Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Можливості

Для закладів культури запустили гранти для збереження національної спадщини у громадах

Опубліковано

Оголосили гранти для громад, які прагнуть переосмислити або зберегти наявні місцеві культурні ресурси. Це можуть бути музейні колекції, меморіальні та культурні об’єкти, наявні або потенційні туристичні магніти, об’єкти спадщини.

Про це повідомили на платформі Ізоляція.

Учасники зможуть також скористатися методологічними інструментами для створення культурних продуктів та освітніх програм, інтерпретації спадщини, роботи з власними громадами та різноманітними аудиторіями з урахуванням викликів війни.

Для кого грант

Подати заявку можуть до 30 організацій, які працюють з темами культури та ідентичності – місцеві музеї, бібліотеки, культурні центри, громадські організації з регіонів, де працює Фонд «Партнерство задля стійкості України» (ФПСУ) — Чернігівська, Київська, Сумська, Харківська, Одеська, Запорізька, Дніпропетровська області; Херсонська, Миколаївська, Донецька, Луганська області. Також — переміщені з цих регіонів організації незалежно від місця теперішнього перебування в Україні.

Що пропонують

Учасники програми візьмуть участь у серії лекцій та дискусій із аналізом викликів воєнного часу та практичних рішень для операторів культури, опрацюють ідеї своїх проєктів та отримають фахові рекомендації від лекторів та тренерів.

Читайте також: «Байрактарщина» і «шароварщина». Чому ці явища мають турбувати кожного українця?

В результаті пітчингу проєктів команда експертів з партнерських інституцій відбере до 12-ти проєктів, які отримають фінансування розміром від 150 до 500 тис. грн. (гроші на реалізацію нададуть в матеріальній або грошовій формі залежно від спроможності та юридичної форми організації).

Програму впроваджують Мистецький арсенал, фонд ІЗОЛЯЦІЯ, Харківський літературний музей, Одеський національний художній музей за підтримки фонду «Партнерство задля стійкості України» (ФПСУ).

Тривалість програми

Тренінги відбудуться у змішаному форматі (онлайн та офлайн у Києві) протягом березня-квітня 2024.

Час для реалізації проєктів — травень-липень 2024. Програма завершиться підсумковою конференцією в Києві на початку серпня.

Термін подачі заявок: 3 березня 2024.

Читайте такожМайбутнє пам’яток – у приватних руках. Хто рятує культурну спадщину України? Історія ініціативи «Спадщина.UA»

Фокусні теми програми — робота з ідентичністю (локальні та державні наративи спільної української ідентичності, переоцінка та переосмислення місцевих культурних ресурсів, інтерпретація природної та культурної спадщини, деколонізаційні процеси та практики меморіалізації); культура, спадщина і місцевий розвиток (економіка культури, залучення креативних індустрій); культура як чинник соціальної згуртованості, динамічні аудиторії в умовах війни (партиципаційні практики, залучення вразливих груп, робота з травматичними та дискусійними темами, конфліктна сенситивність та робота в травма-поінформованому підході); робота зі спадщиною та переміщеними громадами тимчасово окупованих територій.

Про Фонд «Партнерство задля стійкості України» (ФПСУ)

Фонд фінансується урядами Великої Британії, Канади, Нідерландів, Сполучених Штатів Америки, Фінляндії, Швейцарії, Швеції. Реалізує проєкти на посилення стійкості України перед обличчям російської агресії. Чимало проєктів втілив на деокупованих і прифронтових територіях.

Нагадаємо, волонтери опублікували найповніший відкритий список об’єктів культурної спадщини України.

Також дивіться відео від ШоТам, як сестри із Сумщини просувають мистецтво часів трипільської культури.

Фото: platform.izolyatsia.org.

Можливості

Виробники дронів можуть отримати гранти на 80% від вартості проєкту

Опубліковано

Кабінет Міністрів розширив можливості отримання грантів для підприємств, які спеціалізуються на виробництві дронів. Тепер такі компанії можуть отримати до 80% від вартості свого проєкту у вигляді гранту від держави.

Про це інформує Урядовий портал.

Про гранти

Відтепер виробники дронів матимуть можливість використовувати грантові кошти на придбання, доставку та монтаж обладнання, а також на поповнення оборотного капіталу в межах вартості проєкту.

Згідно з умовами грантової програми для переробних підприємств, отримувачі повинні створити певну кількість робочих місць, залежно від суми гранту. Перед цим рішенням уряду пільгові умови для отримання грантів, за якими держава фінансувала до 80% вартості проєкту, а виробник з власних коштів фінансував решту, могли використовувати лише підприємства на деокупованих територіях.

Читати також: В Україні покращився політичний та безпековий показники в Індексі свободи слова: дослідження

Крім того, Кабінет Міністрів встановив, що пільгові умови надання грантів на переробку для підприємств Київської області будуть діяти до кінця 2024 року.

На даний момент підприємства регіону виявляють великий інтерес до участі в грантових програмах, тому отримання грантів за пільговими умовами сприятиме позитивному впливу на соціально-економічні показники Київщини та на розвиток переробної галузі в області.

Нагадаємо, що Google запускає другий етап Фонду підтримки для українських технологічних стартапів на 10 млн дол.

Також ми повідомляли, що в Україні значно зросла кількість україномовного контенту за 2023 рік: дослідження соціологів.

Читати далі

Можливості

Google запускає другий етап Фонду підтримки для українських технологічних стартапів на 10 млн дол

Опубліковано

Незважаючи на складну економічну ситуацію в Україні, спричинену війною, країна володіє потужною стартап-екосистемою. Google продовжує підтримувати українські стартапи і, за ініціативою Міністерства цифрової трансформації України, запускає другий етап Фонду підтримки Google для стартапів в Україні.

Про це оголосили на технологічній конференції Tech Ecosystem Summit, яка об’єднала представників бізнесу та влади, щоб обговорити виклики й перспективи розвитку ІТ-сфери.

Можливості конкурсу

Відібрані компанії отримають до $100 тисяч для підтримки та ведення бізнесу й менторську підтримку від Google. Також стартапи можуть отримати додаткові $350 тисяч у вигляді кредитів Google Cloud.

Реєструйтеся, якщо ваш стартап:

  • має як мінімум одну юридичну особу, зареєстровану в Україні;
  • випускає мінімально життєздатний продукт (MVP) з продемонстрованою бізнес-ефективністю.

Читати також: У Києві біля станції метро провели масштабний демонтаж МАФів

На що можна використати отримані кошти:

  • на розвиток стартапу;
  • відновити бізнес-операції, які постраждали через війну;
  • створити основний продукт для вирішення нових завдань.

Пріоритет надаватимуть компаніям та стартапам, які використовують ШІ для розв’язання соціальних проблем.

Встигніть подати заявку до 5 червня. Деталі відбору та форму аплікації шукайте за посиланням.

Нагадаємо, що українським ВПО повернуть виплати: про що варто знати.

Також ми повідомляли, що ветерани можуть безкоштовно здобути нову професію.

Фото: Google

Читати далі

Можливості

Українські діячі перформативних мистецтв можуть взяти участь у грантовій програмі: бюджет до 7 тисяч євро

Опубліковано

Платформа Kyiv Contemporary Music Days (KCMD) запускає грантову програму Per Forma для проєктів у сфері перформативних мистецтв. Зокрема, програма передбачає фінансування на суму від 1000 до 7000 євро для проєктів.

Про це йдеться на сайті грану.

Які проєкти потрібно подати

Проєкти можна подати у сфері:

  • музики
  • танців,
  • художнього читання,
  • перформансу,
  • пантоніми,
  • стендап-комедії,
  • перформаційних дисциплін і театру.

Учасники можуть податись на малу (1000 євро) або велику (до 7000 євро) програму підтримки. А грантові кошти можна спрямувати на реалізацію проєкту, супровідні витрати, нові освітніх і кураторських програми, вистави або ж на закупівлю матеріалів, оснащення, оренду репетиційного приміщення тощо.

Читайте також: В Київські школи можна буде подавати документи онлайн

Взяти участь у програмі запрошують повнолітніх українців з підтвердженим досвідом активної професійної діяльності впродовж останніх років і з планом проєкту для реалізації в Україні.

Заповнити заявку на участь можна за посиланням до 19 травня. Водночас завершити відбір учасників можуть раніше, оскільки максимальна кількість опрацьованих заявок – 2000.

Програму запустили за підтримки Performing Arts Fund NL і Міністерства освіти, культури та науки Нідерландів.

Нагадаємо, у Сумах розробили концепцію відновлення набережної.

Фото: Грант

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство3 дні тому

«Усе життя я жила з дискомфортом від того, що зі мною щось не так. Тепер мені стало легше»: історія Тоні, яка в 41 дізналася, що в неї аутизм

«Сьогодні день мого камінг-ауту. У мене аутизм», — написала одного дня Тоня на своїй сторінці...

Суспільство3 тижні тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство4 тижні тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство4 тижні тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

РЕКЛАМА: