Колонки
Дропшипінг від А до Я. Як вийти на міжнародний ринок без власного товару
Про вихід на міжнародний eCommerce ринок з хендмейд-товарами я розповідав в одній із попередніх колонок. Там же обіцяв, що наступну публікацію присвячу дропшипінгу. Власне, ця тема особлива для мене, адже я й сам починав свій шлях в міжнародній торгівлі саме з дропшипінгу. Тож приємного прочитання.
Почнемо з теорії. Дропшипінг – це коли ви не виготовляєте власний товар, а виступаєте посередником між виробником та кінцевим споживачем.
Поясню на пальцях:
- Обираєте на Aliexpress цікавий товар.
- Розміщуєте його на власному сайті із вищою ціною;
- Продаєте та отримуєте прибуток за рахунок різниці ціни.
Так, пояснення примітивне і не враховує багато деталей, але суть, я думаю, зрозуміла. Тож до справи.
Для кого підійде дропшипінг та які в нього переваги
Дропшипінг – це чудовий варіант, якщо ви хочете спробувати в eComm, але не маєте або впевненості в цій ідеї, або великого стартового капіталу. А ще якщо маєте кілька вільних годин і шукаєте варіант заробітку, який можна поєднувати з навчанням / іншою роботою / домашніми справами.
Які ж переваги дропшипінгу?
- Працювати можна з дому, пляжу чи, скажімо, з Рейтарської, якщо ви в Києві. Тобто жодної прив’язки до офісу.
- Не потрібно орендувати склад, закуповувати партію товару та хвилюватися що не продасться.
- Не потрібен великий стартовий капітал.
- Не потрібно витрачати час на роботу з поштовими службами доставки – це справа вашого виробника / постачальника товару.
- Можна легко змінити категорію продукту.
Як вибрати товар
Рекомендую почати в тій ніші, яка вам подобається і яку ви розумієте. Якщо ви, наприклад, експерт в зоотоварах, то насамперед розгляньте цей напрям та не кидайтесь, скажімо, в аксесуари для автомобілів, бо «юний і успішний» хлопчина, який з’явився вам в 6-секундній рекламі на ютубі сказав, що саме там заробив свій перший мільярд. Ні, слухайте передусім себе. Також у підтвердження цих слів додам, що з нішею, яка вам подобається буде значно приємніше працювати.
Далі аналітика. Якщо з нішею визначилися – подивіться, що в ній пропонують вже наявні продавці. Також візьміть до уваги ціну товару на ринку та якість сервісу. Якщо ви певні, що зможете не гірше – переходьте до пошуку постачальників.
Де шукати постачальників
Якщо у вашому населеному пункті є виробництво товарів із обраної категорії – почніть з нього, адже вартість буде нижчою, а прямий контакт з виробником стане перевагою. Але я розумію, що таке співпадіння – це дуже щасливий випадок, тому наступні варіанти будуть більш реалістичними.
На сайтах виробників можна знайти вкладку гуртових продажів, де іноді трапляється розділ «Дропшипінг». Там ви побачите або умови співпраці, або контакт, за допомогою якого можна дізнатися необхідну інформацію.
Але якщо ви знайшли цікавий товар, але на сайті немає розділу «для дропшиперів», то не соромтесь написати чи зателефонувати. У більшості випадків підприємці відкриті до додаткових каналів збуту, а ви їм пропонуєте саме це. Далі справа за вигідними умовами, адже домовитись можна з ким завгодно.
Також, якщо ви не про хендмейд та крафтове виробництво, можете розглянути Aliexpress. Завдяки зручним додаткам та плагінам для дропшипінгу працювати з подібними маркетплейсами дуже зручно. Як приклади програм можете розглянути:
- Modalyst;
- Spocket;
- My Online Fashion Store;
- Syncee;
- Creative Hub.
І ще один нескладний спосіб пошуку товару: ввести в пошуковику «Дропшипінг постачальники [вставити назву потрібної категорії товару]».
Таким чином варіантів можна знайти безліч, але обов’язково зважайте на відгуки інших дропшиперів, щоб не натрапити на шахраїв.
Як створити сайт
Якщо визначились з товаром, то варто вибрати і платформу для продажів. Це може бути як магазин на маркетплейсі, так і онлайн-крамниця. Поговоримо про другий варіант, а саме про платформу Shopify. Це конструктор сайтів, для електронної комерції. Shopify має багато платних та безкоштовних плагінів, що спрощують та удосконалюють роботу онлайн-магазинів.
На Shopify зручно створити як сайт для продажу одного товару, так і мультибрендовий магазин. Тобто ви можете продавати товари відразу кількох виробників. Також платформа пропонує кілька тарифних планів в залежності від потреб продавця. Детальніше про них можете дізнатися тут.
Читайте також: Чи варто виходити на Etsy в 2023? Аналізуємо показники маркетплейсу
Якщо ви хочете сайт з унікальним дизайном, то будьте готові заплатити кількасот доларів дизайнеру, який його для вас зробить. Також враховуйте вартість домену та хостингу, на якому плануєте створити магазин.
Shopify має зручний інтерфейс, тому створити магазин можна навіть без ІТ-навичок, але доведеться трішки помрочитись. Також є варіант замовити такий сайт у фахівців та всього за тиждень отримати за мінімальну вартість готовий магазин. У Handmade-Hub, наприклад, вартість такого сайту стартує від $250. Тому, якщо ви починаєте в дропшипінгу, то займатиметесь насамперед пошуком постачальників – а ми для вас створимо сайт.
Де шукати покупців
Маємо сайт та товар на ньому, що далі. А далі – маркетинг та просування.
- Почнімо з безкоштовних методів – створіть соцмережі з урахуванням інтересів цільової аудиторії. Facebook, Instagram – це база, але також не нехтуйте такими соцмережами як Pinterest, Tik-Tok (до речі він має цікавий плагін для Shopify), Twitter.
- Таргетована реклама – Facebook Ads, Google Ads, реклама в Pinterest.
- SEO-просування сайту.
- Реклама в YouTube.
- Email-розсилки.
- Інфлюенс-маркетинг.
Ми в Handmade-Hub закриваємо практично всі ці напрями (крім останнього), тож будемо раді допомогти вам із стартом на міжнародному ринку. А ще на моїй інстаграм-сторінці можна знайти багато кейсів із результатами нашої роботи.
Тут радити можна багато, тож, щоб не займати ефірний час, залишу посилання на цікаву статтю, де зібрано 27 маркетингових порад для розвитку онлайн-магазину.
Які ризики
На жаль ви не можете на 100% бути впевненими у якості товару та доставки, адже за це відповідає постачальник. Якщо покупець отримує свій товар із запізненням або в неналежному стані, то, звісно, буде запитувати і вимагати компенсацію вже від вас.
Також певний ризик полягає в тому, що ви можете натрапити на шахраїв, які візьмуть кошти, але не відправлять замовлений товар.
Крім того, якщо ви погано проаналізували ринок і ЦА, вклавшись при цьому в створення сайту та рекламу продукту, витрати можуть не окупитися – ви залишитесь в «мінусі».
Тож зважуйте всі «за» та «проти» і виходьте на міжнародний ринок – у нас тут весело! А ще для натхнення поділюся кількома зразковими магазинами, що створені на Shopify – ось тут. Це дійсно чудова платформа – на ній свої сайти створювали навіть такі світові бренди як Kylie Cosmetics та Minecraft. Тож і ви не відставайте.
Колонки
Статистика проєкту
- за програмою «Власна справа» — видали 19 000 мікрогрантів на 4,5 мільярда гривень;
- на розвиток переробних підприємств — видали 779 грантів на 3,9 мільярда гривень;
- на садівництво та розвиток тепличного господарства — видали 240 грантів на 1,1 мільярда гривень;
- ветеранам та членам їхніх родин — видали 1036 грантів на 481 мільйонів гривень.
Коментарі