Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

ТОП-7 найколоритніших сіл і містечок Гуцульщини, які варто відвідати кожному

Опубліковано

Західна Україна славиться трембітою, бринзою і мольфарами. Все це спадщина горян Карпат — гуцулів. 

Життя в гармонії з природою відбилося у всіх сферах побуту і фольклорних традиціях цього карпатського народу. Вони шанують і бережуть свої звичаї. І саме тому поїздки в Карпати завжди такі колоритні.

Ми розпитали в очільниці департаменту з розвитку туристичної компанії DEINDE Ірини Тітєєвої, в яких селах можна заглибитися в гуцульську культуру та надихнутися нею. 

СМТ Верховина

Це місце вважається центром гуцульської культури. Саме тут можна поспілкуватися зі справжніми гуцулами, приміряти на себе той самий колоритний капелюх з пір’ям, почути як співає трембіта і дізнатися всі таємниці карпатських чаклунів — мольфарів.

Де варто тут побувати? 

  • Історико-краєзнавчий музей «Гуцульщина»
  • Верховинський музей музичних інструментів Романа Кумлика
  • Верховинський музей народної культури «У трембітаря»
  • Музей магії
  • Музей вишиванки

Тут же можна випробувати гірську річку Чорний Черемош на рафті у травні-червні. Не менш захопливе катання верхи в горах і попаритися в справжніх гуцульських чанах. А для прихильників комфортного відпочинку у Верховині є чудовий готель «Верховель» з панорамним рестораном та SPA-процедурами.

Село Буковець

Село вважається одним з найбільш високогірних в Україні. В межах нього розташований Буковецький перевал висотою 810 м. А недалеко від перевалу розташований пам’ятник природи — скелі «Писаний Камінь». Вони мають 1221 метр над рівнем моря. А назву отримали завдяки величезним валунам на вершині, що розписані ієрогліфами. Древніми і не дуже. 

Дорога до них неймовірної краси: колоритні гуцульські будиночки, дерев’яні огорожі, вівці і акуратно складені стоги сіна. А саме місце вважається одним з найзагадковіших в регіоні, а також місцем сили з особливою енергетикою.

Село Криворівня

Село стало відомим завдяки фільму Сергія Параджанова «Тіні забутих предків». А будинок, де проходили зйомки, став музеєм.

Також в селі є екокотеджі з пічкою, скринями для одягу і покривалами з овчини. Не дивно, що сам Іван Франко протягом 12 років приїжджав саме сюди під час літнього відпочинку зі своєю сім’єю.

Село Дземброня 

Село має статус найбільш високогірного села України. Це, напевно, найкраще місце для втечі від цивілізації. Дивовижні пейзажі, чисте гірське повітря, ліси та луки дозволяють без жодних докорів сумління назвати Дземброню центром зеленого туризму. 

Як і будь-яке екологічно чисте місце, де можна досхочу ховатися від цивілізації село має єдину проблему. Розмістилося воно далеко від транспортних шляхів і дістатися сюди нелегко.

На півночі села в гарну погоду відкривається мальовничий вид Чорногірського хребта. Саме Дземброня є місцем початку пішохідних маршрутів на Чорногірський хребет.

Місто Косів

Туристична перлина гуцульського краю. Чому? По-перше, тут є сірководневе джерело. Його воду рекомендується пити при шлункових захворюваннях і просто — “для апетиту”. Проте вона має не дуже приємний присмак.

По-друге, поросла чорними соснами Замкова гора з чудовим панорамним видом на навколишні селища й на Покутсько-Буковинські Карпати.

По-третє, недалеко від села Косів знаходяться численні водоспади-пороги — гуки. Гуками в Карпатах називають всі водоспади, яким не дісталося особливих назв — Косівський Гук, Женецький Гук та інші. Таку назву вони отримали, тому що тут вода гукає — падає з великої висоти. Косівські водоспади-гуки є геологічною пам’яткою природи місцевого значення. А якщо море та пісок набридли, позасмагати на гірських каменях і поплавати в чистій річці — ідеальна заміна.

Село Шешори

Село відоме завдяки автентичному фестивалю “АртПоле”, який тут і проходить. Цей фестиваль — ідеальне місце для знайомства з гуцульською культурою. Музиканти, художники, ковалі, гончарі, циркові артисти, танцюристи, екологи, філософи, столяри і поети — всі вони об’єдналися, щоб зберегти традиції місцевого краю. Зазвичай фестиваль проходить в першій половині липня.

Село Іза

В селі розташована єдина в Україні ферма з розведення манчжурських оленів. Ці красиві благородні тварини прибули сюди гелікоптерами аж із Калінінградської області. Також Іза прославилася своїм осередком лозового мистецтва. На центральній вулиці села можна побачити такі різноманітні витвори мистецтва з лозоплетіння. А ще в Ізі є унікальний монастир, де зберігаються мощі преподобного Олексія Карпатського.

Суспільство

У Львові відреставрують палац 16 століття за 30 млн гривень

Опубліковано

Національний інститут польської культурної спадщини за кордоном «Полоніка» повністю профінансує реставраційні роботи фасаду палацу Корнякта XVI століття на площі Ринок, 6.

Про це повідомляють у Львівському історичному музеї.

фото: Львівський історичний музей.

Проєкт включає реставрацію фасаду, скульптурного оздоблення, консервацію кованої балюстради та віконної столярки. Наразі вже встановлені риштування на рівні балкону.

У рамках підготовки до реставрації провели перемовини з Інститутом, обстежили фасад, підготували проєктно-кошторисну документацію та погодили її з відповідними органами.

Читати також: Захисник отримав біонічний протез у Львові: фото

Вартість робіт оцінюють у майже 30 мільйонів гривень (2,8 мільйона злотих). Це найдорожчий проєкт в історії «Полоніки», завершення планується до жовтня 2025 року.

У приміщенні палацу розташовані Львівський історичний музей та італійський внутрішній дворик, схожий на типові дворики Флоренції та Риму.

Це другий проєкт на площі Ринок, який музей реалізує з іноземними партнерами. Раніше за фінансової підтримки США було реставровано Чорну кам’яницю.

Нагадаємо, що у Львові скасували рішення про початок навчального року з 19 серпня.

Фото: Львівський історичний музей.

Читати далі

Суспільство

У столиці модернізують Оболонський острів: фото

Опубліковано

Комунальники продовжують облаштовувати Оболонський острів, де наразі встановлюють лавочки та прокладають дерев’яні трапи.

Про це повідомляє пресслужба КМДА.

Фото: КМДА.

Лави розміщують на захисних спорудах уздовж усього пляжу, які слугують перешкодами для видування піску з пляжів або насипання піску на пішохідні доріжки.

Фото: КМДА.

Також комунальники облаштовують дерев’яні трапи навколо захисних споруд. Надалі планують створити підходи до води для маломобільних груп населення.

Читати також: У Києві облаштували новий безбар’єрний наземний пішохідний перехід: фото

У КМДА підкреслили, що облаштування острова відбувається коштом меценатів і без використання коштів з міського бюджету.

Фото: КМДА.

Оболонський острів і новий пішохідний міст уже здобули популярність серед киян і гостей міста. За даними камер відеоспостереження, з моменту відкриття наприкінці травня рекреаційну зону відвідали понад 400 тисяч осіб.

Нагадаємо, що в Україні археологи виявили стародавній посуд віком понад 3000 років: як він виглядає.

Фото: КМДА.

Читати далі

Суспільство

КАІ чи НАУ? Авіаційний університет випустив кавер на пісню репера bbno$ «It boy»: відео

Опубліковано

В межах вступної кампанії НАУ випустив кліп «КАІ чи НАУ». Завдяки стильному і сучасному підходу університет хоче привернути увагу абітурієнтів і бути ближчими до них.

Зараз в Україні триває вступна кампанія. Абітурієнти обирають заклади вищої освіти, де вони хочуть навчатися, а університети намагаються залучити до себе найбільш талановитих вступників.

фото: НАУ

Національний авіаційний університет відійшов від стандартного офіційного спілкування зі вступниками і їхніми батьками. Замість цього комунікаційна команда вирішила говорити з абітурієнтами їхньою мовою. Університет випустив кліп — кавер на пісню It boy канадського співака bbno$ для промоції вступної кампанії, де закликали вступати в НАУ. 

фото: НАУ

«Зараз університети, особливо технічні, мають боротися за студентів. Звісно, абітурієнт обере той ЗВО, який забезпечить якісну освіту. Тому ми в НАУ приділяємо цьому дуже велику увагу: оновлюємо науково-викладацький склад, відкриваємо лабораторії, скоро запустимо кіберполігон і робимо багато крутих практик спільно з провідними інженерними компаніями — все, щоб наші студенти мали багато саме практичного досвіду. Але важливо не тільки те, що ми робимо, але і як комунікуємо. НАУ заговорив мовою молоді. Бо наша вступна кампанія та і вся комунікація має бути не як в класичного державного університету, а як в закладі, а якому протягом наступних 4-5 років студенту буде комфортно», — прокоментувала в.о. ректора НАУ Ксенія Семенова.

Читати також: Вступна кампанія 2024: майже 400 тисяч заяв подано майбутніми бакалаврами

фото: НАУ

Крім цього, в межах вступної кампанії триває розіграш «Моя перша стипендія». Асоціація випускників розігрує 20 стипендій у розмірі 3 тис. грн кожна серед усіх абітурієнтів, які обрали НАУ першим або другим пріорітетом, зареєструвалися в чат-боті та подали оригінали документів. Детальна інформація про розіграш міститься на сайті

Хто працював над кліпом

  • Знімальна група: команда відеопродакшену 2REC;
  • Ідея: Євген Лисак та Олег Прозоров;
  • Текст пісні: Олег Прозоров;
  • Виконавець: Олег Прозоров;
  • Оператор: Олександр Левченко;
  • Помічник оператора: Артем Дулько;
  • Режисер: Олег Прозоров;
  • Актор: Євген Лисак;
  • Монтаж: Євген Лисак та Олег Прозоров;
  • Звукорежисер: Максим Кушнір.

Нагадаємо, що вступникам необхідно відслідковувати статус заяв: як це зробити.

Фото: НАУ.

Читати далі