Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Docudays UA оголосив грант на створення документального кіно

Опубліковано

В Україні стартував конкурс Civil Pitch 2.0 ― це можливість для режисерів/-ок, правозахисників/-ць і громадських активістів/-ок на створення документального кіно.

Про це ШоТам повідомили організатори конкурсу.

Проєкт Civil Pitch 2.0 триватиме два роки та розпочнеться як конкурс ідей, що згодом трансформується в лабораторію документального кіно. Темою проєкту стане «Кіно, що змінює». 

Етапи конкурсу

На першому етапі організатори оберуть дванадцять проєктів, які візьмуть участь у воркшопі під керівництвом міжнародних фахівців і будуть представлені на пітчінгу під час Docudays UA у березні 2022 року.

У результаті пітчингу чотири проєкти-переможці отримають фінансування на виробництво короткометражних документальних фільмів (тривалість 8-15 хвилин) завбільшки 210 тис. гривень, а також менторську підтримку від провідних міжнародних професіоналів. Прем’єра стрічок відбудеться на Docudays UA у 2023 році:

  • До 18 лютого 2022 року — конкурс ідей короткометражних документальних фільмів
  • 8 березня 2022 року — оголошення фіналістів/-ок.
  • 30 березня 2022 року на 19-му Docudays UA — пітчинг ідей фільмів перед групою міжнародних експертів та експерток із різних царин кіноіндустрії (представники/-ці онлайн-платформ, сейлз-агентів, фондів та фестивалів). Чотири переможці, яких визначить міжнародне журі, отримають фінансування розміром 210 тис. грн на виробництво своїх фільмів та менторську підтримку.
  • Березень 2023 року — прем’єра чотирьох фільмів на 20-му Docudays UA. 

Тьюторами конкурсу-лабораторії «Civil Pitch 2.0: Кіно, що змінює» міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA стали три режисери: Саломе Джаші (Грузія), Даніель Абма (Нідерланди) та Аудун Амундсен (Норвегія).

У березні 2022 року Саломе Джаші, Даніель Абма та Аудун Амундсен проведуть триденний тренінг для обраних учасників та учасниць «Civil Pitch 2.0: Кіно, що змінює», де допоможуть розвинути ідеї проєктів, підготуватися до пітчингу та пройти всі етапи створення фільмів.

Теми кіно

Теми, що розглядатимуться насамперед – інклюзія та недискримінація, постпандемічний світ (роботизація сфери зайнятості, розвиток охорони здоров’я та новітніх технологій), протидія корупції та громадський активізм.

Конкурс відкритий для режисерів/-ок, правозахисників/-ць і громадських активістів/-ок. 

Докладніше про Civil Pitch 2.0, умови участі та тонкощі подачі заявок читайте у регламенті конкурсу тут.

Як взяти участь?

Щоб взяти участь у конкурсі, заповнюйте анкету за посиланням.

Прийом заявок триватиме з 13 грудня 2021 до 18 лютого 2022 року.

Читайте такожТак українському кіно! Як працює онлайн-кінотеатр Takflix

Про проєкт

Проєкт виник як платформа для взаємодії документалістів/-ок та громадських активістів/-ок заради створення фільмів, що переосмислюють соціальну дійсність в Україні.

Конкурс Civil Pitch 2.0 реалізується Docudays UA у межах проєкту «Програма сприяння громадській активності «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні. Зміст проєкту є винятковою відповідальністю Pact та його партнерів i не обов’язково відображає погляди Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) або уряду США.

Про тьюторів конкурсу

Саломе Джаші — режисерка та продюсерка документального кіно. Її стрічку «Приборкання саду» (2021) про колишнього прем’єр-міністра Грузії, що колекціонує 100-річні дерева, демонстрували на Sundance та Berlinale Forum, а також номінували на European Film Awards. Окрім того, Саломе — засновниця двох продакшн-компаній: Sakdoc Film та Microcosmos. Обидві продюсують авторське документальне й ігрове кіно. 

Читайте також«Виробництво почали з сараю й 170$». Як ветеран із Харкова знайомить світ з українськими ножами та новим видом спорту

Даніель Абма — режисер-документаліст та викладач. Його фільми брали участь у багатьох міжнародних кінофестивалях, а сам Даніель є тьютором на воркшопах у Латвії (Baltic Sea Docs), Грузії (CineDOC Tbilisi) та Україні (Docudays UA). З 2017 року викладає в найстарішій та найбільшій кіношколі Німеччини — Бабельсберзького Кіноуніверситету імені Конрада Вольфа Університеті. З 2018 року є учасником відбіркового комітету найважливішого фестивалю документального кіно у Німеччині — DOKLeipzig. 

Аудун Амундсен — режисер та продюсер документального кіно. Свій перший фільм Аудун знімав 15 років у джунглях Індонезії, після чого створив продакшн-компанію GonzoDocs. Аудун проводить воркшопи для колег за фахом на теми онлайн-продажів та промоції. Його фільми «Ньютопія» та «Насі Паданг — вірусна пригода» придбали телеканали з різних куточків світу: NHK (Японія), GoPlay (Індонезія), ARTE (Франція) та інші.

Нагадаємо, вийшов трейлер документальної стрічки «Терикони», що бере участь у Берлінале.

Як ми повідомляли раніше, ізраїльська кінокомпанія зніматиме на Львівщині стрічку про Другу світову війну з бюджетом €4 млн.

Суспільство

Укрзалізниця виготовила ще два медичних евакуаційних вагони для ЗСУ

Опубліковано

Укрзалізниця додала до свого парку ще два медичні евакуаційні вагони для потреб Медичних сил ЗСУ. Загалом їх кількість становить 66, і до кінця року планується збільшити цю кількість на ще 4 вагони.

Про це повідомляє Укрзалізниця.

Про ініціативу

Евакуація та перевезення поранених воїнів у спеціально обладнаних медичних вагонах показали свою ефективність. Насамперед, це швидкість та можливість надання повноцінної медичної допомоги (у т.ч. екстреної хірургічної та реанімаційної) під час ходу поїзда.

Читати також: Українські розробники створили бойовий колісний дрон CRAB (ВІДЕО)

Про потяги

Усі вагони оснащені апаратами штучної вентиляції легень, переливання крові, кардіомоніторами, аспіраторами та іншою медичною технікою. Завдяки живленню від генератора вони є повністю автономними.

“Дякуємо вагонобудівникам, локомотивним та евакуаційним бригадам Укрзалізниці, що спільно з медиками Командування Медичних сил Збройних Сил України самовіддано працюють задля порятунку поранених воїнів”, – повідомляє УЗ в своєму зверненні.

Нагашаємо, що українські хакери здійснили кібератаку на сервіси партії “єдина росія”.

Також ми повідомляли, що за рік існування кластеру Brave1 на ньому зареєстрували 1600 оборонних розробок.

Фото: УЗ

Читати далі

Суспільство

Українські дитячі книги потрапили до списку найкращих видань у Японії 

Опубліковано

У Японії було опубліковано список дитячих ілюстрованих книжок, відомий як “Ehon 50”, де були включені дві українські книги: “Куди і звідки” від Романи Романишина та Андрія Лесіва та “Жовтий метелик” Олександра Шатохіна.

Список з’явився на сайті японської Національної шкільної бібліотечної асоціації.

Про книгу “Жовтий метелик”

На веб-сайті видавництва “Видавництво Старого Лева” у примітці до книги “Жовтий метелик” Олександра Шатохіна зазначено, що це “тиха книжка”, яка розповідає про життя після війни, про страх і обмежені можливості у такій ситуації.

Уперше книжка вийшла у “Видавництві Старого Лева” у 2022 році. В Японії її надрукувало видавництво Kodansha LTD.

У 2023 році книжка увійшла до переліку 100 найкращих книжок-картинок зі всього світу.

Читати також: Цим їдальням було 50 років. Як у громаді на Волині реформували застарілу систему харчування в школах і садочках

Про книгу “Куди і звідки”

У 2020 році видання від творчої майстерні “Аґрафка” вийшло вперше у друк від видавництва “Старого Лева”. В Японії воно було опубліковане завдяки видавництву Bronze Publishing у перекладі Юкіко Хіромацу. Це видання розповідає про рух та подорожі не лише людей, а й тварин, рослин, вітру, води та планет. Загалом книгу переклали на 15 мов.

Також ми повідомляли, що Нацбанк випустив монету до роковин Чорнобильської трагедії.

Фото: книга “Куди і звідки”

Читати далі

Суспільство

У Києві вперше пройде фестиваль феміністичного кіно: що про нього відомо

Опубліковано

У травні в Києві відбудеться перший феміністичний кінофестиваль “Гаккебуш”, на якому будуть демонструватися фільми, створені жінками. Крім показів фільмів, у програмі передбачені зустрічі з авторськими стрічками та лекціями.

Про це повідомляється на сайті фестивалю.

Про фестиваль

Організатори зазначають, що мета фестивалю феміністичного кіно “Гаккебуш” – надихнути українських режисерок та операторок, що тільки розпочинають свій шлях у кіноіндустрії. Вони прагнуть допомогти їм бути відважними у своїй творчості та знаходити аудиторію, яка їх почує.

Головною метою є створення платформи для нетворкінгу та формування спільноти для постійного творчого процесу.

Події відбуватимуться 11 та 12 травня у Будинку кіно.

Читати також: На честь Дмитра Капранова перейменували вулицю в Конотопі

Програма фестивалю

У програмі фестивалю буде представлено 10 короткометражних фільмів. Крім цього, існує можливість подати заявку на показ ігрового або документального короткометражного фільму, проте це можна зробити лише до 30 квітня.

Фільми можуть брати участь у фестивалі, навіть якщо вже мали національну прем’єру, але вони не повинні бути вільно доступними в інтернеті або розміщені на стримінгових платформах.

Умови участі:

  • жінка є режисеркою та/або операторкою та/або головною героїнею фільму;
  • тривалість не перевищує 30 хвилин;
  • знято після 1 січня 2022 року.

Фестиваль організовує кіноорганізація “Гаккебуш” за підтримки Національної спілки кінематографістів України й Projector Foundation.

Нагадаємо, що Нацбанк випустив монету до роковин Чорнобильської трагедії.

Також ми повідомляли, що в Польщі в прокат вийде український фільм “Я, Побєда і Берлін”.

Фото: сайт фестивалю

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство2 тижні тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство3 тижні тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство3 тижні тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

Суспільство4 тижні тому

Виготовляє «гівняні» прикраси з пташиного посліду. Це історія арт-активістки, яка живе з голубом  

Свого першого голуба Валеру вона побачила в закинутій квартирі майже бездиханним пташеням і врятувала. А...

РЕКЛАМА: