Суспільство
Де провести вихідні? Ви точно не чули про ці 7 місць поблизу Львова
Для того, щоб вихідні були вдалими, краще запланувати їх заздалегідь. Ми підготували сімку місць, які допоможуть мешканцям та гостям міста урізноманітнити сірі будні й втекти на вихідні зі Львова. Серед них можна знайти, як добре відомі туристичні маршрути, так і не менш гарні закутки.
Старовинне село — Розгірче (90 км від Львова)
На березі річки Стрий розташоване старовинне село — Розгірче. Біля нього варто відвідати заповідне урочище, де поблизу лісу розташований печерний монастир. Комплекс складається з трьох печер з входами, видовбаними вікнами та сходами. Як відомо, тут дотримувались обітниці мовчання, а заробляли на продажах меду з власної пасіки. Вперше про монастир згадується в XV столітті, коли в кам’яних келіях розміщувався храм Отців Василіан.
Цікаво, що рукотворні печери використовувались як язичницьке капище ще в дохристиянські часи. А навколо скель віднайшли залишки городища датованого VIII століттям до нашої ери.
Як доїхати? Електричкою Львів-Мукачево, вийшовши на станції Стинава Нижня. Електричка часто запізнюється, тому перед виходом краще переконатися, що перед вами потрібна зупинка. Сама станція виглядає як маленька невиразна будка з бетону, яку з вікна вагону можна не помітити.
Читайте також: ТОП-7 найколоритніших сіл Гуцульщини, які варто відвідати кожному
У гості до неандертальців — Урочище Прийма (40 км від Львова)
В ході археологічних розкопок в лісі біля містечка Миколаїв Львівської області були знайдені залишки стародавнього городища, де жили племена неандертальців. Тут, в урочищі Прийма, розкопали печеру, яку ще називають гротом. Скельна порода має три яруси та вважається пам’ятником археології європейського значення. А її вік — понад 45 тисяч років. Унікальне місце з історією переносить в стародавнє минуле, де можна уявити себе історичним героєм.
Як доїхати? Необхідно звернути з траси Львів-Стрий на Новий Розділ. Через 250 м після вказівника населеного пункту буде знак роздоріжжя й курган ліворуч від дороги. Рухаючись дорогою в бік лісу, через 300 метрів з’явиться ще один хрестоподібний знак. Звернути на нижню дорогу до лісу і пройти кілометр. Головна ознака правильного напрямку — здається ніби йдеш в окопі, а по обидва боки стіни з землі.
Найвища гора поблизу Львова — Парашка (110 км від Львова)
Це доволі відома гора у Карпатах, з її вершини можна побачити Львів. А коли у Львові сонячно, то мешканці міста можуть побачити вершини відомих Сколівських Бескидів. Найвищою з них і є та, яка й належить горі Парашка. Її висота – 1268 метрів. На самій вершині відкриваються гарні краєвиди. На гору можна зійти з кількох сторін: або від м. Сколе, або він с. Корчин. Особливо гарно тут саме зранку, коли низина вкрита густим білим туманом.
Як доїхати? Спершу необхідно дістатися до міста Сколе. Від Львова потягом/електричкою Львів-Стрий або ж маршруткою, яка ходить кожні двадцять хвилин з головного вокзалу. Далі перейти колію і рухатись до заправки. На трасі “Київ-Чоп” відшукати супермаркет “Рукавичка”, а за ним стежку вгору. Рухатися лісом на хребет й за 4 км орієнтуватись на джерело з водою. Прямуючи хребтом, повернути праворуч й перейти маленькі вершинки (Зелена та Оброслий верх). Вийти на шлях до вершини Парашки.
Мальовничий Сопіт (120 км від Львова)
Водоспад знаходиться у Сколівських бескидах неподалік від південної околиці села Сопота Сколівського району. Його висота сягає 7-8 м. А на підніжжі скелі водоспад утворив розлогу вирву, яка додає йому ще більшої мальовничості. Водоспад знаходиться в ущелині з крутими краями, а шлях до нього йде по ґрунтовій стежині. Саме тому в дощову погоду сюди майже неможливо дістатися.
Як доїхати? Дістатися до села Сопіт можна автобусом або автомобілем. У селі необхідно переїхати через міст і рухатися вздовж невеликої річечки. Майже на виїзді з села на стовпі буде малопримітний покажчик направо на водоспад. Від околиці села йти недовго. Зайшовши до лісу, ліворуч є альтанка, а трохи далі за нею — не дуже примітний спуск до водоспаду.
Львівський Байкал (близько 40 км від Львова)
Місцеві називають озеро, яке розташоване в селі Задорожнє — Байкал. Місцевих рибалок часто тішить улов з окунів і щук. Головне — дотримуватися правил, які діють для любительської рибної ловлі. Біля озера є кілька баз для відпочинку, а також — приватний сектор, де можна орендувати будиночок, лазню чи альтанку.
Прохід на територію — безкоштовний. Оренда альтанки разом із мангалом обійдеться в 50-100 гривень. Вартість такої послуги може змінюватися на літній період. А якщо виникне бажання продовжити вихідні, то можна залишитись з ночівлею на базі відпочинку.
Як доїхати? Не доїжджаючи до Миколаєва треба повернути в село Дроговиж. А далі проїхати прямо і перед залізничним переїздом повернути праворуч. Також на озеро можна їхати електричками сполученням Львів-Трускавець, Львів-Лавочне та Львів-Моршин.
Водоспад Кам’янка та Мертве озеро (110 км від Львова)
Водоспад у “Сколівських бескидах” сформувався завдяки річним порогам поблизу села Кам’янка на Львівщині. Він – однокаскадний, має загальну висоту понад сім метрів та належить до Національного природного парку. Поблизу є галявина для пікніка, звідки відкриваються панорамні види на гори та кам’яні скелі. Також можна зупинитись у місцевому готелі чи приватній садибі.
Біля водоспаду є ще два цікавих місця. Одне — це джерело води, яка на смак нагадує знамениту “Нафтусю” в Трускавці, а інше — озеро Журавлине на гірському хребті. Його вода холодна і темна, з великим вмістом сірководню, тому його ще називають Мертвим.
Як доїхати? Можна маршрутним таксі зі Львова. Зійти треба на зупинці в с. Дубина. Навпроти зупинки є хрест та капличка, біля яких є вказівний знак до водоспаду.
Читайте також: Куди поїхати на вихідних? П’ять дивовижних каньйонів України
Ефемерний водоспад — Фантом (84 км від Львова)
Це один з найдивніших водоспадів України. Він і справді є водоспадом-привидом, тому що побачити його можна лише один день на рік. Унікальне природне диво розташоване на місці потоку, що виникає після великих дощів з води, що стікає з гори Бакоцино. Фантом має дев’ять каскадів заввишки близько 8 м. Ефемерний водоспад розташований поблизу села Лапшин Жидачівського району. Оскільки водоспад є лише після сильних дощів, то добиратися по ґрунтовій і лісовій дорозі проблематично.
Як доїхати? В Журавні необхідно переїхати через Дністер і за мостом повернути ліворуч. Їхати дорогою до села Лапшин у ліс метрів 200 понад Дністром.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі