Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Для української армії урочисто відкрили школу самохідної артилерії

Опубліковано

На Львівщині урочисто відкрили школу самохідної артилерії, пише АрміяІнформ.

Заклав увійшов до складу навчального артилерійського полку 184-го Навчального центру Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного.

Як розповів тимчасовий виконувач обов’язків командира 356-го навчального артилерійського полку підполковник Роман Забава, школа готуватиме штатні розрахунки самохідних гармат 2С1, 2С3, 2С5, 2С7 та 2С19.

Читайте такожПопри стереотипи та критику. Історії українців, які організували компостування в ОСББ, школі, громаді

Одночасно там зможе навчатися близько сотні військовослужбовців. Після її закінчення вони отримають сертифікат 1-го кваліфікаційного рівня, який, зокрема, може вплинути на підвищення їхнього грошового забезпечення, — підкреслив підполковник Роман Забава.

Як відбуватиметься навчання?

Навчання фахівців-артилеристів розраховане на один місяць. Більша частина часу, а це майже 70 %, буде виділена на практичну підготовку.

Перші 9 діб триватиме індивідуальна підготовка за напрямками: командир гармати, навідник, номер обслуги та механік-водій. Після цього почнеться колективна підготовка у складі зведених або штатних розрахунків. Вінцем курсу підготовки стануть виконання завдань з бойовою стрільбою штатним артилерійським пострілом.

Читайте такожЯк наші Сили спецоперацій тренуються на міжнародних маневрах Combined Resolve 16 (ВІДЕО)

Після перерізання символічної стрічки військовий капелан частини отець Тарас благословив і окропив свяченою водою особовий склад школи та її навчально-матеріальну базу.

Уже в середині січня до новоствореної школи самохідної артилерії 184-го Навчального центру прибудуть перші фахівці для опанування артилерійськими премудрощами та вдосконалення своїх навичок. Це вже четверта школа, створена в навчальному артилерійському полку для підготовки кваліфікованих кадрів для потреб артилерійських підрозділів. Тут також успішно працюють школа протитанкової артилерії, мінометна школа та школа самохідної артилерії. А в перспективі на наступний рік відкриють і школу реактивної артилерії.

Нагадаємо, відкрили перший кіберполігон Збройних Сил України.

Фото: armyinform.com.ua.

Суспільство

“єВідновлення”: в Україні погоджують виплати для відбудови зруйнованого житла

Опубліковано

Понад 65 тисячам українців погоджено виплати за програмою “єВідновлення”. Державна програма компенсацій за пошкоджене та знищене житло працює майже рік. За цей час більш як 86 тисяч українці звернулися по допомогу на поточні та капітальні ремонти.

Про це повідомляє Міністерство відновлення Україна.

За інформацією Міністерства, наразі підтверджено виплати 52,4 тисячам заявників на загальну суму 5,6 млрд грн.

Читайте також: В Україні оголосили грант на відновлення житла: як взяти участь

“Ще майже 13 тисяч українців подали заяви на отримання житлових сертифікатів за повністю знищене житло загальною сумою на 10,1 млрд грн. І вже 2402 заявники успішно реалізували житлові сертифікати, придбавши нове житло замість знищеного. Найчастіше за все — купують в Київській області та місті Київ, також користується попитом нерухомість в Харківській, Миколаївській та Чернігівській областях. Сумарна вартість придбаного житла майже 5 млрд грн.”, – повідомили у Міністерстві

Найбільше заявок надійшло з:

  • Харківщини
  • Донеччини
  • Київщини
    Миколаївщини

Нагадаємо, стало відомо, кому продовжать виплати допомоги від ООН.

Фото: Міністерство відновлення

Читати далі

Суспільство

В австралійському Мельбурні проходить виставка українського мистецтва та ремесел

Опубліковано

В Українському музеї Австралії в Мельбурні відкрили виставку українського мистецтва та ремесел «Treasures» («Скарби»), яка демонструє тисячолітні традиції, культуру та творче самовираження.

Про це у Facebook повідомив Союз українських організацій в Австралії / СУОА (Australian Federation of Ukrainian Organisations / AUFO).

Читайте також: Мій голос відбудовує: на Євробаченні 2024 оголосили збір на відбудову гімназії, деталі

На виставці серед інших безцінних артефактів представлені витончена різьба по дереву, релігійні ікони та старовинні слов’янські тексти, барвисті писанки та косівська кераміка з Карпат, яка внесена до списку спадщини ЮНЕСКО.

Директор Українського музею в Австралії Маруся Яроцька зазначила, що виставка важлива і як культурна подія, і як спосіб продемонструвати стійкість України перед обличчям розв’язаної Росією війни.

«Нам в Австралії пощастило, що ми можемо зберегти частину нашої культурної спадщини і що люди можуть прийти подивитися на мистецтво та відчути мистецьку ДНК України», – сказала вона.

Виставку відкрито до березня 2025 року, її можна відвідати щонеділі з 10:00 до 13:00 за адресою: 35 Canning Street, North Melbourne, другий поверх церковної зали (позаду Української католицької церкви Святих Петра і Павла).

Нагадаємо, відомий український поет написав книжку для малят у «співавторстві» з трирічною донькою.

Фото: Союз українських організацій в Австралії

Читати далі

Суспільство

Українські полярники показали захід сонця в Атлантичному океані: неймовірні фото

Опубліковано

Українські вчені показали як заходить сонце в Атлантичному океані.Фото полярники зробили з українського науково-дослідницького криголама “Ноосфера”. На них видно небо з безліччю кольорів: фіолетовий, синій, сірий, блакитний, рожевий, помаранчевий, червоний, жовтий.

Про це розповіли в Національному антарктичному науковому центрі.

Наш Киев

“Цього сезону “Ноосфера” проробила вже великий шлях. 17 листопада 2023 року судно вийшло з порту Кейптауна (ПАР) до крижаного континенту. Тоді було доставлено вантажі та експедиції до станцій “Арцтовський” та “Академік Вернадський”. Відтак судно прийшло до чилійського порту Пунта-Аренас, звідки знову вирушило до Антарктики 15 березня”, — розповідають науковці. 

Читайте також: 7 книжок від українських військових та журналістів, які побували на передовій: про війну, любов та сімʼю

Далі 13 квітня флагман вчергове пришвартувався в Чилі. Він привіз на “велику землю” зимівників попередньої 28-ї експедиції та сезонну експедицію. Після цього “Ноосфера” знову вирушила в Антарктику, щоб забезпечити ротацію полярників на “Арцтовському”.

Наш Киев

Нагадаємо, українська військово-медична академія розпочала навчання для слухачів «Офіцерського курсу».

Фото: Національний антарктичний науковий центр.

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство2 тижні тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство3 тижні тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство3 тижні тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

Суспільство3 тижні тому

Виготовляє «гівняні» прикраси з пташиного посліду. Це історія арт-активістки, яка живе з голубом  

Свого першого голуба Валеру вона побачила в закинутій квартирі майже бездиханним пташеням і врятувала. А...

РЕКЛАМА: