Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

ТОП-7 найколоритніших сіл і містечок Гуцульщини, які варто відвідати кожному

Опубліковано

Західна Україна славиться трембітою, бринзою і мольфарами. Все це спадщина горян Карпат — гуцулів. 

Життя в гармонії з природою відбилося у всіх сферах побуту і фольклорних традиціях цього карпатського народу. Вони шанують і бережуть свої звичаї. І саме тому поїздки в Карпати завжди такі колоритні.

Ми розпитали в очільниці департаменту з розвитку туристичної компанії DEINDE Ірини Тітєєвої, в яких селах можна заглибитися в гуцульську культуру та надихнутися нею. 

СМТ Верховина

Це місце вважається центром гуцульської культури. Саме тут можна поспілкуватися зі справжніми гуцулами, приміряти на себе той самий колоритний капелюх з пір’ям, почути як співає трембіта і дізнатися всі таємниці карпатських чаклунів — мольфарів.

Де варто тут побувати? 

  • Історико-краєзнавчий музей «Гуцульщина»
  • Верховинський музей музичних інструментів Романа Кумлика
  • Верховинський музей народної культури «У трембітаря»
  • Музей магії
  • Музей вишиванки

Тут же можна випробувати гірську річку Чорний Черемош на рафті у травні-червні. Не менш захопливе катання верхи в горах і попаритися в справжніх гуцульських чанах. А для прихильників комфортного відпочинку у Верховині є чудовий готель «Верховель» з панорамним рестораном та SPA-процедурами.

Село Буковець

Село вважається одним з найбільш високогірних в Україні. В межах нього розташований Буковецький перевал висотою 810 м. А недалеко від перевалу розташований пам’ятник природи — скелі «Писаний Камінь». Вони мають 1221 метр над рівнем моря. А назву отримали завдяки величезним валунам на вершині, що розписані ієрогліфами. Древніми і не дуже. 

Дорога до них неймовірної краси: колоритні гуцульські будиночки, дерев’яні огорожі, вівці і акуратно складені стоги сіна. А саме місце вважається одним з найзагадковіших в регіоні, а також місцем сили з особливою енергетикою.

Село Криворівня

Село стало відомим завдяки фільму Сергія Параджанова «Тіні забутих предків». А будинок, де проходили зйомки, став музеєм.

Також в селі є екокотеджі з пічкою, скринями для одягу і покривалами з овчини. Не дивно, що сам Іван Франко протягом 12 років приїжджав саме сюди під час літнього відпочинку зі своєю сім’єю.

Село Дземброня 

Село має статус найбільш високогірного села України. Це, напевно, найкраще місце для втечі від цивілізації. Дивовижні пейзажі, чисте гірське повітря, ліси та луки дозволяють без жодних докорів сумління назвати Дземброню центром зеленого туризму. 

Як і будь-яке екологічно чисте місце, де можна досхочу ховатися від цивілізації село має єдину проблему. Розмістилося воно далеко від транспортних шляхів і дістатися сюди нелегко.

На півночі села в гарну погоду відкривається мальовничий вид Чорногірського хребта. Саме Дземброня є місцем початку пішохідних маршрутів на Чорногірський хребет.

Місто Косів

Туристична перлина гуцульського краю. Чому? По-перше, тут є сірководневе джерело. Його воду рекомендується пити при шлункових захворюваннях і просто — “для апетиту”. Проте вона має не дуже приємний присмак.

По-друге, поросла чорними соснами Замкова гора з чудовим панорамним видом на навколишні селища й на Покутсько-Буковинські Карпати.

По-третє, недалеко від села Косів знаходяться численні водоспади-пороги — гуки. Гуками в Карпатах називають всі водоспади, яким не дісталося особливих назв — Косівський Гук, Женецький Гук та інші. Таку назву вони отримали, тому що тут вода гукає — падає з великої висоти. Косівські водоспади-гуки є геологічною пам’яткою природи місцевого значення. А якщо море та пісок набридли, позасмагати на гірських каменях і поплавати в чистій річці — ідеальна заміна.

Село Шешори

Село відоме завдяки автентичному фестивалю “АртПоле”, який тут і проходить. Цей фестиваль — ідеальне місце для знайомства з гуцульською культурою. Музиканти, художники, ковалі, гончарі, циркові артисти, танцюристи, екологи, філософи, столяри і поети — всі вони об’єдналися, щоб зберегти традиції місцевого краю. Зазвичай фестиваль проходить в першій половині липня.

Село Іза

В селі розташована єдина в Україні ферма з розведення манчжурських оленів. Ці красиві благородні тварини прибули сюди гелікоптерами аж із Калінінградської області. Також Іза прославилася своїм осередком лозового мистецтва. На центральній вулиці села можна побачити такі різноманітні витвори мистецтва з лозоплетіння. А ще в Ізі є унікальний монастир, де зберігаються мощі преподобного Олексія Карпатського.

Суспільство

16-річна Оля з Дніпропетровщини урятувала дитину, що провалилася під кригу. Дівчині присвоїли дві державні нагороди (ВІДЕО)

Опубліковано

Узимку 16-річна студентка з Кривого Рогу Ольга Лактіонова витягла з води дівчинку, що провалилася під кригу. Тіла двох братів урятованої дитини надзвичайники змогли знайти лише за дві доби. За свій вчинок Оля отримала державні нагороди від президента та міністра внутрішніх справ.

Про це повідомляє Міністерство Внутрішніх справ України.

Ризик заради порятунку

13 лютого на річці Інгулець четверо дітей гралися на кризі, коли та розкололася — двоє братів та їхні сестри провалилися. Оля впізнала своїх знайомих і побігла допомагати.

Дівчина розповіла, що взяла імпровізований пліт, вхопилась за нього та почала плисти на порятунок і сама ледь не втонула, коли цвях, що стирчав у дошці, зачепився за її одяг. На поверхні води Оля змогла втримати 12-річну Віолетту, яка до цього провалилася під кригу. Місцеві жителі допомогли витягти обох дітей.

Читайте також: В Україні вперше вручили дітям відзнаку «Майбутнє України»: хто отримав нагороду (ФОТО)

За допомогу дітям Ольгу Лактіонову нагородили відзнакою Міністра внутрішніх справ Ігоря Клименка. Також дівчині присвоїли нову нагороду «Майбутнє України»від президента.

Нагадуємо, що 10-річна дівчинка з Одеси врятувала маму під час масованої атаки «Шахедів» (ВІДЕО).

Фото: Офіційне інтернет-представництво Президента України

Читати далі

Суспільство

«Батько маркетингу» з українським корінням

Опубліковано

Філіп Котлер перевернув світове уявлення про маркетинг і вписав себе в історію. Його книжки розлітаються по світу, а студенти завдяки його знанням опановують навчальні дисципліни. Та чи знаєте ви, що цей маркетолог — син українців?

ШоТам дослідили його біографію та розповідають, як Філіп став батьком сучасного маркетингу.

Емігранти, що шукали кращої долі у Штатах 

Філіп Котлер народився в 1931 році в Чикаго, США, але з Україною його пов’язують батьки — Моріс Котлер (Котляревський) і Бетті Бубар. Різні джерела подають місця їхнього народження по-різному: начебто обоє були з Чернігівської області, або ж батько з Ніжина, а мама з Бердичева.

Автобіографічна книжка Філіпа Котлера. Фото: Amazon

Але факт лишається таким, що двоє молодих мігрантів у 1917 році шукали кращої долі за океаном, а врешті знайшли одне одного, створили сім’ю та дали життя майбутньому цілої галузі. Крім Філіпа, у Бетті та Моріса народжуються ще двоє синів. Котлер пригадує, що тато хотів, аби всі троє стали атлетами, але в жодного спортивна кар’єра не склалася. Пізніше батько таки сказав, що пишається своїми синами, попри те, що ті обрали інші шляхи. Молодший Ніл став професором і дослідником політичних наук, середній Мілтон — бізнесменом, а найстарший нащадок Котляревських зробив величезний вклад у маркетинг як галузь. 

Кар’єра та перша книжка для студентів

Філіп Котлер ще з дитинства думав, яку професію йому обрати. Хлопчик любив читати і фантазував про своє майбутнє, приміряючи різні кар’єрні ролі.

«У дитинстві, коли чув про людину, яка зробила щось цікаве, одразу ж теж хотів цим займатися. Коли читав статтю про астронавта, хотів ним стати. Про Ейнштейна — хотів бути вченим і математиком. Коли ознайомився з біографією Лінкольна, мріяв потрапити у світ політики», — пригадує Філіп Котлер свої ранні роки.  

Але його вибір зупинився на економіці, тож магістерський ступінь він отримав у Чиказькому університеті, а докторський — у Массачусетському технологічному. Потім почав викладати, і написав першу книжку саме для занять зі студентами — «Менеджмент маркетингу. Аналіз, планування та контроль» (1967). Але вона вийшла за межі класу та стала бестселером — її переклали на понад 25 мов. На зараз у Філіпа Котлера вийшло вже близько 100 книжок. 

Філіп Котлер писав: «Маркетинг — це перегони без фінішної прямої». Фото: pkotler.org 

Зробити світ кращим

У чому ж полягає основна ідея економіста та чому його вважають «батьком» сучасного маркетингу? За Котлером, маркетинг — це спосіб не просто продати товар чи послугу, а задовольнити потребу споживача й показати свої цінності. 

«Хороша компанія пропонує відмінні продукти та послуги. Чудова компанія також це пропонує, але ще й прагне зробити світ кращим місцем», — писав науковець.  

Тож дослідник запевняє, що бізнес мусить мати місію та дбати не тільки про прибуток, адже світ змінюється, а з ним і маркетинг.

«Мій вчитель Мілтон Фрідмен висловлював ідею: коли ви хочете виміряти успіх, вам треба мати одиницю прибутку. І якщо це є, то не хвилюйтеся про все інше. Але тепер все змінилося. Ми маємо практикувати сталість, і, на щастя, зараз компанії намагаються відновити ресурси, використати їх повторно, позбутися сміття», — казав Філіп Котлер під час лекції проєкту ReІnforceUA від Бізнес-школи МІМ.

У 2010 році він створив Всесвітній маркетинговий саміт (World Marketing Summit) — незалежну організацію зі штаб-квартирою в Торонто, що прагне завдяки маркетингу створити кращий світ для майбутніх поколінь.

Котлер та Україна

94-річний Філіп Котлер пам’ятає про своє українське коріння, хоч і народився в Штатах. У 2006 році він отримав звання Почесного доктора НаУКМА та прочитав у Могилянці лекцію. 

Філіп Котлер в Україні на лекції у Києво-Могилянській академії. Фото: Фотогалерея НаУКМА

А у 2022 році науковець висловив підтримку нашій державі та виступив з безоплатною онлайн-лекцією:

«Коли почалась війна проти вашої країни, я сподівався, що всі великі країни світу, як-то Індія та Китай, підтримають Україну. І був дуже розчарований, коли цього не сталося — вони захотіли бути нейтральними. Але також Сполучені Штати Америки та інші союзники мають вести переговори, в яких вони зробили недостатньо. Вони мають публічно говорити з тими країнами про те, що робить зараз росія».

Фото обкладинки: Branding Mag

Читати далі

Суспільство

На станції метро «Вокзальна» у Києві встановлюють пандуси (ФОТО)

Опубліковано

У Києві на станції метро «Вокзальна» задля покращення доступності 18 червня почали монтувати пандуси на сходах при вході та виході.

Про це повідомили в КМДА.

Першу конструкцію вже встановили вночі 18 червня. Завершити монтаж другого пандуса планують до кінця тижня. Роботи виконують у нічний час, щоб не заважати пасажирам. У КМДА зазначили, що всі пандуси відповідають сучасним будівельним нормам і вимогам безбар’єрності.

Також в адміністрації нагадали про можливість замовити супровід для пасажирів з інвалідністю та інших маломобільних груп. Для цього слід зателефонувати за номером (044) 238-55-11, бажано за годину до поїздки, і повідомити час та маршрут. У травні такою послугою скористалися майже 950 пасажирів.

Нагадаємо, що під час поетичного вечора з Жаданом у Києві зібрали пів мільйона гривень для «Хартії» (ФОТО).

Раніше ми писали, що Jerry Heil приєдналася до збору UNITED24 «Вартові неба» після ракетного удару по її студії (ВІДЕО).

Фото: сайт КМДА

Читати далі