Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Додаток із щепленнями та аксесуари з банерів: як українська молодь змінює країну

Партнерський матеріал

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Жити ідеєю та бачити можливість, де інші помічають лише проблему. Принцип, за яким живуть творці соціальних підприємств — організацій зі значною соціальною чи екологічною складовою.  YouthHack BootCamp — проєкт саме для людей ідей. Цього року він відбувся вперше, зібравши 21 молодіжну команду з ідеями соціального підприємництва. Вони подолали три дні інтенсиву, півтора тижні підготовки та фінальний пітчинг-день, за результатами якого одна з команд отримала приз у ₴50 000. Організували YouthHack громадські організації AIESEC та SocialUp.

Від ортопедії, допомоги старшим до переробки та сортування — обирати, кажуть журі, було тяжко. Яким YouthHack був для них?

— Обрати переможця було вкрай складно, адже усі команди з різних куточків України, з різними темами заслуговують на визнання та точно зможуть змінити майбутнє на краще! У процесі вибору важливо було розуміння, що грант дійсно допоможе втілити ідею у життя, — ділиться Лідія Пащук, президентка Фонду Василя Хмельницького K.Fund.

YouthHack Bootcamp став чудовим майданчиком, який об’єднав бізнес-сектор та небайдужу молодь. Лише у партнерстві ми зможемо досягнути успіху. Приємно було бачити запал і залученість команд, їх палаючі очі і яскраві ідеї. Факт того, які продумані кейси презентували настільки молоді хлопці й дівчата, надихає і вселяє віру в успіх нашої справи, — Асмік Нерсісян, Head of Talent Acquisition Alfa Bank.

Як представник системного українського бізнесу, я все очікував на якусь «принципово іншу» стратегію команд соціальних підприємців під час пітчингу. Але дарма: основні меседжі, підходи до діла в нас однакові. Це пріоритет якісної ідеї та згуртованої команди над бюджетами, — ділиться Олексій Слюсаренко, бізнес-тренер Comfy.

Тож які команди опинились у трійці переможців? Знайомтесь з ними та чотирма учасниками (вибір редакції) у нашому дайджесті.

Переможці: діагностика захворювань опорно-рухового апарату Re:Walk, Івано-Франківськ

Команда Re:Walk – переможці YouthHack

Рання діагностика захворювань опорно-рухового апарату учнів молодших класів. Для цього Re:Walk планує робити скринінг хребта та стоп. 

“Наша команда має можливість працювати із сучасною подологічною платформою Sigma XL, яка здатна вимірювати 33 подологічних показники опорно-рухового апарату. Також ми плануємо обстеження мешканців Івано-Франківська з приводу подологічної патології,” – розповідає координаторка Юлія Філяк.

Re:Walk створюють студенти-медики, які прагнуть привернути увагу франківців до патологій ОРА. Кажуть, малорухомість впливає на його стан, особливо в епоху дистанційного навчання. Команда вже провела опитування серед батьків міста та виявила, що близько 80% з опитаних зацікавлені у фаховій діагностиці дітей. Можливість допомогти і надихнула цю шестірку на створення Re:Walk.

Читайте також: Проєкт «не про жалість». Як працює інклюзивна кондитерська «ФіолЄтово»

Переможці розповідають, що попереду багато роботи з фінансистами, юристами та маркетологами, комунікація зі школами та початок співпраці із французькими партнерами.

“Тільки і тільки вперед! Роботи непочатий край, але з такою підтримкою ми не маємо права зупинитись! Зараз у нас є дрім-тім з 6 людей, які готові працювати 24/7. Наша мрія –  створити клініку з діагностики та профілактики захворювань опорно-рухового апарату”.

Друге місце: вироби від бабусь та дідусів у ТворчаБа, Київ та Київська область

Команда ТворчаБа, посіли друге місце на YouthHack

Онлайн-ярмарка виробів, створених руками Ба та Ді. Обрана платформа – Instagram. 

“Ми надаємо бабусям та дідусям, які роблять неймовірні речі руками, можливість творити та отримувати додатковий дохід. У нас на сторінці можна придбати унікальні вироби: шопер з ручною або машинною вишивкою, гномики, картини. ТворчаБа – соціальний проєкт, прибуток з якогойде напряму Ба і Ді та на розвиток проєкту”, – розповідає Катерина Мислицька.

“Зморшки повинні бути лише там, де була посмішка,” – такими словами Катерина завершила пітч команди ТворчоїБа. Усі шестеро її учасників – студенти. Вони прагнуть залучати все більше людей до допомоги старшим та нагадати Ба і Ді, що вік – не бар‘єр, і кожен має право займатися тим, чим хоче. “Наша мета – поширити серед людей красу, яку люди золотого віку створюють своїми руками”.

“Творча.Ба покликана показати, які творчі та вічно молоді Ба та Ді живуть в Україні. Наш благодійний онлайн-ярмарок вже стартував, маємо перший успішний продаж виробів”.

Читайте також: Створила сайт у 60 років! Як бабуся в Івано-Франківську робить з пенсіонерів фрілансерів

Команда планує розширити асортимент продукції: предмети інтер‘єру, аксесуари, одяг, та у майбутньому працювати по всій Україні.

Третє місце: сумки з використаних банерів від @3,14ban, Харків

Команда @3,14ban, посіли третє місце на YouthHack

Виготовлення та продаж аксесуарів, сумок, мерчу з використаних банерів. Місія — формування культури усвідомленого споживання в Україні.

Команда @3,14ban працює вже 2 роки. У своїй праці цінують важливу складову — саму переробку. Як каже Катерина Уварова, “ми розуміємо, що в Україні ще не скоро зроблять завод з переробки банерів, тому і продовжуємо працювати. До того ж це креативно”.

Команда почала свою роботу у Харкові, нині планують розширюватись. Свої товари вже надіслали до роздрібного магазину Utopia 8, щоб, як кажуть, “можна було наживо  пожмакати сумки з банерів”. Наступні міста у плані — Львів та Київ.

Одяг з елементами регіональної української вишивки від тоВоля, Львів

Команда проєкту тоВоля

Виготовлення та продаж одягу і аксесуарів повсякденного вжитку з елементами регіональної української вишивки. Частиною роботи є також просвітництво — команда прагне закохувати у рідну культуру.

“Ми цінуємо автентичність і оригінальність, тож схеми вишивок, які розміщуємо на сумках, худі, футболках і рюкзаках ми збираємо під час експедицій Україною. Відвідуємо маленькі села та містечка у пошуках тих, хто зберігає цю культуру, спілкуємося з ними та у формі блогу розповідаємо про наші експедиції людям. Окрім того, ми підтримуємо локальних митців: виставляємо на “аукціон” на нашому сайті вишиті ними сумки вручну, отримані кошти йдуть на їх підтримку.”

“Сам маю подаровану ще моєму дідусю друзями із Прикарпаття автентичну лляну вишиванку, яку дуже ціную. Ціную значно більше ніж би цінував сорочку куплену на ринку, яка не має ні історії, ні особливої культурної цінності. Саме цю історію та культурну цінність ми передаємо клієнтам тоВолі,” — розповідає співзасновник Платон Лукасевич.

Вишиванки команда позиціонує як “тоВари щоденного вжитку”, які можна носити, аби виразити свою приналежність до України та її культури.

Читайте також: Мосяжництво, ткацтво і лозоплетіння: 7 брендів, які відроджують традиції

У планах — запуск кількох партій, закупка необхідного обладнання та створення власного виробництва у Львові. Спочатку продаж вишиванок відбуватиметься по Україні, згодом і закордоном. Що 6 тижнів команда планує проводити експедиції, аби поновлювати колекцію тоВарів.

Vaccination – додаток з календарем щеплень, Вінниця

Команда проєкту Vaccination

Соціально-відповідальний додаток “Vaccination” з календарем щеплень усієї родини та інформацією щодо вакцинації. Команда планує зробити додаток безкоштовним для користувачів, а монетизацію отримувати у співпраці з приватними клініками і аптеками.

Своєю метою команда бачить популяризацію безпечності та необхідності вакцинації. “Як без 5 хвилин лікар скажу, що у розвинених країнах стоїть акцент на превентивній медицині, саме така основна ціль роботи сімейних лікарів. Якщо говорити про Україну, то у нас акцент на лікуванні, — розповідає співзасновниця Ірина. — Вакцини зупиняють розвиток епідемій та пандемій, і це сьогодні ще раз доводять прогресивні країни Європи,  які зупинили пандемію Covid-19. Вакцини зберігають життя!” – ділиться Ірина Лозова.

Нині команда планує реалізацію Vaccination за підтримки спонсорів та донорів.

Книги на переробленому папері від ForRest, Київ

Команда проєкту ForRest

Створення сталого видавництва, першим кроком є друкування української дитячої книжки на FSC-сертифікованому/переробленому папері.

Галина та Вероніка розповідають: раніше вже створювали і друкували блокноти на такому папері, самі купують книжки з позначкою FSC та екомаркуванням: “Проте в Україні їх не так багато, зокрема від українських авторів. Ми віримо, що наш ForRest дозволить зменшити негативний вплив на довкілля і планету, а також заощадити її ресурси — воду, повітря, енергію та ліси. А ще допоможе у формуванні нових сталих звичок суспільства, заохочуватиме берегти природу і саджати дерева. Наша перша книжка — саме про це”.

“Наша поетична мотивація — у натхненні. Нас надихають ліси і дерева, їхня краса і місія у світі. Вони є легенями планети і прихистком для безлічі видів живих організмів”, — розповідають засновниці. У створенні ForRest їх мотивує збереження біорізноманіття та і книжок водночас, зменшення впливу на довкілля.

Команда постійно перебуває у пошуку можливостей розвитку проєкту. Мають вже сформовані ідею та процес реалізації. “Наразі плануємо закінчити роботу над першою книгою, знайти «нашого» ілюстратора для створення гарного візуалу книги. А далі запустимо кампейн на краудфандинг-платформах або шукатимемо грант”.

Каракулі_UA – одяг з дитячими малюнками, Київ

Команда проєкту Каракулі_UA

Сервіс створення персоналізованого одягу з принтами на основі дитячих малюнків. “Клієнту достатньо надіслати нам фото малюнку, а наші дизайнери “чаклують” та відправляють цей малюнок до друку. Соціальною складовою цього комерційного проєкту є наша орієнтованість на співпрацю з благодійними організаціями, залучаючи кошти на підтримку дітей з дитячих будинків та розповідаючи їх унікальні історії через малюнки”, – описують задум брати Радченки.

Читайте також: Худі, мило та шкарпетки. Як діти-сироти заробляють прямо в стінах дитбудинків

Засновники надихаються самим процесом реалізації Kаракулі_UA та ідентифікують себе як “фабрика радості”. “Це показуєє місію нашого проєкту — дарувати людям радість та щастя”.

Брати вже мають домовленості з друкарнями, маркетинг-план та нині оформлюють профіль в Instagram. Планують старт реалізації з Києва, згодом працюватимуть у межах України.

Суспільство

ЗСУ нанесли авіаудар по скупченню ворожої техніки на південному напрямку

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Українська авіація за минулу добу здійснила 5 авіанальотів в районі адмінмежі Миколаївської та Херсонської областей.

Про це повідомили в Оперативному командуванні «Південь».

Зазначається, що українські штурмовики й гелікоптери вдарили по скупченнях ворожої сили та техніки, опорному пункту та зенітно-ракетному комплексу «Стріла-10». Знищено два склади боєприпасів.

Також на Миколаївщині ЗСУ збили ворожий безпілотник-розвідник «Орлан-10».

Ракетно-артилерійськими підрозділами під час виконання вогневих завдань знищено реактивну систему залпового вогню «Ураган», 3  одиниці броньованої та 5 – іншої автомобільної техніки і 2 склади боєприпасів. Знищено 22 окупанти.

Читайте такожКава, суперечки та безсонна ніч. Чи знаєш ти, як народжувалася Конституція України? (ТЕСТ)

Нагадаємо, на Херсонщині ЗСУ знищили польовий склад боєприпасів ворога.

Як ми повідомляли раніше, ударна авіація ЗСУ знищила позиції двох батальйонно-тактичних груп окупантів.

Фото: facebook.com/okPivden.

Відео дня
Читати далі

Суспільство

В Україні запустили цифрову бібліотеку перекладів сучасної драми

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Український інститут запустив цифрову бібліотеку Ukrainian Drama Translations для поширення у світі перекладеної п’ятьма мовами української сучасної п’єси.

Про це йдеться на офіційній сторінці проєкту (ukrdrama.ui.org.ua/ua).

Зазначається, що сайт допоможе іноземним режисерам та продюсерам знайти якісні переклади українських п’єс та корисні контакти правовласників для постановок у різних куточках світу.

Зручна система пошуку дозволяє знайти п’єси українських драматургів, перекладені тією чи іншою мовою, сформувати запит за жанром, періодом написання, темою, розміром тексту, кількістю персонажів.

Кожен внесений до бібліотеки текст супроводжується англомовною карткою-паспортом зі стислим синопсисом та інформацією про автора і перекладача.

Читайте такожКава, суперечки та безсонна ніч. Чи знаєш ти, як народжувалася Конституція України? (ТЕСТ)

Сайт надає можливість ознайомитися з великою частиною змісту, але повний текст для читання, комерційного або некомерційного використання можна отримати безпосередньо у правовласників, чиї контакти містяться на перших сторінках п’єс та на особистих авторських профілях.

Бібліотека має відкриту структуру та передбачає регулярне оновлення фондів. Українські драматурги можуть надавати переклади своїх п’єс за адресою [email protected]

Якість перекладів перед розміщенням на сайті оцінює професійна експертна рада.

Нагадаємо, Сергій Жадан став лауреатом Премії миру німецьких книгарів.

Як ми повідомляли раніше, Луганський театр зіграв першу виставу після евакуації з Сєвєродонецька.

Фото: ukrdrama.ui.org.ua.

Відео дня
Читати далі

Суспільство

59 ОМБр знищила ворожий мінометний підрозділ і склад боєприпасів (ВІДЕО)

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Артилеристи 59-ї бригади ЗСУ розгромили мінометну секцію ворога та склад боєприпасів російських окупантів.

Відео опублікували на фейсбук-сторінці 59-ї окремої мотопіхотної бригади імені Якова Гандзюка.

«Горіла, горить і буде горіти», — йдеться у повідомленні наших захисників.

Читайте також500 піц на день. Підприємець з Донеччини щодня годує десятки людей з прифронтових територій

Про 59 ОМБр

59-та окрема мотопіхотна бригада імені Якова Гандзюка – військове з’єднання Збройних сил України, що підпорядковане оперативному командуванню «Південь». Сформоване у 2014 році на основі 9-го, 10-го та 11-го окремих мотопіхотних батальйонів (колишніх батальйонів територіальної оборони). Управління бригади розташоване у місті Гайсин.

З 6 травня 2020 року, бригада носить почесну назву на честь Якова Гандзюка – українського військового діяча часів Перших Визвольних змагань, отамана бригади армії УНР (Центральна Рада).

Нагадаємо, 24 ОМБр на Луганщині знищила ворожий танк.

Як ми повідомляли раніше, 59 бригада ЗСУ показала снайперську підготовку операторів дронів.

Фото: facebook.com/59ompbr.com.ua.

Відео дня
Читати далі