

Економіка і бізнес
Delfast зібрав $500 тис. краудфандінгом на центр розробки електробайків в Україні
Українська компанія Delfast станом на початок лютого зібрала $500 тис. від інвесторів на краудфандинговій платформі Fundable.
Про це пише itc.ua.
Мета кампанії — залучити $3 млн для будівництва центру розробки електробайків в Україні, що дозволить задовольнити попит та реалізувати отримані запити на виконання зобов’язань в сумі $100 млн.
Додатково підписані SAFE-угоди з українськими інвесторами на суму $500 тис. Право на інвестицію в $1 млн отримав та підписав бізнес-ангел з СНД. Також ведуться переговори щодо інвестиції в $1 млн з американським бізнес-янголом, який заявив про свій намір через платформу Fundable.
Читайте також: П’ять українських виробників електросамокатів та електровелосипедів
“Ми отримали дуже багато заявок і маємо оптимістичні прогнози на цей раунд. Вдячні всім, хто в нас повірив і підтримав розвиток виробництва електровелосипедів в Україні. Попереду ще багато роботи, але з такою потужною командою та підтримкою проєкту я впевнений, що нам все вдасться”, — коментує співзасновник та СЕО Delfast Данило Тонкопій.
Оптимізм Данила також поділяють деякі представники органів влади та провідних електромобільних асоціацій України, зокрема голова електромобільної асоціації EV-UA Вадим Ігнатов наголосив на конкурентних перевагах виробництва електротранспорту в Україні та підтримав зусилля компанії Delfast.
Читайте також: З кавою, лавандою та вином. Вісім крутих українських виробників крафтового сиру
“Компанія Delfast має продукт — це найголовніше. Продукт показав себе у світі — пройшов Kickstarter, завоював чемпіонське звання у світі за дальністю. Коли у компанії є продукт — не важливо, де він виробляється. Він є, і він успішно продається. Тоді вже перебазування виробництва в Китаї або відкриття тут — це наступний крок. Компанія стабільна, і вона працює”.
У листопаді 2020 року стартап Delfast анонсував збір коштів на розвиток власного виробництва електровелосипедів в Україні. Кінець кампанії запланований на 28 лютого 2021 року.
Хто такі Delfast
Стартап Delfast запустили в 2014 році Данило Тонкопій і Сергій Денисенко як сервіс екологічної доставки.
Старт бізнесу ознаменувався розробкою в 2017 році електробайка з найбільшим запасом ходу в світі. Це досягнення було відзначено в Книзі рекордів Гіннеса як найбільша відстань, пройдена на електричному велосипеді – 367 кілометрів на одному заряді батареї. Рекорд поставили на Київському велотреку.
Читайте також: Український стартап презентував новий електробайк: який він і скільки коштує
Нагадаємо, поліція Мексики пересіла на електробайки українського виробництва.
Як ми повідомляли раніше, у жовтні 2020 року компанія представила триколісний електровелосипед.
Головне фото: itc.ua.
Економіка і бізнес

До національної програми підтримки військових у застосунку «Армія+» доєднався інтернет-магазин ROZETKA. Військовослужбовці зможуть отримувати знижки на амуніцію та інші товари.
Про це повідомили в Міністерстві оборони України.
Переваги для військових
У застосунку «Армія+» користувачі зможуть згенерувати один промокод на місяць, який надаватиме знижку до 30% на вибрані товари. Повний перелік категорій, на який діятиме цей промокод, можна побачити на акційній сторінці ROZETKA. Обмежень по сумі та кількості категорій товарів у замовленні немає.
Читайте також: В Україні випустили благодійні жетони «Зв’язок 100%» для підтримки війська
Що відомо про програму
Програму підтримки військових запустили в грудні 2024 року. У межах цього проєкту Міноборони об’єднує великі бізнеси, аби надавати українським військовим спеціальні пропозиції або знижки. Наразі партнерами програми стали такі компанії: «Укрзалізниця», «Укрнафта», «Нова пошта», мережа АЗК WOG, OKKO та інтернет-магазин ROZETKA.
Нагадаємо, що ГУР розпочало власне виробництво дронів на оптоволокні (ВІДЕО).
Фото обкладинки: Getty Images
Економіка і бізнес

У ресторанах Києва та Київської області McDonald’s упродовж 25 та 26 березня запускає ранкове меню.
Про це повідомили у компанії.
Раніше ми писали, що з 13 березня ранкове меню додали у закладах Львова, Луцька, Тернополя, Івано-Франківська, Яремче та Ковеля.
Упродовж березня сніданки повертатимуть в усіх ресторанах, окрім тих, що розташовані у східних областях, в Полтаві, Дніпрі, Кременчуці, Кривому Розі, Кропивницькому та Олександрії. У компанії пояснюють, що це пов’язано з повітряними тривогами та операційними складнощами.
Нагадаємо, що UAnimals запустили найкоротшу рекламу із зірками задля допомоги тваринам (ВІДЕО).
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка McDonald’s
Економіка і бізнес

Компанія «Нова Енерджі», яка входить до групи Nova, отримала ліцензію на постачання електрики та вийшла на відкритий ринок електроенергії.
Про це повідомили в «Новій пошті».
Дозвіл на постачання електрики оформлювали близько двох місяців. Рішення про це ухвалила Нацкомісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП).
Тепер енергетична компанія зможе самостійно забезпечувати потреби «Нової пошти» та інших клієнтів.
Читайте також: OKKO стала партнером програми «Плюси»: які переваги для військових
«Це ще один крок на шляху до енергетичної незалежності. Нова Пошта запускає власну альтернативну генерацію електроенергії та зможе покривати не тільки свої потреби, а й провадити продаж е/е на вільний ринок», — зазначив CEO «Нова Енерджі» Андрій Литвиненко.
Нагадаємо, що «Нова пошта» розробила сервіс для ефективнішої доставки посилок.
Раніше ми писали, що «Нова пошта» запустила другу сонячну електростанцію у терміналі в Києві.
Фото: Pixabay