Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Де провести вихідні? Ви точно не чули про ці 8 місць неподалік від Києва

Опубліковано

Аби весело провести вихідні, необов’язково їхати до моря, або в гори. Адже навколо Києва у радіусі 200 кілометрів є сила силенна незвіданних місцин, де ваша нога ще не ступала.

Усе, що потрібно, аби втекти від “залізної руки города” – жага пригод, наплічник і палатка з карематом: раптом захочете ще й заночувати на природі.

Ми підібрали місця за віддаленістю від Києва – у радіусі 200 кілометрів, де можна відпочити з наметами, але раптом що – цивілізація недалеко. Чим далі від Києва, тим безлюдніші місця з нашої підбірки. Тож якщо оберете восьмий варіант, будьте готові до зустрічі з оленями чи й вовками.  

1. Село Ходосівка, печера Геонавт (33,5 км)

Якщо ви полюбляєте замкнені простори, і завжди хотіли побувати у найдовшій у світі печері Оптимістична на Тернопільщині, подумайте, навіщо це вам – коли під боком своя, київська. Прямо під Києвом є велика природна печера під назвою “Геонавт”. Протяжність її становить близько 60 метрів. Вона має дві зали, перша з яких доволі велика, а от у другій пересуватись можна лиш навприсядки. 

Загубитись тут неможливо, а деякі екстремали навіть залишаються у Геонавті з ночівлею. Чому б і ні – чи багато людей може похизуватись тим, що провели ніч прямо у печері?

Як дістатись: зі станції метро “Либідська” маршруткою № 738.

Час у дорозі: 40 хвилин.

2. Забір’я, Київська область (35 км)

Хоч у селі Забір’я столиця ще не відпустило вас від себе остаточно, все ж озера тут чисті й доволі прозорі. Поруч – пляж та сосновий ліс з альтанками для пікніка, з наметами не те що можна – треба їхати! Тут буде чим себе зайняти як любителям активного відпочинку, так і родині, яка приїхала на пікнік.

Тут у казанку можна зварити уху з рибою, яку ви спіймали власноруч – у місцевому фіш-парку вам організують риболовлю. 

Як дістатися: власним авто – трасою E95. А можна від станції метро «Житомирська» доїхати до Боярки на маршрутках № 720 та 369, а звідти до Забір’я.

Час у дорозі: 42 хвилини.

3. Село Підгірці, Блакитне озеро (37 км)

Одна тільки назва “Блакитне озеро” здатна заманити вас у Підгірці у 35-градусну спеку.

Білий пісок і дійсно блакитна вода – те озеро просто створене для того, аби переживати у ньому спекотні вихідні.

Але в’ізд на територію Блакитного платний – 50 гривень. І та частина пляжу, яка  має зручності – також: 50 гривень з людини в будні і 100 – на вихідних. За ці гроші отримаєте лежак, пляж і волейбольне поле у користування. Можна розміститись на безкоштовному пляжі – не факт, що там стежать за чистотою, але озеро у користування ви отримаєте те саме. 

Як дістатись: від метро “Видубичі” на маршрутках 789 і 309, просити зупинити на Підгірцях.

Час в дорозі: 40 хвилин.

4. Ясногородка, Київське море (47 км)

Сосновий ліс і піщаний берег – ось-де неймовірне місце для відпочинку. Тут небагато туристів – спокійний вікенд вам забезпечений. Також у селі є страусина ферма та міні-зоопарк “Долина страусів”, якщо самого лиш відпочинку на Київському морі недостатньо.

Читайте також: Неймовірне місто в Україні, яке варто відвідати на вихідні

Ми могли би згадати ще багато пляжів на водосховищі, але їх краєвиди не дуже то й різняться одне від одного. Прекрасні заходи сонця, пляжі та сосновий ліс – це пейзажі, які чекають на вас уздовж цього рукотворного моря. Тому пропускаємо їх і одразу переходимо до красот Житомирщини.

Як дістатись: від станції метро «Героїв Дніпра» можна дістатись автобусом № 397.

Час в дорозі: 45 хвилин.

5. Коростишівський кар’єр та каньйон, Житомирська область (108 км)

Це просто ідеальне місце для відпочинку на вихідних.

Каньйон розташований на в’їзді до Коростишева, ліворуч по трасі Київ-Житомир.

Не пропустіть поворот – грунтову дорогу, бо доведеться блукати житомирськими лісами.  

До каньйону вам, якщо ви сюди за краєвидами. Тут будуть альтанки і майданчик для огляду. 

Якщо збираєтесь до кар’єру – там блакитна вода та прямовисні скелі. Явище незабутнє, але ось чи вдасться купатися – ще питання: кар’єр все ще працюючий, а місцеві дістаються води, пірнаючи з висоти.  

Як дістатися: автобусами від метро «Житомирська», які їдуть або до Коростишева, або йдуть повз містечко до Житомира .

Час у дорозі: 1 година 20 хвилин.

6. Сорокошичі, Чернігівська область (117 км)

Це лівий берег Київського моря – справжні дикі місця. Звісно, тут є бази відпочинку. Проте є й безлюдні місцини. Тут можна взяти в оренду човен та поїхати на якийсь із маленьких островів, де залишитесь з природою сам на сам. 

А ще тут просто неймовірна риболовля – на гачок трапляються справжні річні монстри!

У місцевих болотистих лісах є можливість зустріти вовків, оленів та кабанів. 

Головне, збираючись усамітнитись в лісах біля Сорокошичів – не забути взяти додаткові блоки живлення для телефонів. Бо місця тут хоч і прекрасні, але й справді дикі.  

Як дістатись: від автостанції “Дарниця” до Козельця, а звідти до селища Тужар. Від нього до Сорокошичів 3 кілометри пішки. 

Час в дорозі: 2 години 30 хвилин. 

7. Село Хохітва, Київська область (126 км)

фото: elenapuzatko.com

Тут можна порибалити у своє задоволення на одній із притоків Дніпра Росі. А живуть туристи тут у землянках, які нагадують справжній Хоббітон із “Володаря перснів”. 

У цих землянках є міні-кухня, холодильник і мангал, а розрахована кожна з них на двох. 

Як дістатись: з автостанції “Видубичі” маршруткою “Київ-Богуслав”, виходити на зупинці “Хохітва”.

Час у дорозі: 1 година 48 хвилин.

8. Поясківський праліс, Житомирська область  (233 км)

Хочете побачити справжній праліс зі старезними гаями? Вам дорога до Поясківського лісу, який знаходиться в Олевському районі Житомирщини. 

Читайте також: Місія “Драккар”, або як рівняни борються за туристів

Проте є два “але”, які можуть завадити вам насолоджуватись первозданною природою: безліч диких звірів, серед яких вовки та рисі, а ще – м’яко кажучи, неприязні видобувачі бурштину. Тому якщо збираєтеся відправитися на прогулянку по цих місцях, обміняйтесь контактами з місцевим єгерем – про всяк випадок.

Як дістатись: на автобусі з автостанції “Дачна” до Олевська, що в Житомирській області. А звідти – до села Пояски, біля якого і знаходиться Поясківський ліс.

Час у дорозі: близько 4-4,5 годин.

Коментарі

Суспільство

Велосипеди залишали всюди: як жителька Чернігівщини ініціювала створення велопарковки в селі

Опубліковано

Зараз ви читатимете статтю зі спецпроєкту ШоТам та Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» про громади, де мешканці беруть активну участь у розвитку та відновленні своїх регіонів.
Цей проєкт важливий для нашої редакції тому… Більше
Тут розповідаємо про громади, де мешканці беруть активну участь у розвитку та відновленні своїх регіонів.


Ми розповідаємо про те, як співпрацюють представники місцевої влади, організації громадянського суспільства, жінки, молодь, волонтерські ініціативи та активісти. Ці приклади мотивують покращити комунікацію громадян та місцевої влади задля рушійних змін.

Раніше жителі Количівки на Чернігівщині залишали велосипеди біля дерев чи під магазинами — їх було не злічити. Тепер біля місцевого ліцею красується сучасна 36-місна велопарковка з накриттям. А все завдяки місцевим жінкам, які у 2022 році створили ГО «Юстина», невтомно пишуть грантові заявки та досліджують, що ще можна змінити в селі. 

ШоТам поспілкувалися з очільницею організації Ольгою Вовченко про те, як завдяки опитуванню дізналися, що потрібна велопарковка в селі, та чому зміни в Количівці лише розпочинаються.

Ольга Вовченко

очільниця ГО «Юстина».

Вирішили створювати свою громадську організацію

Я працювала у Чернігівській обласній дитячій лікарні фельдшеркою, але через скорочення штату стала домогосподаркою. Коли почалося повномасштабне вторгнення, то ми з чоловіком вирішили не виїжджати, адже обоє — медики. Спочатку лікували військових, а коли Количівка вже була відрізана від Чернігова, взялися допомагати місцевим. 

Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.

Якраз напередодні 24 лютого у Количівку приїжджала представниця Українського жіночого фонду — місцеві жінки прийшли послухати, навіть створили групу самодопомоги. Але після початку вторгнення ми про проєкти не думали — турбот вистачало. Та невдовзі представниця фонду зателефонувала, аби поцікавитися, як справи в групи. Кілька жінок уже роз’їхалося, але дехто лишився і ми знову згуртувалися.

Ми ризикнули: прописали проєкт для психологічної підтримки жінок, але ще ж треба його реалізувати через громадську організацію, а в нас її не було. Нам запропонували партнерську з Корюківки, але це далеко. Транспорту нема, дороги погані, інтернету нема — що ж ми будемо робити? Вирішили створювати своє.

Частина учасниць ГО «Юстина». Наразі в ГО є 3 постійні учасниці, і кілька долучаються за змоги. Фото надала героїня 

«Юстина», бо справедливість

Так у вересні 2022 року ми, жінки з Количівки, створили громадську організацію «Юстина». Назву пояснюю просто — бо «справедливість» (з лат. justus — справедливий — ред.). Тоді ніхто не знав, що таке ГО, яка знадобиться документація і як створювати проєкти, але ми всього вчилися в процесі.

Перший проєкт «Юстини» — «Клуб Юстина надає крила» — підтримав Український жіночий фонд. Для нього місцева влада надала нам приміщення в будинку культури, і ми почали проводити там різноманітні заходи для психологічної підтримки жінок і дівчат. Грошей у селі не вистачало, тож ми приносили дрова з дому, аби зігріти приміщення. 

Ми запрошували психологиню, юриста, тому що багато жінок мали юридичні питання, а доїхати до Чернігова тоді було складно. Проводили й заходи з дітьми — ми хотіли, щоб діти теж могли розвантажитися психологічно.

Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.  

Після першого успішного проєкту було багато інших: робили спільний перегляд кіно для мам з дітками, створювали алеї пам’яті та невеликий меморіал в селі, інформували жінок про гендерно зумовлене насильство. 

Стратегічна сесія ГО «Юстина». Фото надала героїня 

Читайте також: Спершу був «хейт», згодом з’явився діалог: на Чернігівщині жителі голосують і змінюють свою громаду

Спільний запит у селі — велопарковка

У кожному дворі в Количівці є один чи кілька велосипедів — так діти добираються до ліцею, а багато працівників — на роботу. Тож коли в селі проводили анкетування, то виявили спільний запит — відсутність місця для роверів.

Я теж спостерігала за ситуацією — велосипеди всюди: біля магазину, пошти, біля ліцею просто валяються. Моя дитина додому приходила й жалілася, що там ланцюг злетів, там колесо пробите чи спиця погнулася.

Велосипеди були в Количівці всюди. Фото надала героїня

Так і виникла ідея — можна водночас облаштувати велопаковку та популяризувати здоровий спосіб життя. Тож коли ГО «Юстина» цьогоріч проходила навчання з організаційної спроможності й організатори запропонували подати якийсь проєкт на 250 тисяч гривень фінансування, ми точно знали, що робити.

Часу було небагато: на написання проєкту дали тиждень, а на реалізацію — місяць. Під час повторного анкетування зʼясували, що більшість людей була за встановлення велопарковки біля відбудованого ліцею, адже він розташований у центрі села й багато жителів його відвідують. Тож за підтримки ІСАР Єднання та Фонду «Партнерство за сильну Україну» ГО «Юстина» почала роботу.

Місцеві встановлюють спеціальне покриття на велопарковці в Количівці. Фото надала героїня

Ми залучили фахівців, провели заходи з безпеки — наприклад, тренінги з домедичної допомоги. Також організували велопрогулянку з дітьми по Количівці. Провели аудит безпеки, почали розробляти туристичні маршрути — і велопарковка в селі запрацювала.

Зізнаюся, мені було важливо прислухатися до дітей, адже вони залишали свої побажання щодо покращення села в спеціальній коробочці, а в межах одного з проєктів брали участь в опитуваннях.

Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.

Зробили покриття та надихнули інших на зміни

Робота над велопарковкою не була простою — постачальник затримував терміни через перебої зі світлом, а ще треба було встановити конструкції та камери спостереження. Та попри всі складнощі, на початку цього навчального року велопарковку в селі зрештою відкрили. Та на цьому історія не закінчилася, адже покриття на майданчику не було — лише пісок. Я вирішила продовжувати шукати фінансування, але це було складно — більшість бізнесів були зайняті відбудовою.

Ось такою вийшла велопарковка біля ліцею в селі Количівка. Фото надала героїня

Проходить день, тиждень, а в дітей грузнуть колеса, вони пісок заносять до школи й додому. І я думаю: «Це ж дощі підуть, і буде ще гірше». То моя знайома й запропонувала відкрити збір. За зібраних 30 тисяч гривень нам таки вдалося зробити покриття. 

Витрати могли бути набагато більші, але виробники давали неймовірні знижки — я їм розповідала, для кого ми це робимо, і вони йшли назустріч. Так ми закупили решіточки, щебінь, спеціальне волокно.

Дуже радісно, що досвід цієї велопарковки поширився й далі — завідувачка місцевого будинку культури теж прописала схожий проєкт, щоб зробити велопарковку в ще одному місці. Ми завжди готові ділитися своїм досвідом.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

Укрзалізниця додає ще один поїзд до Варшави: що відомо

Опубліковано

Укрзалізниця запускає другу пару поїздів на популярному маршруті Варшава – Рава-Руська – Львів. Відтепер із запровадженням нового графіка пасажири зможуть дістатися Чернівців, завдяки поїзду №865/866, що курсуватиме через Тернопіль, Чортків і Заліщики.

Про це повідомляє УЗ.

Як працюватиме новий маршрут?

  • На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
  • На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.

Це сучасні комфортабельні поїзди, які забезпечать комфортну подорож для пасажирів.

Читати також: «Укрзалізниця» показала оновлений електропоїзд на маршрути з Дніпра

Що змінюється для пасажирів?

Додаткові місця на маршруті значно розширять можливості залізничного сполучення із західними областями України. Тепер із Варшави до Чернівців можна буде дістатися з пересадкою в Раві-Руській, а також зручно подорожувати до Львова, Тернополя чи Коломиї.

Маршрут Варшава – Рава-Руська – Львів – Коломия також залишається незмінним — на ньому продовжить курсувати поїзд №767/768 – 867/868.

Фото обкладинки: УЗ.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

В Україні запустили акцію «2 000 подарунків до Нового року»: як здійснити мрію дитини

Опубліковано

15 листопада в Україні стартувала щорічна благодійна акція БФ «Твоя опора» «2 000 подарунків до Нового року», у межах якої кожен може здійснити мрію конкретної дитини, яка не може обійняти свого тата чи маму.

Про це повідомляють представники благодійного фонду.

Які діти отримають подарунки?

Це діти, які втратили батьків-Героїв, що захищали нашу країну, діти з родин військовослужбовців, діти з багатодітних сімей та родин опікунів, усиновлювачів, прийомних батьків, дитячих будинків сімейного типу. А ще — діти, які через складні життєві обставини були позбавлені батьківського піклування. 

Благодійну акцію «2 000 подарунків до Нового року» започаткував благодійний фонд «Твоя опора». Постійний партнер акції — компанія «Нова Пошта».

«Акція «2000 подарунків до Нового року» має на меті не просто зробити подарунок, а втілити мрію кожної дитини. Тому ми завчасно зібрали дитячі листи з новорічними мріями. А втілити ці мрії — може кожен із вас», — говорить засновниця  БФ «Твоя опора» Валерія Татарчук.

Читати також: У Полтаві відкрили новий центр психоемоційної підтримки для дітей і батьків

Про цьогорічну акцію

Цьогоріч свої листи із побажаннями до Святого Миколая та Санти надіслали 2000 дітей. Вони мріють про дуже прості речі: декоративну косметику; колонку, щоб слухати улюблену музику; кінетичний пісок; термос для чаю; розмальовку; теплий шарф. 

Ознайомитися зі всіма мріями та здійснити одну із них — можна на сайті БФ «Твоя опора». Всі подарунки доставить за свій рахунок у будь-яку точку України «Нова Пошта». 

З поваги до особистого життя та безпеки всіх дітей, які написали листи-побажання та чиї мрії опубліковані на сторінці акції, їх персональна інформація — прізвища, повна дата народження, місце перебування, фотографії чи будь-які діагнози — не висвітлюються у відкритому доступі.

Нагадаємо, що пошкоджений корпус «Охматдиту» підготували до зими: лікарня прийматиме на 15% більше пацієнтів (ФОТО).

Фото обкладинки: Freepik.

Коментарі

Читати далі