Суспільство
Дві вулиці у центрі Дніпра зроблять пішохідними
У середмісті Дніпра з’являться нові пішохідні вулиці. Мова йде про квартал вулиць Володимира Мономаха та Столярова. Про це розповів заступник міського голови Михайло Лисенко, інформує Urban Dnipro.
“Стратегічно це дуже правильне рішення, адже у середньостроковій перспективі центр міста має позбутися транзиту приватного транспорту, надаючи перевагу громадському транспорту, велосипедам та людям. Таке рішення допоможе вулицям середмістя стати більш людиноорієнтованими. Це загальносвітова практика всіх без виключення розвинених міст, які воліють покращити цінне середовище історичного центру, зробити його комфортним, безпечним та цікавим”, – йдеться у повідомленні.
Також зазначається, що при правильній організації дорожнього руху та при правильному моделюванні транспортних потоків жодних проблем з мобільністю містян не буде, натомість перенасичений транспортом центр Дніпра стане комфортним та безпечним місцем для всіх.
Читайте також: Як триває будівництво Подільсько-Воскресенського мосту в Києві
Суспільство
Біотехнологиня та вчителька пішли зі своїх робіт, щоби розвивати прифронтове Запоріжжя. А тепер попри обстріли навчають молодь урбаністики, а жінок — робототехніки. Повну історію героїнь ми розказали на ютуб-каналі ШоТам.
Історія героїнь випуску
Світлана Мамай готувала дітей до успішного складання ЗНО у приватній школі. Та її цілі змінилися, коли на Запоріжжя полетіли ракети, а на околицях точилися бої. Тоді одразу зупинили навчання, а Світлана бачила себе лише у волонтерстві.
«Усе було досить сумбурно — невідомо, що далі. Розгублені діти, розгублена певною мірою я, втрата соціальних напрацювань, які в мене були. Тобто те, що в мене було важливим у викладанні — взаємодія з людьми, це енергетика, яку ти можеш отримувати, — воно повністю зникло», — поділилася культурна менеджерка ГО «Молодь Онлайн» Світлана Мамай.
Читайте також: Підприємець із Вінниці відкрив енергонезалежну реберню на воді (ВІДЕО)
У волонтерському штабі вона зустріла Анастасію Торянік, яка полишила роботу в біотехнологічній кампанії, аби надавати гуманітарну допомогу. Світлана та Анастасія спрацювалися і скоро опікувалися волонтерськими групами.
Та невдовзі ГО, яка координувала штаб, припинила роботу. Колежанки опинилися перед вибором: повертатися до звичних справ чи повністю йти в активізм. Тож вони долучилися до ГО «Молодь Онлайн», якій саме бракувало лідерок.
Тепер Анастасія організовує навчання для молоді Запоріжжя, а Світлана займається урбаністикою.
Про те, як активістки розвивають громадське життя у власному місті, дивіться повне відео на ютуб-каналі ШоТам. Це відео створили завдяки підтримці Уряду Канади в межах проєкту «Голос жінок і лідерство Україна», що впроваджує Український Жіночий Фонд.
Раніше ми писали, як режисерка відкрила власну кіностудію: 17 років до мрії (ВІДЕО).
Фото: ютуб-канал ШоТам
Коментарі
Суспільство
- англійською;
- польською;
- німецькою;
- французькою;
- іспанською.
Коментарі
Суспільство
Біографія фотографа
8 фото, що доводять злочини «совєтів»
- Розкуркулена сім’я біля свого будинку в с. Удачне Донецької області. 30-ті рр. ХХ століття
Коментарі