Суспільство
Де провести вихідні? Ви точно не чули про ці 8 місць неподалік від Києва
Аби весело провести вихідні, необов’язково їхати до моря, або в гори. Адже навколо Києва у радіусі 200 кілометрів є сила силенна незвіданних місцин, де ваша нога ще не ступала.
Усе, що потрібно, аби втекти від “залізної руки города” – жага пригод, наплічник і палатка з карематом: раптом захочете ще й заночувати на природі.
Ми підібрали місця за віддаленістю від Києва – у радіусі 200 кілометрів, де можна відпочити з наметами, але раптом що – цивілізація недалеко. Чим далі від Києва, тим безлюдніші місця з нашої підбірки. Тож якщо оберете восьмий варіант, будьте готові до зустрічі з оленями чи й вовками.
1. Село Ходосівка, печера Геонавт (33,5 км)
Якщо ви полюбляєте замкнені простори, і завжди хотіли побувати у найдовшій у світі печері Оптимістична на Тернопільщині, подумайте, навіщо це вам – коли під боком своя, київська. Прямо під Києвом є велика природна печера під назвою “Геонавт”. Протяжність її становить близько 60 метрів. Вона має дві зали, перша з яких доволі велика, а от у другій пересуватись можна лиш навприсядки.
Загубитись тут неможливо, а деякі екстремали навіть залишаються у Геонавті з ночівлею. Чому б і ні – чи багато людей може похизуватись тим, що провели ніч прямо у печері?
Як дістатись: зі станції метро “Либідська” маршруткою № 738.
Час у дорозі: 40 хвилин.
2. Забір’я, Київська область (35 км)
Хоч у селі Забір’я столиця ще не відпустило вас від себе остаточно, все ж озера тут чисті й доволі прозорі. Поруч – пляж та сосновий ліс з альтанками для пікніка, з наметами не те що можна – треба їхати! Тут буде чим себе зайняти як любителям активного відпочинку, так і родині, яка приїхала на пікнік.
Тут у казанку можна зварити уху з рибою, яку ви спіймали власноруч – у місцевому фіш-парку вам організують риболовлю.
Як дістатися: власним авто – трасою E95. А можна від станції метро «Житомирська» доїхати до Боярки на маршрутках № 720 та 369, а звідти до Забір’я.
Час у дорозі: 42 хвилини.
3. Село Підгірці, Блакитне озеро (37 км)
Одна тільки назва “Блакитне озеро” здатна заманити вас у Підгірці у 35-градусну спеку.
Білий пісок і дійсно блакитна вода – те озеро просто створене для того, аби переживати у ньому спекотні вихідні.
Але в’ізд на територію Блакитного платний – 50 гривень. І та частина пляжу, яка має зручності – також: 50 гривень з людини в будні і 100 – на вихідних. За ці гроші отримаєте лежак, пляж і волейбольне поле у користування. Можна розміститись на безкоштовному пляжі – не факт, що там стежать за чистотою, але озеро у користування ви отримаєте те саме.
Як дістатись: від метро “Видубичі” на маршрутках 789 і 309, просити зупинити на Підгірцях.
Час в дорозі: 40 хвилин.
4. Ясногородка, Київське море (47 км)
Сосновий ліс і піщаний берег – ось-де неймовірне місце для відпочинку. Тут небагато туристів – спокійний вікенд вам забезпечений. Також у селі є страусина ферма та міні-зоопарк “Долина страусів”, якщо самого лиш відпочинку на Київському морі недостатньо.
Читайте також: Неймовірне місто в Україні, яке варто відвідати на вихідні
Ми могли би згадати ще багато пляжів на водосховищі, але їх краєвиди не дуже то й різняться одне від одного. Прекрасні заходи сонця, пляжі та сосновий ліс – це пейзажі, які чекають на вас уздовж цього рукотворного моря. Тому пропускаємо їх і одразу переходимо до красот Житомирщини.
Як дістатись: від станції метро «Героїв Дніпра» можна дістатись автобусом № 397.
Час в дорозі: 45 хвилин.
5. Коростишівський кар’єр та каньйон, Житомирська область (108 км)
Це просто ідеальне місце для відпочинку на вихідних.
Каньйон розташований на в’їзді до Коростишева, ліворуч по трасі Київ-Житомир.
Не пропустіть поворот – грунтову дорогу, бо доведеться блукати житомирськими лісами.
До каньйону вам, якщо ви сюди за краєвидами. Тут будуть альтанки і майданчик для огляду.
Якщо збираєтесь до кар’єру – там блакитна вода та прямовисні скелі. Явище незабутнє, але ось чи вдасться купатися – ще питання: кар’єр все ще працюючий, а місцеві дістаються води, пірнаючи з висоти.
Як дістатися: автобусами від метро «Житомирська», які їдуть або до Коростишева, або йдуть повз містечко до Житомира .
Час у дорозі: 1 година 20 хвилин.
6. Сорокошичі, Чернігівська область (117 км)
Це лівий берег Київського моря – справжні дикі місця. Звісно, тут є бази відпочинку. Проте є й безлюдні місцини. Тут можна взяти в оренду човен та поїхати на якийсь із маленьких островів, де залишитесь з природою сам на сам.
А ще тут просто неймовірна риболовля – на гачок трапляються справжні річні монстри!
У місцевих болотистих лісах є можливість зустріти вовків, оленів та кабанів.
Головне, збираючись усамітнитись в лісах біля Сорокошичів – не забути взяти додаткові блоки живлення для телефонів. Бо місця тут хоч і прекрасні, але й справді дикі.
Як дістатись: від автостанції “Дарниця” до Козельця, а звідти до селища Тужар. Від нього до Сорокошичів 3 кілометри пішки.
Час в дорозі: 2 години 30 хвилин.
7. Село Хохітва, Київська область (126 км)
Тут можна порибалити у своє задоволення на одній із притоків Дніпра Росі. А живуть туристи тут у землянках, які нагадують справжній Хоббітон із “Володаря перснів”.
У цих землянках є міні-кухня, холодильник і мангал, а розрахована кожна з них на двох.
Як дістатись: з автостанції “Видубичі” маршруткою “Київ-Богуслав”, виходити на зупинці “Хохітва”.
Час у дорозі: 1 година 48 хвилин.
8. Поясківський праліс, Житомирська область (233 км)
Хочете побачити справжній праліс зі старезними гаями? Вам дорога до Поясківського лісу, який знаходиться в Олевському районі Житомирщини.
Читайте також: Місія “Драккар”, або як рівняни борються за туристів
Проте є два “але”, які можуть завадити вам насолоджуватись первозданною природою: безліч диких звірів, серед яких вовки та рисі, а ще – м’яко кажучи, неприязні видобувачі бурштину. Тому якщо збираєтеся відправитися на прогулянку по цих місцях, обміняйтесь контактами з місцевим єгерем – про всяк випадок.
Як дістатись: на автобусі з автостанції “Дачна” до Олевська, що в Житомирській області. А звідти – до села Пояски, біля якого і знаходиться Поясківський ліс.
Час у дорозі: близько 4-4,5 годин.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі