Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Колонки

Дропшипінг від А до Я. Як вийти на міжнародний ринок без власного товару

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Про вихід на міжнародний eCommerce ринок з хендмейд-товарами я розповідав в одній із попередніх колонок. Там же обіцяв, що наступну публікацію присвячу дропшипінгу. Власне, ця тема особлива для мене, адже я й сам починав свій шлях в міжнародній торгівлі саме з дропшипінгу. Тож приємного прочитання.

Почнемо з теорії. Дропшипінг – це коли ви не виготовляєте власний товар, а виступаєте посередником між виробником та кінцевим споживачем. 

Поясню на пальцях: 

 1. Обираєте на Aliexpress цікавий товар. 
 2. Розміщуєте його на власному сайті із вищою ціною;
 3. Продаєте та отримуєте прибуток за рахунок різниці ціни.

Так, пояснення примітивне і не враховує багато деталей, але суть, я думаю, зрозуміла. Тож до справи.

Для кого підійде дропшипінг та які в нього переваги

Дропшипінг – це чудовий варіант, якщо ви хочете спробувати в eComm, але не маєте або впевненості в цій ідеї, або великого стартового капіталу. А ще якщо маєте кілька вільних годин і шукаєте варіант заробітку, який можна поєднувати з навчанням / іншою роботою / домашніми справами.

Які ж переваги дропшипінгу?

 • Працювати можна з дому, пляжу чи, скажімо, з Рейтарської, якщо ви в Києві. Тобто жодної прив’язки до офісу.
 • Не потрібно орендувати склад, закуповувати партію товару та хвилюватися що не продасться.
 • Не потрібен великий стартовий капітал.
 • Не потрібно витрачати час на роботу з поштовими службами доставки – це справа вашого виробника / постачальника товару.
 • Можна легко змінити категорію продукту.

Як вибрати товар

Рекомендую почати в тій ніші, яка вам подобається і яку ви розумієте. Якщо ви, наприклад, експерт в зоотоварах, то насамперед розгляньте цей напрям та не кидайтесь, скажімо, в аксесуари для автомобілів, бо «юний і успішний» хлопчина, який з’явився вам в 6-секундній рекламі на ютубі сказав, що саме там заробив свій перший мільярд. Ні, слухайте передусім себе. Також у підтвердження цих слів додам, що з нішею, яка вам подобається буде значно приємніше працювати.

Далі аналітика. Якщо з нішею визначилися – подивіться, що в ній пропонують вже наявні продавці. Також візьміть до уваги ціну товару на ринку та якість сервісу. Якщо ви певні, що зможете не гірше – переходьте до пошуку постачальників.

Де шукати постачальників

Якщо у вашому населеному пункті є виробництво товарів із обраної категорії – почніть з нього, адже вартість буде нижчою, а прямий контакт з виробником стане перевагою. Але я розумію, що таке співпадіння – це дуже щасливий випадок, тому наступні варіанти будуть більш реалістичними.

На сайтах виробників можна знайти вкладку гуртових продажів, де іноді трапляється розділ «Дропшипінг». Там ви побачите або умови співпраці, або контакт, за допомогою якого можна дізнатися необхідну інформацію.

Але якщо ви знайшли цікавий товар, але на сайті немає розділу «для дропшиперів», то не соромтесь написати чи зателефонувати. У більшості випадків підприємці відкриті до додаткових каналів збуту, а ви їм пропонуєте саме це. Далі справа за вигідними умовами, адже домовитись можна з ким завгодно.

Також, якщо ви не про хендмейд та крафтове виробництво, можете розглянути Aliexpress. Завдяки зручним додаткам та плагінам для дропшипінгу працювати з подібними маркетплейсами дуже зручно. Як приклади програм можете розглянути:

 • Modalyst;
 • Spocket;
 • My Online Fashion Store;
 • Syncee;
 • Creative Hub.

І ще один нескладний спосіб пошуку товару: ввести в пошуковику «Дропшипінг постачальники [вставити назву потрібної категорії товару]». 

Таким чином варіантів можна знайти безліч, але обов’язково зважайте на відгуки інших дропшиперів, щоб не натрапити на шахраїв. 

Як створити сайт

Якщо визначились з товаром, то варто вибрати і платформу для продажів. Це може бути як магазин на маркетплейсі, так і онлайн-крамниця. Поговоримо про другий варіант, а саме про платформу Shopify. Це конструктор сайтів, для електронної комерції. Shopify має багато платних та безкоштовних плагінів, що спрощують та удосконалюють роботу онлайн-магазинів.

На Shopify зручно створити як сайт для продажу одного товару, так і мультибрендовий магазин. Тобто ви можете продавати товари відразу кількох виробників. Також платформа пропонує кілька тарифних планів в залежності від потреб продавця. Детальніше про них можете дізнатися тут.

Читайте також: Чи варто виходити на Etsy в 2023? Аналізуємо показники маркетплейсу

Якщо ви хочете сайт з унікальним дизайном, то будьте готові заплатити кількасот доларів дизайнеру, який його для вас зробить. Також враховуйте вартість домену та хостингу, на якому плануєте створити магазин.

Shopify має зручний інтерфейс, тому створити магазин можна навіть без ІТ-навичок, але доведеться трішки помрочитись. Також є варіант замовити такий сайт у фахівців та всього за тиждень отримати за мінімальну вартість готовий магазин. У Handmade-Hub, наприклад, вартість такого сайту стартує від $250. Тому, якщо ви починаєте в дропшипінгу, то займатиметесь насамперед пошуком постачальників – а ми для вас створимо сайт. 

Де шукати покупців

Маємо сайт та товар на ньому, що далі. А далі – маркетинг та просування. 

 1. Почнімо з безкоштовних методів – створіть соцмережі з урахуванням інтересів цільової аудиторії. Facebook, Instagram – це база, але також не нехтуйте такими соцмережами як Pinterest, Tik-Tok (до речі він має цікавий плагін для Shopify), Twitter.
 2. Таргетована реклама – Facebook Ads, Google Ads, реклама в Pinterest.
 3. SEO-просування сайту.
 4. Реклама в YouTube.
 5. Email-розсилки.
 6. Інфлюенс-маркетинг.

Ми в Handmade-Hub закриваємо практично всі ці напрями (крім останнього), тож будемо раді допомогти вам із стартом на міжнародному ринку. А ще на моїй інстаграм-сторінці можна знайти багато кейсів із результатами нашої роботи.

Тут радити можна багато, тож, щоб не займати ефірний час, залишу посилання на цікаву статтю, де зібрано 27 маркетингових порад для розвитку онлайн-магазину.

Які ризики

На жаль ви не можете на 100% бути впевненими у якості товару та доставки, адже за це відповідає постачальник. Якщо покупець отримує свій товар із запізненням або в неналежному стані, то, звісно, буде запитувати і вимагати компенсацію вже від вас.

Також певний ризик полягає в тому, що ви можете натрапити на шахраїв, які візьмуть кошти, але не відправлять замовлений товар.

Крім того, якщо ви погано проаналізували ринок і ЦА, вклавшись при цьому в створення сайту та рекламу продукту, витрати можуть не окупитися – ви залишитесь в «мінусі».

Тож зважуйте всі «за» та «проти» і виходьте на міжнародний ринок – у нас тут весело! А ще для натхнення поділюся кількома зразковими магазинами, що створені на Shopify – ось тут. Це дійсно чудова платформа – на ній свої сайти створювали навіть такі світові бренди як Kylie Cosmetics та Minecraft. Тож і ви не відставайте.

Колонки

Торгівельна війна – це помилка

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Польські, угорські та словацькі чиновники ввели односторонню заборону на імпорт української аграрки. Наші почали погрожувати торговими бар’єрами у відповідь. Тепер з Польщі – нашого традиційного союзника – лунають заяви про можливе зниження загальної підтримки.

Питання, а навіщо це все?

Коли польські урядовці починають займатися протекціонізмом, то від цього в першу чергу страждає їхній народ. Адже що відбувається, коли вони обмежують імпорт агропродукції? Одиничні фермери виграють, але більшість поляків почнуть втрачати гроші, бо “захищений” від іноземної конкуренції бізнес завищить ціни. А ще цей бізнес стратить мотивацію розвиватися. Захист місцевих виробників від конкуренції завжди закінчується їхнім програшем, бо «тепла ванна» дестимулює розвиток продуктивності та зводить нанівець інновації.

Для нас ефект стане прямо протилежним. Так, для підприємців-експортерів це шкода, вирощували полякам зерно, кукурудзу або яблука, мали дохід, а тепер така халепа. Але підприємці – вони тому і підприємці, що вміють викручуватись в складних ситуаціях, пристосовуються та щось вигадують. Заробили менше, зробили висновки, відкоригували бізнес-процеси і поїхали далі! У перспективі наші агропідприємці вийдуть з цієї битви сильнішими. А що споживачі? Вони теж виграють, бо ціни стануть нижчими, а купівельна спроможність зросте.

На жаль, мало людей по обидва боки кордону розуміють як працює економіка. Через це політики обох країн керуються політичною доцільністю і тому втягуються в незрозумілу торгівельну війну з негативними наслідками для всіх сторін.

Які висновки та кроки маємо зробити ми?

По-перше, нам не можна воювати на всі фронти одночасно.

По-друге, від торгівельних воєн, які розв’язують чиновники, найбільшої шкоди зазнають громадяни їхньої власної країни. Тож не потрібно вестися на провокації та відповідати симетричними заборонами. Ба більше, нам потрібно знімати бар’єри на імпорт, знижувати мита та зменшувати навантаження на бізнес всередині країни, щоб компенсувати втрати, які понесла українська сторона від протекціонізму. Це одночасно зніме напругу у відносинах замість нікому не потрібної ескалації.

В жодному разі не можна повторювати хибні дії, через які страждатимуть українці. А зі шкодою для польських споживачів через дії їхніх політиків нехай розбираються вони самі.

Будь-яка перешкода торгівлі завдає шкоди всім учасникам вільного обміну. Проте більше страждає сторона, що “захищає” своїх підприємців від імпорту. Підприємців не треба захищати, їм головне не заваджати.

Це авторська колонка. Публікація відображає особисті думки автора, що можуть не співпадати з позицією редакції ШоТам. 

Читати далі

Колонки

Чому Еритрея голосує «проти»? Ефіопське козацтво

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Після повномасштабного вторгнення московії українці неочікувано відкрили для себе невелику африканську країну — Еритрею. Вона разом із КНДР, Сирією та білоруссю голосувала в ООН проти резолюції, що визнає московію агресором і вимагає припинити війну. Якщо з іншими недокраїнами ситуація відносно зрозуміла, то до Еритреї постають питання. Тож, копнемо трошки історичного ґрунту, щоб розібратися у цих відносинах. 

Еритрея стала незалежною державою лише в 1993 році — унаслідок тривалої боротьби з Ефіопією.

Але до чого тут взагалі московія, і що вона робить в Африці? 

Річ у тім, що в московії та Ефіопії давні дипломатичні відносини, і почалися вони ще наприкінці ХІХ сторіччя, при чому доволі сумбурно. Жив колись московитський аферист-авантюрист Миколай Ашинов. Він постійно їздив імперією і просив гроші на казкові проєкти. Одним із них було проникнення до Ефіопії під виглядом православної місії і створення там московської колонії.

Зрештою він отримав добро від царя, й 10 грудня 1888 року з Одеси вийшов корабель, набитий попами й різного роду пройдисвітами, яких Ашинов видавав за «вільних козаків». 6 січня 1889 року вони висадилися на африканський берег у районі Таджурської затоки й на місці розваленої фортеці заснували колонію «Нова москва». Та вже через місяць французький флот знищив її, а переселенців відправили додому.

Такий фінал нікого не збентежив, навпаки, у тому ж 1889 році до Ефіопії прибуває нова експедиція. Цього разу вже зі справжніми кубанськими козаками на чолі з Віктором Машковим, якого прийняв ефіопський імператор Менелік II.

Тоді й було встановлено дипломатичні зв’язки між Ефіопією та московією

Водночас Італія офіційно визнає сусідню до Ефіопії Еритрею своєю колонією. Ця територія ще в 1869 році придбала італійська компанія «Rubattino» у місцевого султана, а в 1882 році передана у власність уряду Італії (наберіться трошки терпіння, скоро цей клаптик безплідної землі ще вистрілить).

Ефіопія приваблювала європейців насамперед своїми природними багатствами й вигідним географічним положенням, крім того, її населення сповідувало християнство. У 1889 році Італія підписує Уччальський договір про мир і співпрацю з Ефіопією в обмін на визнання за собою Еритреї. Проте одна обставина договору зробила його відомим і донині. Амхарською мовою стаття 17 звучала як: «Його Величність цар царів Ефіопії МОЖЕ вдаватися до послуг уряду Його Величності італійського короля у всіх справах з іншими державами та урядами». Але італійською мовою «може» перетворилося на «повинен».

Певний час ефіопський імператор намагався дипломатичним шляхом вирішити цю проблему, але йому це не вдалося, тому в 1893 році він розірвав Уччальський договір.

У 1895 році починається італо-ефіопська війна

Союзниця Ефіопії московія надсилає загони кубанських козаків під проводом осавула Миколая Леонтьева. Він проводять модернізацію армії і навчає її воювати за європейським зразком. Окрім цього Ефіопії допомагали Британія і Франція, які переслідували власні інтереси.

Уже в 1896 році Італія була вимушена підписати мирний договір, за яким визнала незалежність Ефіопії й виплатила їй контрибуції. Натомість обидві сторони погоджуються залишити Еритрею під владою Італії. Реваншистські настрої та самолюбство перемогли, і в 1935–1936 роках відбувається друга італо-ефіопська війна.

У результаті Ефіопія була повністю захоплена й об’єднана з Еритреєю та Сомалі в італійську колонію. У 1941 році Британія звільнила Ефіопію, але Еритрею залишила під своєю владою, доки в 50-тих роках на засіданнях ООН не підняла питання її майбутнього. Представники самої Еритреї просили надати їм незалежність, але Ефіопія наполягала на приєднанні цих територій до себе на правах автономії. Більшість учасників ООН підтримала другий варіант.

Так і з’явилася на світ Федерація Ефіопії та Еритреї

Однак уже в 1962 році автономія була скасована, після чого почалася громадянська війна. У період з 1975 по 1991 роки радянські війська відкрито допомагали Ефіопії.

Імовірно, коли ви прочитали це все, могли поставити запитання: навіщо це все Еритреї, та чому вона зараз підтримує колишнього ворога? Питання цілком влучне, адже за всіма законами логіки та здорового глузду Еритрея повинна була б, навпаки, підтримувати боротьбу України за свободу та незалежність, бо їм це до болю знайомо. 

На жаль, все доволі прозаїчно. Після проголошення незалежности влада в Еритреї опинилася в руках колишніх повстанців. Президентом став Ісаяс Афеверкі, який править і сьогодні (уже понад 40 років!), а організація «Народний фронт за демократію та справедливість» стала єдиною дозволеною партією.

Еритрея входить до антирейтингу всесвітнього індексу свободи преси та демократії у світі

У період своєї незалежності Еритрея в основному воювала зі своїми сусідами, а також підтримувала повстанців, які виступали проти урядів сусідніх країн. Дійшло до того, що в 2009 році Радбез ООН, ЄС та низка країн, у тому числі московія, наклали санкції на цю африканську країну за постачання зброї сомалійським повстанцям. І московія та Еритрея не довго були ворогами. Вони відновили свої відносини у 2018 році. Цьому сприяли санкції, накладені на московію після вторгнення в Україну в 2014 році, та підписання миру між Еритреєю та Ефіопією. Як ми бачимо, їхні відносини з того моменту лише теплішають.

Нині Еритрея входить до антирейтингу всесвітнього індексу свободи преси та демократії у світі. Так країна, котра поклала стільки сил та крові за свою незалежність, під проводом диктатора потрапила до справжньої економічної та соціальної прірви.

З 2004 року в Еритреї діє наказ уряду відкривати вогонь на ураження по всіх, хто намагається втекти з цього «раю на землі». Що ж, московія знайшла собі гідного союзника.

Це авторська колонка. Публікація відображає особисті думки автора, що можуть не співпадати з позицією редакції ШоТам. 

Читати далі

Колонки

Прозорість під час війни та її важливість у відбудові

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Що таке прозорість?

Чітке та вичерпне розкриття терміну “прозорість” українське законодавство не містить. Різні нормативно-правові акти пояснюють його у своєму аспекті. Принцип прозорості та відкритості закладено у ЗУ «Про доступ до публічної інформації», «Про інформацію», «Про публічні закупівлі», «Про державну службу» та інших.

Загалом, національне законодавство визначає необхідність дотримання принципів прозорості та відкритості у різних сферах і лише в окремих випадках деталізує їх складові.

Стан прозорості під час війни

Варто зазначити, що до війни рівень прозорості в Україні можна було визначити як високий, що підтверджують міжнародні рейтинги:

Детальніше про інші рейтинги можна дізнатися у розділі 1.3.1 у аналітичній записці “Прозорість: базовий принцип успіху української відбудови”

З початку повномасштабного російського вторгнення, було призупинено доступ до Єдиного державного веб-порталу відкритих даних. та до реєстрів, які знаходяться у підпорядкуванні Мін’юсту та НАЗК (частково відкрили у серпня 2022 року). Окрім цього, Мін’юст видав Наказ, яким зупинило на час дії воєнного стану оприлюднення інформації у форматі відкритих даних.

Однак, попри вищезазначені обмеження чинною є постанова Кабміну №835 “Про набори даних, які підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних” і ЗУ “Про доступ до публічної інформації”. Отже, їх виконання є обов’язковим, як це було до повномасштабного російського вторгнення.

Через те, що питання відкриття доступу до публічної інформації ніяк не обговорювалося у владі, то в березні 2023 р. оприлюднили заяву з вимогою відновити доступ до реєстрів та інформації, яка була закрита з 24 лютого 2022 р., яку підписали 60 представників ОГС. Основні тези заяви це повернення доступу до:

 • декларацій;
 • звітів партій;
 • діяльності парламентських комітетів;
 • Єдиного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців та інших реєстрів Мін’юсту;
 • судового реєстру;
 • реєстру арештованих активів АРМА.

Також, змін зазнала сфера публічних закупівель. 28 лютого 2022 року Кабмін дозволив проводити закупівлі шляхом укладання прямих договорів, без проведення аукціонів на платформі Prozorro, а вже в червні 2022 р. уряд цю норму повернув. З жовтня 2022 р., якщо вартість закупівля менша ніж 100 тис. грн для товарів та послуг, 200 тис. грн. для поточного ремонту та 1,5 млн. грн. для робіт, то можна укласти прямий договір, якщо більше, то необхідно проводити тендер.

Важливість прозорості у повоєнній відбудові

Прозорість – один з головних принципів відбудови України. Тому, відновлення довоєнного рівня доступу до інформації (з урахування безпекових міркувань) повинно бути. Цю тезу заклали у Меморандумі між МВФ та Україною. Також, прозорість є одним з керівних принципів, який відображений у підсумковому документі “Декларація Лугано” під час Міжнародної конференції з питань відновлення України (URC 2022).

Відкритість і прозорість процесів відбудови важлива, бо вже можна стверджувати, що велику частку необхідних коштів будуть надавати міжнародні партнери. Кількість цих партнерів буде велика і кожен буде мати власні вимоги, щодо звітування, закупівель і т. п. Тому, важливо мати загальну відкритість всіх проєктів відбудови, для того, щоб громадяни та партнери, мали змогу моніторити весь процес.

Для відкритого процесу відбудови запустилась державна електронна екосистема DREAM, яка забезпечує єдиний цифровий маршрут для всіх проєктів відбудови. Ця платформа дозволить громадам створювати свої проєкти, залучати кошти не тільки з бюджету, а і від міжнародних партнерів та дасть змогу контролювати результативність і ефективність реалізації проєкту. Презентація публічного модуля цифрової екосистеми управління відновленням DREAM відбулася під час конференції Ukraine Recovery Conference (URC) в червні 2023 в Лондоні.

Висновок

Хоч повноцінна відбудова буде проходити після перемоги України, проте закласти головні засади та створити умови прозорості процесу необхідно зараз. 

Повернення довоєнного доступу до публічної інформації є важливим рішенням, яке необхідно ухвалити, для забезпечення прозорості влади перед громадянами та міжнародними партнерами. Відбудова України буде відбуватися більшою мірою коштами партнерів, тому відкритість процесу необхідна для подальшої підтримки та позитивної репутації України, як демократичної  та відкритої країни.

Як один з інструментів забезпечення прозорості процесу відбудови створено платформу DREAM, яка допоможе як у залученні коштів, так і у контролі їх використання.

Отже, принцип відкритості та прозорості є фундаментальним для відбудови, розвитку та демократизації України.

Це авторська колонка. Публікація відображає особисті думки автора, що можуть не співпадати з позицією редакції ШоТам. 

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство14 години тому

«Центром Львова я ще обов’язково погуляю»: історія переселенки на кріслі колісному, яка працює на себе та майже не виходить з дому

Стара 9-поверхова панелька, ліфт голосно приїздить на 4-й поверх. Двері відчиняє невисока жінка: «Доброго дня!...

Суспільство15 години тому

«Лайк» з операційної та нове життя на Харківщині: як підприємиця стала бойовою медикинею

Божену Гринько з Києва мобілізували навесні 2022 року. Жінка сама пішла до військкомату як медикиня....

Суспільство2 дні тому

Росіяни жили в кімнаті для дошкільнят: на Київщині волонтери відновили сільську бібліотеку

На столі в бібліотеці села Дружня Анна Михайлівна зберігала папку з документами наших військових. Коли...

Суспільство2 дні тому

Бочки з томатною пастою були пробиті снарядами й уламками. На Херсонщині відновив роботу консервний завод, який майже знищили росіяни

Георгій та Ольга Червєнкови — підприємці та власники консервного заводу на Херсонщині, якому понад дев’ять...

РЕКЛАМА: