Економіка і бізнес
До Львова планують прокласти «євроколію»: що вже відомо
Вокзал «євроколії» може з’явитися найближчими роками у Львові, точніше в його передмісті – Брюховичах. Про це повідомляє сайт Пасажирський транспорт.
У Міністерстві інфраструктури України розповіли, що вже є розроблений «План заходів на 2019-21 роки щодо реалізації Національної транспортної стратегії на період до 2030 року», який передбачає будівництво суміщеного залізничного шляху 1435 мм. (Європейський стандарт) і 1520 мм. (Український стандарт) «Євроколія Львів – Рава-Руська – Варшава». Цей «План заходів …» ще потребує затвердження на рівні Кабінету Міністрів України. Листом № 2055/35 / 14-19 від 10 липня 2019 року його направлено до Кабінету Міністрів на узгодження.
Проєкт будівництва суміщеної колії 1435/1520 мм. на ділянці Рава-Руська – Львів (Брюховичі) обійдеться в суму понад 50 мільйонів євро. Він включає прокладку 58 кілометрів суміщеної колії, проведення реконструкції п’яти станцій, дев’яти переїздів, 18 штучних споруд, а також пристроїв сигналізації та зв’язку.
Читайте також: Укрзалізниця хоче модернізувати київську електричку на 4 мільярди гривень
Зазначається, що у АТ «Укрзалізниця» на даний момент відсутні фінансові ресурси для реалізації цього проекту, тому є необхідність в залученні міжнародних грантів та інших зовнішніх джерел фінансування.
Юрій Лавренюк також зазначає, що реалізація проекту також залежить від узгодження польською стороною. Обговорення проєкту триває, також в МІУ шукають європейські організації, які мають можливість залучення коштів для його реалізації.
Зауважимо, що хоча за часів Другої Речі Посполитої саме по маршруту Львів – Рава-Руська – Люблін – Варшава ходили швидкі пасажирські потяги зі Львова до столиці Польщі. Однак, в радянські і українські часи ця лінія перетворилася в маловикористовувану – по ній зараз курсує всього дві пари приміських поїздів на добу, причому одна пара має статус вантажопасажирського поїзда. Вантажопотік на лінії також вкрай невеликий. Інфраструктура лінії вкрай застаріла, для прикладу, на станції Жовква все стрілки на станції переводяться вручну, тому в будь-якому випадку лінія вимагає реконструкції.
До середини 2000-х років до української станції Рава-Руська з Варшави курсував швидкий поїзд, який обслуговував склад залізниць Польщі «РКР».
Економіка і бізнес
- забезпечення безплатним харчуванням дітей 1-4 класів;
- відновлення інфраструктури;
- підтримку безперебійного виробництва сільськогосподарської продукції.
Коментарі