Економіка і бізнес
ДТЕК запустив вітрову та сонячну електростанції у Румунії для зміцнення енергобезпеки України
Група ДТЕК запустила в експлуатацію сонячну і вітрову електростанції в Румунії в межах інтеграції до спільного енергетичного ринку з Європейським Союзом.
Про це повідомили на сайті компанії.
Зазначається, що ці проєкти в ЄС, разом із Тилігульської вітростанцією у Миколаївській області вартістю 650 млн євро, мають зміцнити енергетичну безпеку України та пришвидшать інтеграцію енергетичних ринків з ЄС.
«Українці зробили чіткий вибір, заявивши, що їхнє майбутнє – у Європі, і розширення ДТЕК на території ЄС є живим доказом цих прагнень. Цей момент знаменує собою ще один крок уперед у рамках інтеграції європейської та української енергетичних систем на шляху до вступу України в ЄС», — йдеться у повідомленні.
Два проекти в Румунії — вітрова і сонячна електростанції — є першими в європейському портфелі компанії. Проект «Руджиноаса» — це ВЕС потужністю 60 МВт з 10 турбінами V162-6,0 МВт від компанії Vestas.
Читайте також: Клопотенко взявся за відновлення Житнього ринку: створює гастрономічний центр Києва. Що з цього вийде? Інтерв’ю з ресторатором
Проект «Глодень» — це СЕС потужністю 53 МВт. Будівельні роботи на обох об’єктах розпочалися в березні 2023 року.
Загальна сума залучених у ці проєкти інвестицій становить 150 мільйонів євро. Разом ці дві установки вироблятимуть приблизно 225 тис. МВт-год електроенергії на рік.
Про Тилігульску ВЕС
Нагадаємо, навесні 2023 року ДТЕК побудував Тилігульску ВЕС в Миколаївській області за 100 км від лінії фронту потужністю 114 МВт. Це перша подібна станція, побудована в умовах бойових дій.
ДТЕК інвестував у її будівництво $200 млн. В грудні 2023 року оголошено про старт проєкту другої черги Тилігульської ВЕС вартістю $450 млн.
Загальні інвестиції в будівництво ВЕС в Миколаївській області складуть $650 млн, що є найбільшою приватною інвестицією в українську енергетику за всі роки Незалежності.
Раніше ми повідомляли, що на Тернопільщині вітроелектростанції будуватимуть одразу чотири громади.
Фото: dtek.com.
Економіка і бізнес
Коментарі
Економіка і бізнес
Отримання нового статусу
Проєкт RIVCircular
- перероблювання відходів будівництва та знесення;
- перероблювання акумуляторів електромобілів;
- використання відходів як ресурсу відновлення та енергії;
- цифровізація малих і середніх підприємств тощо.
Коментарі
Економіка і бізнес
Що є в системі
- реєстру заявок;
- державного реєстру сортів рослин, придатних для поширення в Україні;
- державного реєстру патентів на сорти рослин;
- реєстру суб’єктів насінництва та розсадництва;
- реєстру аудиторів із сертифікації (агрономів-інспекторів);
- реєстру сертифікатів на насіння та/або садівний матеріал;
- реєстру органів з оцінки відповідності.
Коментарі