Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Де провести вихідні? Ви точно не чули про ці 7 місць поблизу Львова

Опубліковано

Для того, щоб вихідні були вдалими, краще запланувати їх заздалегідь. Ми підготували сімку місць, які допоможуть мешканцям та гостям міста урізноманітнити сірі будні й втекти на вихідні зі Львова. Серед них можна знайти, як добре відомі туристичні маршрути, так і не менш гарні закутки.

Старовинне село — Розгірче (90 км від Львова) 

На березі річки Стрий розташоване старовинне село — Розгірче. Біля нього варто відвідати заповідне урочище, де поблизу лісу розташований печерний монастир. Комплекс складається з трьох печер з входами, видовбаними вікнами та сходами. Як відомо, тут дотримувались обітниці мовчання, а заробляли на продажах меду з власної пасіки. Вперше про монастир згадується в XV столітті, коли в кам’яних келіях розміщувався храм Отців Василіан.

Село Розгірче поблизу Львова

Цікаво, що рукотворні печери використовувались як язичницьке капище ще в дохристиянські часи. А навколо скель віднайшли залишки городища датованого VIII століттям до нашої ери. 

Як доїхати? Електричкою Львів-Мукачево, вийшовши на станції Стинава Нижня. Електричка часто запізнюється, тому перед виходом краще переконатися, що перед вами потрібна зупинка. Сама станція виглядає як маленька невиразна будка з бетону, яку з вікна вагону можна не помітити.

Читайте також: ТОП-7 найколоритніших сіл Гуцульщини, які варто відвідати кожному

У гості до неандертальців — Урочище Прийма (40 км від Львова)

В ході археологічних розкопок в лісі біля містечка Миколаїв Львівської області були знайдені залишки стародавнього городища, де жили племена неандертальців. Тут, в урочищі Прийма, розкопали печеру, яку ще називають гротом. Скельна порода має три яруси та вважається пам’ятником археології європейського значення. А її вік — понад 45 тисяч років. Унікальне місце з історією переносить в стародавнє минуле, де можна уявити себе історичним героєм.

Урочище Прийма поблизу Львова
Урочище Прийма поблизу Львова

Як доїхати? Необхідно звернути з траси Львів-Стрий на Новий Розділ. Через 250 м після вказівника населеного пункту буде знак роздоріжжя й курган ліворуч від дороги. Рухаючись дорогою в бік лісу, через 300 метрів з’явиться ще один хрестоподібний знак. Звернути на нижню дорогу до лісу і пройти кілометр. Головна ознака правильного напрямку — здається ніби йдеш в окопі, а по обидва боки стіни з землі.

Найвища гора поблизу Львова — Парашка (110 км від Львова)

Це доволі відома гора у Карпатах, з її вершини можна побачити Львів. А коли у Львові сонячно, то мешканці міста можуть побачити вершини відомих Сколівських Бескидів. Найвищою з них і є та, яка й належить горі Парашка. Її висота – 1268 метрів. На самій вершині відкриваються гарні краєвиди. На гору можна зійти з кількох сторін: або від м. Сколе, або він с. Корчин. Особливо гарно тут саме зранку, коли низина вкрита густим білим туманом.

Найвища гора поблизу Львова — Парашка

Як доїхати? Спершу необхідно дістатися до міста Сколе. Від Львова потягом/електричкою Львів-Стрий або ж маршруткою, яка ходить кожні двадцять хвилин з головного вокзалу. Далі перейти колію і рухатись до заправки. На трасі “Київ-Чоп” відшукати супермаркет “Рукавичка”, а за ним стежку вгору. Рухатися лісом на хребет й за 4 км орієнтуватись на джерело з водою. Прямуючи хребтом, повернути праворуч й перейти маленькі вершинки (Зелена та Оброслий верх). Вийти на шлях до вершини Парашки.

Мальовничий Сопіт (120 км від Львова)

Водоспад знаходиться у Сколівських бескидах неподалік від південної околиці села Сопота Сколівського району. Його висота сягає 7-8 м. А на підніжжі скелі водоспад утворив розлогу вирву, яка додає йому ще більшої мальовничості. Водоспад знаходиться в ущелині з крутими краями, а шлях до нього йде по ґрунтовій стежині. Саме тому в дощову погоду сюди майже неможливо дістатися.

Водоспад Сопіт поблизу Львова
Водоспад Сопіт поблизу Львова

Як доїхати? Дістатися до села Сопіт можна автобусом або автомобілем. У селі необхідно переїхати через міст і рухатися вздовж невеликої річечки. Майже на виїзді з села на стовпі буде малопримітний покажчик направо на водоспад. Від околиці села йти недовго. Зайшовши до лісу, ліворуч є альтанка, а трохи далі за нею — не дуже примітний спуск до водоспаду. 

Львівський Байкал (близько 40 км від Львова)

Місцеві називають озеро, яке розташоване в селі Задорожнє — Байкал. Місцевих рибалок часто тішить улов з окунів і щук. Головне — дотримуватися правил, які діють для любительської рибної ловлі. Біля озера є кілька баз для відпочинку, а також — приватний сектор, де можна орендувати будиночок, лазню чи альтанку. 

Львівський Байкал в селі Задорожнє

Прохід на територію — безкоштовний. Оренда альтанки разом із мангалом обійдеться в 50-100 гривень. Вартість такої послуги може змінюватися на літній період. А якщо виникне бажання продовжити вихідні, то можна залишитись з ночівлею на базі відпочинку. 

Як доїхати? Не доїжджаючи до Миколаєва треба повернути в село Дроговиж. А далі проїхати прямо і перед залізничним переїздом повернути праворуч. Також на озеро можна їхати електричками сполученням Львів-Трускавець, Львів-Лавочне та Львів-Моршин.

Водоспад Кам’янка та Мертве озеро (110 км від Львова)

Водоспад у “Сколівських бескидах” сформувався завдяки річним порогам поблизу села Кам’янка на Львівщині. Він – однокаскадний, має загальну висоту понад сім метрів та належить до Національного природного парку. Поблизу є галявина для пікніка, звідки відкриваються панорамні види на гори та кам’яні скелі. Також можна зупинитись у місцевому готелі чи приватній садибі.

Водоспад Кам’янка та Мертве озеро поблизу Львова
Водоспад Кам’янка та Мертве озеро поблизу Львова

Біля водоспаду є ще два цікавих місця. Одне — це джерело води, яка на смак нагадує знамениту “Нафтусю” в Трускавці, а інше — озеро Журавлине на гірському хребті. Його вода холодна і темна, з великим вмістом сірководню, тому його ще називають Мертвим.

Як доїхати? Можна маршрутним таксі зі Львова. Зійти треба на зупинці в с. Дубина. Навпроти зупинки є хрест та капличка, біля яких є вказівний знак до водоспаду.

Читайте також: Куди поїхати на вихідних? П’ять дивовижних каньйонів України

Ефемерний водоспад — Фантом (84 км від Львова)

Це один з найдивніших водоспадів України. Він і справді є водоспадом-привидом, тому що побачити його можна лише один день на рік. Унікальне природне диво розташоване на місці потоку, що виникає після великих дощів з води, що стікає з гори Бакоцино. Фантом має дев’ять каскадів заввишки близько 8 м. Ефемерний водоспад розташований поблизу села Лапшин Жидачівського району. Оскільки водоспад є лише після сильних дощів, то добиратися по ґрунтовій і лісовій дорозі проблематично.

Водоспад Фантом поблизу Львова

Як доїхати? В Журавні необхідно переїхати через Дністер і за мостом повернути ліворуч. Їхати дорогою до села Лапшин у ліс метрів 200 понад Дністром.

Суспільство

11-річний хлопчик із Данії зібрав 34 тисячі данських крон для дітей з України (ФОТО)

Опубліковано

11-річний Єнс із Данії зібрав понад 34 тисячі данських крон для дітей з України, які втратили свої домівки. Хлопчик виготовляє власні вироби з бісеру та продає їх.

Про це повідомила міністерка економіки України Юлія Свириденко.

Єнс виготовляє синьо-жовтих великодніх курчат із бісеру. Торік хлопчик зібрав 28 тисяч крон. За 2025 рік він уже встиг зібрати шість тисяч крон, а благодійна організація KOLO Nordic подвоїла цю суму до 12 тисяч крон.

Очільниця міністерства написала про бажання Єнса допомогти українським дітям:

«Хлопчик побачив у новинах, як багато дітей в Україні втратили свої домівки, і сказав мамі: “Що ми можемо зробити?”. Мама відповіла: “Творити добро!”. У свої 11 він показує світові, що щедрість духу не має віку».

Читайте також: Анджеліна Джолі підтримала 14-річну дівчину, яка постраждала від атаки росіян (ФОТО)

Також завдяки міністру підприємництва Данії Мортену Бьодскову, який організував зустріч із Єнсом та його батьками, Юлія Свириденко мала змогу подякувати хлопчику за його роботу.

Нагадаємо, що Барбра Стрейзанд закликала підтримувати українських медиків (ВІДЕО).

Фото: фейсбук-сторінка Юлії Свириденко

Читати далі

Суспільство

Анджеліна Джолі підтримала 14-річну дівчину, яка постраждала від атаки росіян (ФОТО)

Опубліковано

Американська акторка Анджеліна Джолі поспілкувалася з 14-річною Поліною, яка дістала тяжкі поранення внаслідок російського удару по Харківщині. Акторка також передала Поліні записку зі словами підтримки.

Про це повідомили в UNITED24.

Поліна отримала тяжкі поранення в лютому 2025 року в Ізюмі. Зараз дівчина проходить лікування в дитячій лікарні «Охматдит». Найбільша мрія дівчини — знову ходити. Їй допомагають у цьому українські лікарі.

Також дівчина розповіла психологам, що вона дуже хотіла б зустрітися з Анджеліною. До втілення цієї мрії Поліни долучилися в UNITED24. Американська акторка поспілкувалася з Поліною онлайн. Разом із цим дівчина отримала від Анджеліни Джолі записку зі словами підтримки та побажаннями залишатися сильною.

Читайте також: «Ви надихнули весь світ!»: Барбра Стрейзанд закликала підтримувати українських медиків (ВІДЕО)

Фото: фейсбук-сторінка UNITED24

Нагадаємо, що принц Вільям зустрівся з українськими дітьми у школі в Естонії.

Фото обкладинки: Harald Krichel

Читати далі

Суспільство

«Нова пошта» нагородила українських волонтерів відзнакою «Варті»

Опубліковано

«Нова пошта» 26 березня нагородила українських волонтерів, благодійні фонди та громадські організації відзнакою «Варті». Її отримали 12 переможців голосування серед українців. Також компанія визначила 21 організацію, що найбільше доклалися до підтримки українців через гуманітарні відправлення.

Про це повідомили в «Новій пошті».

Хто здобув відзнаку «Варті»

До голосування за переможців долучилися понад 55 тисяч українців. Загалом відзнаку отримали 12 людей та організацій, які працюють у різних сферах.

77-річний Григорій Янченко переміг у номінації «Найстарший волонтер», також відомий як Дядя Гриша. Під час окупації Херсона він вирушав у людні місця з прапором України на кріслі колісному та з увімкненим гімном. Зараз він живе у Запоріжжі, але рідко буває вдома — подорожує містами України, збираючи кошти для військових. Відзнаку Дяді Гриші вручили у Кропивницькому під час чергового збору.

Наймолодшими волонтерками стали 6-річна Олександра та 4-річна Кіра з Харкова. Саша вже отримувала нагороду «Варті» рік тому. Тоді організатори підготували для неї сюрприз — вона побачила батька-військового, якого ненадовго відпустили зі служби. Через місяць чоловік загинув на фронті. Попри втрату, дівчинка разом із подругою продовжує допомагати ЗСУ, вона збирає кошти на маскувальні сітки, турнікети та автівки. Вона отримала відзнаку у річницю загибелі батька.

Олександра та Кіра

За технологічність у волонтерстві відзнаку отримав Сергій Стерненко — автор безперервного збору «Русоріз». Стерненко також регулярно демонструє, як FPV-дрони працюють на передовій.

За креативний підхід нагородили блогера з Миколаєва Юрія Степанця, який нині мешкає в Одесі. Він є найвідомішим в Україні коміком на кріслі колісному та ініціатором «неходових зборів» для військових. Волонтер часто наголошує: не всі можуть воювати в ЗСУ, але кожен, попри втому й втрати, здатен бути для ЗСУ на своєму місці.

Читайте також: Волонтеру Фумінорі Цучіко зареєстрували місце проживання в Харкові

Юрій Степанець

За евакуацію нагородили Катерину Андреєву, яка разом із військовими рятує поранених захисників із прикордоння Сумщини та Курщини. Вона також вивозить мирних жителів і покинутих тварин з-під обстрілів. Свою відзнаку Катерина присвятила батькові, який віддав життя за Україну. За медичну допомогу військовим українці висловили вдячність парамедикам з «Госпітальєрів», які врятували тисячі життів, а за підтримку жінок — руху VETERANKA.

Разом із цим відзнаку отримали:

  • всеукраїнська благодійна організація Ukrainian Food Foundation за підтримку ВПО;
  • Олександр Мізерій за культурний розвиток. Він є лідером гурту «Смерека» з Вінниччини та волонтером, який вже відіграв понад 350 благодійних концертів і зібрав понад 4 мільйони гривень для ЗСУ;
  • Андрій Бурахович за допомогу армії своїми руками. Андрій — механік, який майже цілодобово ремонтує автівки для фронту і вже відремонтував понад дві тисячі машин;
  • благодійний фонд «Діти героїв» за психологічну допомогу понад 12 тисячам дітей, які через війну втратили одного або обох батьків;
  • Анастасія Слюсар — лідерка фонду, який допомагає дітям, зокрема на прифронтових територіях.

«Попри втому, труднощі й втрати, волонтери продовжують рухатися далі — підтримують тих, хто цього потребує, і знаходять нові способи допомагати. Це про людяність, небайдужість і неймовірну силу. Вони працюють не заради відзнак, а просто тому, що не можуть інакше. Ми дякуємо кожному й кожній та завжди будемо поруч», — розповіла співзасновниця «Нової пошти» Інна Поперешнюк.

Переможці за обсягами гуманітарних вантажів

Організатори відзначили 21 організацію та фонд, що найактивніше користувалися послугами «Гуманітарної Нової пошти». Переможців обирали за найбільшими показниками кількості та ваги відправлень, категорії допомоги та її системність. «Нова пошта» відзначила:

  • благодійні фонди «На Хвилі» та «Рій» («Допомога армії»);
  • благодійні фонди «Медицина Херсонщини» та «Лелека-Україна» («Медична допомога»);
  • благодійні організації «Українські сестри та кідфрендлі» та «Співдружність України» («Допомога дітям»);
  • громадську організацію «Покликані жити» та благодійний фонд «Летс Хелп» («Допомога людям старшого віку»);
  • благодійні організації «З теплом у серці» та «Європейські традиції доброчинності» («Допомога людям з інвалідністю»);
  • «Бахмутське товариство захисту тварин “ЛАДА”» та благодійний фонд «Разом добра сила» («Допомога тваринам»);
  • громадські організації «Добробат» та «Б50» («Відновлення житла та добробуту»).
  • благодійна організація «Громадянин» та громадська організація «Джуніорс» («Спорт та реабілітація»);
  • благодійний фонд «Щаслива лапа» («Лідер серед вантажних перевезень);
  • міжнародний благодійний фонд «Небайдужі» та громадська організація «Свідомі кияни» («Найбільша кількість відправлень гуманітарного вантажу»).

Разом із цим у номінації «Навігатор допомоги» перемогли Юлія Кудрик й Оксана Миколюк за активне консультування й онлайн-супровід щодо перевезення гуманітарних вантажів.

Як вручали нагороди

Відзнаку вручали місцеві активісти, блогери, лідери думок, представники «Нової пошти», а також люди, які раніше отримували допомогу від волонтерів-переможців.

Андрій Бурахович та Аміл і Раміл Насірови

Про відзнаку «Варті»

«Варті» — це щорічна відзнака для волонтерів від «Нової пошти», яку заснували у 2022 році. Її започаткували для того, щоби підкреслити внесок українських волонтерів і благодійників.

Нагадаємо, «Нова пошта» розробила сервіс для ефективнішої доставки посилок.

Раніше ми писали, що UAnimals оголосили лавреатів Всеукраїнської зоозахисної премії.

Фото: «Нова пошта»

Читати далі