

Суспільство
DNBS STYLE: як бренд донбаського одягу розвіює стереотипи про регіон
“До війни про донецьких думали, що вони хулігани чи бандити з “сємками” на корточках. А ми хотіли це змінити”. Про це розповідає Олексій Перевала із Торецька Донецької області, який разом з другом заснували бренд вуличного одягу DNBS STYLE. Вони роблять одяг для молоді з символікою Донбасу та мотивуючими написами. Таким чином, руйнують стереотипи про свій регіон та пропагують здоровий спосіб життя.
Серед клієнтів бренду DNBS – відомі Донбаські спортсмени та зірки шоу-бізнесу. Але часто дизайнери зіштовхуються і з критикою у свою сторону від тих, хто проти.
Олексій Перевала
Родом із Торецька (колишній Дзержинськ) Донецької області. Після початку бойових дій переїхав в Київ. Разом з другом заснували бренд вуличного одягу DNBS STYLE.
Про бренд, який розвіює стереотипи
Ми з моїм другом вирішили створити бренд, який би відображав стиль у регіонах. Люди носять футболки з написами “Нью-Йорк” чи “Бруклін” і я помітив, що такої ідентифікації по регіонам в Україні немає. Тоді і подумали, чому б не зробити щось своє, але зі стилістикою Донбасу. Ми самі звідти і хотіли просувати свій регіон.
Наш бренд несе важливу місію, бо розвіюємо стереотипи про донецьких. Ми не хулігани з “сємками” на корточках. Ми хочемо своїм брендом створити суспільство, яке розцінюватиме наші погляди і стиль, тим самим показати, що ми нормальна молодь.

Ми робимо футболки і худі максимального високої якості. Ми не використовуємо синтетику, тому що женемось за хорошою репутацією і якісним продуктом. Для порівняння, схоже худі коштуватиме в інших магазинах на 400-500 гривень дорожче.
Є також брендовані чохли на телефони.
Кожна річ відшивається у певній кількості та більше не повторюється. Проте є і виключення, бо надходить багато відгуків повернути ті чи інші написи. Серед таких футболки із написом “донецький” та “донецька” та худі з написом на спині “DNBS Вера. Упорство. Дух”.
Коли створюємо нову річ, то перше, що робимо – експериментуємо на собі та дивимось, як річ носиться у повсякденному житті, наскільки зручна та не витягується після прання.
Люди боялись купувати наш одяг
Ідея створити бренд DNBS STYLE. прийшла до нас ще в кінці 2013 року. А в квітні наступного року ми випустили першу колекцію. В той час у наш регіон прийшла війна, і людям було не до одягу. Зупинились продажі, але ми продовжували підтримувати ідею у соціальних мережах. У людей був великий страх носити речі з символікою Донбасу.
Але ми своїм прикладом показували, що немає в цьому нічого страшного. А потім страх перетворився в гордість. У нас такий стиль, який не повинен викликати агресію чи протиріччя, а лише задоволення від того, що ти з цього регіону.

Зараз ми зіштовхуємось з людьми, які несуть негативні посили по відношенню до регіону і до нас. Вони нападають у соціальних мережах і очікують агресію від нас, а ми ведемо з ними не конфліктний діалог. Є взагалі неадекватні і агресивні люди, які пишуть нам “Валіть у свій Донбас, сепаратисти”. Та ми вже на це спокійно реагуємо і відповідаємо позитивом.
Але ми розвиваємось далі, бо є люди, яким наш бренд потрібен. Довгий час для нас це був навіть не бізнес і ми не ставили за мету заробити гроші. Просто хотіли створити бренд і закохати людей в нього.
Спочатку не знали, чи сподобається такий стиль людям. Тому створили невеликий тираж 200-300 лише футболок. А потім вже почали розширювати асортимент. У нас немає власного виробництва, тому віддаємо швеям на пошив. Але всі матеріали закуповуємо і підбираємо самі.
Скільки коштує?
Продукцію можна купити на нашому сайті та в Інстаграмі. Худі від бренду DNBS STYLE коштує 720 гривень, спортивний костюм – 1795, жіноча худі – 650 гривень, а футболка – 385. Доставку здійснюємо як по всій Україні, так і на непідконтрольні території Донецької області.
Наші речі не дуже дорогі, бо ми хочемо, щоб наш клієнт знав, що можна купити хорошу якість за низькими цінами.

Бренд націлений саме на людей з Донбасу, які живуть там, чи переїхали в інші регіони. Купує донецька діаспора за кордоном – в Америці, Польщі, Німеччині та Росії. Приємно і дивно для нас, коли купують люди з інших регіонів, просто тому, що їм подобаються речі.
Довгий час ми себе не рекламували, все відбувалось за рахунок сарафанного радіо. А потім почали й самі рекламувати себе в Інстаграмі, бо це наш основний канал збуту.
Серед клієнтів – Донецький “Шахтар”
Колекція DNBS style полюбилася футболістові з донецького «Шахтаря» Ярославу Ракицькому, який купує кожну колекцію. Це надихає нас продовжувати свою справу.
Нашу продукцію купують багато українських спортсменів, які хочуть підкреслити своє донбаське походження. Це і боксер Денис Берінчик, і чемпіон світу з гімнастики Олег Верняєв, і футболісти Андрій Пятов та Микита Шевченко. Хлопці купували продукцію, не знаючи хто ми. А зараз підтримуємо приятельські стосунки.
А для шоумена Сергія Сивохи ми зробили подарунок – дерев’яного метелика. Він побачив нас у соціальних мережах і попросив зробити такий аксесуар з донецькими молотами. А потім брав участь у ньому в різних шоу на телебаченні.
Для роботи залучаємо лише своїх
Бренд створювався двома людьми з Донбасу – я і мій друг Денис Лесаренко. І зараз навколо бренду намагаємось об’єднувати людей саме з нашого регіону.
Якщо ми робимо фотосесію, то моделі, фотограф, оператори – всі з Донбасу, всі наші земляки.
Були випадки, коли доводилось брати фотографа не звідти. Так як наш бренд – це вузька ніша, тому люди, які брались за роботу з інших регіонів просто займались кнопкодавством за наші ж гроші, зовсім не віддавались роботі на повну.
Тому ми не бачимо сенсу так робити. Краще прибавимо свого земляка, якому буде цікавий цей бренд і яких разом з нами нестиме ідею популяризації гідного образу Донбасу серед українців.
Ми хочемо стати тим маркером, який буде уособлювати Донбас. Щоб при згадці про регіон думали не тільки про війну чи Донецький Шахтар, а й про DNBS STYLE.
Суспільство

11-річний Єнс із Данії зібрав понад 34 тисячі данських крон для дітей з України, які втратили свої домівки. Хлопчик виготовляє власні вироби з бісеру та продає їх.
Про це повідомила міністерка економіки України Юлія Свириденко.
Єнс виготовляє синьо-жовтих великодніх курчат із бісеру. Торік хлопчик зібрав 28 тисяч крон. За 2025 рік він уже встиг зібрати шість тисяч крон, а благодійна організація KOLO Nordic подвоїла цю суму до 12 тисяч крон.
Очільниця міністерства написала про бажання Єнса допомогти українським дітям:
«Хлопчик побачив у новинах, як багато дітей в Україні втратили свої домівки, і сказав мамі: “Що ми можемо зробити?”. Мама відповіла: “Творити добро!”. У свої 11 він показує світові, що щедрість духу не має віку».
Читайте також: Анджеліна Джолі підтримала 14-річну дівчину, яка постраждала від атаки росіян (ФОТО)
Також завдяки міністру підприємництва Данії Мортену Бьодскову, який організував зустріч із Єнсом та його батьками, Юлія Свириденко мала змогу подякувати хлопчику за його роботу.




Нагадаємо, що Барбра Стрейзанд закликала підтримувати українських медиків (ВІДЕО).
Фото: фейсбук-сторінка Юлії Свириденко
Суспільство

Американська акторка Анджеліна Джолі поспілкувалася з 14-річною Поліною, яка дістала тяжкі поранення внаслідок російського удару по Харківщині. Акторка також передала Поліні записку зі словами підтримки.
Про це повідомили в UNITED24.
Поліна отримала тяжкі поранення в лютому 2025 року в Ізюмі. Зараз дівчина проходить лікування в дитячій лікарні «Охматдит». Найбільша мрія дівчини — знову ходити. Їй допомагають у цьому українські лікарі.
Також дівчина розповіла психологам, що вона дуже хотіла б зустрітися з Анджеліною. До втілення цієї мрії Поліни долучилися в UNITED24. Американська акторка поспілкувалася з Поліною онлайн. Разом із цим дівчина отримала від Анджеліни Джолі записку зі словами підтримки та побажаннями залишатися сильною.
Читайте також: «Ви надихнули весь світ!»: Барбра Стрейзанд закликала підтримувати українських медиків (ВІДЕО)



Нагадаємо, що принц Вільям зустрівся з українськими дітьми у школі в Естонії.
Фото обкладинки: Harald Krichel
Суспільство

«Нова пошта» 26 березня нагородила українських волонтерів, благодійні фонди та громадські організації відзнакою «Варті». Її отримали 12 переможців голосування серед українців. Також компанія визначила 21 організацію, що найбільше доклалися до підтримки українців через гуманітарні відправлення.
Про це повідомили в «Новій пошті».
Хто здобув відзнаку «Варті»
До голосування за переможців долучилися понад 55 тисяч українців. Загалом відзнаку отримали 12 людей та організацій, які працюють у різних сферах.
77-річний Григорій Янченко переміг у номінації «Найстарший волонтер», також відомий як Дядя Гриша. Під час окупації Херсона він вирушав у людні місця з прапором України на кріслі колісному та з увімкненим гімном. Зараз він живе у Запоріжжі, але рідко буває вдома — подорожує містами України, збираючи кошти для військових. Відзнаку Дяді Гриші вручили у Кропивницькому під час чергового збору.
Наймолодшими волонтерками стали 6-річна Олександра та 4-річна Кіра з Харкова. Саша вже отримувала нагороду «Варті» рік тому. Тоді організатори підготували для неї сюрприз — вона побачила батька-військового, якого ненадовго відпустили зі служби. Через місяць чоловік загинув на фронті. Попри втрату, дівчинка разом із подругою продовжує допомагати ЗСУ, вона збирає кошти на маскувальні сітки, турнікети та автівки. Вона отримала відзнаку у річницю загибелі батька.

За технологічність у волонтерстві відзнаку отримав Сергій Стерненко — автор безперервного збору «Русоріз». Стерненко також регулярно демонструє, як FPV-дрони працюють на передовій.
За креативний підхід нагородили блогера з Миколаєва Юрія Степанця, який нині мешкає в Одесі. Він є найвідомішим в Україні коміком на кріслі колісному та ініціатором «неходових зборів» для військових. Волонтер часто наголошує: не всі можуть воювати в ЗСУ, але кожен, попри втому й втрати, здатен бути для ЗСУ на своєму місці.
Читайте також: Волонтеру Фумінорі Цучіко зареєстрували місце проживання в Харкові

За евакуацію нагородили Катерину Андреєву, яка разом із військовими рятує поранених захисників із прикордоння Сумщини та Курщини. Вона також вивозить мирних жителів і покинутих тварин з-під обстрілів. Свою відзнаку Катерина присвятила батькові, який віддав життя за Україну. За медичну допомогу військовим українці висловили вдячність парамедикам з «Госпітальєрів», які врятували тисячі життів, а за підтримку жінок — руху VETERANKA.
Разом із цим відзнаку отримали:
- всеукраїнська благодійна організація Ukrainian Food Foundation за підтримку ВПО;
- Олександр Мізерій за культурний розвиток. Він є лідером гурту «Смерека» з Вінниччини та волонтером, який вже відіграв понад 350 благодійних концертів і зібрав понад 4 мільйони гривень для ЗСУ;
- Андрій Бурахович за допомогу армії своїми руками. Андрій — механік, який майже цілодобово ремонтує автівки для фронту і вже відремонтував понад дві тисячі машин;
- благодійний фонд «Діти героїв» за психологічну допомогу понад 12 тисячам дітей, які через війну втратили одного або обох батьків;
- Анастасія Слюсар — лідерка фонду, який допомагає дітям, зокрема на прифронтових територіях.
«Попри втому, труднощі й втрати, волонтери продовжують рухатися далі — підтримують тих, хто цього потребує, і знаходять нові способи допомагати. Це про людяність, небайдужість і неймовірну силу. Вони працюють не заради відзнак, а просто тому, що не можуть інакше. Ми дякуємо кожному й кожній та завжди будемо поруч», — розповіла співзасновниця «Нової пошти» Інна Поперешнюк.
Переможці за обсягами гуманітарних вантажів
Організатори відзначили 21 організацію та фонд, що найактивніше користувалися послугами «Гуманітарної Нової пошти». Переможців обирали за найбільшими показниками кількості та ваги відправлень, категорії допомоги та її системність. «Нова пошта» відзначила:
- благодійні фонди «На Хвилі» та «Рій» («Допомога армії»);
- благодійні фонди «Медицина Херсонщини» та «Лелека-Україна» («Медична допомога»);
- благодійні організації «Українські сестри та кідфрендлі» та «Співдружність України» («Допомога дітям»);
- громадську організацію «Покликані жити» та благодійний фонд «Летс Хелп» («Допомога людям старшого віку»);
- благодійні організації «З теплом у серці» та «Європейські традиції доброчинності» («Допомога людям з інвалідністю»);
- «Бахмутське товариство захисту тварин “ЛАДА”» та благодійний фонд «Разом добра сила» («Допомога тваринам»);
- громадські організації «Добробат» та «Б50» («Відновлення житла та добробуту»).
- благодійна організація «Громадянин» та громадська організація «Джуніорс» («Спорт та реабілітація»);
- благодійний фонд «Щаслива лапа» («Лідер серед вантажних перевезень);
- міжнародний благодійний фонд «Небайдужі» та громадська організація «Свідомі кияни» («Найбільша кількість відправлень гуманітарного вантажу»).
Разом із цим у номінації «Навігатор допомоги» перемогли Юлія Кудрик й Оксана Миколюк за активне консультування й онлайн-супровід щодо перевезення гуманітарних вантажів.
Як вручали нагороди
Відзнаку вручали місцеві активісти, блогери, лідери думок, представники «Нової пошти», а також люди, які раніше отримували допомогу від волонтерів-переможців.

Про відзнаку «Варті»
«Варті» — це щорічна відзнака для волонтерів від «Нової пошти», яку заснували у 2022 році. Її започаткували для того, щоби підкреслити внесок українських волонтерів і благодійників.
Нагадаємо, «Нова пошта» розробила сервіс для ефективнішої доставки посилок.
Раніше ми писали, що UAnimals оголосили лавреатів Всеукраїнської зоозахисної премії.
Фото: «Нова пошта»