

Суспільство
Де провести вихідні? Ви точно не чули про ці 8 місць неподалік від Києва
Аби весело провести вихідні, необов’язково їхати до моря, або в гори. Адже навколо Києва у радіусі 200 кілометрів є сила силенна незвіданних місцин, де ваша нога ще не ступала.
Усе, що потрібно, аби втекти від “залізної руки города” – жага пригод, наплічник і палатка з карематом: раптом захочете ще й заночувати на природі.
Ми підібрали місця за віддаленістю від Києва – у радіусі 200 кілометрів, де можна відпочити з наметами, але раптом що – цивілізація недалеко. Чим далі від Києва, тим безлюдніші місця з нашої підбірки. Тож якщо оберете восьмий варіант, будьте готові до зустрічі з оленями чи й вовками.
1. Село Ходосівка, печера Геонавт (33,5 км)

Якщо ви полюбляєте замкнені простори, і завжди хотіли побувати у найдовшій у світі печері Оптимістична на Тернопільщині, подумайте, навіщо це вам – коли під боком своя, київська. Прямо під Києвом є велика природна печера під назвою “Геонавт”. Протяжність її становить близько 60 метрів. Вона має дві зали, перша з яких доволі велика, а от у другій пересуватись можна лиш навприсядки.
Загубитись тут неможливо, а деякі екстремали навіть залишаються у Геонавті з ночівлею. Чому б і ні – чи багато людей може похизуватись тим, що провели ніч прямо у печері?
Як дістатись: зі станції метро “Либідська” маршруткою № 738.
Час у дорозі: 40 хвилин.
2. Забір’я, Київська область (35 км)

Хоч у селі Забір’я столиця ще не відпустило вас від себе остаточно, все ж озера тут чисті й доволі прозорі. Поруч – пляж та сосновий ліс з альтанками для пікніка, з наметами не те що можна – треба їхати! Тут буде чим себе зайняти як любителям активного відпочинку, так і родині, яка приїхала на пікнік.

Тут у казанку можна зварити уху з рибою, яку ви спіймали власноруч – у місцевому фіш-парку вам організують риболовлю.
Як дістатися: власним авто – трасою E95. А можна від станції метро «Житомирська» доїхати до Боярки на маршрутках № 720 та 369, а звідти до Забір’я.
Час у дорозі: 42 хвилини.
3. Село Підгірці, Блакитне озеро (37 км)

Одна тільки назва “Блакитне озеро” здатна заманити вас у Підгірці у 35-градусну спеку.
Білий пісок і дійсно блакитна вода – те озеро просто створене для того, аби переживати у ньому спекотні вихідні.
Але в’ізд на територію Блакитного платний – 50 гривень. І та частина пляжу, яка має зручності – також: 50 гривень з людини в будні і 100 – на вихідних. За ці гроші отримаєте лежак, пляж і волейбольне поле у користування. Можна розміститись на безкоштовному пляжі – не факт, що там стежать за чистотою, але озеро у користування ви отримаєте те саме.
Як дістатись: від метро “Видубичі” на маршрутках 789 і 309, просити зупинити на Підгірцях.
Час в дорозі: 40 хвилин.
4. Ясногородка, Київське море (47 км)

Сосновий ліс і піщаний берег – ось-де неймовірне місце для відпочинку. Тут небагато туристів – спокійний вікенд вам забезпечений. Також у селі є страусина ферма та міні-зоопарк “Долина страусів”, якщо самого лиш відпочинку на Київському морі недостатньо.
Читайте також: Неймовірне місто в Україні, яке варто відвідати на вихідні
Ми могли би згадати ще багато пляжів на водосховищі, але їх краєвиди не дуже то й різняться одне від одного. Прекрасні заходи сонця, пляжі та сосновий ліс – це пейзажі, які чекають на вас уздовж цього рукотворного моря. Тому пропускаємо їх і одразу переходимо до красот Житомирщини.
Як дістатись: від станції метро «Героїв Дніпра» можна дістатись автобусом № 397.
Час в дорозі: 45 хвилин.
5. Коростишівський кар’єр та каньйон, Житомирська область (108 км)

Це просто ідеальне місце для відпочинку на вихідних.
Каньйон розташований на в’їзді до Коростишева, ліворуч по трасі Київ-Житомир.
Не пропустіть поворот – грунтову дорогу, бо доведеться блукати житомирськими лісами.
До каньйону вам, якщо ви сюди за краєвидами. Тут будуть альтанки і майданчик для огляду.
Якщо збираєтесь до кар’єру – там блакитна вода та прямовисні скелі. Явище незабутнє, але ось чи вдасться купатися – ще питання: кар’єр все ще працюючий, а місцеві дістаються води, пірнаючи з висоти.
Як дістатися: автобусами від метро «Житомирська», які їдуть або до Коростишева, або йдуть повз містечко до Житомира .
Час у дорозі: 1 година 20 хвилин.

6. Сорокошичі, Чернігівська область (117 км)

Це лівий берег Київського моря – справжні дикі місця. Звісно, тут є бази відпочинку. Проте є й безлюдні місцини. Тут можна взяти в оренду човен та поїхати на якийсь із маленьких островів, де залишитесь з природою сам на сам.
А ще тут просто неймовірна риболовля – на гачок трапляються справжні річні монстри!
У місцевих болотистих лісах є можливість зустріти вовків, оленів та кабанів.

Головне, збираючись усамітнитись в лісах біля Сорокошичів – не забути взяти додаткові блоки живлення для телефонів. Бо місця тут хоч і прекрасні, але й справді дикі.
Як дістатись: від автостанції “Дарниця” до Козельця, а звідти до селища Тужар. Від нього до Сорокошичів 3 кілометри пішки.
Час в дорозі: 2 години 30 хвилин.
7. Село Хохітва, Київська область (126 км)

Тут можна порибалити у своє задоволення на одній із притоків Дніпра Росі. А живуть туристи тут у землянках, які нагадують справжній Хоббітон із “Володаря перснів”.
У цих землянках є міні-кухня, холодильник і мангал, а розрахована кожна з них на двох.
Як дістатись: з автостанції “Видубичі” маршруткою “Київ-Богуслав”, виходити на зупинці “Хохітва”.
Час у дорозі: 1 година 48 хвилин.
8. Поясківський праліс, Житомирська область (233 км)

Хочете побачити справжній праліс зі старезними гаями? Вам дорога до Поясківського лісу, який знаходиться в Олевському районі Житомирщини.
Читайте також: Місія “Драккар”, або як рівняни борються за туристів
Проте є два “але”, які можуть завадити вам насолоджуватись первозданною природою: безліч диких звірів, серед яких вовки та рисі, а ще – м’яко кажучи, неприязні видобувачі бурштину. Тому якщо збираєтеся відправитися на прогулянку по цих місцях, обміняйтесь контактами з місцевим єгерем – про всяк випадок.

Як дістатись: на автобусі з автостанції “Дачна” до Олевська, що в Житомирській області. А звідти – до села Пояски, біля якого і знаходиться Поясківський ліс.
Час у дорозі: близько 4-4,5 годин.
Суспільство

11-річний Єнс із Данії зібрав понад 34 тисячі данських крон для дітей з України, які втратили свої домівки. Хлопчик виготовляє власні вироби з бісеру та продає їх.
Про це повідомила міністерка економіки України Юлія Свириденко.
Єнс виготовляє синьо-жовтих великодніх курчат із бісеру. Торік хлопчик зібрав 28 тисяч крон. За 2025 рік він уже встиг зібрати шість тисяч крон, а благодійна організація KOLO Nordic подвоїла цю суму до 12 тисяч крон.
Очільниця міністерства написала про бажання Єнса допомогти українським дітям:
«Хлопчик побачив у новинах, як багато дітей в Україні втратили свої домівки, і сказав мамі: “Що ми можемо зробити?”. Мама відповіла: “Творити добро!”. У свої 11 він показує світові, що щедрість духу не має віку».
Читайте також: Анджеліна Джолі підтримала 14-річну дівчину, яка постраждала від атаки росіян (ФОТО)
Також завдяки міністру підприємництва Данії Мортену Бьодскову, який організував зустріч із Єнсом та його батьками, Юлія Свириденко мала змогу подякувати хлопчику за його роботу.




Нагадаємо, що Барбра Стрейзанд закликала підтримувати українських медиків (ВІДЕО).
Фото: фейсбук-сторінка Юлії Свириденко
Суспільство

Американська акторка Анджеліна Джолі поспілкувалася з 14-річною Поліною, яка дістала тяжкі поранення внаслідок російського удару по Харківщині. Акторка також передала Поліні записку зі словами підтримки.
Про це повідомили в UNITED24.
Поліна отримала тяжкі поранення в лютому 2025 року в Ізюмі. Зараз дівчина проходить лікування в дитячій лікарні «Охматдит». Найбільша мрія дівчини — знову ходити. Їй допомагають у цьому українські лікарі.
Також дівчина розповіла психологам, що вона дуже хотіла б зустрітися з Анджеліною. До втілення цієї мрії Поліни долучилися в UNITED24. Американська акторка поспілкувалася з Поліною онлайн. Разом із цим дівчина отримала від Анджеліни Джолі записку зі словами підтримки та побажаннями залишатися сильною.
Читайте також: «Ви надихнули весь світ!»: Барбра Стрейзанд закликала підтримувати українських медиків (ВІДЕО)



Нагадаємо, що принц Вільям зустрівся з українськими дітьми у школі в Естонії.
Фото обкладинки: Harald Krichel
Суспільство

«Нова пошта» 26 березня нагородила українських волонтерів, благодійні фонди та громадські організації відзнакою «Варті». Її отримали 12 переможців голосування серед українців. Також компанія визначила 21 організацію, що найбільше доклалися до підтримки українців через гуманітарні відправлення.
Про це повідомили в «Новій пошті».
Хто здобув відзнаку «Варті»
До голосування за переможців долучилися понад 55 тисяч українців. Загалом відзнаку отримали 12 людей та організацій, які працюють у різних сферах.
77-річний Григорій Янченко переміг у номінації «Найстарший волонтер», також відомий як Дядя Гриша. Під час окупації Херсона він вирушав у людні місця з прапором України на кріслі колісному та з увімкненим гімном. Зараз він живе у Запоріжжі, але рідко буває вдома — подорожує містами України, збираючи кошти для військових. Відзнаку Дяді Гриші вручили у Кропивницькому під час чергового збору.
Наймолодшими волонтерками стали 6-річна Олександра та 4-річна Кіра з Харкова. Саша вже отримувала нагороду «Варті» рік тому. Тоді організатори підготували для неї сюрприз — вона побачила батька-військового, якого ненадовго відпустили зі служби. Через місяць чоловік загинув на фронті. Попри втрату, дівчинка разом із подругою продовжує допомагати ЗСУ, вона збирає кошти на маскувальні сітки, турнікети та автівки. Вона отримала відзнаку у річницю загибелі батька.

За технологічність у волонтерстві відзнаку отримав Сергій Стерненко — автор безперервного збору «Русоріз». Стерненко також регулярно демонструє, як FPV-дрони працюють на передовій.
За креативний підхід нагородили блогера з Миколаєва Юрія Степанця, який нині мешкає в Одесі. Він є найвідомішим в Україні коміком на кріслі колісному та ініціатором «неходових зборів» для військових. Волонтер часто наголошує: не всі можуть воювати в ЗСУ, але кожен, попри втому й втрати, здатен бути для ЗСУ на своєму місці.
Читайте також: Волонтеру Фумінорі Цучіко зареєстрували місце проживання в Харкові

За евакуацію нагородили Катерину Андреєву, яка разом із військовими рятує поранених захисників із прикордоння Сумщини та Курщини. Вона також вивозить мирних жителів і покинутих тварин з-під обстрілів. Свою відзнаку Катерина присвятила батькові, який віддав життя за Україну. За медичну допомогу військовим українці висловили вдячність парамедикам з «Госпітальєрів», які врятували тисячі життів, а за підтримку жінок — руху VETERANKA.
Разом із цим відзнаку отримали:
- всеукраїнська благодійна організація Ukrainian Food Foundation за підтримку ВПО;
- Олександр Мізерій за культурний розвиток. Він є лідером гурту «Смерека» з Вінниччини та волонтером, який вже відіграв понад 350 благодійних концертів і зібрав понад 4 мільйони гривень для ЗСУ;
- Андрій Бурахович за допомогу армії своїми руками. Андрій — механік, який майже цілодобово ремонтує автівки для фронту і вже відремонтував понад дві тисячі машин;
- благодійний фонд «Діти героїв» за психологічну допомогу понад 12 тисячам дітей, які через війну втратили одного або обох батьків;
- Анастасія Слюсар — лідерка фонду, який допомагає дітям, зокрема на прифронтових територіях.
«Попри втому, труднощі й втрати, волонтери продовжують рухатися далі — підтримують тих, хто цього потребує, і знаходять нові способи допомагати. Це про людяність, небайдужість і неймовірну силу. Вони працюють не заради відзнак, а просто тому, що не можуть інакше. Ми дякуємо кожному й кожній та завжди будемо поруч», — розповіла співзасновниця «Нової пошти» Інна Поперешнюк.
Переможці за обсягами гуманітарних вантажів
Організатори відзначили 21 організацію та фонд, що найактивніше користувалися послугами «Гуманітарної Нової пошти». Переможців обирали за найбільшими показниками кількості та ваги відправлень, категорії допомоги та її системність. «Нова пошта» відзначила:
- благодійні фонди «На Хвилі» та «Рій» («Допомога армії»);
- благодійні фонди «Медицина Херсонщини» та «Лелека-Україна» («Медична допомога»);
- благодійні організації «Українські сестри та кідфрендлі» та «Співдружність України» («Допомога дітям»);
- громадську організацію «Покликані жити» та благодійний фонд «Летс Хелп» («Допомога людям старшого віку»);
- благодійні організації «З теплом у серці» та «Європейські традиції доброчинності» («Допомога людям з інвалідністю»);
- «Бахмутське товариство захисту тварин “ЛАДА”» та благодійний фонд «Разом добра сила» («Допомога тваринам»);
- громадські організації «Добробат» та «Б50» («Відновлення житла та добробуту»).
- благодійна організація «Громадянин» та громадська організація «Джуніорс» («Спорт та реабілітація»);
- благодійний фонд «Щаслива лапа» («Лідер серед вантажних перевезень);
- міжнародний благодійний фонд «Небайдужі» та громадська організація «Свідомі кияни» («Найбільша кількість відправлень гуманітарного вантажу»).
Разом із цим у номінації «Навігатор допомоги» перемогли Юлія Кудрик й Оксана Миколюк за активне консультування й онлайн-супровід щодо перевезення гуманітарних вантажів.
Як вручали нагороди
Відзнаку вручали місцеві активісти, блогери, лідери думок, представники «Нової пошти», а також люди, які раніше отримували допомогу від волонтерів-переможців.

Про відзнаку «Варті»
«Варті» — це щорічна відзнака для волонтерів від «Нової пошти», яку заснували у 2022 році. Її започаткували для того, щоби підкреслити внесок українських волонтерів і благодійників.
Нагадаємо, «Нова пошта» розробила сервіс для ефективнішої доставки посилок.
Раніше ми писали, що UAnimals оголосили лавреатів Всеукраїнської зоозахисної премії.
Фото: «Нова пошта»