Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Додаток із щепленнями та аксесуари з банерів: як українська молодь змінює країну

Партнерський матеріал

Опубліковано

Жити ідеєю та бачити можливість, де інші помічають лише проблему. Принцип, за яким живуть творці соціальних підприємств — організацій зі значною соціальною чи екологічною складовою.  YouthHack BootCamp — проєкт саме для людей ідей. Цього року він відбувся вперше, зібравши 21 молодіжну команду з ідеями соціального підприємництва. Вони подолали три дні інтенсиву, півтора тижні підготовки та фінальний пітчинг-день, за результатами якого одна з команд отримала приз у ₴50 000. Організували YouthHack громадські організації AIESEC та SocialUp.

Від ортопедії, допомоги старшим до переробки та сортування — обирати, кажуть журі, було тяжко. Яким YouthHack був для них?

— Обрати переможця було вкрай складно, адже усі команди з різних куточків України, з різними темами заслуговують на визнання та точно зможуть змінити майбутнє на краще! У процесі вибору важливо було розуміння, що грант дійсно допоможе втілити ідею у життя, — ділиться Лідія Пащук, президентка Фонду Василя Хмельницького K.Fund.

YouthHack Bootcamp став чудовим майданчиком, який об’єднав бізнес-сектор та небайдужу молодь. Лише у партнерстві ми зможемо досягнути успіху. Приємно було бачити запал і залученість команд, їх палаючі очі і яскраві ідеї. Факт того, які продумані кейси презентували настільки молоді хлопці й дівчата, надихає і вселяє віру в успіх нашої справи, — Асмік Нерсісян, Head of Talent Acquisition Alfa Bank.

Як представник системного українського бізнесу, я все очікував на якусь «принципово іншу» стратегію команд соціальних підприємців під час пітчингу. Але дарма: основні меседжі, підходи до діла в нас однакові. Це пріоритет якісної ідеї та згуртованої команди над бюджетами, — ділиться Олексій Слюсаренко, бізнес-тренер Comfy.

Тож які команди опинились у трійці переможців? Знайомтесь з ними та чотирма учасниками (вибір редакції) у нашому дайджесті.

Переможці: діагностика захворювань опорно-рухового апарату Re:Walk, Івано-Франківськ

Команда Re:Walk – переможці YouthHack

Рання діагностика захворювань опорно-рухового апарату учнів молодших класів. Для цього Re:Walk планує робити скринінг хребта та стоп. 

“Наша команда має можливість працювати із сучасною подологічною платформою Sigma XL, яка здатна вимірювати 33 подологічних показники опорно-рухового апарату. Також ми плануємо обстеження мешканців Івано-Франківська з приводу подологічної патології,” – розповідає координаторка Юлія Філяк.

Re:Walk створюють студенти-медики, які прагнуть привернути увагу франківців до патологій ОРА. Кажуть, малорухомість впливає на його стан, особливо в епоху дистанційного навчання. Команда вже провела опитування серед батьків міста та виявила, що близько 80% з опитаних зацікавлені у фаховій діагностиці дітей. Можливість допомогти і надихнула цю шестірку на створення Re:Walk.

Читайте також: Проєкт «не про жалість». Як працює інклюзивна кондитерська «ФіолЄтово»

Переможці розповідають, що попереду багато роботи з фінансистами, юристами та маркетологами, комунікація зі школами та початок співпраці із французькими партнерами.

“Тільки і тільки вперед! Роботи непочатий край, але з такою підтримкою ми не маємо права зупинитись! Зараз у нас є дрім-тім з 6 людей, які готові працювати 24/7. Наша мрія –  створити клініку з діагностики та профілактики захворювань опорно-рухового апарату”.

Друге місце: вироби від бабусь та дідусів у ТворчаБа, Київ та Київська область

Команда ТворчаБа, посіли друге місце на YouthHack

Онлайн-ярмарка виробів, створених руками Ба та Ді. Обрана платформа – Instagram. 

“Ми надаємо бабусям та дідусям, які роблять неймовірні речі руками, можливість творити та отримувати додатковий дохід. У нас на сторінці можна придбати унікальні вироби: шопер з ручною або машинною вишивкою, гномики, картини. ТворчаБа – соціальний проєкт, прибуток з якогойде напряму Ба і Ді та на розвиток проєкту”, – розповідає Катерина Мислицька.

“Зморшки повинні бути лише там, де була посмішка,” – такими словами Катерина завершила пітч команди ТворчоїБа. Усі шестеро її учасників – студенти. Вони прагнуть залучати все більше людей до допомоги старшим та нагадати Ба і Ді, що вік – не бар‘єр, і кожен має право займатися тим, чим хоче. “Наша мета – поширити серед людей красу, яку люди золотого віку створюють своїми руками”.

“Творча.Ба покликана показати, які творчі та вічно молоді Ба та Ді живуть в Україні. Наш благодійний онлайн-ярмарок вже стартував, маємо перший успішний продаж виробів”.

Читайте також: Створила сайт у 60 років! Як бабуся в Івано-Франківську робить з пенсіонерів фрілансерів

Команда планує розширити асортимент продукції: предмети інтер‘єру, аксесуари, одяг, та у майбутньому працювати по всій Україні.

Третє місце: сумки з використаних банерів від @3,14ban, Харків

Команда @3,14ban, посіли третє місце на YouthHack

Виготовлення та продаж аксесуарів, сумок, мерчу з використаних банерів. Місія — формування культури усвідомленого споживання в Україні.

Команда @3,14ban працює вже 2 роки. У своїй праці цінують важливу складову — саму переробку. Як каже Катерина Уварова, “ми розуміємо, що в Україні ще не скоро зроблять завод з переробки банерів, тому і продовжуємо працювати. До того ж це креативно”.

Команда почала свою роботу у Харкові, нині планують розширюватись. Свої товари вже надіслали до роздрібного магазину Utopia 8, щоб, як кажуть, “можна було наживо  пожмакати сумки з банерів”. Наступні міста у плані — Львів та Київ.

Одяг з елементами регіональної української вишивки від тоВоля, Львів

Команда проєкту тоВоля

Виготовлення та продаж одягу і аксесуарів повсякденного вжитку з елементами регіональної української вишивки. Частиною роботи є також просвітництво — команда прагне закохувати у рідну культуру.

“Ми цінуємо автентичність і оригінальність, тож схеми вишивок, які розміщуємо на сумках, худі, футболках і рюкзаках ми збираємо під час експедицій Україною. Відвідуємо маленькі села та містечка у пошуках тих, хто зберігає цю культуру, спілкуємося з ними та у формі блогу розповідаємо про наші експедиції людям. Окрім того, ми підтримуємо локальних митців: виставляємо на “аукціон” на нашому сайті вишиті ними сумки вручну, отримані кошти йдуть на їх підтримку.”

“Сам маю подаровану ще моєму дідусю друзями із Прикарпаття автентичну лляну вишиванку, яку дуже ціную. Ціную значно більше ніж би цінував сорочку куплену на ринку, яка не має ні історії, ні особливої культурної цінності. Саме цю історію та культурну цінність ми передаємо клієнтам тоВолі,” — розповідає співзасновник Платон Лукасевич.

Вишиванки команда позиціонує як “тоВари щоденного вжитку”, які можна носити, аби виразити свою приналежність до України та її культури.

Читайте також: Мосяжництво, ткацтво і лозоплетіння: 7 брендів, які відроджують традиції

У планах — запуск кількох партій, закупка необхідного обладнання та створення власного виробництва у Львові. Спочатку продаж вишиванок відбуватиметься по Україні, згодом і закордоном. Що 6 тижнів команда планує проводити експедиції, аби поновлювати колекцію тоВарів.

Vaccination – додаток з календарем щеплень, Вінниця

Команда проєкту Vaccination

Соціально-відповідальний додаток “Vaccination” з календарем щеплень усієї родини та інформацією щодо вакцинації. Команда планує зробити додаток безкоштовним для користувачів, а монетизацію отримувати у співпраці з приватними клініками і аптеками.

Своєю метою команда бачить популяризацію безпечності та необхідності вакцинації. “Як без 5 хвилин лікар скажу, що у розвинених країнах стоїть акцент на превентивній медицині, саме така основна ціль роботи сімейних лікарів. Якщо говорити про Україну, то у нас акцент на лікуванні, — розповідає співзасновниця Ірина. — Вакцини зупиняють розвиток епідемій та пандемій, і це сьогодні ще раз доводять прогресивні країни Європи,  які зупинили пандемію Covid-19. Вакцини зберігають життя!” – ділиться Ірина Лозова.

Нині команда планує реалізацію Vaccination за підтримки спонсорів та донорів.

Книги на переробленому папері від ForRest, Київ

Команда проєкту ForRest

Створення сталого видавництва, першим кроком є друкування української дитячої книжки на FSC-сертифікованому/переробленому папері.

Галина та Вероніка розповідають: раніше вже створювали і друкували блокноти на такому папері, самі купують книжки з позначкою FSC та екомаркуванням: “Проте в Україні їх не так багато, зокрема від українських авторів. Ми віримо, що наш ForRest дозволить зменшити негативний вплив на довкілля і планету, а також заощадити її ресурси — воду, повітря, енергію та ліси. А ще допоможе у формуванні нових сталих звичок суспільства, заохочуватиме берегти природу і саджати дерева. Наша перша книжка — саме про це”.

“Наша поетична мотивація — у натхненні. Нас надихають ліси і дерева, їхня краса і місія у світі. Вони є легенями планети і прихистком для безлічі видів живих організмів”, — розповідають засновниці. У створенні ForRest їх мотивує збереження біорізноманіття та і книжок водночас, зменшення впливу на довкілля.

Команда постійно перебуває у пошуку можливостей розвитку проєкту. Мають вже сформовані ідею та процес реалізації. “Наразі плануємо закінчити роботу над першою книгою, знайти «нашого» ілюстратора для створення гарного візуалу книги. А далі запустимо кампейн на краудфандинг-платформах або шукатимемо грант”.

Каракулі_UA – одяг з дитячими малюнками, Київ

Команда проєкту Каракулі_UA

Сервіс створення персоналізованого одягу з принтами на основі дитячих малюнків. “Клієнту достатньо надіслати нам фото малюнку, а наші дизайнери “чаклують” та відправляють цей малюнок до друку. Соціальною складовою цього комерційного проєкту є наша орієнтованість на співпрацю з благодійними організаціями, залучаючи кошти на підтримку дітей з дитячих будинків та розповідаючи їх унікальні історії через малюнки”, – описують задум брати Радченки.

Читайте також: Худі, мило та шкарпетки. Як діти-сироти заробляють прямо в стінах дитбудинків

Засновники надихаються самим процесом реалізації Kаракулі_UA та ідентифікують себе як “фабрика радості”. “Це показуєє місію нашого проєкту — дарувати людям радість та щастя”.

Брати вже мають домовленості з друкарнями, маркетинг-план та нині оформлюють профіль в Instagram. Планують старт реалізації з Києва, згодом працюватимуть у межах України.

Суспільство

Фільм «Культурний квест: Україна» здобув денну премію «Еммі»

Опубліковано

Проєкт «Культурний квест: Україна» (Culture Quest: Ukraine) отримав нагороду денної премії «Еммі» у категорії «Видатна спеціальна програма». Творці проєкту відзначили, що перемога приносить як гіркі, так і солодкі емоції, особливо в умовах війни, що триває в Україні.

Про це творці повідомили в Facebook.

Вони підкреслили, що не вистачає слів, аби передати бажання українських друзів особисто отримати цю нагороду, проте реальність не завжди відповідає побажанням.

Про стрічку

У рамках проєкту «Культурний квест: Україна» показано, як люди з культурного сектору України зберігають культурну спадщину під час війни, надихають своїх співгромадян та нагадують решті світу, чому Україна варта боротьби.

Фільм знятий режисером Яном Грантом, який разом з оператором Яном Левассером подорожував Україною у вересні 2022 року. Фінансову підтримку для зйомок надав коледж Густава Адольфа в Сент-Пітері у штаті Міннесота.

Читати також: Памʼяті Артура Сніткуса: у Києві покажуть фільм «Зсув» про альтернативну культуру міста

Українська співачка Ната Жижченко (Onuka) виступила креативною продюсеркою проєкту та взяла участь у зйомках. Вона розповіла, що зйомки проводилися у Чернігові, в будинку її дідуся, майстра музичних інструментів Олександра Шльончика. Крім того, у роботі над проєктом брали участь Олеся Островська-Люта та команда з «Мистецького Арсеналу».

Варто відзначити, що премію «Еммі» вручають за найкращі програми на американському телебаченні. Переможців визначають Нью-Йоркська національна академія телевізійних мистецтв і наук та Лос-Анджелеська академія.

Нагадаємо, що Антоніо Лукіч працює над новим комедійним мультфільмом.

Також ми повідомляли, що в Дії запустили нову послугу «е-Підприємець».

Фото: «Культурний квест: Україна»

Читати далі

Суспільство

Памʼяті Артура Сніткуса: у Києві покажуть фільм «Зсув» про альтернативну культуру міста

Опубліковано

У суботу, 15 червня, у студії PERERVA в Києві відбудеться показ короткометражного документального фільму «Зсув» режисера Олексія Радинського. Це важлива подія, присвячена герою стрічки – Артуру Сніткусу, який загинув під час виконання бойового завдання на Донеччині.

Про це студія повідомила 12 червня на своїй сторінці в Instagram.

Про фільм

Фільм «Зсув» знятий у 2016 році і представляє собою «подорож за гаражі альтернативної культури Києва». Режисер Олексій Радинський розповів про стрічку: “«Зсув» – це фільм про спробу побудувати «суспільство, яке докорінно відрізняється від усього, що нас оточує» (за словами героїв фільму). Ця спроба відбувається в самому центрі Києва, на території, відвойованій у міста природною стихією”.

Проте фільм став нагадуванням про Артура Сніткуса та його жертву. Артур належав до спільноти «Джерело» у Києві і був активним учасником міського культурного життя. Він також створював електронну музику, його твори надихали багатьох. Прощання з Артуром Сніткусом відбудеться 12 червня у Тернополі.

Читати також: Картина Івана Марчука стала найдорожчим твором сучасного українського мистецтва

Артур загинув на позиціях біля Новоолександрівки на Покровському напрямку від влучання з міномета. Він служив стрільцем в піхоті. Пам’ять про нього живе у серцях тих, хто знав його та був поруч у цей важкий час.

Цей фільм не лише дозволяє нам краще зрозуміти альтернативну культуру Києва, але й віддати належне пам’яті про героїв, які віддали своє життя за мир і свободу.

Нагадаємо, що «Наша файта»: Антоніо Лукіч працює над новим комедійним мультфільмом.

Також ми повідомляли, що на Netflix зʼявився український фільм «Я і Фелікс».

Фото: взято з Facebook-сторінки Sasha Kurmaz

Читати далі

Суспільство

Картина Івана Марчука стала найдорожчим твором сучасного українського мистецтва

Опубліковано

Пейзаж Івана Марчука «Зійшов місяць над Дніпром» був проданий за $300 000 на київському аукціоні Goldens, встановивши новий рекорд для робіт сучасних українських художників.

Про це повідомляють на фейсбук-сторінці аукціонного дому.

фото: «Зійшов місяць над Дніпром»

Пейзаж продали 8 червня за найвищою ціною, яку будь-коли отримували за роботу Марчука на українських та світових аукціонах. На старті торгів картину оцінили в $150 000 – 200 000. Це рекордна сума для сучасного українського художника.

Твір продали з приватної колекції, і особу нового власника не розкривають. Сам художник зазначив, що новим власником став громадянин США, який подякував йому за придбану картину. Було представлено 42 рідкісні лоти, включаючи роботи Адальберта Ерделі, Миколи Глущенка, Романа Сельського та Йосипа Бокшая. Було продано майже 40% лотів.

Читати також: На Netflix зʼявився український фільм «Я і Фелікс»

Деталі

  За час повномасштабного вторгнення іноземці почали активно купувати українське мистецтво, спочатку з благодійною метою, а згодом для створення колекцій. У вересні 2023 року співвласник аукціонного дому Goldens, Михайло Василенко, зазначав, що американець зібрав кілька десятків картин Марчука та Анатолія Криволапа вартістю від $30 000 до $100 000.

  У червні 2022 року картина Марчука «Сад спокуси» була продана за $120 000. Ціни на роботи цього художника зросли на 30-50%. У квітні 2022 року на благодійному аукціоні продали картину Марії Примаченко «Моя хата, моя правда» за €110 000, а в травні іншу картину художниці, «Квіти виросли коло четвертого енергоблоку», придбали за $500 000.

   Мистецтвознавець Едуард Димшиц зазначає, що інтерес до Марії Примаченко зріс феноменально: вартість її великих аркушів піднялася з $10 000 до $25 000–30 000.

   Нагадаємо, що підприємці тепер можуть продавати товари у розстрочку через Telegram-бота від ПриватБанку.

   Фото: «Зійшов місяць над Дніпром»

   Читати далі