Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Економіка

Двічі переселенка на грант відкрила бізнес та виготовляє страви у реторт-пакетах

Опубліковано

Двічі переселенка Тетяна Чернікова на Полтавщині розпочала бізнес з виготовлення страв тривалого зберігання у реторт-пакетах з овочів, фруктів, ягід та круп.

Про це повідомляє пресслужба Програми USAID АГРО.

Жінка до 2016 року мешкала у Донецькі. З чоловіком, донькою та новонародженим сином переїхали до Харкова, а після повномасштабної агресії вдруге була змушена переїхати на Полтавщину.

Як розпочала власну справу?

У Харкові Тетяна з родиною заснувала тепличне господарство «Green for you – мікрогрин/мікрозелень» і організувала успішний сімейний бізнес з вирощування мікрозелені. Загалом вирощували близько 20 видів мікрогріну до 500 кілограмів на місяць та стали одними з найбільших за обсягами постачальниками зелені у місті. Обсяги реалізації продукції зростали й жінки вирішили зайнятися ще й переробкою органічної зелені на соуси та заправки до салатів.

Читайте такожХто такий Ігор Сікорський, або Як РФ вкрала українця, який подарував світу гелікоптери (ТЕСТ)

Незадовго до повномасштабного вторгнення, Тетяна отримала співфінансування від Програми USAID АГРО для розширення виробничих потужностей та розвитку свого бізнесу. Але підприємиця навіть не встигла розпакувати отримане в рамках проєкту обладнання, як почалася війна. Через постійні ракетні та артилерійські обстріли Харкова Тетяна змушена була втікати. Сім’я вирішила переїхати та перевезти отримане від Програми USAID АГРО обладнання до більш безпечного регіону, де їм запропонували будинок знайомі.

На новому місці, у с. Оржиця Полтавської області, Тетяна орендувала виробниче приміщення, знайшла місцевих постачальників сировини та відновила виробничу діяльність.

Щоб йти в ногу з часом і умовами, які диктує війна переглянули та адаптували раніше погоджений в межах договору перелік готової продукції до споживчих вподобань військового часу. Почала виготовляти прості, доступні, готові до споживання страви тривалого зберігання у реторт-пакетах з овочів, фруктів, ягід та круп.

Така продукція користується попитом під час війни: її легко споживати в умовах проблем з електрикою, переміщеним особам та людям на деокупованих територіях, які не мають доступу до зручностей.

Дивіться відеоВинаходи на війні: 93 ОМБр показала баггі для «Стугни-П»

Тож встановили обладнання, взяли на роботу працівницю, запросили технолога для розробки рецептур та підготовки технічної документації. Сьогодні, завдяки наданому в межах проекту обладнання, виготовляє 11 найменувань продукції та збільшили обсяги виробництва на 30%.

Оскільки запуск виробництва збігся з сезоном збору врожаю, підприємиця закуповувала у місцевих підприємств, виробників та жителів громади сезонні ягоди, фрукти та овочі для переробки, що стало додатковим заробітком для місцевих жителів. Вони часто мають залишки городини, але не мають ринку збуту. Так, вдалося налагодити стабільне постачання сировини.

Читайте також: Жінкам від жінок. Хто шукає берці 35-го розміру для наших захисниць? Проєкт «Землячки» та його засновниця Ксенія Драганюк

Тетяна розповідає, що планують розвивати підприємство у с. Оржиця, адже це справді потрібно громаді. У планах – запуск нового цеху та налагодження роботи з торговими мережами.

Нагадаємо, підприємець із Донеччини відновив бізнес у Яремчому та організовує благодійні обіди.

Також ми розповідали, як у деокупованому Святогірську підприємець запустив пекарню.

Фото: facebook.com/usaid.agro.

Економіка

Данія купуватиме зброю для ЗСУ в українських виробників

Опубліковано

Данський уряд затвердив виділення 200 мільйонів данських крон на придбання української зброї та військової техніки для Збройних сил України безпосередньо у виробників на території України.

Про це повідомив міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін.

“Це перше подібне рішення – я вірю, що перше з багатьох. І це те, про що ми невпинно просили партнерів протягом останніх місяців”, – розповідає Олександр Камишін.

Також міністр відзначив, що українська оборонна промисловість вже настільки розігналась і розрослась, що український бюджет не може завантажити виробників замовленнями на повну.

Читати також: В окупованому Криму ліквідували воєнний обʼєкт: що саме знищили

“Спроможність українського ОПК становить майже $20 мільярдів. При цьому Україна має лише $6 мільярдів на закупівлю озброєння. Грубо кажучи, у нас працює лише третина всіх верстатів, які наявні в країні, бо грошей не вистачає, щоб забезпечити замовленнями решту”, — відзначив Камишін.

Наголошується, що вихід з цієї ситуації — переконати партнерів, які готові купувати зброю для України, робити це в українських зброярів і дати їм замовлення.

Нагадаємо, що розробники створили гру для зборів донатів.

Читати далі

Економіка

В Україні на гранти бізнесу держава спрямувала вже 3,7 млрд грн

Опубліковано

За державною програмою “Власна справа” 15,600 українців отримали мікрогранти на суму 3.7 млрд грн для розвитку бізнесу. Це понад 3 тисячі нових малих та мікропідприємств у різних галузях, які створять понад 34 тисячі нових робочих місць по всій країні.

Про це повідомляє Мінекономіки.

Серед отримувачів 53% – жінки, 34% – чоловіки, і 13% – юридичні особи. Більшість планують витратити кошти на придбання обладнання для бізнесу.

Читайте також: Міністерство оборони та ЗСУ анонсували створення Корпусу демінерів

Найбільше грантів отримали жителі Львівської області, Рівненської області, Івано-Франківської області, Вінницької області та міста Києва.

Найпопулярнішими сферами для нових бізнесів стали оптова та роздрібна торгівля, ремонт автотранспортних засобів, тимчасове розміщення й організація харчування, та переробна промисловість.

Нагадаємо, фільм “20 днів у Маріуполі” зʼявиться на Netflix.

Читати далі

Економіка

Литва допоможе Україні з обладнанням для реконструкції енергоінфраструктури

Опубліковано

Міністр енергетики Литви Дайнюс Крейвіс оголосив про готовність своєї країни допомогти Україні відновити її енергетичну інфраструктуру, передаючи обладнання з тимчасово непрацюючої Вільнюської ТЕС, а також частину обладнання з Ігналінської АЕС та складів енергетичних компаній.

Про це повідомляє LRT.

Деталі допомоги

Повідомляється, що до України також буде відправлено великий трансформатор.

Читати також: Швейцарія виділить на відновлення України $5,5 млрд до 2036 року

Згідно з інформацією видання, Вільнюська ТЕЦ не функціонує з 2016 року, але, незважаючи на це, на станції проводиться профілактичне обслуговування та планові випробування. За словами міністра, частину обладнання буде розібрано на запчастини, а частину можна буде використовувати безпосередньо.

“Ми дамо їм все необхідне. У Харкові зруйновано 80% всієї мережі – як теплової, так і електричної – у Харкові. Якщо ми не допоможемо, українці не зможуть відновити мережу та сектор опалення до зими, що буде дуже і дуже складно”, – відзначив Міністр енергетики.

Нагадаємо, що міноборони розповіло про український БПЛА UJ-26 “Бобер”.

Також ми повідомляли, що в Києві відкрили “Трініті ХАБ” для людей із порушеннями зору.

Фото: з вільних мереж

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство6 днів тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство2 тижні тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство2 тижні тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

Суспільство3 тижні тому

Виготовляє «гівняні» прикраси з пташиного посліду. Це історія арт-активістки, яка живе з голубом  

Свого першого голуба Валеру вона побачила в закинутій квартирі майже бездиханним пташеням і врятувала. А...

РЕКЛАМА: