Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Cozy Farm: як молоде подружжя наважилось покинути місто і відкрити козину ферму у селі

Опубліковано

Андрій та Галина Маланчаки чкурнули з міста та переїхали в закинуте обійстя у село Когути. Молоде подружжя хотіло, аби їхні діти могли зростати на природі і тут же досліджувати світ. У селі Андрій та Галина облаштували козину ферму Cozy Farm та еко садибу – мають вже 50 кіз та щодня приймають натовпи туристів. Долучитись до екотуризму приїжджають українці з різних куточків. А ще тут святкують дні народження та навіть весілля! Про те, як перетворити ферму на туристичну перлину розповів Андрій Маланчак.

Андрій Маланчак

Андрій Маланчак

Навчався в Українському католицькому університеті, спеціальність “соціальна педагогіка”. Працював відеографом у KUNETS FILM. Переїхав у село Когути і заснував еко-ферму Cozy Farm.

Переїхали в село поближче до природи

Cozy Farm – це сімейне господарство, яке ми ведемо разом з дружиною Галиною. Ми вирішили переїхати за межі міста, коли готувались до батьківства. Хотілось, щоб наші діти зростали на природі, могли легко контактувати з навколишнім світом та дихати чистим повітрям. А крім того, хотіли жити окремо від батьків. Ну і проживання тут значно дешевше.

Ми переїхали жити у село Когути, я випадково знайшов хатину і побачив, що тут велика територія, є стайня. Тому вирішили, що це чудова можливість завести власне господарство. Вирішили зайнятись саме козами, бо у нашій місцевості таке господарство не популярне – більшість тримає корів.

Ще коли не мав кіз, то всім розповідав, що хочу мати власне господарство. Тому першу козу мені привіз двоюрідний брат. А от далі я поїхав на ферму у Центральну Україну і там купив 5 маленьких породистих кіз і дві великі, які давали молоко. А коли люди почали дізнаватись про моє заняття, то ті, хто не мав часу та сил доглядати за тваринами, віддавали їх нам. А ще одне господарство продавало кіз і тих, що не встигли продати – віддавали безкоштовно. Зараз наша ферма налічує 50 кіз таких порід, як англонубійці, зааненці та ламанші.

Кіз пасуть електропастухи та мають gps

Всі працівники на нашому господарстві — я, дружина Галина, донечка Алітея та син Ян. Лише нещодавно ми найняли ще одну жінку, яка допомагає доглядати за господарством.

Кози пасуться на нашій території і там же ночують. Але потрібно ретельно слідкувати, щоб вони не захотіли чогось посмакувати на сусідському городі. Щоб цього не сталося, ми купили електропастуха (легка дротова огорожа, на яку подаються імпульси високої напруги від спеціального генератора. Якщо тварина контактує з неізольованим проводом, то відбувається короткочасне ураження електричним струмом, – авт.) і загородили територію. А ще, щоб вони не загубились і не втекли, я замовив gps для кіз на одному з китайських сайтів.

Читайте також: Сирний бізнес на останні 300 гривень. Історія сироварні “Скажи Cheese”

Щоб прогодувати тварин, доводилось вставати о 6 ранку. А коли я був зайнятий роботою і у нас не було електропастуха, то Галинка брала маленьку Алітею у слінг і йшла в ліс пасти кіз.

Прибуток із ведення козиних господарств можна отримати зі збуту молока та сироваріння. Але, коли ми побачили, що можливості реалізувати продукції немає, довелось “перезапустити” кіз. Тобто вони минулого року просто випасались, щоб зараз давати більше молока.

Кози теж шкоду роблять. Є одна коза, яка навчилася відкривати двері, вона якось язиком гачки відкривала. Тому доводиться шукати спільні межі.

Та було й багато труднощів. Щоб облаштувати ферму довелось взяти не один кредит. На початку ми не зовсім розуміли як піклуватись про кіз, тому вони хворіли і доводилось звертатись до ветеринара. А це також коштує чималих грошей. Та попри всі труднощі, нам подобалось і подобається те, що ми робимо.

Пригощаємо туристів козячим молоком і йогуртом 

Кози у нас дуже щасливі, адже харчуються вільним випасом ( навіть зимою) і завжди перебувають на свіжому повітрі. Тому молочко таке смачне і корисне. Бо перш ніж молоко потрапляє в банку, кізоньки визбирують у лісі та полі, ті трав’яні смаколики, які вважають за потрібне. З молока ми виготовляємо сир, кефір, йогурт, морозиво.

Як я вже казав, можливості збуту продукції не було. Ми залізли в борги і тоді я вирішив, що потрібно щось робити. Тому акцентували увагу саме на туризмі, адже друзі до нас приїжджали і казали, що це хороше місце для відпочинку. Одне одному допомогло. Бо туристи, які приїжджають до нас, мають можливість купити свіжу молочну продукцію – літр молока за 30 гривень, а йогурт зі злаками – 32 гривень. А нещодавно почали співпрацювати з магазином фермерської продукції.

Читайте також: Креветки зі Жмеринки: як працює єдина українська креветкова ферма

Під час карантину, коли туризм і продажі припинилися, а молока було багато, я вирішив віддавати його безкоштовно. Їздив у Новояворівськ, а потім щочетверга привозив молоко у Львів та роздав всім охочим десь 60 літрів. Попереджав про акцію у Фейсбуці. Таким чином ми хотіли підтримати загальний дух людей і чимось допомогти. Не варто забувати, що козяче молоко дуже корисне для здоров’я та імунітету. А ще це допомогло розказати трохи більше про ферму. Вийшла така реклама.

Створив власноруч екстремальні гойдалки 

Наші гості мають можливість на власні очі побачити життя ферми. Коли ми зрозуміли, що молоко та сир особливого прибутку не принесе, то облаштувати територію для екотуризму. Спочатку гостями були наші друзі, які розповідали про нас своїм знайомим, а ті своїм. Уявіть, що нам навіть не знадобилось ніякої реклами — спрацювало сарафанне радіо.

Дітям на фермі цікаво поганятись за курочками та кізочками чи просто побігати на подвір’ї. А от для дорослих хотілось зробити щось цікаве. Зазвичай до нас приїжджали на пікнік, але я вирішив ще й зробити екстримальні гойдалки. Повністю сам вигадав, спроєктував, а саму гойдалку зробила фірма, яка займається виготовленням таких товарів. Одна з гойдалок нагадує ваги — вверх та вниз підіймається і по колу крутиться. Та що там розповідати, краще самим спробувати!

Чому до нас їдуть туристи? Бо їх приваблює атмосфера. Ми хочемо, щоб люди відчували таку свободу, тішились разом із нами, тому й облаштовуємо територію так, щоб цікаво було і дорослим, і дітям.У нас немає таких стосунків, що от я надаю послуги, те коштує стільки, а те стільки, отут можна стільки покататись, а тут стільки. Ми всім раді, всіх пригощаємо, спілкуємось. На гойдалки теж ціни немає — відпочивайте скільки завгодно. А щодо оплати, то у нас є такий пеньок зі скриньками, куди туристи можуть кидати гроші. Зазвичай можемо заробити 100-500 гривень в день. Але все по різному — хтось може 20 гривень залишити, а хтось 100 євро.

На нашій фермі гуляють весілля

От знаєте, всі про нас пишуть – “втекли від міста”. Але ж ми соціальні люди, просто нам прикольно жити на природі і недалеко від міста. Мені подобається спілкуватись з гостями, дізнаватись про їх життя і просто заводити нові знайомства. Часто приїжджають гості, які влаштовують тут не тільки пікніки, а й вечірки.

На нашій фермі навіть святкували весілля. Було таке свято для любителів природи — зробили з тюків сіна столики, облаштували територію, повісили дуже багато ламп. Всі гості були у вишиванках і вийшла така колоритна тусовка.

Ми відкриті для всіх охочих. На фермі часто влаштовуємо фотосесії. Організовуємо навіть благодійні вечірки. От минулого року ми хотіли підтримали 19-річну Юлію Лісень, яка має хворобу печінки. На благодійній вечірці зібрали близько 40 тисяч гривень, які відправили на лікування дівчині.

Суспільство

У небі над Сумщиною зафіксували рідкісне полярне сяйво (ФОТО)

Опубліковано

Увечері 21 квітня мешканці Сумської області могли спостерігати рідкісне для України природне явище — полярне сяйво.

Про це повідомили в Сумському обласному центрі з гідрометеорології.

Полярне сяйво виникає внаслідок взаємодії заряджених частинок сонячного вітру з магнітним полем Землі. У результаті ці частинки потрапляють в атмосферу та збуджують молекули газів, що й спричиняє характерне світіння.

Такі явища зазвичай можна побачити в приполярних регіонах, однак під час сильної сонячної активності полярне сяйво іноді з’являється і на ширших географічних широтах, зокрема в північних областях України.

Читайте також: Взяли управління у свої руки. Ці українські громади перетворюють біовідходи на добриво

Нагадаємо, що UAnimals запустили власну платформу із лекціями задля допомоги тваринам.

Фото: Анастасія Братуха

Читати далі

Суспільство

UAnimals запустили власну платформу із лекціями задля допомоги тваринам

Опубліковано

Громадська організація UAnimals представила нову платформу «Балачка» — серію мінілекцій на різноманітні теми. Усі кошти з цього проєкту активісти використовуватимуть для допомоги тваринам.

Про це повідомили в UAnimals.

Що додали на платформу

На платформі вже доступні 14 лекцій з таких тем: креатив, бізнес, мистецтво, історія, сексуальна освіта, штучний інтелект, харчування, жестова мова для собак, керування часом, вивчення англійської тощо.

Тривалість лекцій — від 10 до 40 хвилин. Кожну доповнює бонусне відео з добіркою «Топ-5» від спікера.

До проєкту долучилися:

  • підприємець Андрій Федорів;
  • комік Василь Байдак;
  • військовий та письменник Остап Українець;
  • засновники гурту Tember Blanche;
  • лікарі, експерти з ІТ, прав дитини та інші експерти.

Переглянути доступні лекції можна за посиланням. Для цього потрібно зробити благодійний внесок від 200 гривень. Після оплати лекцію можна буде переглянути в особистому кабінеті протягом трьох місяців.

Читайте також: У Чорнобильському заповіднику зафіксували рекордне стадо оленів шляхетних (ФОТО)

«Ми вирішили створити платформу, яка буде водночас корисною і людям, і тваринам. Лекторів обирали так, щоб охопити максимум різнопланових сфер, і саме тих, чиї “балачки” самі залюбки послухаємо. Більшість лекцій ніяк не стосуються теми тварин, але кожна з них – рятує тварин. Адже всі отримані гроші підуть на допомогу тваринам, постраждалим від війни», — зазначив засновник UAnimals Олександр Тодорчук.

Про UAnimals

Організація UAnimals з 2016 року пропагує гуманне ставлення до тварин і захищає їх від експлуатації та знущань. Після початку повномасштабного вторгнення UAnimals рятує домашніх, диких та свійських тварин від війни.

За цей час команда UAnimals вивезла з-під обстрілів близько 7 тисяч тварин, підтримала відбудову понад 24 притулків, роздала тисячу тонн корму та стерилізувала понад 43 тисяч безпритульних тварин. Наразі спільнота фонду налічує близько трьох тисяч волонтерів.

Нагадаємо, що прикордонники врятували лебедя, який заблукав біля позицій на Херсонщині (ВІДЕО).

Раніше ми писали, що UAnimals запустили найкоротшу рекламу із зірками задля допомоги тваринам (ВІДЕО).

Фото обкладинки: UAnimals

Читати далі

Суспільство

Прикордонники врятували лебедя, який заблукав біля позицій на Херсонщині (ВІДЕО)

Опубліковано

На позиціях Херсонського прикордонного загону військові допомогли лебедю, який збився з курсу. Птах потрапив у траншею та був дезорієнтованим і виснаженим.

Про це повідомили ДПСУ.

Прикордонники обережно дістали лебедя та переконалися, що він не має поранень. Після короткого відпочинку його перенесли до найближчої водойми.

Птахові вдалося відновити сили, а згодом він продовжив політ.

Читайте також: Українці біля «Вернадського» зафіксували рідкісну в Антарктиці єгипетську чаплю (ФОТО)

Нагадаємо, що український ветеран пробіг на протезі всі шість найбільших маратонів світу (ФОТО).

Фото обкладинки: фейсбук-сторінка ДПСУ

Читати далі