеціалізується на розробці різноманітних продуктів ШІ, використовуючи штучний інтелект, створила унікальну серію портретів підлітків у стилі картин видатних українських художників, таких як Казимир Малевич та Іван Айвазовський.

Про це повідомляє медіа speka.

фото: speka

Про проєкт

Підлітки з прикордонних та прифронтових громад стали учасниками технологічного кемпу Dive in ESTEAM від ГО GoGlobal. Спеціально для кемпу Reface мульти-продуктова ШІ компанія розробила унікальні стилі Малевича та Айвазовського та згенерувала серію картин-портретів підлітків у стилі деколонізованих художників.

Читати також: Замість сміття — сакури. Як на Одещині очільниця громади об’єднала мешканців заради змін

Участь взяли понад 30 дітей з Чернігівської, Харківської, Запорізької, Миколаївської та Сумської областей. За словами авторів ідеї, метою кемпу є допомогти молоді отримати практичні навички спрямовані на розвиток інноваційного мислення, творчості, аналітичних здібностей, які будуть корисними для кар’єри та життя.

Нагадаємо, що в Польщі в прокат вийде український фільм “Я, Побєда і Берлін”.

Також ми повідомляли, що Нацбанк випустив монету до роковин Чорнобильської трагедії.

Фото: speka

Читати далі

Технології

Українські розробники створили бойовий колісний дрон CRAB (ВІДЕО)

Опубліковано

В Україні створили військову колісну безпілотну платформу під назвою CRAB, яка має як бойові, так і медичні модифікації.

Про це повідомляє “Мілітарний”.

Про розробку

У березні 2024 року, завдяки державному кластеру BRAVE1 для розвитку військових технологій, роботизована платформа CRAB успішно пройшла випробування та отримала сертифікацію відповідності стандартам ДСТУ та кодифікацію за стандартами НАТО.

Колісна платформа представлена у варіантах CRAB-М (Militarty) та CRAB-LS (Life Saver).

Модифікація Military платформи CRAB призначена для проведення розвідувально-ударних операцій. На неї можна встановити бойовий модуль, що включає кулемет ПКТ з 650 набоями і гранатомети РПГ-7 або РПВ-16. Також платформа може виконувати дистанційне мінування та розмінування.

фото: Мілітарний

Читати також: Українські хакери здійснили кібератаку на сервіси партії “єдина росія”

Параметри дрону

Бойовий радіус дії платформи складає 1,5 кілометра, запас ходу – 25 кілометрів, а безперервна робота можлива протягом 4 годин.

Розміри CRAB: довжина – 1480 мм, ширина – 1080 мм, висота верхньої частини – 580 мм (1250 мм з модулем), а відстань від землі – 300 мм. Максимальна вантажопідйомність – 150 кілограмів.

Час згортання та розгортання платформи – 5 і 7 хвилин відповідно. Повна маса – 330 кілограмів, що дозволяє перевозити її на пікапах, причепах та малих вантажівках.

Медично-логістична версія має повну масу 440 кілограмів і може перевозити корисне навантаження вагою до 270 кілограмів. На борту можуть розміститися дві сидячі або три лежачі людини. Розміри: довжина – 2000 мм, ширина – 1080 мм, висота верхньої частини – 780 мм, а відстань від землі – 300 мм.

Управління платформою може здійснюватися за допомогою пульта дистанційного керування або спеціального під’єднаного пульта. Оператор може керувати платформою за допомогою FPV-окулярів.

Нагадаємо, що Нацбанк випустив монету до роковин Чорнобильської трагедії.

Також ми повідомляли, що вийшов новий трейлер гри “S.T.A.L.K.E.R. 2: Серце Чорнобиля” (ВІДЕО).

Фото: Мілітарний

Читати далі

Технології

Вийшов новий трейлер гри “S.T.A.L.K.E.R. 2: Серце Чорнобиля” (ВІДЕО)

Опубліковано

В короткому відеоролику демонструється Прип’ять з висоти пташиного польоту, а також уперше використовують українську мову для спілкування.

Про гру

S.T.A.L.K.E.R. – це серія ігор у жанрі “шутер” від першої особи, що складається з трьох частин. Дія розгортається у наш час у зоні відчуження Чорнобильської АЕС, де внаслідок радіаційного викиду почали з’являтися аномалії. “Серце Чорнобиля” стане четвертою грою у серії та першою, яка вийде на консолях.

Читати також: Українські хакери здійснили кібератаку на сервіси партії “єдина росія”

Плани щодо випуску гри вперше оголосили у 2010 році. Однак це вже четверте перенесення дати релізу з моменту представлення геймплею у 2021 році. Тоді проєкт планували випустити у квітні 2022 року. До цього моменту GSC Game World планувала випустити гру у першому кварталі 2024 року.

Четверта частина гри вийде 5 вересня 2024 року на фізичних носіях у чотирьох версіях: Standard, Limited, Collector’s та Ultimate Edition.

Нагадаємо, що українська продюсерка створила музичний супровід для кампейну Nike.

Також ми повідомляли, що публічний простір на Подолі проведе прибирання для створення нового місця у форматі поп-ап парку.

Фото: S.T.A.L.K.E.R. 2: Серце Чорнобиля

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство2 тижні тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство3 тижні тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство3 тижні тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

Суспільство3 тижні тому

Виготовляє «гівняні» прикраси з пташиного посліду. Це історія арт-активістки, яка живе з голубом  

Свого першого голуба Валеру вона побачила в закинутій квартирі майже бездиханним пташеням і врятувала. А...

РЕКЛАМА: