Суспільство
Дизайнерка із Черкащини виготовляє нові речі зі старих та допомагає ЗСУ
Майстриня родом із Тального на Черкащині Надія Павлова створює модні речі зі старого одягу. Жінка у такий спосіб популяризує ідеї апсайклінгу або ж свідомого споживання. Це не просто переробка старих речей, а виготовлення із них нових.
Про це пишуть «Вісті Черкащини».
Майстриня розповідає. Що така ідея їй близька, оскільки нині текстильна індустрія — одна із найспустошливіших для планети.
«Для збереження екології нам потрібно переосмислювати споживання речей. Також апсайклінг мені подобається тим, що тут є основа, до якої ти додаєш якісь елементи. Це схоже до ліплення скульптур і це мене приваблює», – каже майстриня.
Читайте також: Нове життя для пластику. Як українські та світові бренди рятують світ від сміття
Серед її творчого доробку є речі у будь-яких кольорах, із найрізноманітнішими принтами, малюнками та вишивкою. Часто Надія перешиває власні старі жакети, футболки чи джинси, також використовує речі друзів.
Надія тривалий час працювала у далекій від моди сфері – була фармацевтом. Якось товариш подарував їй швейну машинку. З того часу вона почала експериментувати із пошиттям та перешиванням речей.
Дивіться відео: Волонтерка одягає переселенців і підбирає ефектні та стильні луки
«Я стовідсотковий самоучка. Все, що я роблю – роблю інтуїтивно. Чесно зізнаюсь, що не вмію навіть професійно робити лекала, але те, що я створюю, – це ніби пориви моєї душі», — розповіла Надія.
Жінка створює унікальні образи: спідниці зі старих сорочок та штанів, плаття із піжам та шкірянок тощо. Про етапи, які проходять уже зношені речі, перед тим як стати чимось модним, Надія публікує у соціальних мережах. Першу свою роботу вона теж пам’ятає – це були перешиті зі спортивної футболки жакет та сарафан.
Також жінка розповідає, що нині її коханий захищає Україну від окупантів на фронті і щоб підтримати його, у неї виникла ідея зробити серію патріотичних сорочок «Вірші Симоненка».
Читайте також: Українські бренди підкорюють Нью-Йорк. Що представляли дизайнери на цьогорічному Тижні моди
«Я люблю творчість Василя Симоненка, зокрема його любовну лірику. І от моя туга за коханим спонукала мене до такого її вираження», – каже дизайнерка.
На першій такій сорочці майстриня зобразила карту України у червоних кольорах. Її вона створила 15 квітня 2022 року, як символ того, що в цей день повітряна тривога лунала по всій території України, окрім окупованого Криму.
Читайте також: «Кожна пара шкарпеток – це особиста історія». Як проєкт Vilni підтримує безробітних жінок під час війни
Також Надія додала до цієї композиції твір Симоненка «Де зараз ви, кати мого народу?». Нині у неї є не одна подібна сорочка, виручені кошти із продажу яких вона перераховує на потреби Збройних Сил України.
Нагадаємо, харківський бренд ORIGA показав в Італії колекцію одягу, створену на лінії фронту.
Окрім того, бренд дитячого одягу Be Easy евакуювався і шиє дощовики для ЗСУ.
Також ШоТам розповідав, як український бренд відшиває комбінезони для песиків і допомагає ЗСУ.
Фото: viche.ck.ua.
Суспільство
- Запорізької;
- Дніпропетровської;
- Донецької;
- Сумської;
- Херсонської.
Підтримка ВПО на Київщині
Коментарі
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі