Економіка
Доходи та видатки всіх місцевих бюджетів розмістили у відкритому доступі
В Україні запрацював державний веб-портал для моніторингу коштів органів місцевого самоврядування. Ресурс дозволяє побачити офіційні дані по всіх місцевих бюджетах. Про це повідомляє прес-служба Мінфіну.
Навіщо це потрібно?
Відтепер можна досліджувати, з чого саме формується бюджет населеного пункту: скільки у ньому власних надходжень, а скільки дотується державою та іншими місцевими бюджетами. А також є можливість перевіряти витрати – куди і на що місцева влада спрямовує фінансовий ресурс.
Читайте також: Середня зарплата майже втричі перевищила мінімальну
Громада зможе побачити та належно оцінити і заробітні плати керівників, і суми на депозитах. Це дасть можливість громадянам жорстко вимагати змін у житті міст і сіл.
“Дані про місцеві бюджети відкривають ціле поле для дискусій між органами влади та активною громадою. Фінансова прозорість управління дозволяє мешканцям контролювати рух бюджетних коштів, а також допомагає посадовцям ефективно та доброчесно керувати місцевими фінансами”, – пояснює директор держустанови “Відкриті публічні фінанси” Олександр Комареус.
Як подивитися доходи і витрати свого міста чи села?
Міністерство фінансів України опублікувало інформацію про бюджет на державному порталі openbudget.gov.ua. Всього тут поки що 9603 бюджети. Інформація постійно оновлюється.
Бюджети міст і селищ міського типу можна знайти в секції “Місцеві бюджети” з пошуку. Також можна подивитися бюджети окремих областей. При кліці на них, відображається коротке зведення: виконання кошторису по дохідній та видатковій частині. При виборі окремого населеного пункту, виводяться дані про структуру бюджету і динаміку його виконання. Інформація оновлюється щомісяця.
Читайте також: В Україні запустять електронний реєстр “лікарняних”
Зокрема сайт Open budget має розділи – “Бюджетна грамотність”, “Бюджет”, «Місцеві бюджети» і “Контакти”.
“Бюджетна грамотність” містить інформацію про структуру бюджетної системи України, пояснюється бюджетний процес, а також має глосарій, який за алфавітним порядком дає визначення тих чи інших понять.
Читайте також: Заяву на оформлення біометричних документів тепер можна заповнити онлайн
У Мінфіні вважають, що це дозволить громадянам перевіряти, куди місцева влада використовує фінансові ресурси і яке походження мають гроші.
До кінця року команда держустанови “Відкриті Публічні фінанси” має намір відкрити на порталі інформацію про держборг і так зване “фінансування бюджету” – тобто, джерела покриття дефіциту.
Коментарі