Суспільство
До України з Німеччини повернули унікальну бібліотеку з 1000 книг (ФОТО)
Із Німеччини до України повернули унікальну бібліотеку українського письменника, філософа, перекладача Станіслава Вінценза, якого ще називали «Гомером Гуцульщини».
Про це пише Укрінформ.
Бібліотеку можна переглянути на виставці у Львівському історичному музеї. Експозицію «Вінценз. Бібліотека» складають майже 1000 раритетних видань,.
«Вінценз повернеться не просто у Львів — він повернеться у центр міста, тому що на його бібліотеку зможуть подивитися люди прямо на площі Ринок, зайшовши в Італійський дворик у будинку Корнякта, піднявшись на другий поверх у прекрасний величний зал, з вікон якого видно серце міста Лева», – йдеться у повідомленні.
Бібліотека Станіслава Вінценза налічує унікальні видання Гомера, Данте, Шекспіра, Платона. Серед книг є багато примірників з автографами та посвятами сучасників та приятелів письменника — Єжи Ґедройця, Чеслава Мілоша, Юзефа Чапського, Ґустава Герлінґ-Ґрудзінського, багатьох французьких, німецьких, американських інтелектуалів.
Читайте також: На скандинавському дракарі українським Дністром: як франківці будують історичні кораблі предків
«Визначні письменники підписували книги, даруючи їх Станіславу Вінцензу або його дружині Ірені. Це цілий світ, в якому жили ці люди. Псля виставки книги передадуть до бібліотеки Українського католицького університету», – відзначили організатори виставки.
Відомо, що у відреставрованій залі Львівського історичного музею розмістили частину бібліотеки, де вона буде представлена від 8 до 21 лютого. На другому поверсі також презентували виставку світлин про життя Вінценза, звичаї і культуру гуцулів.
Довідка
Станіслав Вінценз – прозаїк, публіцист, філософ, дослідник культури Гуцульщини. Він народився у 1888 році на Івано-Франківщині. Справою життя Вінценза став тритомник „На високій полонині”, науковці порівнють видання з «Іліадою» та «Одісеєю» Гомера. Саме завдяки цій роботі у європейських країнах знають про Гуцульщину. Вінценз першим в Україні встановив у 1936 році пам’ятник Іванові Франку. У 1939 році НКВС заарештував Вінценза, але невдовзі його звільнили з тюрми. У 1940 році письменник із родиною емігрував. Помер 28 січня 1971 року у Швейцарії. У 1991 році Вінценз та його дружина перепоховані у Кракові.
Нагадаємо, у Хмельницькій лікарні відкрили бібліотеку для маленьких пацієнтів.
Як ми повідомляли раніше, у Києві школи безкоштовно отримають збірку “Еко-історій”.
Усі фото: ukrinform.ua.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі